OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
İsrail

İsrail’de Şenlikler ve Eğlenceler - Kutlamalar, Festivaller ve Kültürel Etkinlikler

Jerusalem: Temple Mount   Yıl boyunca birçok renkli festival ve festival etkinlikleri İsrail’de gerçekleşiyor. Ülkedeki en önemli şenliklerden biri de “Rosh Hashanah” olarak da adlandırılan Yahudi Yeni Yılı. İki gün boyunca kutlanır; Yahudi sonbahar ayının “Tishrei” nin ilk ve ikinci günlerinin yeni ayına. Bu tatil sırasında, tüm ailenin geleneksel İsrail yemekleri ile masaya birleşmesi yaygındır. Her yemeğin bir dileği var: Bereketli topraklar için nar ağacının meyveleri, her şeyde üstünlük için balık kafaları, mutluluk için sağlık, elma ve bal için yuvarlak ekmek “helal”. Rosh Hashanah’ta Yahudiler sinagoga gitmeye davetlidir. Bayram servisi sırasında “shofar” tanrı’nın önünde pişmanlık ve görünüş için çağrıda bulunur.
  İsrail, sadece farklı dinlerin turistlerini ve haccını çeken, aynı zamanda dünyanın en büyük kutsal bölgelerine ev sahipliği yapan güzel bir ülke değildir. …
Devamını oku
Bir başka favori İsrail kutlaması da Hanukkah. Kısa gecelerin kış mevsiminde sekiz gün kutlanmaktadır. Hanukkah, karanlığın karanlığını gidermek için tasarlanmıştır. Hanukkah’ın asıl adı, özel bir ’Chanukiah’ mumunda mumların aydınlatılmasıdır. Mumlar kademeli olarak yanar: ilk günde bir, ikinci günde iki, en sonunda da sekiz mum yanar. Şamdan daha sonra evin kapısına ya da pencereye, Yunanlıların aldırışını önleyen petrol ile harika bir geminin bir işareti olarak yerleştirilir. Kızarmış çörek “Sufganiyot” veya patates kızartması “Levivot” genellikle Hanuka’da yenir. Tatil sırasında çocuklar dört kenarlı “Sevivon” ile oynuyorlar. Her bir taraf İbranice alfabesinin bir harfini taşır, “büyük bir mucize gerçekleşir” ifadesini oluşturan kelimelerin baş harfleridir.
Otantik İsrail festivalleri büyük ilgi görüyor. Ana kutlamalardan biri, dünyanın farklı ülkelerinden yaratıcı seçkinleri bir araya getiren Kudüs’teki yıllık İsrail festivalidir. Festivalde dans gruplarının, orkestraların ve tiyatro yapımlarının gösterileri var. “Kudüs’ün Işıkları” adlı sanat festivali de Kudüs’te gerçekleşiyor. “Balabasta” festivali ünlü çarşı “Mahane Yehuda” da düzenleniyor. Yaratıcı mesleklerin, illüzyonistlerin, fakirlerin ve palyaçoların temsilcilerini içeriyor. Oryantal açık hava pazarının atmosferinde, kaygısız bir seyircinin neşelesi, baharatların aromaları, müziğin ritimleri ve fenerlerin ışığı birbiriyle örülür. “Darom Adom” etkinliği, Şubat ayında Negev Çölü bölgesinin kuzey kesiminde düzenleniyor. Etkinlik kapsamında gezi turları, çiftçi fuarları, seminerler ve çocuklar için yaratıcı ustalık dersleri, bisiklet ve konserler düzenleniyor. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Geleneksel İsrail mutfağı, çeşitliliğini göçmenlere borçludur. Bu çeşitliliğin ve zenginliğin kredisi, dünyanın farklı ülkelerinden getirilen tariflerden, …
Devamını oku
Yahudi ve Arap kökenli tiyatrallerin katılımıyla, “Masrahid” monodram festivali düzenli olarak Akko şehrinde gerçekleştirilmektedir. Etkinlik sırasında, festival performansları İsrail, Filistin ve diğer Arap ülkelerinden tiyatro yönetmenleri tarafından sahneleniyor. Genellikle genç aktörler için bir fırlatma rampası haline gelirler ve ünlü oyun yazarları tarafından fikir alışverişi için bir yer vardır. Kutlama sürecinde üst düzey politik ve toplumsal sorunlar tartışılmaktadır. Her yıl Uluslararası Kukla Tiyatrosu ve Film Festivali Holon’da düzenleniyor. Festival, birçok kukla gösterisi ve filmi, çocuklar ve diğer etkinlikler için yaratıcı atölyeler bir araya getiriyor. İsrail’deki en büyük dans etkinliği, dünyanın dört bir yanından gelen dansçıları etnik ve folklorik dans, klasik ve modern, caz, hip-hop, vb. Konserlere katmak üzere bir araya getiren Karmiel Dans Festivali.
tel aviv at sunset Galilee’nin tarihi bölgesinde, zeytinlerin ve bunlardan yapılan ürünlerin yararlı özelliklerini anmak için neşeli bir kutlama düzenleniyor. Düzinelerce yerel köy ve yerleşim yerinde, festival konukları zeytin ağaçlarının bahçelerini gezebilir, kendileriyle ilgili efsaneleri dinleyebilir, petrol fabrikalarını ziyaret edebilir ve zeytinyağının pişirme sırlarını öğrenebilirler. Hanuka tatilinde Ürdün çölünde on günlük bir “Ta’am Kinneret” festivali düzenleniyor. Şenlik sırasında Kinneret Gölü çevresinde restoranlar ve marketler bulunmaktadır. Mutfak ana dersleri de düzenlenmektedir. Festivale ünlü aşçıların eşlik ettiği festivalde konuklara özel yemekler ve tatlılar sunulmaktadır. Festivalde bölgenin ilk yerleşimcilerin geleneksel yemeklerini tadabilirsiniz. Festivalin ana yemeği Hanukkah çörekler.
İsrail rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

İsrail’in Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

İsrail’in Benzersiz Manzaraları

David Şehri

Serimizden “Yahudi Medeniyetinin Ayakta Kalan Sanat Eserleri”
  David Şehri, Tapınak Dağı'nın yakınında bulunan Kudüs'ün tarihi bölgesidir. Efsaneye göre, burası Kral Davut'un ilk sarayını inşa ettiği yer olup, şehrin çevresinde daha sonra kurulmuştur. Bugün, ziyaretçiler eski binaların kalıntılarının yanı sıra yerleşmeyi kuşatan Bronz Çağı'ndaki surların parçalarını da görebilirler.

Tarihi bölge arkeolojik araştırmaları 19. yüzyılın ilk yarısında başlamıştı. Yıllarca süren çalışmaların ardından araştırmacılar birçok benzersiz eser keşfetti. 19. yüzyılda Siloam kilisesinin parçaları ve daha sonra M.Ö. 2-3 yüzyıla kadar uzanan eski mezarlar bulunmuştur. Bugün, ziyaretçiler antik kalıntıların bulunduğu tarihi bölgeyi görebilir, temizlenmiş kuyuya ve tahkim parçalarına hayran olabilirler. Kudüs Müzeleri, kazılar sırasında keşfedilen kil ... Tümünü Oku

Patriarchs mağarası

Serimizden “Yahudi Medeniyetinin Ayakta Kalan Sanat Eserleri”
  Yahudilikte Tapınak Dağı'nın ardından en kutsal ikinci yer, Machpelah Mağarası olarak da bilinen Patriklerin Mağarasıdır. Hebron'un tarihi crypt'sindedir. İncille ilgili geleneğe göre, İshak, İbrahim, Yakup ve eşleri orada gömülürler. Mağaranın hemen üstünde, çok güzel bir anıtsal yapı bulunur. Yüksekliği 12 metredir. Yapım tarihi kesin olarak bilinmiyor. Mevcut verilere göre, daha önce bir çatı bulunmuyordu.

Bina yok edildi ve defalarca yeniden inşa edildi. Bugün, İslam sanatı için geleneksel olan zarif dekorasyona sahiptir. Mağaranın duvarlarının arkasında saklı olan ana tapınak, mağaranın girişidir. İçinde söndürülemeyen bir lambanın geleneksel olarak batırıldığı küçük bir delik var. Giriş yapmak yasaktır, bu yüzden kesin olarak bilinmiyor, nasıl göründüğü. Çağdaşlar ancak bunu ... Tümünü Oku
Tüm benzersiz geziler İsrail
Ülke haritaları İsrail haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası İsrail şehir haritası
Bölgelerin haritası İsrail’de bölgelerin haritası
Tüm ilgi çekici yerlerin haritası İsrail gezi haritası

Fotoğraflarla İsrail’in Güzelliği

İsrail’in En İyi Şehirlerindeki Turistik Yerler ve Eğlenceler

Kudüs
Kudüs Uluslararası YMCA, kentin en ünlü sağlık merkezi olarak bilinir. Park, müşterilerine çok çeşitli karmaşık programlar ve kozmetik prosedürler sunmaktadır. Merkez bölgesinde bir yüzme havuzunun yanı sıra sağlıklı beslenmeye adanmış birkaç kurum vardır. Akasha Wellbeing Retreat and Spa'da konuklara spa terapileri … Devamını Oku

İsrail Eğlence Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018