OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
İsrail

İsrail’de kültürel gezi. Neleri ziyaret etmeli - müzeler, tapınaklar, kaleler ve saraylar

  İsrail zengin bir tarihe sahip bir Orta Doğu ülkesidir. Akdeniz ve Kızıl Denizler tarafından yıkanan bölgenin yarısı çöldür, diğeri ise çeşitli doğal manzara ve mimari anıtlarla karakterize edilir. Çoğu turistik yer ve kültürel önemi olan yerler İsraillilere inanmak için çok değerli. Bu cazibe merkezlerinin ana kısmı Kudüs’ün başkenti Başkent’te yoğunlaşmıştır. Dünyanın en eski tapınakları ve camileri de dahil olmak üzere şehirde birçok dini bina var.
  İsrail misafirlerine rekreasyon için eşsiz fırsatlar sunuyor. Burada, hem sessiz eğlence hem de aktif turistlerin sevdikleri, zevklerinin tadını çıkarabiliyor. …
Devamını oku
Canlı bir örnek Kutsal Kabir Kilisesi’dir. Efsaneye göre, bu antik kompleks İsa Mesih’in çarmıha gerilmesi ve yeniden dirilişinin gerçekleştiği noktada dikilmiştir. Bazı önemli kalıntıları içerir. Hıristiyanlığın altı yönünün kutsal yeri olan burası, dünyanın her yerinden Hristiyanların hac ziyaretlerinin ana yeridir. Rum Ortodoks Kilisesi’nin çıkıntısında duran ve Ermeni Apostolik Kilisesi’nin penceresine yaslanan yıkılmaz bir merdiven, uluslar arası birliği sembolize ediyor. Mesih’in Doğuşu kutlamaları gününde, Kutsal Ateş tapınağın salonunda görünür. İsrail’in bir başka dini işareti, Ağlama Duvarı’dır. Antik tapınaktan korunan duvarın bir bölümüdür. Bugün, genel bir Yahudi tapınağı, hac ziyaretleri ve duaları. Dünyanın dört bir yanından gelen turistlerin isteklerini içeren notlar Duvarın çatlaklarında kalmıştır.
En eski Kudüs yerleşimlerinden biri eski Jaffa kasabasıdır. Modern Tel Aviv’in bir parçası olmak, özerk bir kültür merkezinin statüsünü muhafaza etti. Kentte çok sayıda müze, sanat galerisi ve diğer turizm tesisleri bulunmaktadır. Eski Kudüs’te, İsa’nın haç taşıyan idam ettiği yere götürüldüğü Via Dolorosa’nın bulunduğu caddede yatıyor. Caddede, Haç Yolu’nun dokuz ayağını bulacaksınız. Tel Aviv’de Azrieli Merkezi’nde bir kule topluluğu var. Üç kule - Yuvarlak, Üçgen ve Kare içerir. Her biri bireysel bir mimari tasarıma dayanarak inşa edildi. Bununla birlikte, birlikte tek bir kompleksi temsil ederler. En yüksek 182 metre yüksekliğindeki Yuvarlak Kule’dir. Şehrin muhteşem manzarasının takdir edilebileceği bir gözlem platformuna sahiptir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  İsrail’i bir tatil beldesi olarak seçerken, ülkedeki konaklamanızın ayrıntılarını düzgün bir şekilde incelemeye değer. Gezi için kapsamlı hazırlık, …
Devamını oku
Tel Aviv’deki en iddialı binalardan biri de Pagoda Evi. Çin mimarisine yapılan referansların diğer stiller unsurları ile birleşimidir. Bu sıradışı yapı, İsrail’in tarihi ve mimari bir eseridir. Bu yaklaşık yüz yaşında. Judaean Çölü’nde, yüksek bir uçurumun tepesinde bulunan bir başka antik yapı olan Masada Kalesi vardır. Eski zamanlardan beri, bu kale sadece koruyucu bir işlev değil, aynı zamanda yönetici ve ailesi için de bir ev işlevi gördü. Tarihi geçmişleri için kalenin kalıntılarında eski yapılar vardı. Dünyanın en eski camisi olan Al-Aksa, Kudüs’teki Tapınak Dağı’nda yer almaktadır. Caminin inşası, 7. yüzyılda inşa edilmiştir ve o zamandan beri bir kereden fazla yeniden inşa edilmiştir. İçinde duvarları mermer ve mozaik ile dekore edilmiş yedi görkemli galeri bulunur.
Jerusalem Aynı tepede, efsanevi Temel Taş olan kutsalların bulunduğu kutsal cami Kubbenin Kubbesi yer alır. İnşaat, büyük bir altın kubbe ve zengin bir dekor ile ayırt edilir. Nasıra kentinde, Müjde Bazilikası Katolik Kilisesi’ne dikkat etmek gerekir. Bugün, antik bir şehrin topraklarında inşa edilmiş nispeten yeni bir yapıdır. Efsaneye göre, melek Meryem’in iyi haberini getirmişti. Bethlehem’deki İsa Mesih’in doğduğu yer, Kutsal Toprakların “Mesih’in Doğuşu Bazilikası” nın iki merkezi tapınağından biridir. İlk hizmetler burada 4. yüzyılda yapıldı.
  İsrail çocuklarla tatile çıkmak için oldukça rahat bir yer. Aileler için ideal olan otellerde yaşamanın yanı sıra, ülkede genç gezginler ve ebeveynleri için …
Devamını oku
Hayfa kenti, Bahai Dünya Merkezi’nin dönüm noktası, Carmel Dağı’nın yamacında yer almaktadır. Bahai inancının tüm takipçilerinin İdare ve Ruhsal Merkezi’dir. Bölgesinde, pitoresk Fars bahçeleri ile çevrili bir tapınak inşa edilmiştir. Kudüs’ün batısındaki Gravit-Ram tepesinin yakınında, en eski el yazmalarını içeren kitabın tapınağı duruyor. Bazalttan inşa edilen siyah bir duvarın karşısına dikilen beyaz kubbeli beyaz bir stupa tapınağı şeklindedir. Renklerin birleşimi, ışığın ve karanlıklığın ebedi çarpışmasını sembolize eder. Tapınağın dış tasarımı ve iç kısmı, kaydırmaların koşullarına göre yeniden üretilir.
İsrail rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

İsrail’in Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Referans Bilgiler
Tüm sanat müzelerinin haritası
İsrail sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Bauhaus Center' Tel Aviv. Haritada   Fotoğraflar
♥   Sanat Müzesi 'Bible Lands Museum' Jerusalem. Haritada   Fotoğraflar
♥   Sanat Müzesi 'Design Museum Holon' Tel Aviv. Haritada   Fotoğraflar
♥   Sanat Müzesi 'Haifa Museum of Art' Haifa. Haritada   Fotoğraflar
♥   Sanat Müzesi 'Hecht Museum' Haifa. Haritada   Fotoğraflar
Tüm kiliselerin haritası
İsrail’deki katedraller ve bazilikalar
♥   Church of Our Lady of the Spasm, Jerusalem. Haritada   Fotoğraflar
♥   St. Anne’s Church, Jerusalem. Haritada   Fotoğraflar
♥   Church of St. Thomas, Jerusalem. Haritada   Fotoğraflar
♥   Basilica of St. Stephen, Jerusalem. Haritada   Fotoğraflar
♥   Basilica of the Transfiguration, Mount Tabor. Haritada   Fotoğraflar
♥   Basilica of the Annunciation, Nazareth. Haritada   Fotoğraflar
♥   St. Elijah Greek-Melkite Cathedral, Haifa. Haritada   Fotoğraflar
Ülke haritaları İsrail haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası İsrail şehir haritası
Bölgelerin haritası İsrail’de bölgelerin haritası
Tüm ilgi çekici yerlerin haritası İsrail gezi haritası

Famous sites of culture and history of Fotoğraflarla İsrail’in Ünlü Kültürel ve Tarihi Yerleri

İsrail Popüler Şehirlerinde Kültür ve Anıtlar

Kudüs
Duvarın yaşı iki binden fazla. Wailing Wall'ın yakınında pek çok ilginç gezi yeri de vardır. Hasmonean Tünelleri onlardan biri. Bu, duvar boyunca uzanan geniş bir yeraltı tüneli sistemidir. Yeraltı yapısının ölçeği sadece çarpıcıdır. Burada insanlar büyük kamu tesisleri, bir su kemeri ve antik cadde parçaları bulacaklar. Tünele yapılan geziler o kadar popüler ki, insanlar onları birkaç ay önceden ayırtmak zorunda kalıyor. Kutsal Kabir Tapınağı daha az önemli bir dini tapınak değildir. Aslında bu, … Devamını Oku

İsrail’in Kültürel ve Tarihi Yerler Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018