OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
İsrail

İsrail iller haritası


İsrail’de bölgelerin haritası
İsrail haritasının gerçek boyutları 797 X 2000 piksel, dosya boyutu (byte ile) - 128563. Haritaya veya bu linke tıklayarak açabilir, yazdırabilir veya indirebilirsiniz:: Haritasını aç: İsrail.

İsrail’in diğer haritaları

İsrail’de büyük şehirlerin haritaları

İsrail’in Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

İsrail’in en sıradışı yerleri

Atlit-Yam

Serimizden “Ünlü Batık Şehirler”
  Şaşırtıcı su altı manzaralarını arayan birçok gezgin, dünyadaki en eski sele neden olan şehirlerden olduğu için İsrail'e gider. Modern akademisyenlere göre, Atlit-Yam kalıntılarının yaşı en az 9.000 yıldır. Harabeler Hayfa kıyısında bulunur. Binlerce yıl önce, oldukça büyük ve müreffeh bir köy olmuşlardır.

Hayfa sahil bölgesinin eşsiz taneli alt kısmı, binaların mükemmel şekilde hayatta kalmasına izin verdi. Sular altında olan şehrin güvenlik derecesi o kadar yüksek ki araştırmacılar tamamen var olan antik mezarlığı tespit edebiliyorlardı; binlerce yıl önce köylülere musallat olan böcekler konutlarda keşfedildi.

Atlit-Yam kalıntılarının ana gizemi sel baskınının sebebi. Çoğu araştırmacı, buzulların erimesinden ve okyanusların sınırlarını genişletmesinden dolayı köyün … Tümünü Oku

Tirat Zvi

Serimizden “Dünyanın En Sıcak Yerleri”
  Din Kibbutz Tirat Zvi, Beit She'an Vadisi'nin geniş topraklarında İsrail'de bulunmaktadır. Sıcaklık kaydı 1942'de orada; sıcak yaz havasının ortasında 53.9 ° C'ye kadar yükseldi. Bu doğal anormalliklere rağmen, insanlar yerleşim yerinde yüzlerce yıldır yaşıyor ve tehlikeli bir ısınmadan kaçmayı öğrendiler. Evleri çadırlarla donatılmıştır, gölgede sıcak güneşten her zaman sığınmak mümkündür. Yerleşim çevresinde bulunan havuzlar da yerel sakinlere yardımcı olur.

En son nüfus sayımına göre, kibbutz'da en az 700 kişi yaşıyor. Yerleşim göreceli olarak yakın bir tarihte 1937'de kuruldu. Şu anda Tirat Zvi, üretim tarihlerinde lider olan dünyanın en büyük seri üretim merkezlerinden biridir. Kurak iklim, lulav yetiştirmek için idealdir; Bu bitki, Sukkot'un dini bayramında uzun süredir … Tümünü Oku
Tüm benzersiz geziler İsrail
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama

İsrail’in fotoğraf albümü

İsrail mutfağı ve restoranları

Kudüs
  Birçok gezgin için Kudüs'ün geleneksel mutfağı tamamen doldurulmuş balıklar ve çeşitli patilerle ilgilidir. Ancak, bölgesel mutfağın menüsü bu yemeklerle sınırlı değil. Ekmek bile yerel restoranlarda farklı tadı çünkü özel bir fırında yapıldı. Yerel halk, yiyeceklerin çoğunu düz mayasız ekmekle yiyor. Pide, ulusal mutfaklarda da çok popüler. Bu ekmek genellikle et ve farklı sebzelerle doldurulur. Challah en çekici yerel ekmek türlerinden biridir. Susam ile tatlandırılmış, Challah'ın göz alıcı … Devamını Oku

İsrail’de otantik mutfak gelenekleri

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018