OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
İsviçre

İsviçre için Seyahat İpuçları - Neleri Önceden Hazırlamalı, Oradayken Nelere Uymalı

  1. İsviçre, Avrupa Birliği’nin bir parçası değildir. Bu ülkenin kendi para birimi frankı var. En kârlı fiyatı sundukları için bankalardaki parayı değiştirmek daha iyi.
2. KDV iadesi için 400 İsviçre Frangından fazla bir satın alım yapmanız, mağazada damgalanan çekleri almanız ve daha sonra gümrükte sunmanız gerekmektedir. KDV oranı% 7. 6’dır.
3. İsviçre’de tüm eylemlerinizi planlama alışkanlığıdır ve bu nedenle belirlenen saatten 2-3 gün önce bir taksi rezervasyonu yapılması önerilir.
  İsviçre’de kültür, komşu ülkelerin - Fransa, Almanya ve İtalya’nın etkisi altında kuruldu. Ülkenin en büyük müzeleri Zürih, Bern, Cenevre, Basel ve …
Devamını oku
4. İpuçları genellikle sadece restoranlarda değil, aynı zamanda otellerde ve hatta taksilerde faturaya dahildir. İpuçlarının boyutu ortalama% 10’dur ve kalkıştan sonra odaya genellikle 10 frank kalmıştır; Bagaj yardım eden çalışana 2 frank verilir.
5. İsviçre’de fiyatların yaygın bir basmakalıp karşısında Avrupa’dakinden çok fazla farkı yoktur.
6. İsviçre’deki ilaçların çoğu eczanede sadece bir doktorun reçetesiyle satılmaktadır, bu nedenle ihtiyacınız olan her şeyi almanız önerilir.
7. İsviçre’de sokakta bulunan çeşmelerden su içebilir veya musluk suyu içebilirsiniz. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
8. Bu ülkedeki elektrik prizleri Avrupa standartlarına uymuyor; Oteldeki resepsiyon masasında adaptörler talep edilebilir.
9. İsviçre, çok sakin ve mütevazı bir insandır. Sokaklarda yüksek sesle konuşmaya, kollarınızı sarmaya ya da meydan okurca davranmaya kabul edilmez.
10. Yüksek düzeyde güvenlik olmasına rağmen, turistler cep hırsızlarıyla olası bir karşılaşmadan korunmamaktadır. En tehlikeli yerler pazarlar ve toplu taşıma araçlarıdır. Hırsızlıklar tatillerde sıklıkla olur.
11. İsviçre’de olmak, yerli halkın yaptığı gibi aynı yaşam ritmine sahip olmak önemlidir. Acele burada hoş karşılanmaz. Tüm etkinlikler planlanmalı ve bu nedenle otel rezervasyonu yapmalı ve önceden bilet satın almalısınız.
İsviçre’nin lüks otelleri - bunlar en seçici turistlerin ilgisini hak ediyor.
Devamını oku
12. İsviçre’de hava çok değişken, özellikle dağlarda, bu nedenle yaz aylarında bile, sizinle sıcak kıyafetler giymeniz gerekiyor.
13. Müzeler genellikle Pazartesi veya Salı günleri kapalıdır. Bazı turistik yerler ve tarihi anıtlar sadece günde birkaç saat açıktır. Programı önceden belirlemek daha iyi.
14. İsviçre topraklarında, tüm kurallar ve yasal gerekliliklere kesinlikle uyulmalıdır. Toplu taşıma araçlarında ücretten tasarruf için önemli para cezası toplanır.
15. İsviçre’de sadece kış aylarında değil yaz aylarında da kayak yapmaya gidebilirsiniz. Birçok kayak merkezi yıl boyu açıktır.
İsviçre rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

İsviçre’nin Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

İsviçre’nin Renkli ve Benzersiz Yerleri

Schloss Hallwyl

Serimizden “Su Üzerindeki Etkileyici Kaleler ve Saraylar”
  12. yüzyılda Hallwilersee'ye akan Aabach nehri üzerinde görkemli kale inşa edilmiştir. Kurucusu Count Hallwyl, Nehri üzerindeki emri kaleye yapay adayı yaratmıştı. 1380'de bina ağır ateşle hasar gördü. Kalenin ilk kez 15. yüzyılda yeniden inşa edildi. O zamandan beri Hallwyl Kalesi pek değişmedi. 16. yüzyılda efsanevi bilim adamı Burkhard von Hallwyl yaşıyordu. Kaledeki eczaneyi açtı ve 2,5 binin üzerinde tarif içeren değerli bir koleksiyonunu korudu.

Kale, 1925'te ücretsiz ziyaret için açılmıştır. Odasının ve odalarının çoğunda müze döşenmiştir. Salonlarda, Hallwyl ailenin tüm üyelerinin portrelerinin benzersiz koleksiyonu korunmaktadır. En değerli 'medikal koleksiyonun' bir kısmı da kalede korunmuştur. Bahçede şifalı ve mutfak çimleri yetiştirilir. Eski at ahırlarında romantik iç mekan ve … Tümünü Oku

Chillon Şatosu

Serimizden “Su Üzerindeki Etkileyici Kaleler ve Saraylar”
  Görkemli Chillon Kalesi gezegendeki en eski ve en güzel yerlerden biridir. 13. yüzyılda Cenevre Gölü kıyısında kurulmuştur. 300 yıldan fazla bir süredir, ailenin ailesi Savoy sayısına aitti ve daha sonra Bern tarafından işgal edildi. Georges Byron'un uzmanları, Polem'in Chillon tutsaklarından bu tarihi manzara biliyor. 16. yüzyılda, büyük kale aslında bir devlet cezaevi olarak kullanıldı. 25 bina ve üç büyük avludan oluşan şık kale, 19. yüzyılın başında bir müzeye dönüştürülmüş ve artık değerli bir tarihi eser koleksiyonunu korumaktadır.

Eski moda mobilyalar, tablolar ve halılar, ince freskler ve değerli takılar - günümüzde kalede görülebilir. Kale yapısının en ilginç unsurlarından biri, 14. yüzyıl resimlerinin korunmuş olduğu eski şapeldir. Nervenkitzel'in destekçileri, ilginç efsanelerden … Tümünü Oku

Tibit Yatay Reklamlar

Serimizden “Yaratıcı ve Inanılmaz Reklam Yapıları”
  Ayrıca, genellikle manzara sanatının gerçek başyapıtı olan peyzaj reklamcılığından bahsetmek gereklidir. İsviçre ve ülkenin sık ziyaretçileri, vejetaryenlerle uyumlu ünlü Tibits restoranları biliyorlar. Modern lokantalarda taze, kelimenin tam anlamıyla birkaç dakika önce toplanmış sebze ve meyveleri yemekleri pişirmek için kullandı.

Restoranın bu avantajlı özelliğini vurgulamak için, olağandışı reklamcılık tesisatları vardı - ülkenin farklı şehirlerinde ağaç kütüğüne bağlanmış büyük çatallar. Wirz / BBDO ajansı reklam kampanyasının gelişimiyle uğraştı. Alışılmadık reklam tasarımları ülkenin en popüler park ve ticaret bölgelerine yerleştirildi. Yemyeşil ağaç tepeleri tam anlamıyla büyük çatallarda idi. Gıdaların tazeliğini daha iyi ilan etmek neredeyse hayal edilemez.

Tümünü Oku
Tüm benzersiz geziler İsviçre
Ülke haritaları İsviçre haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası İsviçre şehir haritası
Tüm ilgi çekici yerlerin haritası İsviçre gezi haritası

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

01.02.2023

İsviçre Gezisi Fotoğraf Galerisi

İsviçre’nin Popüler Şehirleri için Tavsiyeler

Zürih
  1. Bankaların, dükkanların ve diğer kamu kurumlarının çoğunluğu pazartesiden cumaya kadar. Tüm büyük alışveriş ve eğlence merkezleri haftanın yedi günü çalışır. 2. Zürih mükemmel toplu taşıma araçları ile dikkat çekmektedir. Turistler şehrin otobüs veya tramvay ile kolayca ulaşabilirsiniz. Seyahatten tasarruf etmek için özel bir bilet satın alabilirsiniz. 3. Taksi oranları oldukça düşüktür, bu nedenle bu tür ulaşım otobüslere iyi bir alternatif olabilir. Fiyatlar sadece akşamları … Devamını Oku
Cenevre
  1. Yerel oteller, hem de restoranların ve gece hayatı tesislerinin çoğunluğu oldukça yüksek oranlarla ayırt edilir. Tasarruf yapmak isteyenler, nehrin yakınında bir otel seçmeleri ve merkezden uzakta bulunan eğlence mekânlarını ziyaret etmeleri önerilir. Gezginler için en uygun restoranlar üniversitenin yakınında bulunmaktadır. 2. Kentte taşınmanın en iyisi toplu taşımayı kullanmaktır. Daha fazla tasarruf etmek isterseniz, toplam tutarın% 50'sine kadar tasarruf sağlayan özel bir bilet satın … Devamını Oku
Luzern
  1. Şehirlerarası tren, turistlerin Lucerne'den komşu kasaba ve şehirlere gitmeleri için en uygun yoldur. Zamanında kısıtlanmayan turistler, keşiflerini sadece şehir alanı ile sınırlandırmamalı, Interlaken, Lugano, Zürih ve Cenevre'ye gitmeli. 2. Şehir merkezi sadece yaya olarak kullanılabildiği için sadece yürüyerek gezilebilir. Şehrin toplu taşıma araçları, en erken sabahtan 20: 00'a kadar şehrin sokaklarında dolaşan branşlı otobüsler ağı ile sunulmaktadır. 3. Şehirde gezinmek ve turları ziyaret … Devamını Oku
Interlaken
  1. Seyahat edenler, dışarı çıktıklarında otel kartını almayı kesinlikle unutmamalıdır. Her türlü toplu taşıma aracında ücretsiz seyahat etmenin yanı sıra bazı gezi ve kültürel etkinliklerde indirim yapmanıza izin verir. 2. Bütçeli gezginler yalnızca yerel otellere değil, aynı zamanda yıl boyunca çalışan kamplara da dikkat etmelidir. Bunların arasında en popüler olanı Alpenblick 2'dir ve Thun Gölü kıyısında yer almaktadır. Kamptaki konaklama maliyeti size günde sadece 6 frank tutacaktır. 3. … Devamını Oku
Basel
  1. Şehir, çok uygun döviz kurları sunan çok sayıda banka ve döviz bürosuyla doludur. Bu nedenle, sizinle çok para almak kesinlikle gerekli değildir. 2. Yerel restoranlar ve kafelerdeki fiyatlar oldukça yüksektir, bu nedenle yiyeceklerden tasarruf etmeyi düşünüyorsanız, şehrin her yerinde bulunabilecek çok sayıda bistro ve yemek yiyebileceğiniz yerler tavsiye edilir. Ayrıca, Basel'deki büyük alışveriş ve eğlence merkezlerine yakın taze salata ve hamur işleri satan mükemmel gastronomi dükkanlarını … Devamını Oku
Locarno
  1. Yerel restoranlara gitmek, bazı önemli noktaları dikkate almalıdır. Bahşişler sadece toplam tutara dahil edilmemesi durumunda garsona verilir. Nakit ödül toplam sipariş toplamının% 10'unu almamalı ve bahşişler yalnızca garson değişikliği getirdikten sonra verilmelidir. 2. Tüm toptan satışlar ve alışveriş merkezi kredi kartlarını kabul etmektedir. Nakitsiz transferler sistemi restoranlara ve yakıt ikmali istasyonlarına da yayılıyor. ATM'lerden sadece en iyi banka alanlarına yerleştirildiği için … Devamını Oku
Lugano
  1. Şehrin ana ulaşım aracı bir otobüs. Biletler, otobüs duraklarında belirlenen özel POS terminallerinde önceden satın alınmalıdır. İhtiyatlı turistler ekonomiyi anlatmak için bir günlük seyahat kartı almalılar. 2. Geceleri mevcut tek ulaşım taksidir. Araba telefonla aranabilir veya özel bir taksi park yerinden alınabilir. Sokakta bir araba durdurmak alışılmış değildir. Seyir halinde bile araba durmayacaktır. Her taksi aracının bir sayaçla donatılmış olmasına rağmen, seyahat maliyetinin önceden … Devamını Oku
Bern
  1. Birçok restoran ve alışveriş merkezi uluslararası standartlarda kredi kartlarıyla ödeme kabul eder, dolayısıyla seyahat için çok para harcamanız gerekmez. Yerel para birimine ihtiyacınız varsa, bankalarda para alışverişi yapmak daha iyidir - kural olarak, en uygun fiyatı sunarlar. Döviz büroları genellikle bir komisyon alırlar, bu miktar toplam tutarın% 5'ine kadar çıkabilir. 2. Dükkanların ve ticaret merkezlerinin çoğunluğu hafta içi 09:00 ile 18:00 - 19:00 saatleri arasında çalışmaktadır. … Devamını Oku

İsviçre’nin Popüler Bölgeleri için Seyahat Hazırlığı

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018