OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Kalmar Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Kalmar Castle, Kalmar   Bu ülkenin güney kesiminde bulunan bir liman kentidir. Kalmar, bir köprü sistemiyle bağlı birkaç ada bölgesini işgal ediyor. Bu, burası turistler için oldukça sıradışı hale getiriyor ve böylece Kalmar her yıl daha fazla sayıda misafir tarafından ziyaret ediliyor. Toplam köprü uzunluğu 6,700 metredir; Halen Kalmar büyük bir gemi inşa ve gıda endüstrisi merkezidir.
  1. Avrupa Birliği vatandaşı olmayan yolcuların ülkeye giriş için vize almaları gerekir. Vize İsveç elçiliğinden veya bir seyahat acentesinden alınabilir. Bir vizeye önceden başvurmak daha iyidir, çünkü başvuruyu … Açık
Kalmar Kalesi, kentin ana tarihi anıtı olarak bilinir. Her gün kalenin salonları bir geziye katılmak için gelen yeni ziyaretçileri karşılamaktadır. Erik XIV Vasa’nın odası en güzeli olarak kabul edilir. Odanın duvarları en iyi el işçiliğine sahip zarif duvar platosu ile dekore edilmiştir. Odalarda ayrıca eski mobilyalar ve iç mekanın fantastik detaylarını göreceksiniz. Kale, çok sayıdaki gizli geçit, orijinal salonlar ve ortaçağın eşsiz atmosferi ile sizi hayrete düşürecek. Kalenin tamamen müze haline getirilmiş olmasının yanı sıra, bazı salonlarda ziyafet ve konferans yapmak için açıldı. Oldukça sık burada çeşitli konserler ve kültürel etkinlikler yer alır. Kasaba, 1880 yılında kurulmuş olan parkla çevrilidir. Burada, birçoğu bu bölge için nadir görülen farklı egzotik bitkileri görebilirsiniz. Her akşam parkta büyüleyici müzik performansları düzenlenmektedir.
Kalmar’ın ilgi çekici yerlerinden biri de Barok tarzında inşa edilmiş 17. yüzyılın başlarının inşa ettiği Katedral. Deniz Müzesi ve Kalmar Sanat Müzesi bu kentin en çok ziyaret edilen müzeleridir. İlk müze size şehrin sanayi ve askeri tarihi hakkında ilginç bilgiler sunarken, ikincisi sizi ünlü ressamların görkemli eserleri ile tanıştırır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Tıpkı Kuzey Avrupa’daki birçok ülkede olduğu gibi İsveç şehri Kalmar da basit bir ulusal mutfağa sahiptir. Oldukça basit malzemelere rağmen, yerel yemekler çok lezzetli ve çeşitli. Çeşitli baharatların, … Açık
Kalmar hakkında daha ilginç bir gerçek - şehirdeki tüm köprüler yerel halkın mülkiyeti altındadır, bu yüzden şimdi her köprü sahibinin adını içeren bir plaka ile dekore edilmiştir.
Kalmar Castle   Kent, bir aile ziyareti için ilginç olacak çok ilginç bir açık hava Kalmar County Müzesi’ne sahiptir. Konukları, Ortaçağ’ın eşsiz bir atmosferine götürür. Müze, 17. yüzyılda tamamen tahrip olmuş bir ortaçağ kenti modeli olarak inşa edilmiştir. Müze binalarının her birinde, ilginç tarihi sergilerden oluşan bir koleksiyon var. Ayrıca ziyaretçiler için çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. Herkes ulusal kostümler üzerinde deneyebilir, ok vurmayı öğrenebilir, eski tariflere göre ekmek pişirebilir ve hatta bir şövalye turnuvasına katılabilir.
  Kalmar zengin bir tarihe sahip bir şehirdir. Geçmişte, bölgeyi yabancı istilacılardan korumakta önemli bir rol oynamıştır. Kalmar da önemli bir ticaret merkeziydi çünkü şehir deniz yolunda popüler bir ulaşım … Açık
Dünyaca ünlü köprü Aland, İsveç’in en uzun yolu köprüsü, Kalmar’da bulunuyor. Uzunluğu 6.072 metredir. Şehri Åland adasına bağlar. Bu köprü boyunca bir gezi unutulmaz bir macera olacak. Adada, gezginler için birçok ilginç turistik yer ve eğlence var. Ana tarihi nesneler, 17. yüzyılda adada inşa edilen yel değirmenleridir. Bazıları şu anda harap bir durumdadır, diğerleri ise günümüze kadar mükemmel şekilde korunmuştur.
Borgholm Kalesi de adada yer almaktadır. Şimdiye kadar, görkemli bir binanın kalıntılarından yalnızca birkaçı kurtuldu. Kalenin kalıntılarına hayran kaldıktan sonra, kraliyet ailesinin yazlık evi olan yakındaki Solliden Sarayı’nı takdir edebilirsiniz. Bu tarihi yerlerden çok uzak olmayan ilgi çekici arkeolojik alanlardır. Burada araştırmacılar, 8,000 yıldan daha eski eserler keşfetti.
  Kalmar, İsveç’teki en eski şehirlerden biridir. Kalmar’ın ilk sözleri 11. yüzyıla kadar uzanıyor. Arkeolojik kazılar, antik çağların bölgede tarih öncesi dönemde ortaya çıktığını kanıtlamaktadır. … Açık
Tarihi yerlerdeki yürüyüş hayranları, iki antik mezarlığın araştırmacılar tarafından keşfedildiği Stora Alvaret’in tabağını ziyaret etmeye davet edilecekler. Kireçtaşı platosu sadece çekici bir tarihi mekan değil, aynı zamanda muhteşem bir doğadır. Birkaç yıl önce, bir UNESCO Dünya Mirası Alanı olarak tanındı.
Adada her yıl, Scarefest’in hasat festivali düzenlenir ve bu sırada en iyi başarılar her yerdeki çiftçiler tarafından temsil edilir. Festival süresince fuarlar, çeşitli gastronomik ve eğlence etkinlikleri düzenleniyor. Şu anda, pek çok nadir ulusal lezzet satın alabilirsiniz. Kutlamanın merkezi Borgholm şehridir.
Kalmar - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6

Kalmar ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Kalmar kaleleri
♥   Kalesi 'Kalmar Castle Sweden' , 1.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Gråborg Fort' , 14.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Ismantorp Fortress' , 19 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Solliden Palace' , 27.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Borgholm Castle' , 28.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Kalmar çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Blå Jungfrun' , 70 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Norra Kvill' , 130.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

İsveç Gezisi: Görülecek Yerler

Halmstad banliyölerinde pek çok ilginç yer bulabilirsiniz. Harlinge yel değirmeni gezileri, geleneksel olarak yolcularla çok popülerdir. Eski yel değirmeninin hala çalıştığını görmek gerçekten şaşırtıcı. Bir gezi sırasında ziyaretçiler yel değirmeninin çalışma mekanizmasını öğrenecek ve unutulmaz fotoğraflar çekebilecekler. Konuklar biraz dinlenip bu güzel bölgenin gözlemine devam edebilecekleri yel değirmeninin yakınlarında rahat küçük bir restoran var. …
OrangeSmile araç kiralama Kalmar’da araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

21.02.2024

Kalmar Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Kalmar Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Kalmar, İsveç Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Kalmar’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Kalmar’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018