OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Shenzhen

Shenzhen’de Kültür. Ziyaret edilmesi gereken yerler - şehrin tarihi kısımları, tiyatrolar, müzeler ve saraylar

  Şaşırtıcı tema parkları, sanayi kentinin ana cazibe merkezleri arasında öncelikli dikkati hak ediyor. En ilginç ve güzel olanı ’Splendid China’ Park. Ziyaretçileri, Çin’in en tanınmış yerlerinin indirimli kopyalarını görebilir. Park Çin Seddi, Yunnan Taş Ormanı, Shaolin Manastırı ve Suzhou’nun büyüleyici Klasik Bahçeleri’nin kopyalarını ve dünyadaki diğer birçok önemli eseri barındırıyor.
  Shenzhen aktif gezginler için ideal bir yer. Eğlence parkları, alışveriş merkezleri, harika bahçeler ve park alanları çeşitliliği sayesinde, her turist rahatlamak ve eğlenmek için uygun bir yer seçebilir. Doğa … Açık
Yerel halkın kültürü ve geleneklerini tanımak isteyen turistler, başka bir parkı ziyaret etmelidir - Çin ’Halk Kültürü Köyü’). Alanı 200 bin metrekareyi kaplar ve son yüzyılların atmosferinin yeniden yaratıldığı 24 klasik köyü barındırır. Shenzhen’deki en büyük tema parkı, yaklaşık 480 bin metrekarelik bir alanı kaplayan “Dünyanın Penceresi” dir. Parkın teması çok ilginç. Dünyanın en seçkin kültürlerine, dünyaca ünlü cazibe merkezlerine ve farklı ülkelerin halklarının kültür ve geleneklerine ziyaretçileri tanıtır. Park düzenli olarak her türlü müzikal ve dans performansının yanı sıra orijinal temalı etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır.
Şehrin en sıra dışı yerlerinden biri eski Sovyet uçak gemisi ’Minsk’ de dahil olmak üzere ’Minsk Dünya’ Askeri Tema Parkı. Yerel şirketlerden biri 1998’de satın aldı ve iki yıl sonra büyük park kompleksinin parçası oldu. İlginç tema parklarının yanı sıra, Shenzhen’de çok sayıda ilginç müze ve kültür kuruluşu var. Antik tarihin hayranları, bin yıldan uzun süredir eşsiz tarihi eserlerin zengin bir koleksiyonunu tutan ’Shenzhen Müzesi’ ni gezmekle ilgilenecekti. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Shenzhen, pitoresk sahilinde dinlenebilecek tüm plaj severleri tatmin edecek. Plajların seçimi, küresel öneme sahip gözde tatil köylerinin sunduğu kadar etkileyici olmasa da, hepsi inanılmaz derecede çekici. Sahildeki ana … Açık
En merak uyandıran gezginler, sergileri olağanüstü teknik başarılara adamış olan ’Shenzhen Bilim Müzesi’ ni mutlaka keşfetmelidir. Müze, tüm aile bireylerinin ilgisini çekecek ilginç günlük gösteri etkinlikleri düzenliyor. Mühendislik başarılarından ziyade sanatı takdir edenler, Ho Hsiang-ning Sanat Müzesi’nin (’Sanat Müzesi Ho Hsiang Ning’) tadını çıkarırlar. Seçkin sanatçının adını taşıyor ve ziyaretçilerine zengin bir eser koleksiyonu sunuyor. Hsiang-ning Sanat Müzesi’nin ülkenin en önemli kültürel tesislerinden biri olduğunu da belirtmek gerekir.
Antik çağlardan beri, günümüz şehri Nantou Antik Kent Müzesi’nde (’Müze Nantou’) paha biçilemez olan araştırmacıları ve arkeologları cezbetti. Tur sırasında ziyaretçiler, antik çağlardan beri şehrin tarihini aydınlatan eşsiz sergileri görme fırsatına sahip olacaklar. Şehirde gezilebilecek en iyi yerlerden biri, birçok ilginç mimari anıtın korunmuş olduğu tarihi Nantou (’Eski Şehir Nantou’) şehridir.
  Lüks otellerin seçimi, Shenzhen’de inanılmaz genişliktedir, bu yüzden deneyimli turistler bile çeşitliliğinde kafalarını karıştırabilir. En prestijli otellerden biri olan Grand Mercure Oriental Ginza Shenzhen, … Açık
Şehrin ayrıca güzel ’Tian Hou Tapınağı’ dahil olmak üzere eski dini yapılar vardır. 15. yüzyılın başında kurulan, yerel balıkçıların hamisi olarak kabul edilen tanrıça Matsu’ya adanmıştır. Modern gökdelenler mutlaka şehrin en önemli cazibe merkezleri arasında vurgulanmalıdır. Şehirdeki en yüksek gökdelen ’Shun Hing Meydanı’. İnşaatı 1996 yılında tamamlandı, 69 katlı binanın yüksekliği 384 metredir.
Aşağıdaki bölümde, Shenzhen ve çevresinde gezi biletlerimizden veya şehir keşif turlarından birine ulaşabilirsiniz. Web sitemiz, yerinde yapılan çevrimdışı satın alımla karşılaştırıldığında% 10-30 daha düşük bilet fiyatları sunuyor.

Shenzhen ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Shenzhen - rehber bölümleri 1 2 3 4 5
Referans Bilgi
Tüm sanat müzelerinin haritası
Shenzhen ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'M+' Hong Kong, 17 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Tsui Museum of Art' Hong Kong, 29.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Hong Kong Museum of Art' Hong Kong, 29.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'University Museum and Art Gallery' Hong Kong, 29.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Hong Kong Visual Arts Centre' Hong Kong, 31 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Shenzhen ve Çevresindeki Benzersiz Yerler

Hong Kong'daki Yutamak Yuvası Restoranları

From the series “Dünyadaki En İğrenç Yemekler”
Kırlangıç ​​yuvalarına sıklıkla beyaz altın denir, çünkü bu lezzetin bir kilogramının maliyeti yaklaşık 3 000 ABD dolarıdır. Seçkin lokantalardan birinde yutanın yuvasının çorbasını emredecek olan zengin zengin adamlar, bir tabak jöle benzeri çamurlu çorba alacaklar. İnsanları memnun etmeyen, oldukça özel bir tatla farklılık gösterir. Bir iştah genellikle kaygan bir jöle benzeri kitle bakarak şımarıktır. Guangdong, bu mutfak başyapıtının vatanı olarak düşünülür. Orada, birçok egzotik yemekler yutkun yuvalarının çorbasını tercih ediyor. Tedavinin maliyeti genellikle porsiyon başına yaklaşık 100 dolardır. … Devamını oku

Repulse Bay

From the series “Tehlikeli ve Ölümcül olabilen Sahiller”
Sahile kolayca ulaşabileceğiniz Hong Kong'un en yeni ve en şık semtlerinden biri, etkileyici gökdelenin yeri, lüks restoranlar ve alışveriş merkezleri. Birkaç yıl önce pitoresk sahil temizliği çöp tarafından başlatıldı, bu yüzden plaj şimdi 10 yıl önce çok daha iyi görünüyor. Su da dikkatle temizlenir, ancak kirlilik seviyesi halen çok yüksektir. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Shenzhen’de araba kiralama

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

22.07.2024

Shenzhen’un Kültürel Mirası Fotoğraf Galerisi

Shenzhen’un Kültürel Simgeleri Haritası: Sanat galerileri, anıtlar, saraylar vb.

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Shenzhen Komşularında Kültürel Geziler

Shenzhen Kültür Rehberi. Shenzhen’de ziyaret edilmesi gereken büyüleyici yerler: tapınaklar, müzeler, kiliseler, tiyatrolar ve kaleler. Shenzhen’de 'mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler'e dair öneriler (adresler, telefon numaraları ve bağlantı linkleriyle). Bu sayfa bilgisini kullanarak kendi şehir gezinizi planlayın!
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018