OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Lviv Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Lvov muhteşem bir yer. Bu mimari ve kültür açısından Ukrayna’nın en zengin şehirlerinden biridir. Lvov Avrupa’da yaygın olarak bilinmektedir. Eşsizliği ve güzelliği nedeniyle Doğu Avrupa’nın “incisi” bile. Lvov, memnun edilmesi en zor ziyaretçileri bile fethediyor ve turistler ziyaretin ardından anılarını saklıyor.
  Lvov, eşsiz kültürel geleneklere ve tarif edilemez etkileyici güzelliğe sahip antik bir şehirdir. Her yıl yerel halk sayısız heyecan verici etkinlik ve şenliğin tadını çıkarır. Yıllık Şehir Bira Festivali, Batyar … Açık
Gezginler Lvov’da çok sayıda mimari anıt, müze, tiyatro, antik kilise bulabilir. Buradaki her şey benzersiz bir şekilde ıslanır. Kentin geçit Arnavut kaldırımlı sokaklarında yer alan birçok kafe ve restoran da vardır. Bu yerin başlıca turistik yerleri arasında Lvov Opera Binası, Barut Kulesi, Pazar Meydanı Belediye Sarayı, Dominik kilisesi, Lychakiv mezarlığı ve daha pek çok ilgi çekici yer ve turistik yerler bulunmaktadır.
Kentin eski kesiminde Pazar Meydanı bulunmaktadır. Meydanın dört tarafı da farklı tarz ve dönemlere (Barok, Rönesans, İmparatorluk) gönderme yapan 44 evle çevrilidir. Bu binalar çok sayıda restorasyon ve tadilattan geçmiştir, ancak mahzenleri XV-XVI. Yüzyılların Gotik mimarisi unsurlarını korumuştur. 1786 yılında kurulan Lychakiv mezarlığı, ünlü mimar ve heykeltıraşların eserleriyle tarihi ve anıt müze kompleksi olarak bilinir. Turistler kesinlikle Shevchekovsky gai, Eczane-Müzesi, şehir cephaneliği, araştırma kütüphanesi, kostel ve kiliseleri ziyaret etmekte çok ilgi çekici bulabilirler. Sanat, tarih, bira, etnografya, eski Ukraynaca kitaplarına ve daha fazlasına adanmış müzeler de bulunuyor. Gerçek Ukraynalı ruhunu tanımak için, Lvov yeraltını mutlaka ziyaret etmeli, ayrıca etnik tarzda dekore edilmiş bazı kafe ve restoranları almalısınız. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Şehir manzaralarının en iyi kısmı, şehrin merkez ilçesinde yoğunlaşmıştır. Rambling, turistlerin Lvov şehrinin tarihi bölgesini keşfetmeleri için en iyi yoldur. Turistler, tren istasyonundan gezmeye daha iyi … Açık
  Olağanüstü bir mimari anıt Potocki Sarayı. 19. yüzyılın sonunda varlıklı bir aileye aitti. Bu saray 1880 yılında ünlü Polonyalı mimarlar tarafından yaptırılmıştır. Muhteşem sarayın eşsiz mimari görünümü korunmuştur. Saray, gelişen bir bahçeyle çevrilidir; pek çoğu, ılık mevsimde mimari anıtları ziyaret etmeyi tercih eder.
Daha önceki bir dönemin tarihi tesisi, Rönesans tarzının gerçek bir örneği olarak kabul edilen Korniakt Sarayıdır. Saray, 16. yüzyılda hala adını taşıyan zengin bir Yunan tüccarı için inşa edilmiştir. İnşaatın tamamlanması sırasında, bu saray resmen şehirdeki en lüks olarak kabul edildi. Başlıca özellikleri arasında büyüleyici İtalyan avlusu var. Tasarım gereği, Floransa’da görülebilen klasik verandaya çok benziyor. Şimdi sarayda bir restoranın yanı sıra bir de müze var. Yaz aylarında, masalarının bir kısmı avluda servis edilmektedir.
  Lüks gece kulüpleri, alışveriş ve eğlence merkezleri, ölçekli pazarlar, doğal parklar ve büyük spor kompleksleri, Lvov’un ziyaretçilerine sunduğu eğlencelerin küçük bir kısmını oluşturmaktadır. Bilardo ve … Açık
Çok ilginç bir tarihi yer, 19. yüzyılın sonlarında, Lviv’in merkezi caddelerinden birinde inşa edilen Bilim Evi’dir. İlk olarak, girişin antik tarzda heykellerle süslendiği bu muhteşem binada bir kumarhane bulunuyordu. 1948’de, güzel bina, bina şu anda olduğu eğitim alanı örgütlerinden biri tarafından işgal edildi.
Lviv Opera House Lviv’in dini anıtlarından St. George’s Katedrali’dir. 14. yüzyılda yıkılmış eski bir kilisenin bulunduğu yere inşa edilmiştir. Bu katedral, güzel teraslara, bahçeye, Metropolitan Sarayı’na ve bölümün evine sahip oldukça büyük bir mimari kompleksdir.
  1. Sigara içen turistler, yerel tren ve otobüslerin sigara içmediğini dikkate almalıdır. Sigara yasağını ihlal etmek için bir ücret tahsil edilecektir. Sokaklara yerleştirilen kısıtlayıcı işaretlere dikkat … Açık
En sıradışı ve etkileyici olanlardan biri Ermeni Katedrali. Ayrıca 14. yüzyılda inşa edilmiştir ve şehrin tarihi bölgesinde yer almaktadır. 12. yüzyılda, eski Ermeni Kilisesi katedralin yapıldığı yerde bulunuyordu. Şimdi ortaçağ katedrali inanılmaz dekorasyonu ile turistleri kendine çekiyor. İçinde ortaçağ sanatının unsurları, ilginç dini eserler ve tahtadan yapılmış mücevherler korunur.
Ukrainian Orthodox Church in Lviv Olağandışı gezilerin hayranları, eski hapishanenin bulunduğu Lontsky Caddesi’ne gitmelidir. 1991 yılına kadar burada mahkeme öncesi bir gözaltı merkezi vardı ve 2009’da, binasında ilginç bir tematik müze açıldı. Müze sergileri doğrudan eski hapishane hücrelerine yerleştirilmiştir.
Lviv - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Lviv ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Lviv kaleleri
♥   Kalesi 'Lviv High Castle' , 3.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Stare Selo Castle' , 20.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Zhovkva Castle' , 24.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Svirzh Castle' , 37 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Lviv çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Yavorivskyi' , 22.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Landscape Park 'Park Krajobrazowy Puszczy Solskiej' , 92.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Landscape Park 'Południoworoztoczański Park Krajobrazowy' , 95.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Landscape Park 'Szczebrzeszyński Park Krajobrazowy' , 112.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Synevyr' , 137.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Lviv ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Lviv National Art Gallery' Lviv, 1.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Ukrayna Gezisi: Görülecek Yerler

Ukrayna, güzel parkları ve doğa rezervleriyle ünlüdür. Yevpatoria, ülkenin en güzel ve güzel şehirlerinden biridir. Harika yayalar, parklar ve yürüyüş yolları ile ünlüdür. Ülkedeki tek dinopark da Yevpatoria'da çoktan açıldı. Birinin tahmin edebileceği gibi, dinoparkın ana sergisi dinozorlara adanmıştır. Bir gezi sırasında, ziyaretçiler gezegenin ilk sakinleri hakkında birçok ilginç gerçekleri öğrenecek ve çok değerli arkeolojik bulguları görecektir. Ayrıca, kompleksin topraklarında çeşitli cazibe merkezleri, restoranlar ve oyun alanları bulunmaktadır. …
OrangeSmile araç kiralama Lviv’de araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

29.09.2023

Lviv Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Lviv Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Lviv, Ukrayna Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Lviv’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Lviv’den birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018