OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Klaipėda Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Klaipeda, Lithuania, Curonian Spit, Bundled Straw Arch Sculpture   Klaipeda, vahşi doğa uzmanları ve heyecan verici gezileri ve çeşitli eğlenceleri seven tüm turistler için harika bir dinlenme yeri olarak bilinen şirin bir liman kasabasıdır.

Klaipeda’nın Eski Şehrini ziyaret ederek şehri incelemeye başlamanızı öneririz. Burada kuzey üzümünün çalı odunuyla süslenmiş eski evleri bulacaksınız. Çok sayıda mimari tesis size masallardan resimleri hatırlatıyor, çünkü aydınlık çiçek yataklarıyla çevrili kiremitli çatıları olan küçük evler modern bir turist için çok sıradışı görünüyor. Eski Şehrin sokakları bükülüyor ve burada kaybolması kolay, bu yüzden Klaipeda’ya ilk yürüyüşünüzü bir rehberle yapmak daha iyi. Burada Simon Dach Çeşmesi’ni ve şehrin diğer bir kalıcı sembolünü göreceksiniz - Torava heykelinden Anika. Anika, eski Litvanyalı şarkının bir karakteridir.
  Kentin kültürel yaşamının en önemli özelliği, Mayıs ayının ikinci yarısında her yıl kutlanan Deniz Günü. Klaipeda’da elli yıldan fazla bir süredir kutlanmaktadır; Her yıl programı daha ilginç ve çeşitli … Açık
Şehrin görkemli sokaklarında yürümenin yanı sıra, Saat Müzesi’ni ziyaret etmenizi öneririz. Burada seleflerimizin zamanını ölçmek için kullandıkları çeşitli eşya koleksiyonlarını göreceksiniz. Bu mekanizmaların modern insanların kullandığı saatlerle hiçbir ortak yanı yoktur. Su ve ateş saati olduğunu bilmek sizi şaşırtabilir, en geniş kum ve güneş kronometresi seçimi saat tipleri ve bunların üretimi hakkında bilginizi artıracaktır. Demircilik Müzesi, kentin bir başka ünlü kültür tesisidir. Burada minyatür şamdanlar ve mücevherlerin yanı sıra, büyük çitler ve kilise haçları koleksiyonlarını da görebileceksiniz.
Park of Sculptures, temiz havada yürümek ve birden fazla eseri gözlemlemek için harika bir yerdir ve Marine Museum, Klaipeda ile tanışmanızı bitirmek için harika bir yerdir. Bu kasaba, misafirleri için zengin bir eğlence seçeneğine sahiptir. Yapmanız gereken tek şey seçiminizi yapmak ve fantastik dinlenme keyfini çıkarmak. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Eski Kent’i gezerek şehrin ilgi çekici yerleri ile tanışmak daha iyidir. Bu bölge çok sayıda güzel eski cadde bolluğu ile karakterizedir. Her yerde, asırlık binaları ve çiçek tarhları ve ağaçlarla çevrili … Açık
  Kentin ikonik tarihi sembolü Klaipeda Kalesi’dir. Teutonic Şövalyeleri tarafından yaptırılmıştır. Uzun yıllar boyunca kale ıssızdı. 20. yüzyılın ortalarında, büyük bir sanayi bölgesi topraklarındaydı ve erişilebilir değildi. 1968 yılında, kale restorasyonu başladı ve bugün devam ediyor. Arkeolojik kazılar hala kendi topraklarında yapılmaktadır. 2002’de kale duvarlarında, sadece arkeologların keşiflerini değil, aynı zamanda çok ünlü ünlü manzara modellerini görebileceğiniz ilginç bir müze açıldı.
Yürüyüş tutkunları, eski deniz fenerinin görülebileceği ve ziyaret edilebildiği liman bölgesinde yürümekle ilgilenecektir. 1796 yılında inşa edilmiş ve İkinci Dünya Savaşı sırasında ağır hasar görmüştür. Deniz feneri mümkün olan en kısa sürede restore edilmeyi başardı ve şimdi bile çalışmaya devam ediyor. Deniz fenerinin yüksekliği 44,5 metredir. Belli günlerde turistlerin zirveye tırmanmasına ve mahalleyi kuşbakışı manzarasına bakmasına izin verilir.
  Klaipeda, çok sayıda dükkan ve eğlence mekanına sahiptir, bu nedenle bir akşam turu programı planlamak zor olmaz. Doğa severler, üç binden fazla bitkiye ev sahipliği yapan yerel Botanik Bahçesini isterler. Bahçede çok … Açık
Az bilinen turistik yerler arasında, Litvanya Küçük Müzesi, dikkate değerdir. Açılışı 1912 yılında gerçekleşti. Daha önce, müze kütüphaneyle aynı binada bulunuyordu. Başlangıçta müzenin sergilenmesi arkeolojik eserlerdi. Günümüzde çok ilginç bir eski sikke koleksiyonu görülebilir. Yıllar geçtikçe müzenin koleksiyonu genişledi. 1924’te ayrı bir binaya taşındı. Savaş sırasında müze kapandı ve tamamlanmasından sonra 1949’da ziyaretçi almaya başladı. Şimdi müze, Litvanya’nın eski tarihine, haritacılığına, nümismatiklerine ve halk sanatına adanmış kapsamlı bir tarihi sergi koleksiyonu sunuyor.
Sanatseverler, ünlü Litvanyalı sanatçı Pranas Domšaitis adını taşıyan sanat galerisini beğenecekler. Bu müzenin açılışı 1973 yılında gerçekleşti. Yaklaşık 600 eseri bulunan dışavurumcu sanatçı tarafından dünyanın en büyük resim koleksiyonunu içeriyor. Müze sık sık çağdaş sanat sergileri düzenliyor. Litvanyalı sanatçıların heykelleri ve resimleri burada hayranlıkla izlenebilir. Çok uzun zaman önce, sadece sergiler için değil, aynı zamanda müzikal konserler için de kullanılan müze bölgesinde yeni bir kültür merkezi inşa edildi.
Klaipėda - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Klaipėda ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Klaipėda kaleleri
♥   Kalesi 'Klaipuda Castle' , 1.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Schaaken Castle' , 94.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Klaipėda çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   State Park 'Pajurio regioninis parkas' , 11.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   State Park 'Nemuno deltos regioninis parkas' , 39.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   State Park 'Kursiu nerijos nacionalinis parkas' , 46.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Kurshskaya Kosa' , 49.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   State Park 'Salantu regioninis parkas' , 51 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Klaipėda ve Çevresindeki Turistik Yerler

Kuron Dili

From the series “Rusyadaki En İyi 15 Unesco Bölgeleri”
Alanın kuşbilimsel özellikleriyle ilgilenen gezginler, 'Fringilla' istasyonunu ziyaret etme fırsatı bulacaklar. 20. yüzyılın başlarında kuşları çalışmak için kurulmuştur. İnanılmaz derecede ilginç olan 'Göl Kuğu' adı verilen rota, katılımcıların en kumul alanını göreceği gibi, bu alanın inanılmaz hayvan ve sebze dünyasıyla tanışmaları. Turistler, yalnızca bir rehber eşliğinde yedeği ziyaret etmesine izin verilir. Bir yürüyüş sırasında, bir dizi özel ziyaret kurallarına dikkat edilmelidir. Böylece, kum tepeleri sadece hayran kalabilir, onlarla yürümek yasaktır. … Devamını oku

Litvanya Gezisi: Görülecek Yerler

  Litvanya muhteşem doğa simgeleriyle misafirlerini şaşırtmayı asla bırakmaz. Ülkenin yaklaşık 200 parkı, 50 doğal rezervi ve 2500 göl olduğu görülüyor. Ülkenin her parkı, dinlenmek için mükemmel, yüzyıllarca yaşlı ağaçların altında dinlenebileceğiniz, gölde kristal temiz suyun tadını çıkarabileceğiniz veya güzel bir bahçede yürürken mükemmel. Ülkenin tarihi mirası hiç de ilginç değil ve Litvanya'yı keşfetmeye başlamak için en iyi yol başkent Vilnius'u ziyaret etmek. …
OrangeSmile araç kiralama Klaipėda’da araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

21.02.2024

Klaipėda Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Klaipėda Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Klaipėda, Litvanya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Klaipėda’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Klaipėda’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018