OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Şanghay Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Shanghai First Weekend   ’Oryantal İnci’ olarak kabul edilen Şangay, Çin ve Batı kültürlerinin ilgi çekici bir karışımıyla bilinir. Bu büyüleyici eski şehir sadece Çin’in ekonomi, finans, ticaret ve navigasyon merkezi değil, aynı zamanda Pasifik Okyanusu’nun batı kıyısında bir kozmopolit metropol. Tıpkı çiçek açan manolyada (şehrin sembolü) olduğu gibi, Şanghay da yaşam ve canlılık dolu. Şangay, Çin Halk Cumhuriyeti’nde en kalabalık ve gelişmiş şehirlerden biridir. Yangtze Nehri’nin kıyısında yer almaktadır. Kentin kuzeyi, nehir Doğu Çin Denizi’ne dökülür. Avantajlı coğrafi konumu nedeniyle Şangay, müreffeh bir işlek liman haline geldi.
Şanghay Müzesi, Jin Mao Kulesi, Bilim ve Teknoloji Müzesi, Çin Pavyonu, hem de diğerleri gibi, hepsi dünyanın kültürel mirası nesneleri haline gelir ve Şanghay için simgesel anıtlar olarak kalır. … Açık
Şangay, Neolitik Dönem’e kadar uzanıyor. Bu alan, Moğollar ve diğer kuzey göçebe işgalcileri kasabayı resmen kurdukları Song Hanedanlığı’na (MS 960-1126) kadar bataklıktı. Artan ticaret Şangay’ı müreffeh bir yere dönüştürdü. 1291 yılına kadar ilçe başkenti oldu. Daha sonra ekonomi, özellikle pamuk ve tekstil endüstrilerinde daha büyük bir gelişme gördü. 1840’tan sonra İngiliz Ordusu Şangay’ı bir antlaşma limanı olarak açtı ve imtiyazlarını kurdu. Kent doğu ve batı arasında bir ticaret merkezi olarak gelişti. Örneğin ardından, birçok başka ülke de nakliye, matbaa, mimarlık, eczane ve kamu hizmetlerinde bulunan şirketleri açtı. Şangay ve Batı gücü neredeyse bir yüzyıl boyunca bir arada yaşandı. Müreffeh bir süre sonra, Şanghay İkinci Dünya Savaşı’ndan acı çekmeye başladı. Hammadde eksikliği ekonomik kriz ve ciddi durgunluk ile sonuçlandı. 1943’te İngiliz ve Amerikalılar sömürge haklarını yeni müttefiklerine bıraktılar - Milliyetçi Çinliler. 1945’te Japonlar teslim olduktan sonra Şanghay’ı ele geçirdiler. Ancak dört yıl sonra şehir Kızıl Ordu’ya düştü.
Komünistler altında, Şangay’ın işletmeleri kamulaştırıldı ve çoğu yabancı firma ofislerini Şanghay’dan Hong Kong’a taşıdı. Kent, Mao Zedong’un yeni güç üssü haline getirmeye karar verdiği Kültür Devrimi’ne kadar siyasi seçkinlerin lehine de düştü. Şanghay 1976’da Mao’nun ölümüne kadar Kültür Devrimi’nin bir merkeziydi. 1978’de başlayan büyük reformlar sonucunda Şanghay’ın servetleri yeniden canlandırıldı. Hükümetin Çin’in ekonomik kalkınmasının ’ejderhanın başı’ olarak desteklediği Şanghay büyük çapta çekişti. yatırımlar. Ekonomisi art arda 15 yıl boyunca% 10 artmıştır. Bu devasa gelişme ve kentsel dönüşüm bugün hala görülebilir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Keşfetmek için büyüleyici konumlar sayısı çok büyük. Yani, Şangay gezegenimizin emin liderlerinden biridir. Şehrin merkezinde ’Halk Meydanı’ var - birçok gezi için bir başlangıç ​​noktası. Büyük … Açık
Çin’in en zengin şehri olan Şangay, Hong Kong, Singapur ve Bangkok gibi rakip Asya şehirleriyle başarılı bir şekilde rekabet ediyor. Dünyanın her yerinden gelen insanları özel kozmopolit atmosferinin tadını çıkarmaya davet ediyor. Fütüristik gökdelenleri ve harika otelleri beğeneceksiniz. Otantik mutfakları için dikkat çeken çok sayıda restoran var. Yemek, Şanghay gezinizin en dikkat çekici ve eğlenceli yönlerinden biri olacak! Şanghay Geceleri Şangay, Oriental Pearl TV Kulesi, Şangay’ın modern sembolü dahil olmak üzere çok şey görecek; Şangay Dünya Finans Merkezi, Çin’de en yüksek çok amaçlı gökdelen; Şangay Müzesi; Yuyuan Bahçeleri; Yeşim Buda Tapınağı ve Jin Mao Kulesi. Kenti ziyaret etmek için en uygun zaman sonbahar veya ilkbahar.

Bölüm II

Şangay dünyadaki en kalabalık megapolis, en büyük liman ve dünyanın en önemli iş ve kültür merkezidir. İnanılmaz güzel ve dinamik şehir, dünyanın her yerinden milyonlarca konuk ağırlıyor. Bazı insanlar büyük ölçekli alışveriş merkezleri ve binlerce eğlence mekanı gibi. Diğerleri şehrin kültürel etkinlikleriyle ilgileniyor. Paha biçilmez yerler kimseyi kayıtsız bırakmaz.
Shanghai Şehrin aktif gelişimi, kârlı stratejik konumuyla giderek daha fazla koşullu hale gelmektedir. Antik çağlardan beri büyük bir alışveriş merkezi statüsüne sahiptir. İlk defa, 11. yüzyılda «Şangay» ismi geçmiştir. Şehrin ismi kelimenin tam anlamıyla Çince’den ’üst deniz’ olarak çevrilebilir. İlk yerleşim kentin daha çok yerinde ortaya çıktı. Şangay en büyük bölge ’Songjiang’ bir parçasıydı. Şanghay’da 1553 kişi sur duvarları inşa etmeye başladı. Yakında şehre bir statü verildi ve bağımsız bir idari birim oldu. Bir zamanlar büyük bir ilçede olmanın gerçeği düşünüldüğünde, şimdi Songjiang, Şangay’ın semtlerinden biri. Genç şehrin gelişiminin ne kadar hızlı olduğunu hayal edebiliyoruz.
  Şanghay’ın geniş bir kıyı bölgesini işgal etmesine rağmen, şehirde mevcut tatil için plaj yok. Bu dezavantaj eğlence mekanlarının çeşitliliği ile tamamen telafi edilir. Orada bazı alışılmadık eğlenceler … Açık
Bir grup yıkıcı savaş ve felaketi aştı, bugün şehir tüm büyüklükleriyle ortaya çıkıyor. Modern Şanghay’ın ana özellikleri arasında neredeyse her şeyde şaşırtıcı mimari özellikler, mimarlık, yerli halkın yaşam tarzı, kültürel gelenekler ve hatta yemek pişirme gibi özellikler bulunuyor. Gezileri sevenler, şehirde farklı dönemlere ait çok sayıda korunmuş tarihi bina ile şaşırtmaktan memnun olacaklar. Şimdi bazıları modern gökdelenlerle ve büyük ekonomik organizasyonların fütüristik binalarıyla çıkıyorlar.
Panorama @ astor_hotel Şangay, küresel ölçekte kültürel ve eğlence etkinlikleri düzenlemek için kalıcı bir yerdir. Etkinlik turizmi takipçileri her an tam anlamıyla bir gezi yapabilir ve büyük çaplı etkinliklere katılma fırsatına sahip olacağından emin olabilirler. Kesinlikle yerel vatandaşların kişiliğine dikkat etmelisiniz. En parlak özellikler arasında titizlik ve dakiklik vardır. Onlar herhangi bir işe karşı sorumluluklarını üstlenen çok özenli insanlardır. Birçok yerli halk haftada 7 gün çalışmaktadır. Şanghay halkının çalışmalarına karşı sorumlu tutuma ek olarak aile ilişkilerinden sorumludur. Şangay ailesinin başının bir kadın olduğunu düşünmek yaygındır. Birçok yönden bu ifade doğrudur. Birçok eş, işlerini bazı ev işleri yapmak için yaparlar. Mükemmel yemek yapıyor ve çocuklarla çok zaman geçiriyorlar.
  Şangay’da, yüzlerce muhteşem otel gezginler için kullanılabilir. Aralarında birçok özgün ve özel kurum var. Waitan demiryolunda, efsanevi tarihi Astor House var. 1846 yılında kurulmuştur. Tarihi otel, bozulmamış … Açık
Muhteşem bir kontrast kenti, Şangay, farklı bir eğlence türü için size mükemmel koşullar sunabilir. Şehrin en işlek yerlerinden biri Huangpu set ’Bund’. Nehir teknelerinde çok ilginç geziler var. Alışveriş hayranları dinlenmek için meşgul caddeyi ’Nanjing Lu’ yu seçiyor. Sürekli renkli alışveriş merkezleri, şık butikler ve salonlar içerir.
Shanghai Tarihle ilgilenen gezginler, Şangay’ın ’Eski Kenti’ nde yürüyebilir. Çok güzel izlenimler verecek. Nobby modern gökdelenler ve uyumlu İmparatorluk sarayları, tarih müzeleri ve ultra-modern sergi komplekslerinin paha biçilmez enkarnasyonu dahil efsanevi güzel pagodalar ve tapınaklar - her dakika gelişmekte olan dinamik şehrin cazip özelliklerinin sadece bir parçasıdır.
Kuş bakışı görünümünden Şanghay’ın mimarisini keşfetmek! Doğu'nun İncisi Kulesi, Shanghai Exhibition Center, Şanghay Kulesi, Şanghay Dünya Finans Merkezi, Shanghai Grand Theatre, tüm bu anıtlar Şanghay imajını tanımlıyor. … Açık
  Şangay alışveriş yapan kişiler için mükemmel bir yerdir. Gezginler bu muhteşem yerde kolayca bir ton özel ürün satın alacaklar. Kural olarak, turistler Çin çayını satın almak gibi, bir kısmı da altından daha pahalı. Yerel çay, güçlü tadıyla ünlüdür. Şehirde, demlemek için çay ve çeşitli aksesuarlar satan birçok özel mağaza var. Bunun yanı sıra, Shanghai birkaç yüzyıl boyunca kaliteli ipek için ünlü olmuştur. Yerel ustalar onu harika kıyafetler yapmak için kullanırlar.
Shanghai Yerel pazarlarda ve alışveriş merkezlerinde farklı tonlarda ipek kumaş satın almak mümkündür. Dongtai pazarı, alışveriş yapmak için en iyi yerlerden biri olmaya devam ediyor. Muhteşem ipek ve popüler hediyelik eşyalara ek olarak, bu pazar, yerel ustalar tarafından ilginç antik eserleri ve sanat eserleri satın almak için harika bir yerdir. Pek çok turist ucuz mücevher satın almak için Şangay’ı ziyaret ediyor, bu yüzden şehir Asya’nın ilk mücevher pazarı olan Sunshine’a neden ev sahipliği yapıyor? Bu, hem uygun fiyatlı hem de yüksek kalitede gerçekten eşsiz elit mücevherleri satın alabileceğiniz yerdir. Son olarak, elektronik alanında uzmanlaşan ayrılmış bir pazar var. Adlandırılmış Cybermart, bu pazar hiçbir zaman çok sayıda gadget almaz.
Şanghay - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6

Şanghay ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm sanat müzelerinin haritası
Şanghay ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Shanghai Art Museum' Shanghai, 1.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Shanghai Museum' Shanghai, 1.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Rockbund Art Museum' Shanghai, 3.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Power Station of Art' Shanghai, 4.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'China Art Museum' Shanghai, 5.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Şanghay ve Çevresindeki Turistik Yerler

Jackie Chan Müzesi

From the series “Dünya Şöhretlerinin Ünlü Müzeleri”
Şanghay'daki müzenin açılışı nispeten yakın bir tarihte 2009'da gerçekleşti. Bir yılda inşa edildi. Aktör, 8 Temmuz 2008'de inşaatın açılış töreninde hazır bulundu. Giriş ücreti olarak toplanan fonların bir kısmı yerini desteklemek için kullanılıyor ve geri kalan para hayır işi için harcanıyor. Bu alışılmadık müze giriş ücreti oldukça küçük ve sadece 150 yuans. Öğrenciler ve çocuklar yüzde 50'den fazla indirime sahiptir. … Devamını oku

Orient Pearl Kulesi

From the series “Şehirlerin Panoramik Görüntüsü ile Nefes Kesen Yüksek Gözlem Noktaları”
Hem turistlerin hem de yerel sakinlerin yeri ziyaret etmekten hoşlanmasına rağmen, gözlem güvertesinin ziyareti çok cazip. Kısmen, bu yüzden uzun bir kuyruk her zaman bir bilet gişesinin önünde duruyor. Son yıllarda Oriental Pearl TV Tower, Şanghay'daki aileler için popüler bir yer haline geldi. Gözlem güvertesi ve restoranın yanı sıra, çeşitli oyun odaları ve çeşitli uzmanlık alanlarının atölyeleri bulunmaktadır. Özel ve samimi bir ortamda dinlenmeyi sevenlerin, 20 odalı bir otel olduğunu bilmeleri gerekiyor. Oda sadece resmi web sitesinde veya telefonla rezervasyon yapmak mümkündür. Bu otel, Şanghay'daki en pahalı otellerinden biridir. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Şanghay’da araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

25.05.2024

Şanghay Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Şanghay Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Şanghay, Çin Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Şanghay’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Şanghay’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018