OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Bern

Bern’in Renkleri - Gelenekler, Festivaller, Düşünce Anlayışı ve Yaşam Tarzı

bern   Milli bayramlar Bern’in ana özelliklerinden biri olmaya devam etmektedir. Her biri çok sayıda farklı gelenek ve görenek ile ayırt edilir. 2 Ocak halkının St. Berthold (veya Bern Vakfı Günü) gününü kutladığı gün. Zähringen’den Duke Berchtold V, şehrin kurucusu olarak kabul edilir. Bu önemli olay 1191’de gerçekleşti. Eşyalarını korumak için Dük Aare nehri kıyısında bir şehir kurmaya karar verdi. Yeni şehrin adı da Dük tarafından seçildi. Eski bir efsaneye göre, şehrin temeli Berthold avlanmaya başladı. Şehrin isabet edeceği ilk hayvanın adını vereceğini duyurdu. Böylece, Dük’un ilk avı bir ayı olduğu için, şehir adını “ber” - bir ayı olan Alman kelimesinden almıştır. O zamandan beri ayı büyük ulusal sembol oldu. Resmini silah ve diğer semboller üzerinde kolayca görebilirsiniz.
  Bern, bir kısmı ülke dışında bilinen lüks konutlarıyla ünlüdür. Bunlar, 1913’e kadar uzanan eşsiz bir Art Nouveau binasını kaplayan Hotel Bellevue Palace Bern içeriyor. İçerisinde her şey paha biçilmez bir … Açık
Şehrin kurucu günü Bern’deki kitlesel festivallerin zamanı. Kural olarak, kutlamalara çeşitli performanslar, fuarlar ve çocuk tatiller eşlik ediyor. Şehrin tüm ana caddeleri ve meydanlarının yanında çok sayıda küçük tezgah ve kahve dükkanı bulacaksınız. Bunlar, konukların ısınabileceği ve lezzetli yerel bira içebileceği yerlerdir. 1 Ağustos, daha az canlı bir kutlama zamanı değil - İsviçre’nin ulusal bayramı. Tabii ki, en parlak ve en unutulmaz tatil etkinlikleri Bern’de gerçekleşir - şehrin konukları renkli geçitlerin, müzik konserlerinin ve havai fişeklerin tadını çıkarırlar. Şaraphane şenliği, şüphesiz, kutlamanın en çok beklenen ve sevilen olayıdır. Tatil günü şehri ziyaret edecek kadar şanslı olan turistler, milli geleneklerin kapsamını ve güzelliğini tam güzelliğiyle takdir edebilecekler.
Taze rulolar ana tatil şenlikli yiyecek kalır. Onları çok sayıda açık hava kafesinde ve şehirdeki fırınlarda alabilirsiniz. Yemeğin daha da şenlikli ve parlak görünmesini sağlamak için, yerel şefler onları küçük ulusal bayraklarla süslemektedir. Gece şehre düştüğünde, yerli halk şenlik ateşi yakar, bayram etkinlikleri gece geç saatlere kadar devam eder. Daha sonra gece gökyüzü binlerce parıldayan ışıkla aydınlanır - şehrin her çeyreğindeki yerel sakinler ve banliyö alanları muhteşem havai fişekler oluşturur. İsviçre Ulusal Günü de çocuklar arasında en sevilen kutlamalardan biridir. Eski bir geleneğe göre, her çocuk tatilin şerefine güzel bir lamba yapmalıdır. Akşam saatlerinde yerliler şehrin sokaklarına gittiklerinde, bu küçük fenerler kelimenin tam anlamıyla her yerde görülebilir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Bern, şehrin ilgi çekici yerlerinin uzun süredir aldığı harika tarihi otellere sahiptir. Şehirdeki en eski konaklama yeri Zytglogge kulesine birkaç adım mesafede, tarihi bölgede yer alan Goldener Schlüssel. Tarihi otelin … Açık
  Kitlesel kutlamaların eşlik ettiği bir diğer etkinlik Şubat ayı sonlarında veya Mart ayı başlarında gerçekleştirilir (tarihler Paskalya kutlamalarına bağlıdır). Bu, renkli geçit törenleri, yöresel mutfak tadımı, vernisages, kostüm yarışmaları, alaylar düzenlenen Bärner Fasnacht’tır. Festivalin doruk noktası Bundesplatz’daki canavarların konseridir. Oldukça özgün hediyelik eşyalar satın alabileceğiniz Rathausplatz’da bir fuar açılır. Etkinlik ücretsiz olarak ziyaret edilebilir, ancak ücretli gösteriler de vardır. Böylece, Bern’in Eski Kentinde bir VIP sahnesinde neler olduğunu görmek için bir bilet satın alabilirsiniz.
Bern Internationales Jazzfestival, ocak ayı sonunda gerçekleştirilmektedir. Toplamda 200’ün üzerinde caz müziği ve karma türler - funk, ruh ve blues - bu süre zarfında burada gerçekleşiyor. Etkinlik dünya sahnesinde çok önemli ve her yıl dünyanın dört bir yanından binlerce cazsevere hitap ediyor. Bu kısmen, katılımcıları arasında (özellikle de festivalin başlıkları), bazıları Grammy ödülüne layık görülen seçkin ve popüler gruplar ve performans sanatçıları olması gerçeğinden kaynaklanmaktadır. Etkinliğin adresi Unique Hotel Innere Enge Bern.
  Bern’in her yerinde romantik bir tatil için harika bir otel bulmak mümkün olabilir. Beauvilla Bern, Elçilik mahallesinde yer almaktadır. Otel, 20. yüzyılın başlarından kalma zarif bir villada yer almaktadır. Tarihi … Açık
İsviçre’nin başkenti, adı Gurtenfestival olan popüler bir açık hava festivaline ev sahipliği yapıyor. Söyleyebileceğiniz türler punk rock’tan pop müziğe kadar. Katılmamış isimlerle, katılımcılar arasında, hatta başörtüsü olmayanlar arasında bile buluşmak neredeyse imkansızdır. Bu nedenle, Temmuz ayının ortalarında, festivalin tek amacı olan birçok turistin Bern’i ziyaret ettiğini söylemek gereksiz. Mekan Gurten Park’ta.
Klee Zentrum Bern Buskers, Ağustos ayı başlarında gerçekleşecek 3 günlük bir sokak müziği festivalinin adıdır. Başkentin tarihi Eski Kenti’nin merkezi sokakları, etkinlik için bir mekan olarak hizmet vermektedir. Etkinlik, yüksek kaliteli müziği dinlemek için doğaçlama performansların tüm hayranlarını davet ediyor. Burada duyulabilecek türler her müzikal zevkine uyar. Ayrıca, bazı renkli şovların tadını çıkarabilirsiniz - dans, sirk ve tiyatro gösterileri ve çocuklar için özel bir kukla tiyatrosu programı hazırlanır. Etkinlik tamamen ücretsizdir.
  Bern’de, sadece kaliteli yeni şeyler elde edemeyeceğiniz, aynı zamanda tüm ailenizle birlikte dinlenebileceğiniz orijinal bir Westside alışveriş merkezi bulacaksınız. Kompleks, ortalama fiyat aralığı ile ilgili … Açık
Sanatın uzmanları, Avrupa Müzeleri Gecesi’nin gerçekleştiği Mart ayı ortalarında İsviçre’nin başkentini ziyaret ediyor. Bu zaman zarfında, pek çok kültür kurumu, Avrupa etkinliğinden muhtemelen tahmin edebileceğiniz gibi, gece boyunca ücretsizdir. Ve sözde Çeşmeler Şehri içindeki müzelerin sayısı, bu olayı önemli ölçüde dikkate alacak kadar büyük. Kasım ayı başlarında küçük bir komşu kasaba olan Langenthal’de bir tasarım sergisi var. Festival, her iki yılda bir, şehirde altı farklı mekanda düzenleniyor (Her sahne için eşsiz bir program hazırlandığını söylemeden gidiyor).
Bern Mayıs ayı ortalarında, Bern Grand Prix gibi renkli bir spor etkinliğine tanık olabilirsiniz. Ülkenin en büyük maratonlarından biridir. Koşucular Eski Şehir’den geçiyor, yani sağlık için iyi olmanın yanı sıra, böyle bir etkinlik, Çeşmeler Şehri’nin güzelliğinin tadını çıkarmanıza izin veriyor. Ve Haziran ortasında, başka bir maraton var - İsviçre Kadınlar Run Bern. Çok sayıda bayan yarış ve hız yürüyüşüne katılır ve şehir merkezi ana mekandır. Etkinlik, tüm aile için bir kutlama olarak konumlandırıldı.
  Bern, İsviçre’nin başkenti. Bu harika ve unutulmaz yerler dolu nispeten küçük bir şehir. Aslen kentin adı “ayı” kelimesinden geldi ve geçmiş zamanlarda Bern’de en az bir ayı tutmak için bir gelenek … Açık
İsviçre’nin başkentinde gerçekleşen fuarlarda, geleneksel olarak Kasım ayının sonunda Bundesplatz’da düzenlenen Soğan Pazarı, özel bir konuyu hak ediyor. Burada, soğan çörekler, soğan sosları, bu sebzeyi içeren peynirler de dahil olmak üzere, sayısız çeşidinin yanı sıra, bunlardan hazırlanan yemekleri de karşılayabilirsiniz. Festival, çocuklar için ilginç bir eylem ile sona eriyor - konfeti atıyor. Aralık ayında, Eski Şehir’de bir Noel fuarı zamanı. Her şey şenlikli bir olayı hatırlatır - kışkırtıcı ışıklar, Noel şarkıları, geleneksel Noel yemeklerinin kokusu sizi büyülü atmosfere sokar. Büyük şehir pazarları Munsterplatz ve Waisenhausplatz üzerindedir.
Bern - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Bern ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kiliselerin haritası
Bern yakınındaki katedraller ve bazilikalar
♥   Cathédrale Saint-Nicolas, Fribourg, 26.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilique Notre-Dame, Fribourg, 26.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Bistumskathedrale St. Urs und Viktor, Solothurn (Soleure), 27.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilique Notre-Dame-de-l’Assomption, Neuchâtel, 38.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilika Mariastein, Metzerlen-Mariastein, 58.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basler Münster, Basel, 68.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilique-Cathédrale Saint-Christophe, Belfort, 88.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Bern kaleleri
♥   Kalesi 'Reichenbach Castle' , 4.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Toffen Castle' , 10.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Schlosswil Castle' , 13.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Grand-Vivy Castle' , 22 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Trachselwald Castle' , 24 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Schadau Castle' , 27.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Gruyères' , 48.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
OrangeSmile araç kiralama Bern’de araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

09.02.2023

Fotoğraflarla Bern’in Renkleri

Bern Haritasında Popüler Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Bern’in Komşu Şehirlerindeki Gelenekler ve Festivaller

Bern’in gelenekleri, düşünce anlayışı ve yaşam tarzına dair şehir rehberi. Bern’in ruhunu - otantik festivallerini, etkinliklerini ve kutlamalarını - keşfedebileceğiniz en iyi zaman aralığını öğrenin. Ayrıca, Bern’in ilgi çekici adetlerini, dünyaya ve turistlere karşı tutumunu açığa çıkarıyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018