OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Guangzhou

Guangzhou’da Kültür. Ziyaret edilmesi gereken yerler - şehrin tarihi kısımları, tiyatrolar, müzeler ve saraylar

Guangzhou.   ’Yuexiu Park’, şehrin en güzel yeri ve en çok ziyaret edilen yerlerden biridir. 1952’de kurulan, Guangzhou’daki en büyük park olmaya devam ediyor ve inanılmaz derecede güzel ve tepelik bir bölge işgal ediyor. Parkta yedi tane tepe ve üç tane muhteşem yapay göl vardır. Bitki ve çiçeklerin zengin koleksiyonunun yanı sıra, güzel park da tarihi anıtlarıyla ünlüdür. Şehirdeki en ünlü anıt ve korunmuş sur duvarlarının kalıntıları da Yuexiu’da bulunmaktadır.
  Nüfus açısından, Guangzhou Çin’in en büyük şehirlerinden biridir. Modern bir bilimsel-teknik, eğitim ve kültür merkezidir. Böylece, gezginler arasında inanılmaz popüler. Şehrin adı sayısız tartışmalı … Açık
Guangzhou’daki birçok seçkin simge dini bir kökene sahiptir ve ’Krallık Sarayı Sarayı’ bu ilgi çekici yerlerden biridir. Hayal etmek zor, ama efsanevi kral Nanyue’nin mezarını bulmak için bin yıldan fazla sürdü. Mezarda inanılmaz sayıda mücevher ve hazinenin saklandığı düşünülüyordu. Bilim adamları, nispeten yakın bir zamanda 1983’te keşfettiler. Ancak, yeşimden kalma eski eşyaların en değerli “hazineler” olduğu ortaya çıktı. Yine de, mezar tamamen restore edilmiş ve şimdi şehirdeki en ilginç mimari yerlerinden biridir. Eski yapının bir kısmı büyüleyici bir müzeye dönüştürüldü.
Gezilere meraklı turistler, kentin en büyük açık hava pazarı olan ’Qinping Market’ e katılmak için son derece ilgi çekici bulacaklar. Birçok gezgin pazarda bir müze ziyaretine eşit bir yürüyüş düşünür. Gerçekten de, nadir bulunan şifalı bitkiler de dahil olmak üzere, satışa sunulan ürünlerin çeşitliliği ve tekliği, piyasayı kesinlikle bir-bir-tür bir yer haline getirmektedir. Qinping’te toplamda 2.000’den fazla tezgah var ve bunların çoğu gerçekten eşsiz ürünler sunuyor. Bir sanat eseri ve ilaçlardan canlı akreplere kadar kelimenin tam anlamıyla bir şey satın alabileceğiniz yer. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Modern metropol, konuklarını çeşitli eğlence ve eğlence parkları ile memnun edecektir. Yürüme, modaya uygun alışveriş merkezleri ve diğer eğlence mekanları için harika harika yerler vardır. ’Chimelong … Açık
’Altı Banyan Ağacı Tapınağı’ piyasadan uzak değildir. Bu Budist tapınağı, dünyanın en güzel ve en eski dini yerlerinden biridir - tapınağın yaşı yaklaşık 1,5 bin yıldır. Bin Buda’nın Pagodası ana cazibe merkezi olmaya devam ediyor. Bu sıradışı isim açıklamak kolaydır - Pagoda aslında yaklaşık 1000 Buda heykelleri tutar.
Ayrıca Guangzhou’nun seçkin mekanları arasında Sun Yixian Anıt Salonu’ndan da bahsetmeye değer. Muhteşem salon seçkin devlet adamına adanmıştır. Hayal etmek zor, ama muhteşem binanın inşası sadece konut sakinlerinin bağışlarıyla finanse edildi. Lüks iç mekanlar, Hafıza Salonunun önemli bir parçasıdır. Şu anda bina düzenli olarak önemli sosyal ve politik etkinliklere ev sahipliği yapıyor.
  Guangzhou yüzlerce otel ve han, hizmetlerini yolculara sunmaya hazır. Her biri kendi yolunda benzersiz ve çekici. Aktif turistler ve iş seyahatinde olanlar genellikle Crowne Plaza Guangzhou City Centre kalmayı tercih ederler. … Açık
’Chen Ailesi Tapınağı’ sayısız tur programlarının mutlaka görülmesi gereken bir yerdir. 1867’de yapımı tamamlanan muhteşem bir tapınaktır. Eski tapınak bir tapınaktan ziyade muhteşem bir müzeye benziyor. El yapımı süslemelerin bolluğu, ana ayırt edici özelliklerinden biridir. Chen Ailesi Tapınağı’nda ziyaretçiler, güzel heykelleri, ahşap panelleri ve efsanelerin kahramanlarını ve tarihsel figürlerini gösteren tabloları görme fırsatına sahip olacaklar.
Şehir ayrıca turistlerin ziyaret edebilecekleri ilgi çekici yerlere ve ’Guangzhou Opera Binası’ da bunlardan bir tanesi. İnanılmaz derecede büyüleyici bir binada yer alan bu ultra modern kültür merkezi, fütüristik stilin gerçek bir paragonudur. Mekânın büyüklüğü 46.000 metrekareden fazla ve bu da onu ülkenin en büyük üç tiyatrolarından biri yapıyor. Guangzhou Opera Binası bir seferde 1 800 seyirciyi ağırlayabilir. Duvarlardan biri şeffaf olduğu için, ziyaretçiler Guangzhou’nun Pearl Nehri’nin sembolik bir görüntüsünün panoramik manzarasını hayranlıkla izleyebilirler.
Aşağıdaki bölümde, Guangzhou ve çevresinde gezi biletlerimizden veya şehir keşif turlarından birine ulaşabilirsiniz. Web sitemiz, yerinde yapılan çevrimdışı satın alımla karşılaştırıldığında% 10-30 daha düşük bilet fiyatları sunuyor.

Guangzhou ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Guangzhou - rehber bölümleri 1 2 3 4
OrangeSmile araç kiralama Guangzhou’da araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

08.02.2023

Guangzhou Kültürel Mirası Fotoğraf Galerisi

Guangzhou Kültürel Simgeleri Haritası: Sanat galerileri, anıtlar, saraylar vb.

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Guangzhou Komşularında Kültürel Geziler

Guangzhou Kültür Rehberi. Guangzhou’da ziyaret edilmesi gereken büyüleyici yerler: tapınaklar, müzeler, kiliseler, tiyatrolar ve kaleler. Guangzhou’da 'mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler'e dair öneriler (adresler, telefon numaraları ve bağlantı linkleriyle). Bu sayfa bilgisini kullanarak kendi şehir gezinizi planlayın!
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018