OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Montrö

Montrö’de Kültür. Ziyaret edilmesi gereken yerler - şehrin tarihi kısımları, tiyatrolar, müzeler ve saraylar

Geneva - Montreux by boat   Montrö, çeşitli tarihi cazibe merkezleri ile yolcuları etkileyecek. Şehrin en görkemli tarihi sembolü Château-de-Chillon’dur. Kale, huzurlu Cenevre Gölü’nün üzerinde yükselen kayanın üzerine inşa edilmiştir. Tarihi bina, küçük bir köprü ile bankaya bağlanır. Bir zamanlar kale, stratejik açıdan önemli yolun yakınında bulunan bir savunma inşaatı olarak hizmet etti. 12. yüzyılda inşa edilmiştir. Bu güne kadar birçok orijinal dış ve iç unsur korunmuştur. Şimdi, binaya bir geziye çıkabilirsiniz.
  Montrö, aktif dinlenme için mükemmel bir yerdir. Özellikle doğa hayranlarını ve yürüyüşçüleri etkileyecek. Şehirden çok uzak olmayan Rambertia adında ünlü bir botanik bahçesi var. Güzel bir dağlık alanda yer … Açık
Burada 15. yüzyıla ait iyi korunmuş lüks bir şömine, antika mobilyalar ve sanat eserleri görebilirsiniz. En sıra dışı koleksiyonlardan biri, eski kalaylı tabakların toplanmasıdır. Binanın bazı odaları silah müzesi olarak hizmet veriyor. Burada lüks aksesuarlar, zırhlar ve diğer sergilerle birlikte tüfekler görebilirsiniz. Eski kastın çatısında, gölün ve Alpler’in muhteşem manzarasına sahip bir gözlem platformu var.
En güzel yerlerden biri Pazar Meydanı’dır. Birkaç yüz yıldır, ana şehir olayları burada gerçekleşti. Yaz aylarında her hafta sonu fuarlar, renkli festivaller ve şarap sergileri düzenlenir. Tarihi meydan, inanılmaz derecede güzel mimari anıtlarla çevrilidir. Bir zamanlar en zengin vatandaşlara ait lüks villalar var. Günümüzde birçok tarihi bina, restoranlar ve oteller tarafından işgal edilmektedir. Pazar meydanının yakınında ayrıca bakkallar ve hediyelik eşya dükkanları da vardır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  1. Montrö’de iklim oldukça ılımandır. Sıcaklık kışın bile sıfırın altına düşmez. Sakin bir atmosferde tatil yapmayı tercih edenler, tesisi kışın veya sonbaharın sonlarında ziyaret etmelidir. 2. Yaz … Açık
İlginç kültür merkezlerinden biri de Musee du Vieux Montreux. Tarihi ilçenin girişinde yer almaktadır. Müzenin bulunduğu yer, şehir için gerçek bir dönüm noktasıdır. Bir zamanlar bir bağcıların köyü vardı. Şimdi, tarihi binalardan biri, bölgenin kültürel geleneklerine adanmış bir müzedir. Sergilerin koleksiyonu oldukça çeşitlidir. Burada eski ev eşyalarını, milli kıyafetleri, nümizmatik sergileri ve el sanatlarını görebilirsiniz. Müzede, bölgesel kültürün farklı alanlarına adanmış temalı etkinlikler sıklıkla yer alır. Müzenin sadece nisandan ekime kadar açık olduğu unutulmamalıdır.
Geneva - Montreux by boat Montrö kıyısındaki en görkemli mimari anıtlardan biri olan Montrö Sarayı var. Başlangıçta saray otel olarak inşa edildi. Açılışından bu yana en prestijli otel olmuştur. Binanın en eski kısmı 1837 yılında inşa edilmiştir. Var olduğu yıllar boyunca saray sürekli olarak genişletilmiş ve yeni eklerle tamamlanmıştır. Bugün, farklı tarzların unsurlarını birleştiren mimari bir kompleks. Saray birçok kez yeniden inşa edildi, ancak birçok orijinal dış unsur korunmuştur. Şık otel, içeriden zengin bir müzeye benziyor. Antika eşyalar ve sanat eserlerinin değerli koleksiyonuna ev sahipliği yapmaktadır.
  İsviçre kasabası Montrö, uzun zaman önce binlerce turistin kalbini fethetti. Karla kaplı dağ zirvelerinin, güzel göllerin ve sonsuz üzüm bağlarının muhteşem manzaraları - bu şaşırtıcı doğal manzara … Açık
Tarihi otelden çok uzak olmayan, Avenue Claude-Nobs adında pitoresk bir cadde var. Müzik bağımlıları arasında çok popüler. Bu caddenin ana özelliği, önde gelen caz müzisyenlerine adanmış çok sayıda heykel. Bu “caz sokağını” açma fikri 70’lerde ortaya çıktı. O zamandan beri burada yeni ilginç anıtlar kuruldu.
Montreux Montrö’de çok sayıda güzel dini cazibe merkezi var. Pitoresk dağlık bölgede, L’Eglise St Vincent adında eski bir kilise var. 11. yüzyılda inşa edilmiş ve bölgedeki en eski kiliselerden biridir. Başlangıçta oldukça mütevazı bir görünüme sahiptir. Sofistike ve zengin dış ve iç unsurlardan yoksundur. Eski kilise, ortaçağ çileciliğinin etkileyici bir örneğidir. Gezginler, yalnızca benzersiz bir mimari tarzdan değil, aynı zamanda kilisenin yakınındaki popüler bir gözlem platformundan da etkileniyor.
  Tüm aile üyeleri, İsviçre’nin Montrö şehrinde bir tatilin tadını çıkaracaklar. Burada herkes zevkine göre eğlence bulabilir. Şehirde ve çevresinde çocukları etkileyecek pek çok ilginç müze var. Onlarla … Açık
Montrö semtinde ayrıca çok sayıda muhteşem cazibe merkezi var. Tarihi yerlerin hayranları kesinlikle Châ teau d’Aigle’yi ziyaret etmelidir. Kale 15. yüzyılda inşa edilmiştir. O sırada burada Fransızca konuşan büyük bir yerleşim kuruldu. Ünlü şarap üreticileri burada yaşıyordu. Yerleşimlerini ve bağlarını korumak için 500 yıldan fazla bir süredir değişmeyen, zaptedilemez bir kale inşa ettiler. Şimdi kale küçük bir kasabanın merkezinde yer almaktadır. Tarihi yapının yakınında hala muhteşem üzüm bağlarını görebilirsiniz.
Aşağıdaki bölümde, Montrö ve çevresinde gezi biletlerimizden veya şehir keşif turlarından birine ulaşabilirsiniz. Web sitemiz, yerinde yapılan çevrimdışı satın alımla karşılaştırıldığında% 10-30 daha düşük bilet fiyatları sunuyor.

Montrö ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Montrö - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7
Referans Bilgi
Tüm sanat müzelerinin haritası
Montrö ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Musée Jenisch' Vevey, 6.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Musée de l Élysée' Lausanne, 23.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Museum of Contemporary Design and Applied Arts' Lausanne, 23.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Cantonal Museum of Fine Arts' Lausanne, 23.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Collection de l art brut' Lausanne, 24.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kiliselerin haritası
Montrö yakınındaki katedraller ve bazilikalar
♥   Basilique Saint-François-de-Sales, Thonon-les-Bains, 34.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Cathédrale Notre-Dame du Glarier, Sion, 40.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilique Notre-Dame de Valère, Sion, 40.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Cathédrale Saint-Nicolas, Fribourg, 45.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilique Notre-Dame, Fribourg, 45.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilique Notre-Dame-de-l’Assomption, Neuchâtel, 62.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Cattedrale di S. Maria Assunta e S. Giovanni Battista, Aosta, 83.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
OrangeSmile araç kiralama Montrö’de araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

14.08.2022

Montrö Kültürel Mirası Fotoğraf Galerisi

Montrö Kültürel Simgeleri Haritası: Sanat galerileri, anıtlar, saraylar vb.

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Montrö Komşularında Kültürel Geziler

Montrö Kültür Rehberi. Montrö’de ziyaret edilmesi gereken büyüleyici yerler: tapınaklar, müzeler, kiliseler, tiyatrolar ve kaleler. Montrö’de 'mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler'e dair öneriler (adresler, telefon numaraları ve bağlantı linkleriyle). Bu sayfa bilgisini kullanarak kendi şehir gezinizi planlayın!
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018