OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Kingston

Kingston’un Renkleri - Gelenekler, Festivaller, Düşünce Anlayışı ve Yaşam Tarzı

TrenchTownRock   Kingston sakinleri inanılmaz derecede neşeli ve pozitif bir doğaya sahiptir, vatanları ve yaşamları için sevgi doludur. Bu tutum tamamen yabancı misafirler için tamamen kaygısız ve anlamsız görünebilir; Aslında, yerel halk hayattan nasıl zevk alacağını ve tüm zevklerini sonuna kadar bilirler. Çok misafirperver ve cana yakınlar, turistlere yardım etmeye, her türlü yardımı yapmaya veya rahat bir sohbeti sürdürmeye her zaman hazırlar. Şehrin sokaklarında yürürken, her adımda insanları gülümserken görebilirsiniz. Biri sana gülümserse, kesinlikle geri gülmelisin.
  Kingston, büyük bir ticaret limanı, ticaret ve turizm merkezidir. Şehir koylardan birinde yer almaktadır. Kingston küçük yerleşim yerleri ve köylerle çevrilidir. Uzun yıllar boyunca balık avı, yerel halkın temel … Açık
Bununla birlikte, şehir sakinleri çok sorumlu ve zorunlu insanlar. Standart iş görevlerinde veya sadece ev işlerinde, her türlü soruna çok iyi ve telaşsız yaklaşıyorlar. Bu telaşsızlık anlayışla ele alınmalı ve asla ihmal veya saygısızlık belirtisi olarak görülmemelidir.
Jamaika’daki diğer birçok şehirde olduğu gibi, Kingston’da da yerli halk renkli kıyafetleri ve parlak aksesuarları sever. Turistleri buraya getiren uçaklar bile kelimenin tam anlamıyla gökkuşağının bütün renklerinde boyanıyor. Rengarenk gömlekler, şortlar, kadın kıyafetleri ve geleneksel rastaman şapkaları uzun zamandan beri vatandaşlar için kültürün ayrılmaz bir parçası haline geldi. Şehir bir çok giyim mağazası ve pazarına sahip olduğu için herkes yerel stile katılabilir ve kendileri için uygun kıyafeti seçebilir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Kingston’da çok sayıda büyüleyici eğlence merkezi ve müzesi vardır. Çocuklu turistler burada sıkılmak zorunda değil. İnanılmaz derecede çekici bir jeolojik sergi koleksiyonu olan Miller Jeoloji Müzesi’ni … Açık
Rastafaryan alt kültürü Kingston’dan doğdu ve bugüne kadar yaşamaya devam ediyor. En ünlü rastaman, halk için kült bir kişilik haline gelen şarkıcı Bob Marley idi. Rastafaryalıların temel inancı pasifist konumdur. Esrar, geleneksel olarak ritüel amaçlar için kullanılan ana sembolü olarak kabul edilir.
22YearsWall Genel olarak, yerel halk çok kibar ve muhafazakar bir tutuma yatkın olarak tanımlanabilir. Son derece nadir ve büyük bir isteksizlikle değişen tarihi geleneklerini ve düzenlerini onurlandırıyorlar. Herhangi bir formdaki kibarlığın tezahürleri burada her zaman takdir edilmektedir, bu nedenle onlara eksik olmamalısınız. Kapıyı mağazada tutun, ’teşekkür ederim’ ve ’lütfen’ deyin, sear’ı toplu taşıma araçlarında kullanın - benzer işaretler Kingston sakinleri tarafından kesinlikle takdir edilecektir.
  Kingston’un bugünkü mutfak gelenekleri İngiltere, İspanya, Çin, Hindistan ve hatta Afrika ülkeleri tarafından büyük ölçüde etkilenmiştir. Modern mutfağı, dünyanın farklı ülkelerinin pişirme geleneklerinin … Açık
Kingston, Jamaika’nın en büyük şehirlerinden biri olduğundan, kelimenin tam anlamıyla sakinlerinin tamamı İngilizce bilmektedir. Bununla birlikte, aynı zamanda yerli geleneklerini de gözden geçiriyorlar, bu yüzden sık sık birbirleriyle konuşup Jamaika Patois dilinde, ilk sömürgecilerin gelmesinden önce burada hüküm sürüyorlar. Yıl boyunca, Kingston, çoğu dini veya tarihi kökene sahip olan birçok ilginç festivale dikkat çekiyor. En ünlü tatillerden biri, sadece başkentte değil, diğer büyük Jamaika şehirlerinde de düzenlenen yıllık karnaval.
MALL Christmas Karnaval ilk olarak 1989 yılında Kingston’da popüler müzik grubu Oakridge Boys’un temsilcilerinin girişimleriyle düzenlendi. İlk karnaval oldukça mütevazı olduğu ortaya çıktı, yaklaşık 150 kişi katıldı. Gelecek yıl, katılımcı sayısı birkaç kez arttı. 1990’da, Kingston’daki karnaval Dragonaires grubunun kurucusu ve ana üyesi Byron Lee tarafından yönetildi.
  Ülkenin en ilgi çekici yerleri Kingston’da yoğunlaşıyor; Zooloji Müzesi, çocuklu gezginler arasında çok popülerdir. 200.000’den fazla maddeden oluşan eşsiz bir doğa bilimi sergisi koleksiyonu içermektedir. … Açık
Yıllar geçtikçe, Jamaika karnavalı büyük bir popülerlik kazandı ve ülke sınırlarının çok ötesinde bilinir hale geldi. Festivalin ana etkinliği, birçok ünlü karnaval grubunun temsilcilerinin yer aldığı kostüm alayı. Bu alay için hazırlıklar tüm yıl sürecek, katılımcıları benzersiz kostümler, zanaat aksesuarları ve mücevherleri kendi başlarına dikecekler.
New Kingston 2 Kostüm alayı her zaman calypso ritimleri eşlik eder - müzik eşliğinde çok dikkat edilir. Kingston Karnavalı’nın geleneksel olarak her yaştan insanı bir araya getirmesi dikkat çekicidir. Festival günlerinde, özel çocukların alayı şehir sokaklarında ve ’yetişkin’ alayı katılımcıları arasında çoğu zaman yaşlı insanları görebilir.
  Kingston, eşsiz doğal güzellikleri ile ünlüdür, şehrin birçok güzel parkları ve bahçeleri vardır. Doğa tutkunları 1961’de açılan Umut Hayvanat Bahçesini ziyaret etmeli. İlk başta devlet kontrolü altındaydı … Açık
Kostümlü geçitlere ek olarak, festivalin konukları müzik ve dans gösterilerinin yanı sıra ilginç temalı plaj partilerinin de tadını çıkaracaklar. Festival genellikle vücut sanatı da dahil olmak üzere çağdaş sanata yönelik programları barındırıyor. Bugün, Jamaika Karnavalı dünyanın en büyük ve en renkli biri olarak kabul edilir. Dünyanın her yerinden turistler buraya kendi gözleriyle görmeye geldi.
Kingston - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Kingston ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kiliselerin haritası
Kingston yakınındaki katedraller ve bazilikalar
♥   Holy Trinity Cathedral, Kingston, 3.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Jamaika’nın Milli Gelenekleri

Rastafaryan yaşam tarzı Jamaika'nın benzersiz bir özelliğidir. Rastafaryanlar yaşam tarzı, alışkanlıklar ve hatta mutfağın birçok yönünden farklıdır. Bir Rastafaryan, parlak kırmızı, sarı ve yeşil boneler, dreadlock'lar ve reggae müziğine olan sevgiyle ayırt edilebilir. Rastafaryan yaşam tarzını takip eden insanlar pasifisttir. Bob Markey, bu hareketin en önemli figürüdür. Efsanevi şarkıcı, dünyadaki en ünlü Jamaikalı olarak tanınmaktadır. Onun çabaları sayesinde dünya, Rastafaryan hareketini ve reggae müziğini keşfetti. Adada uyuşturucuların yasadışı olmasına rağmen, esrar içimi ve eğlence amaçlı uyuşturucu kullanımı da Rastafaryanlar için çok önemlidir. …
OrangeSmile araç kiralama Kingston’da araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

Hilton Kyoto oteli, çok çeşitli konuklar için çekici olacaktır. Eğlence amaçlı seyahat edenler, Heian ve Yasaka Tapınakları, Kyoto İmparatorluk Sarayı ve doğal Gion Tarihi Bölgesi gibi ünlü cazibe merkezlerine yakınlığı takdir edeceklerdir. Konuklar birkaç dakika içinde metro istasyonlarına ulaşabilir, ilgi çekici yerlere giden yol fazla zaman almaz. Oku bunu

25.06.2024

Fotoğraflarla Kingston’un Renkleri

Kingston Haritasında Popüler Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Kingston’un Komşu Şehirlerindeki Gelenekler ve Festivaller

Kingston’un gelenekleri, düşünce anlayışı ve yaşam tarzına dair şehir rehberi. Kingston’un ruhunu - otantik festivallerini, etkinliklerini ve kutlamalarını - keşfedebileceğiniz en iyi zaman aralığını öğrenin. Ayrıca, Kingston’un ilgi çekici adetlerini, dünyaya ve turistlere karşı tutumunu açığa çıkarıyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018