OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Guangzhou Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Nüfus açısından, Guangzhou Çin’in en büyük şehirlerinden biridir. Modern bir bilimsel-teknik, eğitim ve kültür merkezidir. Böylece, gezginler arasında inanılmaz popüler. Şehrin adı sayısız tartışmalı öyküyle ilişkili. Sadece birkaç on yıl önce, Avrupa ülkelerinin sakinleri bu şehri Kanton olarak adlandırdılar. Kanton diyalektinin yanlış yorumlanmasından dolayı şehrin modern isminin ortaya çıktığına inanılmaktadır. Bugünlerde bazı Avrupalıların resmen Guangzhou - Canton’un eski adını kullanması dikkat çekicidir.
  Guangzhou yüzlerce otel ve han, hizmetlerini yolculara sunmaya hazır. Her biri kendi yolunda benzersiz ve çekici. Aktif turistler ve iş seyahatinde olanlar genellikle Crowne Plaza Guangzhou City Centre kalmayı tercih ederler. … Açık
Şık ve büyük metropolün dünyanın en eski şehirlerinden biri olduğunu hayal etmek zor. Aslında, Guangzhou 2,000 yıldan daha eskidir. Tarihi kayıtlara göre, MÖ 862’de bir ticaret limanı olarak kuruldu. O zaman, bu küçük kasaba, Deniz İpek Yolu’nun başlangıç ​​noktasıydı. Şehrin stratejik konumu büyük ölçüde hızlı gelişmesine katkıda bulundu. Özellikle, uzun tarihi boyunca, şehir her zaman önemli bir alışveriş merkezi olmuştur.
Şu anda, Guangzhou da ticaretin önemli bir merkezi olarak bilinir. Ultra modern alışveriş merkezleri ve renkli pazarları ile ünlüdür. Sadece alışveriş yapanları değil, aynı zamanda gezi turizmi yandaşlarını da çekiyor. Kent, farklı dönemlere ait paha biçilmez tarihi eserlerini korumayı başarmıştır. Guangzhou bölgesi, ulusal seviyenin 120’den fazla tarihi eserine ev sahipliği yapmaktadır. Bunun yanı sıra, turistler kesinlikle modern kongre merkezlerine ve galerilere katılmayı çok seviyorlar. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  ’Yuexiu Park’, şehrin en güzel yeri ve en çok ziyaret edilen yerlerden biridir. 1952’de kurulan, Guangzhou’daki en büyük park olmaya devam ediyor ve inanılmaz derecede güzel ve tepelik bir bölge işgal … Açık
Çok sayıda çekici restoran ve kafe, modern Guangzhou’nun bir başka ayırt edici özelliğidir. Büyüleyici yemek mekanları neredeyse her adımda bulunabilir. Hiç şüphe yok ki, bu harika eski şehirde dünyanın en önemli mutfaklarını bulmak çok kolay.
Yabancı konukların çoğunluğu, festivaller sırasında Guangzhou’yu ziyaret etmeyi tercih ediyor çünkü şehir zengin kültürel yaşamı ile ünlüdür. Her yıl 28 Ocak’ta düzenlenen çiçek festivali, en ilginç ve sembolik festival etkinliklerinden biri olmaya devam ediyor. Adından da anlaşılacağı üzere, olay harika çiçeklere adanmıştır. Kutlama sırasında şehrin tüm merkezi sokakları mucizevi bir şekilde dönüştürülmüş ve ferah kokulu bir bahçeye dönüştürülmüştür. Gurmeler, ulusal mutfağı festivali sırasında Guangzhou ziyareti ile ilgilenecek. Dünyanın dört bir yanından ünlü şefler bu etkinliğe katılıyor. Aslında şehirde her ay ilginç festivaller ve kültürel etkinlikler gerçekleşiyor. Bu nedenle, etkinlik turizmi hayranları, yılın hangi döneminde olursa olsun, Guangzhou’da ilginç bir şeyler bulacaklar.
  Modern metropol, konuklarını çeşitli eğlence ve eğlence parkları ile memnun edecektir. Yürüme, modaya uygun alışveriş merkezleri ve diğer eğlence mekanları için harika harika yerler vardır. ’Chimelong … Açık
Zengin tarihin bulunduğu muhteşem şehrin kendine ait bir sembolü var - ’Yuexiu Park’, daha doğrusu, kendi topraklarında bulunan Beş Keçi heykeli. Bu sevimli hayvanlar, iki bin yıldan fazla bir süredir şehrin simgesi olmuştur. Bu sıra dışı bir sembolün kökenleri ilginç bir efsane ile bağlantılıdır. Varlığının başlangıcında, küçük şehir çok zayıftı. Açlık sakinleri için ana tehdit olarak kaldı. Yüce tanrılar yöre halkına yardım etmeye karar verdiler ve cennetten beş insan keçi üzerinde oturuyorlardı. Her keçi ağzında beş pirinç kulak tuttu ve tanrılar insanlara tahıl verdi. Bundan sonra, yerli halk pirinçle tarlalar ekledi ve bu olay onların müreffeh ve barışçıl hayatlarının başlangıcına işaret etti. Büyük parkta bulunan sembolik heykel, hala en kutsal şehrin anıtlarından biridir. Yerliler büyük saygıyla davranırlar.
Guangzhou.   Şehrin büyük bölgesi on bölgeye ayrılmıştır ve hepsi turistlere hitap ediyor ve keşfedilmesi çok ilginç. Yuexiu ve Liwan, Guangzhou’nun en popüler ve kalabalık turistik bölgeleridir. Kültürel yapılar ve tarihi yerler bakımından zengindirler. Muhteşem tapınaklara hayranlıkla bakmak, muhteşem peyzajlı bahçelerde rahatlamak ve sembolik anıtların fotoğraflarını çekmek için harika bir yerdir.
  Guangzhou yüzlerce otel ve han, hizmetlerini yolculara sunmaya hazır. Her biri kendi yolunda benzersiz ve çekici. Aktif turistler ve iş seyahatinde olanlar genellikle Crowne Plaza Guangzhou City Centre kalmayı tercih ederler. … Açık
Bazı alışveriş yapmak için, Tianhe bölgesine gidin. Çeşitli pazarlar, alışveriş merkezleri ve her türden eşya satan dükkanlar tarafından neredeyse tamamen işgal edilen geniş bir alandır. Bu aynı zamanda şehrin en uzun alışveriş caddelerinin yeri. Şüphesiz, ucuz kıyafetler ve ayakkabılar, kumaşlar ve elektronikler, modaya uygun aksesuarlar, kozmetikler ve mücevherler bulmak için en uygun yer. Bununla birlikte, ilçe tarihi yerlerinden mahrum değildir. Turistler, Değerli eşyalardan oluşan geniş bir koleksiyon sergileyen Opera Binası ve Guangdong Eyaleti Müzesi’ni ziyaret etmeyi unutmamalıdır. Haizhu Bölgesi de şehrin simge yapılarını gezmek ve keşfetmek için ilginç bir yerdir. Bu aynı zamanda ünlü Guangzhou Kulesi’nin yeridir. Kulenin en üst katlarından birinde bir gözlem güvertesi vardır ve herkes onu ziyaret edebilir ve nefes kesen manzaranın tadını çıkarabilirler.
Guangzhou - rehber bölümleri 1 2 3 4

Guangzhou ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Guangzhou kaleleri
♥   Kalesi 'Qiang Castle' , 99.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Guangzhou ve Çevresindeki Turistik Yerler

Chime-Long Su Parkı

From the series “En Harika ve Süslü Su Parkları”
Eğlence merkezi ölçek ve münhasırlığını değerlendirmeyi kolaylaştırmak için, su parkı alanının 400 000 metrekarelik alanı kapladığını belirtmek gerekir. 2007'de açılmasından bu yana, dünyanın en büyüklerinden biri olmaya devam ediyor. Bu su parkı, 5 km uzunluğundaki dünyanın en uzun tembel nehirlerinden birine sahiptir. Su parkındaki tüm slaytların toplam uzunluğu 1.5 km'den fazladır. Bazı slaytlar 45 derece eğim açısına sahiptir. Chimelong Waterpark'ın kesinlikle güvenli olduğunu da belirtmek önemlidir. Konuklara birkaç sürüş keyfini çıkarmak için özel yelek ve yüzme turları verilir. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Guangzhou’da araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

23.02.2024

Guangzhou Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Guangzhou Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Guangzhou, Çin Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Guangzhou’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Guangzhou’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018