OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Xiamen

Xiamen’de Kültür. Ziyaret edilmesi gereken yerler - şehrin tarihi kısımları, tiyatrolar, müzeler ve saraylar

Xiamen Skyline   Xiamen ziyaretçilerine çok ilginç ve zengin bir gezi programı sunuyor. Kentte, korunan farklı çağların pek çok eşsiz dini eseri ve yapısı var. Şehrin güney kesiminde, yaşı 1 000 yıldan fazla olan Budist ’Nanputuo Si’ Tapınağı vardır. Ziyaretçilerin ziyaretçileri, antik tapınağın muhteşem salonlarında yürümeye ve Buda’nın ve diğer dini eserlerin harika heykellerini görme fırsatına sahiptir. ’Nanputuo Si’, birkaç bina, gizli avlu ve küçük bahçelerden oluşan oldukça geniş ve uyumlu bir mimari yapıdır. Tapınağın pavyonlarından biri, fildişi, porselen ve seramik eşya koleksiyonlarını, eski el yazmaları ve kaligrafi eserlerini temsil eden küçük bir müzenin yeridir.
  Xiamen aktif eğlence hayranları için gerçek bir bulmak. Şehirde çok sayıda spor ve eğlence merkezi var. Bütün ailenin burada farklı yerleri ziyaret etmesi ilginç olacak. ’Xiamen Sualtı Dünyası’ çocuk … Açık
En ilginç ve en çekici kültür merkezi ’Xiamen Daxue’ olarak adlandırılan üniversitedir. Üniversite binalarından biri Antropoloji Müzesi’dir. Koleksiyonları oldukça çok yönlüdür. Bunlardan en ilginç olanı, eski yeşim eşyalarından oluşan bir koleksiyon ve antik sikkelerin zengin bir koleksiyonu. Bu büyük müzeyi ziyaret etmek için resimlerin hayranları için ilginç olacaktır. Salonlarından biri, Çin ve Tayvan’ın ünlü ressamlarının şaheserleri için seçildi.
Antik mimarlığın uzmanları kesinlikle resmedilmeye değer ’Jimei’ semtinde yürümelidir. Burada, Fujian eyaleti için klasik tarzda inşa edilmiş çok sayıda muhteşem yapı görebilirsiniz. Yürüyüş için mükemmel olan pitoresk Jimei bölgesi, ilginç milli bayramlar ve kültürel etkinlikler için bir yerdir. Dragon Boat Festivali yılda bir kez düzenleniyor. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Xiamen’de, gezginler modern mimarinin gerçek başyapıtları olarak adlandırılabilecek lüks modern otellerin hizmetlerinden yararlanabilirler. Kempinski Hotel Xiamen, böyle mekanlardan biridir. Siluetiyle sallanan bir … Açık
Wulao Zirvesi’ne şehrin panoramik manzarasını sunan turlar yürüyüş meraklıları arasında oldukça popülerdir. Burada, aynı zamanda devletin önemli bir dini anıt olan Güney ’Putuo’ Tapınağı’nı da görebilirsiniz. Aktif gezginler, tarihi ve doğal cazibe merkezlerinin gerçek bir hazinesi olan yakındaki ’Gulangyu’ Adası’na bir gezi ile boş zamanlarını çeşitlendirebilirler. Burada, yoğun ormanlar ve egzotik bitkiler arasında, 18. yüzyılda Avrupa Ülkeleri ve Amerika’dan gelen yerleşimciler tarafından inşa edilmiş muhteşem yapılar görebilirsiniz. Bu binaların tarzı, Xiamen sokaklarında görülebilen mimari anıtlarla benzersiz bir tezat oluşturuyor. Ada boyunca yürüyüş yapmak herkese çok fazla unutulmaz izlenim getirecek.
Aşağıdaki bölümde, Xiamen ve çevresinde gezi biletlerimizden veya şehir keşif turlarından birine ulaşabilirsiniz. Web sitemiz, yerinde yapılan çevrimdışı satın alımla karşılaştırıldığında% 10-30 daha düşük bilet fiyatları sunuyor.

Xiamen ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Xiamen - rehber bölümleri 1 2 3 4

Çin’in İkonik Kültürel Yerleri

Antik Çin tarihine dokunmak için, Pingyao Antik Şehri'ni mutlaka ziyaret edin. Geçtiğimiz 700 yılda, görünüşü pek değişmedi. Kenti çevreleyen sur duvarı, orijinal biçiminde korunmuştur ve çok sayıda kilise ve saray, kültürel mirasın mevcut nesneleridir. Tüm evler geleneksel Çin mimari tarzında inşa edilmiştir. Yaklaşık dört bin bina Çin geleneklerinin bir anısını saklıyor. Bu şehrin sakinleri, şehirlerinin otantik görünümünü korumaya çalışırlar. Buradaki modern binalar bile çevredeki manzaraya uyum sağlar. …
OrangeSmile araç kiralama Xiamen’de araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

28.11.2022

Xiamen’in Kültürel Mirası Fotoğraf Galerisi

Xiamen’in Kültürel Simgeleri Haritası: Sanat galerileri, anıtlar, saraylar vb.

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Xiamen Komşularında Kültürel Geziler

Xiamen Kültür Rehberi. Xiamen’de ziyaret edilmesi gereken büyüleyici yerler: tapınaklar, müzeler, kiliseler, tiyatrolar ve kaleler. Xiamen’de 'mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler'e dair öneriler (adresler, telefon numaraları ve bağlantı linkleriyle). Bu sayfa bilgisini kullanarak kendi şehir gezinizi planlayın!
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018