OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Xiamen Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Xiamen Fujian eyaletinde yer almaktadır. Bu şehir, ülkenin önemli bir limanı ve önemli bir turizm merkezidir. Yaklaşık 2000 yıl önce kuruldu. MS 3. yüzyılda, modern Xiamen’in yerine, büyük bir Tongan şehri kurulmuştur. Orta Çağ’da şehir, ülkenin en önemli alışveriş merkezlerinden biriydi. Bölge, yabancı tüccarlar tarafından çok değer verilen ipek ihraç etti. İstikrarlı stratejik konum ve ipek üretim yapan büyük fabrikalar nedeniyle, 16. yüzyılın başlarında şehir Avrupalı ​​turistleri çekmeye başladı.
  Xiamen’de, gezginler modern mimarinin gerçek başyapıtları olarak adlandırılabilecek lüks modern otellerin hizmetlerinden yararlanabilirler. Kempinski Hotel Xiamen, böyle mekanlardan biridir. Siluetiyle sallanan bir … Açık
19. yüzyılın ortalarına gelindiğinde, şehirde birçok yeni fabrika ve fabrika inşa edildi. O zamanlarda Xiamen bir dizi askeri çatışmadan kurtuldu. Büyük bir sanayi ve ticaret merkezinin statüsünü kazandı. Kent hala önemli bir alışveriş merkezinin durumuna sahiptir. Birçok turisti sadece çok sayıda tarihi mekanla değil, aynı zamanda özel ürünler sipariş edebileceğiniz ve satın alabileceğiniz çok sayıda alışveriş pavyonu ve atölye ile de çekiyor.
Xiamen gezi için harika: en sıra dışı manzaralardan biri ’Gulangyu’ adadır. 18. yüzyılda bu alanda ilk uluslararası yerleşim kuruldu. Avrupalı ​​sanayiciler ve tüccarlar adada lüks villalar ve sanayi binaları inşa ettiler - günümüze kadar korunuyorlar. Ada, sadece tarihi konumlar için değil, aynı zamanda kendine has doğasıyla da ünlüdür, çünkü bölgenin büyük bir bölümü yoğun ormanlarla kaplıdır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Xiamen ziyaretçilerine çok ilginç ve zengin bir gezi programı sunuyor. Kentte, korunan farklı çağların pek çok eşsiz dini eseri ve yapısı var. Şehrin güney kesiminde, yaşı 1 000 yıldan fazla olan Budist … Açık
Yürüyüş yapmaktan hoşlananlar, şehrin pitoresk çevresi boyunca ünlü turistik yerlere doğru bir rota oluşturabilirler. Örneğin, Xiamen’in muhteşem panoramik manzarasını keşfeden güzel bir Sunlight dağı. Şehrin konukları, tarihi mekanlarda yürüyüşleri bir miktar uzanarak birleştirmek için neşeli ve canlı atmosferiyle bilinen yerel plajda vakit geçirebilirler.
Modern şehir, gelişmiş bir turist altyapısı ile karakterizedir. Burada tüm aile ile bir tatil geçirebilir, yerli nüfusun kültürel kimliğini ve geleneklerini takdir edebilirsiniz. Alışveriş merkezlerinde yürüyüş yapmak ve deniz kıyısında serinlemek, tarihi ve doğal cazibe merkezlerini keşfetmek, muhteşem ulusal restoranları ve şık barları ziyaret etmek, Xiamen’in misafirlerine sunabileceği eğlencelerin sadece küçük bir bölümünü oluşturuyor.
  Xiamen aktif eğlence hayranları için gerçek bir bulmak. Şehirde çok sayıda spor ve eğlence merkezi var. Bütün ailenin burada farklı yerleri ziyaret etmesi ilginç olacak. ’Xiamen Sualtı Dünyası’ çocuk … Açık
  Dünyadaki tüm kaplıca merkezlerinin atası sayılan bu alışılmadık kasabada bir tatil, ilginç yerel müzeleri ziyaret etmeden eksik kalacaktır. Ziyaretçilere şehrin tarihini ve gelişimini anlatan Spa Müzesi adlı çok ilginç bir mekan var. Serginin önemli bir kısmı yerel mineral akışlarının mucizevi özelliklerine adanmıştır. Müze ayrıca eski fotoğrafların koleksiyonlarını ve Spa’da yaşayan ünlü kişilerin eserlerini sergiliyor.
Rue Ge’rardy, kesinlikle keşfedilmeye değer en ilginç caddedir. Burada turistler, birkaç tarihi yapıyı ve 18. yüzyıla kadar uzanan eski bir belediye binasını görecekler. Uzun tarihi boyunca tatil, yerel doğanın güzelliğinden esinlenen birçok sanatçı ve yazar tarafından ziyaret edildi. Günümüzde, bu ünlü insanların yaşadığı evler, popüler yerel yerler haline gelmiştir.
  Xiamen’de, gezginler modern mimarinin gerçek başyapıtları olarak adlandırılabilecek lüks modern otellerin hizmetlerinden yararlanabilirler. Kempinski Hotel Xiamen, böyle mekanlardan biridir. Siluetiyle sallanan bir … Açık
Eski bir tarihi geleneğe uygun olarak, Spa her yaz bir tiyatro festivaline ev sahipliği yapmaktadır. Birkaç yıl önce, bu etkinlik için şehrin farklı bölgelerinde özel açık hava mekanları yapıldı. Bu mekânların birçoğu günümüze kadar hayatta kalmıştır, bu nedenle farklı ülkelerdeki yetenekli aktörler her Ağustos ayında sahnelerinde sahne alırlar. Festivalin hemen hemen tüm etkinliklerine katılmak ücretsizdir.
Gezi hayranları, Spa’da kaldıkları süreyi daha da unutulmaz kılmak için genellikle yakındaki Malmedy kasabasını ziyaret ederler. Malmedy tarihi simge ve gelenekleri ile ünlüdür. Birçok kişi Malmedy’de yılda birkaç kez gerçekleşen süslü karnavallar ve tarihi kutlamalardan dolayı bu şehri biliyor. Ünlü bir dönüm noktası şehirden uzak değildir. Bir zamanlar kraliyet ailesine ait olan Reinhardstein Kalesi.
Xiamen - rehber bölümleri 1 2 3 4

Xiamen ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm parkların haritası
Xiamen çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Kinmen' , 27.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Çin Gezisi: Görülecek Yerler

Hong Kong, uluslararası ünlü bir geçit şehri. Gezginler harika pazarları, mağazaları ve restoranları bulacaklardır. Kent manzarası söz konusu olduğunda, Man Mo tapınağı en popüler yerlerden biridir. Şehirde ayrıca, Astronautic Bilim Müzesi, Tarih Müzesi, kültür ve arkeoloji müzeleri, çeşitli galeri ve sergiler gibi birkaç müze bulunmaktadır. Hotel Peninsula, Hong Kong'daki en ünlü modern binalardan biridir. Bunun yanı sıra, şehirde birkaç botanik bahçesi, doğa rezervi ve seralar var. …
OrangeSmile araç kiralama Xiamen’de araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

17.04.2024

Xiamen Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Xiamen Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Xiamen, Çin Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Xiamen’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Xiamen’den birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018