OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Çin Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

Xiamen Skyline   Çin, kültür ve tarihi manzaralar açısından zengin bir ülke. Neredeyse yüzlerce Çin şehri, eski manastırlar, meydanlar ve müzeler gibi paha biçilmez yer işaretlerine ev sahipliği yapmaktadır. Pekin, ülkenin başkenti, ünlü miras alanının yeri - Yasak Şehir. Bu kentteki binalar çoğunlukla 15. yüzyılda inşa edilmiş ve şık ve sofistike tarzı ile ziyaretçilerine şaşırıyor. Pekin’in bu kısmı kalın bir duvarla çevrilidir. Duvarın içinde birkaç bin farklı bina var, bunların çoğu müzeye dönüştürülüyor. Sergileri arasında imparatorun eserleri, marionettes, saat, seramik eşyalar, tablolar, heykeller ve diğer sanat eserlerinin bulunduğu bir koleksiyon bulunmaktadır. Kentte çok daha ilginç yerler var, örneğin dünyanın en büyük meydanlarından biri olan Tiananmen Meydanı, Mao Zedong Anıtı, Beyaz Could Tapınağı, Zhengyangmen, Yaz Sarayı, Zhoukoudian ve Ming Türbeleri.
Çin’in lüks otelleri - bunlar en seçici turistlerin ilgisini hak ediyor.
Devamını oku
Pekin, zengin tarihi olan Çin’in tek şehri değil. Xi’an, Çin’deki en eski şehirlerden biridir. Terracotta Ordusu Müzesi ile ünlüdür. Müzenin sergilenmesi, savaşçıları tasvir eden muhteşem bir figür koleksiyonuna ithaf edilmiştir. Bu pişmiş toprak savaşçılar İmparator Qin Shi Huang’un dekorasyonu olarak kullanılmıştı. Xi’an’da birkaç antik yerleşim yeri keşfedildiğinden arkeolojik kazılar bu şehirde asla durmaz. Bu kazılar sırasında bulunan eserler, yerel müzelerde görülebilir.
Guangzhou, ülkenin bir başka daha büyük tarihi merkezidir. Orada, Guangzhou Halk Sanatları Müzesi, Huaisheng Camisi, Six Banyan Ağaçları Tapınağı, Kutsal Kalp Katedrali ve daha pek çok şey var. Buradaki ilgi çekici önemli yerler var. Yerel iklim, bu tür dinlenme için mükemmel olduğu için Guangzhou, popüler plaj tatil yerleri için de ünlüdür. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Yerel tatiller sırasında seyahat etmek, ülkenin kültür ve geleneklerini içeriden keşfetmek için eşsiz bir fırsattır. En ünlü ulusal bayram, baharın geleceğini …
Devamını oku
Hong Kong, uluslararası ünlü bir geçit şehri. Gezginler harika pazarları, mağazaları ve restoranları bulacaklardır. Kent manzarası söz konusu olduğunda, Man Mo tapınağı en popüler yerlerden biridir. Şehirde ayrıca, Astronautic Bilim Müzesi, Tarih Müzesi, kültür ve arkeoloji müzeleri, çeşitli galeri ve sergiler gibi birkaç müze bulunmaktadır. Hotel Peninsula, Hong Kong’daki en ünlü modern binalardan biridir. Bunun yanı sıra, şehirde birkaç botanik bahçesi, doğa rezervi ve seralar var.
West Lake - Hangzhou (杭州) - China

Tarih ve Eğlence

  Çin’de, en popülerleri Hainan adasında bulunan büyüleyici sahil beldeleri var. Yerel plajlar o kadar caziptir, çünkü hemen hemen her zaman burada yüzebilirsiniz. Çoğu zaman kıyıdaki su çok sıcaktır. Adanın kıyı suları egzotik deniz sakinleri açısından zengindir, bu nedenle yerel tatil köyleri çok sayıda dalış tutkunu çekmektedir. Çocuklu gezginler, çok çeşitli eğlenceler için plaj tatillerini takdir etmektedir. Boş zamanlarını ziyaret eden su parkları ve eğlence merkezleri ile çeşitlendirmek için bir fırsata sahipler. Beidaihe beldesi en talepkar gezginler için uygundur. Bir çok lüks otel ve restoran ile ayırt edilir.
  Çin’in doğusu, doğudaki geniş platolardan batıdaki yüksek dağlara, çöllere, tropik ve bambu ormanlarına kadar farklı manzaralara sahip olabilir. Ülkenin …
Devamını oku
Çin ayrıca, özel kurtarma yöntemlerinin uygulandığı seçkin sağlık tesisleriyle de etkilemektedir. Pek çok Pekin otelinin tümü kendi sağlıklı yaşam merkezlerini içerir. Başka bir ünlü sağlık tesisi Dalian. Yerel sağlık merkezlerinde uygulanan tekniklerin dünyadaki benzerleri yoktur. Bazı şifa uygulamaları bin yıldan fazladır. Çin sağlıklı yaşam merkezlerinin konukları meditasyon hakkında bilgi edinme ve akupunktur ve farklı masaj türleri ile tedaviyi deneyebilecekler. Ünlü Çin otellerinin spa merkezlerinde, tatilcilerin özel sağlık programlarına ve prosedürlerine katılmaları da önerilmektedir.
Çin, dünyadaki alışveriş meraklıları için en iyi ülkelerden biri olarak adlandırılabilir. Büyük şehirlerde yüzlerce alışveriş merkezi var. Bunların yanı sıra turistler binlerce özel dükkan, antika dükkanı ve sanat salonunu ziyaret edebilirler. Yerel pazarlar da not edilmelidir. Burada, pahalı kıyafetlerden eşsiz hediyelik eşyalara ve Çin spesiyalitelerine kadar istediğiniz her şeyi satın alabilirsiniz. En popüler hediyelik eşyalardan biri Çin çayıdır. Turistler ayrıca çay törenlerini düzenlemek için farklı aksesuarlara dikkat etmektedir. Ulusal kıyafetler de mükemmel hediyeler olabilir. Pek çok hediye dükkanında, ulusal tarzda porselen tabaklar satılmaktadır.
Bu yerler gerçek bir yolcunun ilgisini hak ediyor. …
Devamını oku
Çin mutfağı ile tanışma özel bir heyecan verici olaya dönüşebilir. Pirinç ve soyadan pişirilen bazı ulusal yemekler eşsizdir ve onları başka ülkelerde bulamayacaksınız. En zengin gurmeler kesinlikle kuş yuvalarının çorbasını tadabilir. Bu tarihi yemek, dünyadaki en egzotiklerden biri olarak kabul edilir.
Çin rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Çin’in Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Referans Bilgiler
Tüm parkların haritası
Çin şehir parkları ve milli parklar
♥   National Park 'Dongsha' . Haritada   Fotoğraflar
♥   World Heritage Site 'Huanglong Scenic and Historic Interest Area' . Haritada   Fotoğraflar
♥   World Heritage Site 'Jiuzhaigou Valley Scenic and Historic Interest Area' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Kenting' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Kinmen' . Haritada   Fotoğraflar
Tüm Michelin restoranları
Çin’deki Michelin yıldızlı restoranlar
♥   Restoranı 'Da Dong (iapm)' Shanghai. Kategori - Chinese. Haritada   Fotoğraflar
♥   Restoranı 'De Xing Guan (Guangdong Road)' Shanghai. Kategori - Shanghainese. Haritada   Fotoğraflar
♥   Restoranı 'Din Tai Fung (Shanghai Centre)' Shanghai. Kategori - Shanghainese. Haritada   Fotoğraflar
♥   Restoranı 'Ding Te Le Zhou Mian Guan' Shanghai. Kategori - Noodles and congee. Haritada   Fotoğraflar
♥   Restoranı 'Dining Room' Shanghai. Kategori - European. Haritada   Fotoğraflar
Tüm kalelerin haritası
Çin kaleleri
♥   Kalesi 'Shanhaiguan Castle' . Haritada   Fotoğraflar
Tüm sarayların haritası
Çin sarayları
♥   Sarayı 'Ming Imperial Palace' Nanjing. Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Mountain Resort' Chengde. Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Mukden Palace' Shenyang. Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Norbulingka Palace' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Potala Palace in Lhasa' . Haritada   Fotoğraflar

İnceleme Serimizden Çin’in Ünlü ve Benzersiz Yerleri

Xinyi Kasabası

Serimizden “Van Gogh Renkleri ile Boyanmış Küçük Gösterişli Kasabalar”
  Çin'de, yakınlardaki akan nehrin adını alan inanılmaz bir Xinyi kasaba var. Burası, egzotik manzaraları ile gezginleri cezbeder. Miss World rekabetinin orada uzun yıllar tutulması tesadüf değildir. Muhteşem pitoresk ıssız plajlar ve egzotik bahçeler tatilcileri beklemektedir. Tesiste, seçkin gezginleri bile memnun edecek çok sayıda birinci sınıf otel ve restoran bulunmaktadır.

Herkes için eğlence seçenekleri var. Çoğu turist sık sık plajlarda vakit geçirir. Sabahları ve akşamları, tatilcilerin mahalleyi dolaştıkları ve doğal ve mimari cazibe merkezlerini aradıkları görülüyor. Alışveriş yapmayı sevenler için hoş bir sürpriz beklemektedir. Kasabada, ipuçları ve Çin çayını en yüksek kalitede ödeyerek satın alabileceğiniz birçok dükkan var. Xinyi, tüm doğal özelliklere sahip birinci sınıf bir … Tümünü Oku

Yangshuo Kasabası

Serimizden “Van Gogh Renkleri ile Boyanmış Küçük Gösterişli Kasabalar”
  Yangshuo, herkesin sonsuza kadar yaşamak istediği dünyanın şehirlerinden biridir. Daha sıcak aylarda kalın bir bitki örtüsüyle kaplı yüksek dağlarla çevrilidir. Birçok kişi inanılmaz derecede güzel sahne için Yangshuo'yu takdir ediyor. Yüksek kalker kayalıklarla arasındaki kristal berraklığında su akışı olan dereler ve nehirler. Bu güzel yerler, açık hava etkinlikleri hayranları arasında çok popüler. Kaya tırmanma meraklıları buraya gel. Turistler, doğal mekanlarda dolaşmak veya bisiklet gitmek için bir fırsat bulmaktadırlar.

Pitoresk kasaba, Guilin şehrinin yakınlarında, Li Nehri kıyısında yer almaktadır. Alanı yaklaşık 1.428 kilometre karedir. Kasabada yaklaşık 310 000 kişi sürekli yaşıyor. Tarihsel verilere göre, modern yerinde ilk küçük köy 2000 yılı aşkın bir süredir kuruldu. Zaman … Tümünü Oku

Lijiang Eski Kenti

Serimizden “En Fantastik ve Renkli 13 Sokak ve Yerleşke”
  Çin'de sıradışı mekanlarda dolaşanlar, Lijiang'un tarihi bölgesini ziyaret etmekle ilgilenecekler. Yuhe Nehri, tarihi çeyreğinde akar, bu yüzden Arnavut kaldırımlı sokaklarında gezinirken pek çok güzel kanal ve zarif bir yaya köprüsü görebilirsiniz. Yerliler canlı süs bitkileri ve çiçeklerle süslüyorlar. Daha sıcak aylarda, tarihi mahalle kelimenin tam anlamıyla bol yeşilliklerle doludur. Eski sokakların bir başka güzel özelliği, geleneksel tarzda güzel binaların bir numarası olmasıdır. Bunlar tahtadan yapılmış ve geleneksel Çin kağıt fenerleri ile dekore edilmiştir.

Lijiang ilçesi büyük ölçüde turistler üzerinde yoğunlaşıyor. Birçok etnik restoran, hediyelik eşya dükkanı ve mağazası var. 1997'de Lijiang tarihi bölgesi bir UNESCO Dünya Mirası Listesi olarak listelenmiştir. Ülkenin en renkli … Tümünü Oku
Tüm benzersiz geziler Çin
Ülke haritaları Çin haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası Çin şehir haritası
Bölgelerin haritası Çin’de bölgelerin haritası
Tüm ilgi çekici yerlerin haritası Çin gezi haritası
Kabartma haritası Çin’in kabartma haritası

Dünyanın En Büyük Gözlem Çarkı Dubai'de Açılıyor

250 metrelik gözlem çarkının eklenmesi, emirliğin dünyanın en büyük turizm ve eğlence merkezlerinden biri olma vizyonuyla uyumludur. Ain Dubai'de turistler çeşitli aktivitelerin tadını çıkarabilirler. Lüks etkinlik kabinlerinden veya aile dostu kabinlerden gece veya gündüz büyüleyici şehir manzaralarını görebilir, kaliteli yemeklerin tadını çıkarabilir, partiler veya romantik tarihler yapabilirler. Gözlem çarkı, yakında açıklanacak daha fazla ayrıntıyla büyük bir açılışa sahip olacak. Genel olarak, yeni cazibe Dubai'ye daha fazla ziyaretçi getirmelidir - bu, emirlik liderlerinin hesaba kattığı şeydir. Oku bunu

23.10.2021

Çin’in Popüler Şehirlerinde Geziler

Şanghay
Yerel pazarlarda ve alışveriş merkezlerinde farklı tonlarda ipek kumaş satın almak mümkündür. Dongtai pazarı, alışveriş yapmak için en iyi yerlerden biri olmaya devam ediyor. Muhteşem ipek ve popüler hediyelik eşyalara ek olarak, bu pazar, yerel ustalar tarafından ilginç antik eserleri ve sanat eserleri satın almak için harika bir yerdir. Pek çok turist ucuz mücevher satın almak için Şangay'ı ziyaret ediyor, bu yüzden şehir Asya'nın ilk mücevher pazarı olan Sunshine'a neden ev sahipliği yapıyor? Bu, hem uygun … Devamını Oku
Pekin
Yaz Sarayı, İmparatoriçe Ci Xi'nun gözde mekanıydı. Orada, ülkenin geleceğini düşünerek ya da sadece dinlenerek orada geçirdi. Sarayın gerçek güzelliğinin sadece yazın görülebileceğini düşünmek yanlış olur. Kışın saray, hala bahçelerinin, güzel göl manzaralarının, tepelerin ve köşklerin uyumunun keyfini çıkaran birçok insanı cezbetmektedir. Sarayın yakınında park 294 hektar büyüklüğündedir. İlginç bir gerçek - topraklarından yaklaşık dörtte biri su ile kaplıdır. Pekin'in batısında, … Devamını Oku
Guangzhou
Bazı alışveriş yapmak için, Tianhe bölgesine gidin. Çeşitli pazarlar, alışveriş merkezleri ve her türden eşya satan dükkanlar tarafından neredeyse tamamen işgal edilen geniş bir alandır. Bu aynı zamanda şehrin en uzun alışveriş caddelerinin yeri. Şüphesiz, ucuz kıyafetler ve ayakkabılar, kumaşlar ve elektronikler, modaya uygun aksesuarlar, kozmetikler ve mücevherler bulmak için en uygun yer. Bununla birlikte, ilçe tarihi yerlerinden mahrum değildir. Turistler, Değerli eşyalardan oluşan geniş bir koleksiyon … Devamını Oku
Suzhou
Shenzhen
Şehir ayrıca dünyanın farklı ülkelerinden mal sunan Uluslararası Ticaret Pazarı ile ünlüdür. Yeni kıyafetler, ayakkabılar, aksesuarlar, mücevherler ve parfümler için alışveriş yapmak için harika bir yerdir. Dongjie, şehrin gerçek bir dönüm noktası haline gelen bir alışveriş merkezidir. Çok sayıda ziyaretçiyi sadece satış için değil, aynı zamanda muhteşem tasarımıyla da çekmektedir. İçinde, alışveriş merkezi, birçok unsuru el yapımı olan muhteşem bir ahşap tasarıma sahiptir. Ulusal lezzetleri … Devamını Oku
Hangzhou
Günümüzde, muhteşem binada bir ticaret alanı var, ancak çoğu büyüleyici iç tasarıma hayranlıkla geliyor. Geçmişte, bu binada açık popüler bir eczane vardı. Ancak, büyüyen bitkilerin bulunduğu büyüleyici bir iç avlu, şimdi binanın görkemli geçmişini hatırlatıyor. Eski Kent'i keşfederken, Wu-Shan Meydanı'nda biraz zaman geçirmeyi unutmayın. Yakında birçok ilginç dükkan var, bu yüzden bu meydan, ulusal tarzda popüler hediyelik eşyalar almak için harika bir yerdir. Çay gezginler arasında en popüler … Devamını Oku
Çengdu
Xiamen Üniversitesi, mimari açıdan büyük bir değere sahip olan, daha az ilginç bir dönüm noktasıdır. En iyi ustalar bu muhteşem binanın yaratılması üzerinde çalıştı. Günümüzde, üniversite ülkenin en güzellerinden biri olarak kabul edilmektedir. Ayrıca, sadece öğrencileri değil yerel insanları da cezbeden bir bahçeye sahip güzel bir bitişik bölgeye sahiptir. Ding'aozai Caddesi bir daha ilginç turistik dönüm noktasıdır. Yerli halk ve turistler başka bir gayri resmi isim verdiler - Cat Sokağı. Çok … Devamını Oku
Xiamen
Rue Ge'rardy, kesinlikle keşfedilmeye değer en ilginç caddedir. Burada turistler, birkaç tarihi yapıyı ve 18. yüzyıla kadar uzanan eski bir belediye binasını görecekler. Uzun tarihi boyunca tatil, yerel doğanın güzelliğinden esinlenen birçok sanatçı ve yazar tarafından ziyaret edildi. Günümüzde, bu ünlü insanların yaşadığı evler, popüler yerel yerler haline gelmiştir. Eski bir tarihi geleneğe uygun olarak, Spa her yaz bir tiyatro festivaline ev sahipliği yapmaktadır. Birkaç yıl önce, bu etkinlik için … Devamını Oku

Çin’in Şehirleri Turistik Rehberleri Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018