OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
İsrail

İsrail için Seyahat İpuçları - Guinness Rekorlar Kitabı'na Layık, Benzersiz Manzaralar

Mar Saba Manastırı

Serimizden “Dünyadaki En Issız Manastır ve Tapınaklar”
  İsrail'de Kudüs yakınlarındaki Mar Saba Ortodoks manastırı var. Tapınak, birçok gezgin tarafından Aziz Sabbas'ın kutsal Büyük Lavra'sı olarak bilinir. Görünüşe göre güçlü bir ortaçağ kalesine benziyor. Manastır kurucusunun adını aldı ve 5. yüzyılda bu yerde atıldı. Şaşırtıcı bir efsane, Sabbas'ın yalnızlık arayışında Kutsal Eşi, birkaç yıl geçirdiği bir mağara bulduğunu söylüyor. Birkaç yıl sonra, mağaranın yanında küçük bir kilise inşa edildi. Bundan sonra, adanmışlar ve bir münzibeden takipçileri orada yerleşmeye başlamışlardı.
Büyük manastırın inşası, 6. yüzyılda Bizans İmparatoru Justinian döneminde biraz daha başladı. Manastırın gözetleme kulelerinden biri bu önemli olayı anısına inşa edildi; şimdi büyük imparatorun adını taşıyor. Antik çağlardan beri, Mar Saba manastırı dünyadaki en kısıtlamalı ülkelerden biri haline geldi, çünkü şimdi kadınlar bile topraklarına girmesine izin verilmez. Manastırın son büyük ölçekli yeniden inşası 19. yüzyılın ilk yarısında gerçekleşti. Birçok bina orijinal görünümünü korumayı başardı.
Birçok antik manastır gibi Mar Saba da önemli yerleşimlerden uzaktır. Judean Çölünün ölü bölgesinde, yani Vadisi Ateş olarak adlandırılıyor. Bu eşsiz dini mekanı ziyaret etmek için tek fırsat, geniş çöl boyunca uzun bir yolculuk yapmaktır. Manastır çevresinde onlar için birkaç görüntüleme platformu olduğundan kadınlar tecrübelerinden vazgeçmek zorunda kalmazlar. ... Eksiksiz Manzara Derlemesi

Masada

Serimizden “Dünyadaki En Uzun Kayak Teleferikleri ve Tramvaylar”
  İsada'daki Masada teleferikinin açılışı 1971'de gerçekleşti. Bir dağ tepesinde bulunan epikalı arkeolojik komplekere turist sağlamak için özel olarak inşa edildi. Masada teleskobiği, kırk yıldan beri dünyanın en düşük seviyededir. Başlangıç ​​noktası, deniz seviyesinden 257 metre aşağıda. İsviçre şirketi Carl Brandl'ın uzmanları teleferik tasarımı konusunda çalışıyorlardı. Kablo uzunluğu 900 metredir ve yükseltme seviyesi sırasıyla 290 metredir.
Aslında teleferik sütunlar tarafından desteklendi, ancak 1998'de yeniden yapılanma sonrasında bunların kaldırılması kararı alındı, bu nedenle bugün rota yolunun ek bir desteği yok. Teleferonun son noktası, Masada'nın antik kalesine sahip dağlık bir platodur. Ülkenin seçkin arkeolojik alanlarından biridir. Bu cazibe her gün yüzlerce turist tarafından ziyaret edilmektedir. Kalenin aktif araştırmasının teleferiğin açılmasından çok önce başlamış olması dikkat çekicidir. Arkeolog, yamaca yerleştirilen çok dar ve dolambaçlı bir yoldan sözde 'yılan yolu' ile bir platoya varmak zorunda kaldı. Teleferik, panoramik pencereli iki kabin içeriyor, bu nedenle eşsiz cazibe merkezlerine yapılan gezi de unutulmaz birçok deneyim getiriyor. ... Eksiksiz Manzara Derlemesi

Kudüs

Serimizden “Gezegendeki En Yaşlı Şehirler”
  Kudüs, Ortadoğu'nun en güzel ve heyecan verici şehirlerinden biridir ve tarihi M.Ö. 2800 yılına dayanan dünyanın en eski şehirlerinden biridir. Birçok gezgin, paha biçilmez dini tapınakların yeri olarak biliyor. Hıristiyanlığın yanı sıra Yahudilik ve İslamcıların da ziyaretçileri tarafından ziyaret edildi.
Eski zamanlarda Kudüs, İsrail ve Yahuda'nın başkentiydi. İki yaş arasında şehir uzun zamandan beri Babil'in elinde kalmış ve daha sonra Pers İmparatorluğu'nun kontrolü altına girmiştir. Makedon İmparatorluğu ve Mısır da Kudüs tarihi üzerine izlerini bıraktı, bu nedenle modern şehrin kültürü çok güzel ve inanılmaz ulusal geleneklerin şaşırtıcı bir sentezidir. Modern şehrin nüfusu, en yakın banliyö alanlarını hesaba katarak yaklaşık bir milyon insandır. Farklı dinlerin gelenekleri orada yaşıyor.
Kudüs, gezginler için sadece dünyanın en büyük dini merkezi değil aynı zamanda benzersiz tarihi mekanlar olarak da ilginç. Paha biçilmez tarihi eserlerinin çoğu, dayanılmaz duvarlarla çevrili Eski Kent bölgesinde yoğunlaşmaktadır. Unutulmaz duvarların arkasına saklanan pek çok cazibe merkezi Kutsal Mezar Kilisesi, Ağlama Duvarı ve Tapınak Dağı gibi küresel önemi olan nesnelerdir. Bu tesisler her yıl yüz binlerce turist tarafından dünya çapında ziyaret edilmektedir. ... Eksiksiz Manzara Derlemesi

Tirat Zvi

Serimizden “Dünyanın En Sıcak Yerleri”
  Din Kibbutz Tirat Zvi, Beit She'an Vadisi'nin geniş topraklarında İsrail'de bulunmaktadır. Sıcaklık kaydı 1942'de orada; sıcak yaz havasının ortasında 53.9 ° C'ye kadar yükseldi. Bu doğal anormalliklere rağmen, insanlar yerleşim yerinde yüzlerce yıldır yaşıyor ve tehlikeli bir ısınmadan kaçmayı öğrendiler. Evleri çadırlarla donatılmıştır, gölgede sıcak güneşten her zaman sığınmak mümkündür. Yerleşim çevresinde bulunan havuzlar da yerel sakinlere yardımcı olur.
En son nüfus sayımına göre, kibbutz'da en az 700 kişi yaşıyor. Yerleşim göreceli olarak yakın bir tarihte 1937'de kuruldu. Şu anda Tirat Zvi, üretim tarihlerinde lider olan dünyanın en büyük seri üretim merkezlerinden biridir. Kurak iklim, lulav yetiştirmek için idealdir; Bu bitki, Sukkot'un dini bayramında uzun süredir kullanılmaktadır. Bitki ilkbaharda, tatil ise sonbaharda toplanır. Volcani Enstitüsü bilim adamları ile birlikte yerel uzmanlar bu benzersiz bitkiyi kurtarmak için özel bir teknoloji geliştirdi; Bunun sayesinde lulav birkaç ay boyunca korunabilir.
Kibbutz, Rabbi Zvi Hirsch Kalisher'e onurlandırıldı. adı tam anlamıyla 'Zvi Kalesi' olarak çevirir. Yerleşim, yüzlerce yerel sakin için gerçekten tasarruf sağlayan bir kale. Günümüzde, bu boğucu İsrail şehri pratik olarak ülkenin başka yerlerinde yaşama biçiminden farklı değildir. ... Eksiksiz Manzara Derlemesi

Atlit-Yam

Serimizden “Ünlü Batık Şehirler”
  Şaşırtıcı su altı manzaralarını arayan birçok gezgin, dünyadaki en eski sele neden olan şehirlerden olduğu için İsrail'e gider. Modern akademisyenlere göre, Atlit-Yam kalıntılarının yaşı en az 9.000 yıldır. Harabeler Hayfa kıyısında bulunur. Binlerce yıl önce, oldukça büyük ve müreffeh bir köy olmuşlardır.
Hayfa sahil bölgesinin eşsiz taneli alt kısmı, binaların mükemmel şekilde hayatta kalmasına izin verdi. Sular altında olan şehrin güvenlik derecesi o kadar yüksek ki araştırmacılar tamamen var olan antik mezarlığı tespit edebiliyorlardı; binlerce yıl önce köylülere musallat olan böcekler konutlarda keşfedildi.
Atlit-Yam kalıntılarının ana gizemi sel baskınının sebebi. Çoğu araştırmacı, buzulların erimesinden ve okyanusların sınırlarını genişletmesinden dolayı köyün kademeli olarak su altına girdiğine inanmak eğilimindeyken diğerleri ani bir tsunami söz konusudur. Su altı eserleri yakın bir geçmişte keşfedildiğinde, 1984'te ve çalışmalar erken aşamada olduğu için, birçok önemli keşif bilimadamını bekliyor. ... Eksiksiz Manzara Derlemesi

Lut Gölü

Serimizden “Deniz Seviyesi Altındaki Harika Araziler”
  Dünyadaki en derin yer, kıyılarında Suriye, İsrail ve Ürdün'ün dolaşabileceği üç popüler turist ülkesinin konukları olan Ölü Mees'tir. Dere kenarının derinliği yaklaşık 413 metre oluşturur. Bu parametre son derece karmaşık olabilir. Bunun nedeni, hava koşullarına ve deniz suyu buharlaşmasının seviyesine bağlı olmasıdır. Kuraklıkta, volatilite en fazla olduğunda, ovanın derinliği 413 metreye ulaşabilir. Ve yağmurdan sonra en kısa sürede birkaç metreye kadar yükselebilir.
Benzersiz sahil şeridinin ana özelliği inanılmaz derecede güzel doğal heykelleri ve peyzajları oluşturan tuz oluşumudur. Yüksek tuz konsantrasyonu, ölü Deniz kıyılarında sağlık turizminin sayısız taraftarını cezbetmektedir. Dünyadaki en derin arazi, mavi-yeşil deniz suyunun güzelce tezat oluşturduğu eşsiz salinlerle kaplıdır.
Ölü Deniz'in ve çevredeki manzaraların ana sırrı çok basit - deniz tabanı üzerinde sayısız tuz kayası var. Su buharlaşmasının yüksek seviyede olması nedeniyle, sahildeki tuzlanma sayıları her zaman çok yüksektir. Bazı yerlerde, dünyanın herhangi bir yerinde görülemeyen garip formların taşlaşmış yapılarını oluşturuyorlar. Ölü Deniz'in batı ya da doğu kıyısını ziyaret eden turistler, sadece benzersiz tuzlaşmalara değil aynı zamanda harika dağ manzaralarına bakabilirler. ... Eksiksiz Manzara Derlemesi

George Khozevita Manastırı

Serimizden “Dünyadaki En Ulaşılamaz Binalar”
  İsrail'de son derece karmaşık bir yol olan bir bina var. Mesele Gheorghe Hozevitul Manastırı. Bu Ortodoks manastır dünyadaki en eski yerlerden biri olarak kabul ediliyor ve Celt Valley topraklarında, Yahudi çölünde. Manastır binası kaya duvarının yamacında inşa edilmiştir. En yakın yerleşim yaklaşık 5 km uzaklıktaki Jericho'nun eski kentidir.
Muhteşem Gheorghe Hozevitul manastır 6. yüzyılda inşa edilmiştir. Uzaktan, mütevazi binaları yüksek eğim üzerinde asılı yutkuşu yuvalarına benziyor. Manastır tamamen taştan inşa edilmiş ve son derece güzel. İçinde eski şapel ve bir çok dini eser korunmuştur. Manastır binasının tarihi çok ilginç. Bir efsaneye göre, İlyas'ın üç yıl altı ay geçirdiği birleşik mağaranın yanında inşa edilmiştir. Manastır efsanevi mağarayı bulan beş Suriyeli rahip tarafından yaptırılmıştır.
Daha sonra, 480 yılında Saint John Hozevitul, Mısır'dan manastıra geldi ve binayı oldukça genişletti ve yeni binalarla birlikte ekledi. Bugün görülebilen değerli dini eserler arasında Aziz John Hozevitul'un kalıntıları ve John'un Romanyalı kalıntıları var. 17. yüzyılın başında manastırda yaşayan ve Pers fetihçileri tarafından öldürülen şehit kafatasları da önemli bir kalıntı olarak kabul edilir. Manastır ayrıca pek çok ilginç tarihi eseri de koruyor, bu nedenle tüm turistler için görülmeye değer. ... Eksiksiz Manzara Derlemesi

Salt cave Kolonel

Serimizden “Dünyadaki Fantastik ve Renkli Mağaralar”
  İsrail'de, Ölüdeniz'in güney kıyısında bulunan başka bir doğal mucize. İşte dünyadaki tek tuz dağ, Albay ve aynı adı taşıyan, sadece araştırmacıları değil sıradan turistleri de içine alan bir mağara. Mağara inanılmaz güzel. Sadece fenerin kirişleri duvarlarına dokunduğunda, değerli taşların saçılması gibi parıldıyor. Tuz mağaranın yapısı oldukça karmaşıktır, her sarp dönüşün arkasında inanılmaz sürprizler konuklarını beklemektedir.
Kar beyazı sarkıtlardan, karla kaplı galerilerden, şaşırtıcı kristallerden ve kar-beyaz duvarlardan oluşan en güzel iplikler, büyük tuz kristalleri saçılmıştı. Bütün bunlar muhteşem görünüyor ve mağarayı aydınlatmaya çalışıldığında şaşırtıcı bir şekilde dönüşüme uğramaktadır. Yıl boyunca mağara yaklaşık +25 derece santigrat derece sabit tutar. Bu, inanılmaz oluşumlarının yüzlerce yıldır değişmeden kalmasını sağlar.
Özel ekipmana sahip tecrübeli mağaralar eşsiz tuz mağarasını ziyaret edebilirler. Mağaranın girişi Sodom dağının yakınında bulunan derin bir kuyu. Özel ekipman olmaksızın içine inmek olanaksızdır. Cesur yolcular için speleo turları düzenli olarak düzenlenir ve deneyimli mağaracı eşliğinde mağaraya inip en güzel galerileri gezebilirler. Tuz Mağarası Albay, alışılagelmiş gezileri sevenler için ideal bir seçenektir, yalnızca ayrılmış olanlara uygundur. ... Eksiksiz Manzara Derlemesi

Caesarea Tiyatrosu

Serimizden “Hala Kullanılan Antik Amfitiyatrolar ve Arenalar”
  İsrail'de, Caesarea şehrinde bir amfitiyatro bulunmaktadır. Antik kentin tarihi basit değildir. Yüzlerce yıldır defalarca fatihler tarafından yok edilmiştir. Deniz kenti kurtarmadı. Bölgesinin bir kısmı tamamen sular altına alındı. Birkaç önemli tarihi olayın ana tanıklığı, arkeologların geçen yüzyılın 20'sinde keşfetmeyi başaran eski bir Roma amfi tiyatrosuydu.
Arkeolojik çalışmalar tamamlandıktan ve tam bir rekonstrüksiyon yapıldıktan sonra amfitiyatro yeniden kullanılmıştır. Bugün burada performanslar ve müzik konserlerinin yanı sıra diğer önemli halk etkinlikleri düzenlenmektedir. Amfitiyatro göreceli olarak küçüktür ve yalnızca 4000 seyirciyi ağırlayabilir. Fakat bu gerçek, tarihî önemini büyük ölçüde azaltmaz. Arkeolojik kazılar sırasında birçok önemli eser bulundu. En önemlilerinden biri, 'Pontius Pilatus' kitabesi ile eski bir anıt.
Caesarea, sadece harika tiyatro için de dikkat çekici. Şehrin ana cazibe merkezinin hemen yakınında başka birçok tarihi bina var. Arkeologlar, antik tapınakların, Roma hamamlarının ve bir zamanlar lüks sarayların kalıntılarının yanı sıra en muhteşem olayları barındıran eski bir yarış pistini keşfettiler. ... Eksiksiz Manzara Derlemesi

Mini İsrail

Serimizden “Mimari Obje ve Şehirlerin Ünlü Minyatür Müzeleri ”
  İsrail şehri Latrun, ziyaretçileri ülkenin mimari ve tarihi yerlerine tanıtan bir 'İsrail Minyatürü' tema parkı temsil etmektedir. İsrail'in en seçkin ve güzel binalarının modelleri parkta sunuluyor. Bunların arasında güzel saraylar ve tapınaklar, müzeler ve tiyatrolar, ayrıca önemli mimari anıtlar olarak kabul edilen modern oteller bulunmaktadır.
Parkta 350 düzen bulunmaktadır. Sadece çeşitliliğin yanı sıra yapısında da dikkat çekicidir. Bir kuş bakışı görünümünden parka bakarsanız, bölgedeki izlerin ülkenin önemli bir dini sembolünü oluşturduğunu görebilirsiniz - David'in yıldızı. Kelimenin tam anlamıyla, parktaki her düzen kendi sırrına sahiptir. Böylece, Knesset binasının bir kopyasının yanında, askeri muhafız komutanlar tarafından verilen net komutları duyabilirsiniz. Taddy stadının tasarımını göz önüne alarak, tezgahlarında oturan minyatür fanları bir 'dalga' başlattığını ve yüksek sesle sevininlerini görebilirsiniz.
Özellikle parkın düzenlenmesi için, gezegenin en iyi bahçıvanları tarafından minyatür bitkilerin özel çeşitleri çıkarılmış. Bunlar, ülkenin belirli bölgelerinde görülebilen bitki ve ağaçların tam kopyalarıdır. Parkta yaklaşık 70000 benzersiz bitki bulunmaktadır. Parkta sunulan bitkiler çok tuhaf ve onlara yönelik bakım şaşırtıcı mo--up'lar yaratmaktan daha az zor değil. Özellikle bitki bakımı için, parkta özel sulama sistemi oluşturulmuş, su kanallarının toplam uzunluğu 50 km'dir. ... Eksiksiz Manzara Derlemesi
İsrail rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

İsrail’in Tüm Eşsiz Kent Simgeleri Haritada

İsrail’in Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Ülke haritaları İsrail haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası İsrail şehir haritası
Bölgelerin haritası İsrail’de bölgelerin haritası
Tüm ilgi çekici yerlerin haritası İsrail gezi haritası

İsrail’in Kent Simgeleri Fotoğraf Galerisi

İsrail Bölgeleri için Gezi İpuçları

Kudüs
Kudüs Uluslararası YMCA, kentin en ünlü sağlık merkezi olarak bilinir. Park, müşterilerine çok çeşitli karmaşık programlar ve kozmetik prosedürler sunmaktadır. Merkez bölgesinde bir yüzme havuzunun yanı sıra sağlıklı beslenmeye adanmış birkaç kurum vardır. Akasha Wellbeing Retreat and Spa'da konuklara spa terapileri … Devamını Oku
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018