OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
İsrail

İsrail’de Aktif Dinlenme - Yapılması Gerekenler, Eğlence ve Tatil

  İsrail misafirlerine rekreasyon için eşsiz fırsatlar sunuyor. Burada, hem sessiz eğlence hem de aktif turistlerin sevdikleri, zevklerinin tadını çıkarabiliyor. İsrail’deki en yaygın dinamik rekreasyon türü, çok sayıda turistin erişimine açık olan yat gezintisidir. Başka hiçbir aktivite, pitoresk manzaralar, taze deniz havası ve sayısız tuz spreyi gibi aynı duyguları sağlayamaz. Aynı derecede popüler bir etkinlik İsrail’de dalıştır. Ülkenin birçok büyük şehrinde dalış kulüpleri var. Her biri benzersiz dalış programları sunmaktadır. İsrail’deki dalış merkezi Kızıldeniz’dir. Eilat beldesinin kıyısındaki sular altında, berrak deniz sularında iyi görünen egzotik deniz yaşamı için bir sığınak haline gelmiş çarpıcı mercan resifleri vardır.
  İsrail dünyanın iki parçasının sınırında yer alır ve Orta Doğu bölgesine aittir. Ülkenin batı kıyıları Akdeniz tarafından yıkanmakta, Ürdün Nehri doğu …
Devamını oku
Akdeniz ayrıca dalış tutkunlarını da çekebilir. Tel Aviv, Aşdod, Aşkelon ve Caesarea kıyı bölgelerinde birkaç batık gemi görebilirsiniz. Ashkelon kıyısının yakınında, otuz metre derinlikte “Hugla” ve “Sigurd” gemilerinin kalıntıları gömülmüştür. Uçak ’Herkül’ bir kez Ashdod’da battı. Tel Aviv ya da Hayfa yakınlarında, batık gemilere de dalış yapabilirsiniz: bir İtalyan teknesi, Fransız askeri mahkemeleri, vs. Sörf, İsrail’de çok gelişmiştir. Burada çok özel plajlar, okullar ve kamplar var. Her merkezde modern sörf ekipmanı sunulmaktadır. İsrail’de klasik sörf, bodyboarding, rüzgar ve uçurtma sörfü, wakeboarding yaygındır. Akdeniz sularının özgünlüğü tüm yıl boyunca gemideki dalgaları fethetmenizi sağlar. Ülkede hem profesyonellere hem de amatörlere ve hatta yeni başlayanlara uyan dalgaları olan plajları bulabilirsiniz.
Arazide aktif dinlenmeyi tercih eden herkes, off-road araçlara binebileceğiniz çöl bölgesine çeşitli geziler sunuyor. Aşırı koşullarda dinamik eğlencenin hayranları, mağaralarda veya boğazlarda yürüyüş yapmayı takdir edeceklerdir. Bu amaç için en uygun turistik yer Sodom Dağı’nın kalbinde yer alan Albay Tuz Mağarası’dır. Parlak sarkıtlara sahip çok sayıdaki sarma koridorları çok fazla izlenim bırakacak. İsrail’de balık tutması uygundur. Balıkçılık için popüler yerlerden biri tatlı su gölü Tiberias’tır. Akdeniz’de kabuklu deniz hayvanlarını ve özel yemleri, hatta kalamar veya ahtapotu yakalayabilirsiniz. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
İsrail’in diğer tarafı - hareketli gece hayatı. Eğlence fırtınası, gece kulüpleri, barlar ve diskolar ile sınırlı değildir. Ülkenin farklı bölgelerinde, popüler turistik güzergahlar boyunca benzersiz gece yürüyüşleri düzenlenmektedir. Örneğin, Scythopolis antik kentinde yapılan bir tur, Davud Kulesi, Kudüs’ün tarihi, sizi de Haçlı Kalesi’nin kalıntılarında bir açık hava konseri olan Nimrod Kalesi’ne gezdiriyor. Geceyi bir müzik ve ateşli dans atmosferinde geçirmeyi tercih eden turistler için İsrail’in sunduğu birçok ilginç kulüp ve bar var. Tel Aviv’deki Eski Liman bölgesi (ülkenin gece hayatının merkezi) özel popülariteye sahiptir.
Eilat Kudüs’teki en iyi kulüplerden biri, bir seferde en fazla iki yüz kişiyi barındırabilen iyi donanımlı dans pistiyle “Amadeus”. Kulüp, geniş bir içecek çeşitliliği ile mükemmel bir bara sahiptir. Tüm geceyi “Bonita” kulübünde hip-hop, salsa, house, vb. Gibi farklı müzik tarzlarıyla dans edebilirsiniz. Tren istasyonuna yakın, Latin Amerika danslarının hayranları tarafından sevilen rengarenk “Casa Nueva” dır. Temalı partiler genellikle “Haoman 17” gece kulübünde düzenlenir. Netanya’daki “Tamnun kulübü”, çatısı altında çeşitli eğlence türlerini bir araya getiren alışılmadık bir yer. Ayrıca kulüp tarafından sunulan rahat bir plaj, rahat bir açık bar-restoran ve popüler bir disko.
  İsrail, sadece farklı dinlerin turistlerini ve haccını çeken, aynı zamanda dünyanın en büyük kutsal bölgelerine ev sahipliği yapan güzel bir ülke değildir. …
Devamını oku
TV Şirketi’nin “Moda TV” katılımıyla oluşturulan “Fashionbar” kulübü Haifa’da faaliyet gösteriyor. Bat Yam’daki “Bounty Dans Plajı” nın kurulması, misafirlere mükemmel yiyecek, nargile veya deniz havasıyla belirli ritimler altında zaman geçirme fırsatı sunuyor. Kulübün iyi donanımlı bir plajı ve deniz manzaralı bir ’Bounty Restaurant and Bar’ vardır. Beersheba’daki gece kulübü Absinthe, şık bir iç mekan, yüksek kaliteli akustik ve orijinal aydınlatma efektleriyle övünebilir. Kulübün dans pisti, şehrin en iyisi olarak kabul ediliyor. Rishon LeZion şehrinde, ünlü İsrailli DJ’lerin gerçekleştirdiği gece kulübü “Premier” i ziyaret etmeye değer. Bu kulüpte lezzetli ve uygun fiyatlı bir akşam yemeği yiyebilirsiniz.
İsrail rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

İsrail’in Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Referans Bilgiler
Tüm su parklarının haritası
İsrail su parkları
♥   Su Parkı 'Shefayim Water Park' Kibbutz Shefayim. Haritada   Fotoğraflar
♥   Su Parkı 'Yamit 2000 Spark Water Park' Holon. Haritada   Fotoğraflar
Tüm lunaparkların haritası
İsrail lunaparkları
♥   Lunaparkı 'Kings City' Eilat. Haritada   Fotoğraflar
♥   Lunaparkı 'Luna Gal' Ramot. Haritada   Fotoğraflar
♥   Lunaparkı 'Luna Park' Tel Aviv. Haritada   Fotoğraflar
♥   Lunaparkı 'Meymadion' Tel Aviv. Haritada   Fotoğraflar
♥   Lunaparkı 'Nahshonit' Nahshonim. Haritada   Fotoğraflar
Tüm parkların haritası
İsrail şehir parkları ve milli parklar
♥   National Park 'Hamat teverya' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Har tavor' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Hare Yehuda' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Hazor' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Hof Palmahim' . Haritada   Fotoğraflar
Ülke haritaları İsrail haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası İsrail şehir haritası
Bölgelerin haritası İsrail’de bölgelerin haritası
Tüm ilgi çekici yerlerin haritası İsrail gezi haritası

İsrail Fotoğraf Galerisi

İsrail Şehirlerinde Eğlence, Dinlenme ve Etkinlikler

Kudüs
Kudüs ayrıca dış mekan istirahati hayranları tarafından da beğenilecektir. Şehir, çok önemli cazibe merkezleri olan çok sayıda bahçeye ve doğa rezervine sahiptir. Bet Guvrin Milli Parkı, yürüyüş için mükemmel bir yerdir. Liberty Bell ve Garden Wohl Rose, pitoresk doğasıyla ünlü muhteşem yerlerdir. Adından da anlaşılacağı gibi, ikinci bahçe, zengin gül koleksiyonuyla bilinir. Orada düzenlenen güzel çiçek kompozisyonları kesinlikle herkes tarafından sevilecek. Kiftzova Park, huzurlu dinlenme ve spor … Devamını Oku

İsrail Aktif Dinlenme Yerleri Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018