OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Suzhou Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Suzhou’ya sık sık kenti delme nehir kanallarının bolluğu nedeniyle ’Doğu Venedik’ denir. Kentin ilk sözü MÖ 6. yüzyıla kadar uzanmaktadır. Suzhou, bugünkü adını neredeyse bin yıl sonra 589’da aldı. ’Çin Büyük Kanalında’ kurulan şehir, önümüzdeki yıllarda önemli ölçüde genişledi. Şu anda, kanalın her iki tarafı da paha biçilmez mimari anıtlar ve kültür merkezleriyle dolu tarihi Suzhou bölgesi tarafından işgal edilmektedir.
  Pitoresk bahçelerle yürüyüş yapmak, Suzhou misafirlerine sunulan tek eğlence değildir. ’Suzhou Eğlence’ parkında bütün bir aile olarak eğlenebilirsiniz. Geniş bir alanı kaplar ve sürmek çeşitliliği ile … Açık
Kültürel özellikler söz konusu olduğunda, pitoresk Çin kentinin en eski el sanatları - ipek üretimi - göz ardı edilmemelidir. Ulusal zanaatın gelişmesi, 10. yüzyılın ikinci yarısında Song Hanedanlığı döneminde başladı. Bin yılı aşkın bir süredir şehir için özel bir önem taşımaktadır. Yüzlerce yıl önce, Suzhou, ülkenin en büyük ipek üretim merkezlerinden biridir ve gittikçe daha fazla ziyaretçinin unutulmaz hediyeler olarak şık tekstil ürünlerini satın almasıdır.
Günümüz şehrinin başlıca ayırt edici özelliklerinden biri, güzel bahçelerin ve parkların bolluğu. Onun aktif peyzaj ve dikim Ming Hanedanı döneminde, birkaç yüz yıl önce başladı. Şehir yetkilileri lüks bahçelerini güzel bahçeler arasında inşa ettiler, birçok bina günümüze ulaşabildi. Şehrin ana sembolü, her zaman ilk yerleşimin kuruluşundan sonra başlayan ve 2000 yıldan fazla süren “Çin Büyük Kanal” olmuştur. Eşsiz kanal, tarihi yerler ve güzel bahçelerin bolluğu, Suzhou’nun cazip özelliklerinin küçük bir parçasıdır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Suzhou, dünyanın en iyileri arasında haklı olarak kabul edilen çok sayıda yüksek sınıf otellere sahiptir. Crowne Plaza Suzhou Hotel gerçek bir şehir çekicisidir. Geceleri ustaca aydınlatılmış şekliyle büyük bir … Açık
Gezginler, antik kent için tipik, zengin ama uyumlu bir hayat ritmi çekiyor. Gastronomik turizmin taraftarları, genellikle Suzhou’nın klasik Çin’den çarpıcı biçimde farklı olan ulusal mutfağını keşfetmek için bu yerleri ziyaret ediyorlar. Sadece çok sayıda ulusal restoran değil, aynı zamanda ulusal lezzetlerin tadına bakabileceğiniz ve satın alabileceğiniz merkezi şehir pazarı, onu tanımak için çok uygundur. Burada, ulusal mutfağın ana ayırt edici özelliklerinden biri olan nadir deniz ürünlerini ve orijinal tatlılarını bulabilirsiniz. Lezzetli tatlılar pirinç unu dan hazırlanır - bu yüzden oldukça sıradışı ve inanılmaz çekici tadı vardır. En popüler ulusal tatlılardan biri genellikle farklı kokulu Çin çayı çeşitleri ile servis edilen Moon Cake’dir.
Suzhou Kent antik çağlardan beri büyük bir ticaret merkezi olmuştur, bu nedenle alışveriş tutkunları da hayal kırıklığına uğratmayacaktır. Yukarıda bahsedilen merkezi şehir pazarı şehrin en yoğun yeri olmaya devam ediyor, hayat burada hiç donmuyor. Taze ürünlere ek olarak, piyasada unutulmaz hediyeler ve giysiler, en iyi Çin çayları ve yerel tatlılar satın alabilirsiniz. Piyasanın ziyaretçileri, küçük sevimli restoranlarda yemek yerken renkli satırlarda yürüyüşleri başarıyla birleştiriyor. En iyi ipekten yapılmış lüks kıyafetlerin yanı sıra, daha az popüler olmayan ulusal hediyelik eşyalar, yüzyıllar boyunca burada üretilen şaşırtıcı derecede yetenekli Çinli hayranlardır. Suzhou, aktif eğlence hayranları için bir tanrıçadır: büyüleyici ve bilgilendirici turlar, pitoresk yerler ve renkli pazarlarda yürür geniş çeşitliliğinde eğlenceli eğlence kadar.
  Pitoresk bahçeler, ulusal tarzı pagodalar ve tapınaklar, ilginç müzeler ve kültürel kuruluşlar, mevcut Suzhou’nın başlıca turistik mekanlarıdır. Antik ’Guanqian’ Caddesi, şehrin en güzel … Açık
  Suzhou’daki gezilerin büyük çoğunluğu, şehrin muhteşem mimari ve dini simge yapılarına ve harika bahçelerine gezileri içerir. Humble Yönetici Bahçesi, Suzhou’daki en büyük bahçelerden biridir. 4 hektarlık bir alanı kaplar. Muhteşem bahçe 16. yüzyılın başında kuruldu. Uzun tarihi boyunca, yeniden tasarlandı ve birkaç kez genişletildi. Günümüzde, Humble Administrator’s Garden, ender bitkilerin zengin bir koleksiyonu ve inanılmaz güzel bir tasarımla ünlüdür. Bahçe aynı zamanda çekici bir tarihi binada açık olan şehrin müzesinin de bulunduğu yerdir. Mekan, tarihi eserlerin ve sanat eserlerinin zengin bir koleksiyonunu sergilediği için ziyaret edilmesi çok ilginç. Bunun yanı sıra, her türlü etkinlik ve kutlamalar için bir tiyatro ve çeşitli açık hava mekanları bulunmaktadır.
Suzhou Şehrin mimari simgelerine gelince, uzunluğu 76 metreyi bulan Beisi Pagoda’dan bahsetmek önemlidir. Pagoda’nın kesin inşa yılı belli değil. Çekici binanın ilk sözleri 1150’ye kadar uzanmaktadır. Geçmişte, maalesef günümüze kadar ayakta kalmayan büyük bir manastırın parçasıydı. Pagodadan çok uzak olmayan, şimdi de İpek Müzesi tarafından işgal edilen bir daha çekici tarihi bina var. Başlıktan tahmin etmek zor olmadığından, bu müze Çin’deki ulusal el sanatlarından birine - ipek dokumaya - adanmıştır.
Suzhou - rehber bölümleri 1 2 3 4

Suzhou ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm sanat müzelerinin haritası
Suzhou ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Suzhou Museum' Suzhou, 4.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Suzhou ve Çevresindeki Turistik Yerler

Büyük Çin Kanalı

From the series “En Harika İnsan Yapımı Su Yolları ve Kanallar”
Diğer pek çok su yolu gibi, bugün Çin Büyük Kanalı da eski bir ekonomik önem taşımıyor ve turistler için giderek daha popüler hale geliyor. Grand Canal'ın yanı sıra büyüleyici tarım alanlarında birçok büyük şehir var. Su yolunun tamamı boyunca 15'ten fazla yerleşim yer almaktadır, bu nedenle ziyaretçilerin her zaman kalacakları bir yer vardır ve tekne gezileri mutlaka unutulmaz bir tatil geçirir. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Suzhou’da araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

20.07.2024

Suzhou Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Suzhou Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Suzhou, Çin Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Suzhou’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Suzhou’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018