OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
İsrail

İsrail’de Alışveriş - Outletler, Alışveriş Caddeleri ve Butikler

Eilat   Turistler, İsrail’in küçük bölgesinde zengin ve çeşitli alışveriş deneyimlerinin tadını çıkarabilir. İsrailli yetkililer, yerel malların satın alınması için para harcamaya hazır olmaları için ülkenin misafirlerini mümkün olan her şekilde takdir ediyorlar. Her yıl yeni alışveriş kompleksleri açarlar. İsrail’de, tarihi şehir bölgelerindeki otantik sokak pazarlarının hemen yanında çağdaş süpermarketler bulabilirsiniz. Yerel mağazalar pazardan perşembeye haftalık olarak açıktır. Çalışma saatleri 09:00 ile 21:00 arasındadır. Cuma günleri, ticaret kurumları öğleden sonra saat 1’de kapanır. Çoğu Shabbat üzerinde çalışmıyor. Büyük alışveriş kompleksleri sabah saat sekizden akşam saatlerine kadar açıktır. İsrailli dükkânlar geniş bir ürün yelpazesine sahip olabilir. Fiyatlar pan-Avrupa seviyesindedir ve mevsimsel satışlar düzenli olarak yapılmaktadır.
  İsrail, sadece farklı dinlerin turistlerini ve haccını çeken, aynı zamanda dünyanın en büyük kutsal bölgelerine ev sahipliği yapan güzel bir ülke değildir. …
Devamını oku
Souvenir ürünleri en çok pazarlarda en çok satın alınan, Kudüs pazarları “Mahane Yehuda” ve “Carmel”, Acre Türk çarşısı ve Nasıra çarşısı, Daliat El-Carmel kasabasındaki Dürzü çarşısı ve Beersheba’daki Bedevi pazarı. İsrail’den otantik bir hediyelik eşya olarak, bir Menorah (yedi lambalı metalden yapılmış bir şamdan), bir Hamsa (nazardan eski bir tılsım), bir Bale (bir erkek headdress), bir David yıldızı biçiminde getirebilirsiniz. Bir anahtarlık veya buzdolabı mıknatısı, Ölü Deniz’in kozmetik serisinden mineraller, nar veya frenk üzümünden tart İsrail şarabı, chrism (tütsülenmiş zeytinyağı), el yapımı gümüş takılar, antik sikkeler, Bedevi halıları, Ermeni seramikleri, nargile nohut, kuru biber ve patlıcan, dut ve baharat karışımı.
Renkli İsrail pazarlarında ve modern alışveriş merkezlerinde alışveriş için geniş fırsatlar sunulmaktadır. Kudüs’te, gıda ürünleri, yöresel lezzetler, hediyelik eşya, deri eşya, giyim ve ayakkabı ürünlerinin satıldığı Arap pazarında yer almaktadır. Piyasayı ziyaret ederek, tatlı hamur işleri ile çay içmeye ve pide ekmeğiyle kızarmış etleri denemeye değer. Tel Aviv’de geleneksel ’Shuk’ - ’Carmel’ pazarının klasik bir örneği. Burada lezzetli peynirler ve tatlılar, taze meyveler ve sebzeler, kokulu baharatlar, otantik mücevherler satın alabilirsiniz. Bit pazarı Haifa, İsrail’deki en eskilerden biridir. Nadir eşya ve antikalar, eski tabaklar ve posterler, orijinal yemekler ve çatal bıçak takımı, kıyafetler ve hatta ünlülerin imzasını bulabilirsiniz. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Geleneksel İsrail mutfağı, çeşitliliğini göçmenlere borçludur. Bu çeşitliliğin ve zenginliğin kredisi, dünyanın farklı ülkelerinden getirilen tariflerden, …
Devamını oku
Kudüs’te “Büyük Kanyon Alışveriş Merkezi” olarak adlandırılan büyük bir alışveriş merkezi bulunmaktadır. Tren istasyonunun yakınındaki Malcha bölgesinde yer almaktadır. Üç katlı bina, iki yüz elli butik ve dükkandan daha fazlasını içeriyor. Alışveriş yapmaktan yorulduğunuzda, kafe restoranının verandasında kendinizi yenileyebilir veya sinemada vakit geçirebilirsiniz. Çocuklar için oyun alanı da bulunmaktadır. Merkezde ünlü markaların kıyafetlerini, ayakkabılarını ve aksesuarlarını satın alabilirsiniz. Bölgesinde spor malzemeleri, kuyumcu dükkanları, parfümeri mağazaları, kozmetik ürünleri ve çocuk eşyası mağazaları bulunmaktadır. Üç gökdelenin bir kompleksi olan “Azrieli” alışveriş merkezinde, 49. katın gözlem güvertesini gezmeye ve yuvarlak kulenin en üst katındaki restoranda akşam yemeği yemeye değiyor. Mağazalar ünlü markaların, kitapların ve hediyelik eşya ürünlerinin saatlerini satıyor.
Haifa Alışveriş Merkezi, “Haifa Mall”, farklı şeyleri uygun fiyatlarla satın almanızı sağlar. Alışveriş merkezi dört düzine restoran, yirmi butik, bir mağaza ve çeşitli popüler mekanları bir araya getiriyor. Meydanında İsrail mobil iletişiminin ana operatörleri, çocuklar için bir bowling kulübü ve go-cart yarışı salonları bulunuyor. Perşembe ve cuma günleri, esnaf fuarları merkezde açılır. Eilat tatil beldesinde “Ocean Mall” olarak da bilinen alışveriş merkezi “Mul HaYam Mall”, geniş bir sinema ve şehir plajının yanında turistik bölgede yer almaktadır. Gümrüksüz ticaret sayesinde, fiyatları diğer ticaret kuruluşlarından çok daha düşük. Merkezin üç katında, İsrail ve uluslararası markaların, ayakkabıların, iç çamaşırların, aksesuarların ve mücevherlerin, parfümlerin ve çocuk ürünlerinin yüzlerce giyim mağazası bulunmaktadır. Alışverişi bitirdiğinizde, Eilat Körfezi’ne bakan bir kafede bir fincan kahveyle rahatlayabilirsiniz.
İsrail rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

İsrail’in Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Referans Bilgiler
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
İsrail alışveriş caddeleri
♥   Alışveriş merkezi ' Ben Yehuda Street)' Jerusalem. Haritada   Fotoğraflar
♥   Alışveriş merkezi ' Dizengoff Street' Tel Aviv. Haritada   Fotoğraflar
♥   Alışveriş merkezi ' Emek Refaim' Jerusalem. Haritada   Fotoğraflar
♥   Alışveriş merkezi ' Ibn Gabirol Street' Tel Aviv. Haritada   Fotoğraflar
♥   Alışveriş merkezi ' Kikar Hamedina' Tel Aviv. Haritada   Fotoğraflar
♥   Alışveriş merkezi ' King George Street' Jerusalem. Haritada   Fotoğraflar
♥   Alışveriş merkezi ' Malha' Jerusalem. Haritada   Fotoğraflar
Ülke haritaları İsrail haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası İsrail şehir haritası
Bölgelerin haritası İsrail’de bölgelerin haritası
Tüm ilgi çekici yerlerin haritası İsrail gezi haritası

İsrail Gezisi Fotoğraf Akışı

İsrail’in En İyi Şehirlerindeki Alışveriş Merkezleri, Butikler ve Outletler

Kudüs
Zeytin Dağı'nda, sakin ve kalabalık bir ortamda unutulmaz hediyeler seçebileceğiniz, kentin en ünlü hediyelik eşya dükkanlarından birinde yer almaktadır. Hediyelik eşya seçimi çok özel, pahalı ve popüler tekliflere, uygun fiyatlarla. Kadınlar mutlaka burada sunulan ulusal tarzda takıları takdir edecektir. Bir daha mükemmel kadın dükkanına Fix denir. Şehrin tam merkezinde, Jaffa Caddesi üzerinde yer almaktadır ve renkli bir kafeye benzeyecek şekilde tasarlanmıştır. İlk bakışta, iç çamaşırlarını ve … Devamını Oku

İsrail Şehirlerindeki Mağazalar Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018