OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Pekin Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

The Forbidden City, Beijing   Pekin, Çin’in ikinci büyük şehridir. Bununla birlikte, birinci sırada yer alan Şangay ülkenin ekonomik ve eğlencelidir. Pekin, kültürel ve politik başkentidir. Şehir büyüleyici ve harika bir hızda değişiyor. Bazen tüm ilçeler bakışlarını bir kerede değiştirir; Pekin Olimpiyat Oyunlarının başkenti statüsüne geldiğinde, bu süreç daha da hızlılaştı. Böyle bir dinamik gelişme ve üç bin yıllık bir tarihin birleşimi bu şehri bu kadar çekici ve gerçekten benzersiz kılıyor.
  Kesinlikle inanılmaz özel Eclat Hotel, Pek çok zaman önce Pekin’de açık değildi. Parkview Green kompleksinde, camdan ve çaydan yapılmış bir kulede bulunan tasarımcı hırslarının bu başyapıtı, ziyaretçilere … Açık
Çin seddi. Çin Seddi Çin Halk Cumhuriyeti’nin sembollerinden biridir ve elbette bu ünlü manzarayı ziyaret etmeden bu ülkenin izlenimleri eksik olur. Duvarın en yakın bölümü Pekin’in kuzeyinden yaklaşık 70 kilometre uzaklıktadır. En popüler turistik yerlerden biri olarak kabul edilir. Günümüzde, duvar tamamen restore edilmiş ve restoranlar ve oteller gibi bu tür tesislerle donatılmıştır.
Yasak sehir. Yasak Şehir, Pekin’in sembolü ve imparator çağının enkarnasyonudur. Min hanedanının hükümdarlığı sırasında inşa edilmiş ve 500 yıl boyunca imparatorun ikametgahı olarak hizmet vermiştir. Sıradan Çin vatandaşlarının Yasak Şehir’e girmesine izin verilmedi. Ancak, iki kez tarih boyunca Yasak Şehir yağmalama ve hasar mağduru haline geldi. İlk olay Mançurya saldırıları sırasında 1664’te gerçekleşti ve ikinci teşebbüs Kuomintang Partisi Yasak Şehir hazinelerini Tayvan’a götürdüğü 1949’da başladı. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Pekin’in en lüks otellerinden biri olan The St. Regis Beijing muhteşem bir kombinasyon ya da mükemmel servis ve görkemli bir dekora sahiptir. Otelin beyaz mermer salonu, geniş merdivenler ve ihtişamlı sütunlar, … Açık
Mao kalıntılarının tutulduğu yer, Mao Zedong Anıtıdır. Bina, bir bakıma, Çin’de hâkim olan Mao kültünün enkarnasyonudur. Hiç kimse, bu harika insanın balmumu figürü ya da gerçek kalıntılarının mezarlıkta tutulup saklanmadığından emin değildir. Türbede içeriye girmek için, özellikle bayramlarda, uzun kuyrukta beklemek gerekiyor.
The Forbidden City, Beijing   Tiananmen Meydanı 1652’de yaptırılmıştır. Mao döneminde meydan genellikle çeşitli performanslara ev sahipliği yapmak için kullanılmıştır. Ancak, hükümet tarafından acımasızca yerleşilen 1989 yılı öğrenci huzursuzluğundan sonra kare Avrupa’da gerçekten ünlü oldu. Tiananmen Meydanı, Pekin’in merkezinde yer almaktadır. Caddeyi Yasak Şehir yönünde geçerseniz, meydanın kapılarını görürsünüz. Burası, ziyaretçilerin Mançurya’nın olağanüstü imajını bulacakları yer. Ne yazık ki, Çin’in en muhteşem ve çekici binalarından biri olan eski yazlık Saray’dan sadece bir miktar kalmıştı. 1860’da İkinci Afyon Savaşı sırasında Fransız ve İngiliz ordu tarafından neredeyse tamamen mahvoldu. Saray, Pekin’in kuzeybatısındaki muazzam geniş bir park alanının parçası olarak 12. yüzyılda inşa edildi.
  Konuklar, Double Happiness Courtyard Hotel Beijing ziyaret ettikten sonra Pekin’in tarihi kısmını tanımak mümkün olacak. Otel, 500 yılı aşkın bir süre önce inşa edilmiş tarihi bir binada yer almaktadır. O … Açık
Yaz Sarayı, İmparatoriçe Ci Xi’nun gözde mekanıydı. Orada, ülkenin geleceğini düşünerek ya da sadece dinlenerek orada geçirdi. Sarayın gerçek güzelliğinin sadece yazın görülebileceğini düşünmek yanlış olur. Kışın saray, hala bahçelerinin, güzel göl manzaralarının, tepelerin ve köşklerin uyumunun keyfini çıkaran birçok insanı cezbetmektedir.
The Forbidden City, Beijing Sarayın yakınında park 294 hektar büyüklüğündedir. İlginç bir gerçek - topraklarından yaklaşık dörtte biri su ile kaplıdır. Pekin’in batısında, Batı Dağları’nın yakınında, şehir merkezine yaklaşık 15 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. 1998’den beri bu yer UNESCO Dünya Mirası listesine dahil edilmiştir.
  Pekin’in en eski oteli olan Beijing Hotel, 110 yıldan fazla bir süre önce açıktı. Uzun geçmişi boyunca yapı geleneksel olarak birkaç bloğa bölünmüş ve ismi de değiştirilmiştir. Şu anda Beijing Hotel, Raffles … Açık
Yukarıda bahsedilen mekanlara ek olarak, Pekin gezginler için büyük bir ilgi çekici olacak diğer ilgi çekici yerlerle doludur. Bunlar Beihai Parkı, Thirteen Ming Mezarları, Marco Polo Köprüsü ve diğer pek çok gezi objesi.
Beijing West Train Station Pekin’i ziyaret etmek için en iyi zaman. Kış, Pekin’in en soğuk zamanıdır, yaz aylarında oldukça sıcak ve kurudur, ilkbaharda kum fırtınaları kentte sık görülür, bu nedenle sonbahar Pekin’e gitmek için en uygun mevsim olmaya devam eder.
Pekin - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Pekin ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Pekin kaleleri
♥   Kalesi 'Juyongguan Castle' , 49.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Pekin ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Palace Museum' Beijing, 0.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'National Art Museum of China' Beijing, 1.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Pékin Fine Arts' Beijing, 3.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Capital Museum' Beijing, 4.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Beijing Art Museum' Beijing, 6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Pekin ve Çevresindeki Turistik Yerler

Happy Valley Park

From the series “Dünyadaki En Fantastik Lunaparklar”
Hoş sürpriz Kinofreunde'yi bekliyor. Parkta Asya'da bu tür ilk kuruluş olan 4D sineması var. Aquapark 'The Maya Water Park', prestijli ödüllerle ödüllendirildi ve resmen Asya'nın en iyi su parkı olarak tanınmaya başladı. Asya'daki en popüler eğlence parkı çok hoş bir atmosfer. Toprakları muhteşem gür bitkileri ve peyzaj bölgeleri ile süslenmiştir. Parkta bulunan birçok yapı ahşap ve taştan yapılmıştır ve bu da tasarımı daha uyumlu ve doğal hale getirir. … Devamını oku

Water Cube

From the series “En Harika ve Süslü Su Parkları”
Su parkında eğlence seçeneklerinin seçimi daha iyi. Slaytlar ve devasa yüzme havuzlarının yanı sıra heyecan arayanlar için tasarlanmış aşırı sürmek de var. Pekin Ulusal Su Sporları Merkezi dünyanın en yeşil su parkıdır. Binanın tüm yüzeyi güneş panelleri ile kaplanmıştır. Bu enerji yüzme havuzlarında suyu ısıtmak için kullanılır. Akşam vakti, bina muhteşem bir aydınlatmayla parlıyor. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Pekin’de araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

2024 yılında ilk misafirlerini ağırlayacak. Farklı kategorilerde 313 oda bulunacak, odaların içi ve otel alanları birinci sınıf otelin ana özelliklerinden biri haline gelecek. Odaları dekore ederken, kalitesiyle ünlü ve dünyanın en iyilerinden biri olarak kabul edilen yerel tekstillerin kullanılması planlanıyor. Oku bunu

01.02.2023

Pekin Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Pekin Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Pekin, Çin Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Pekin’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Pekin’den birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018