OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Bükreş Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Sts. Constantine and Helen Church, Bucharest   Bu sıra dışı mimarisi, geniş bulvarları ve en büyük parkları olan bir şehir. Geçtiğimiz yıllarda Bükreş’te birçok yeni bina oluşturuldu, ancak şehrin içinde büyük kafeler, müzeler ve tiyatroları gezebileceğiniz devasa yeşil bir park gibi görünüyor.
  Ulusal kutlamalara katılmak, Bükreş’in ulusal geleneklerini ve geleneklerini tanımanın en iyi yoludur. Çok sayıda ilginç kutlamalar nedeniyle Bükreş’e genellikle festivaller şehri denir. Çok sayıda anma … Açık
Bükreş, kültürel mekanların sayısı bakımından önde gelen konumlardan birini işgal ediyor, bu yüzden dünyanın her yerinden turistler arasında bu kadar popüler olmasının sebebi hiç de şaşırtıcı değil. Kont Dracula ile ilgili herhangi bir roman hayranı mutlaka bu şehri ziyaret etmelidir, çünkü bu ünlü kötü adam hakkındaki efsanelerle bağlantılı birçok gezi rotası vardır. Bükreş’teki gezinize, Triumph Arc’ın merkezinde bulunan Bükreş Meydanı’nı ziyaret etmeye başlayabilirsiniz. Bu anıt I. Dünya Savaşı’nın kurbanlarını onurlandırmak için inşa edilmiştir. Arkın en üstünde, şehrin muhteşem panoramik manzarasına sahip geniş bir gözlem alanı vardır.
Romanya milli parkları ve rezervleri ile ünlüdür. Bunlardan biri olan Herastrau Park, arkın hemen arkasından başlıyor. Parkın topraklarında ticaret merkezleri, modern tenis kortları bulunur. Parkın gölü gezmek için kullanılır ve burada bir tekne kiralayabilirsiniz. Müzeler hakkında konuşmak söz konusu olduğunda, Zambaccian Müzesi en popüler ve en çok ziyaret edilenlerden biri. Müzede, büyük Romen ustalarının yarattığı geniş bir resim ve heykel koleksiyonu bulunmaktadır. Bu özel bir müzedir ve bir sanat tarihçisi Krikor Zambaccian tarafından kurulmuştur. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  En önemli mimari ve tarihi mekanların bulunduğu kentin tarihi kısmı kesinlikle gezginler için en ilginç yer olacaktır. Parlamento Sarayı, şehrin en çarpıcı mimari eseridir. Bu büyüklüğü ile misafirleri şaşırtan … Açık
İnsanların Evi, uluslararası anlamda en büyük binalardan biridir. Bu binanın yüksekliği 100 m. Bugün bu mimari kompleks, Rumen parlamentosunun oturumları için kullanılıyor ve şehrin tüm ziyaretçileri, her gün açılan Sanat Müzesi’ni ziyaret edebilir. Şehrin merkezi caddesi Strada Lipscani olarak anılır ve burası ticaret merkezleri, restoranlar ve kafeler için en iyi yerdir. Bu aynı zamanda akşam yürüyüşleri için en iyi yerdir.
Bucharest palace   Budapeşte’nin başlıca tarihi simgelerinden biri, Macaristan Parlamentosu’nun binasıdır. Ölçeği ile etkileyicidir. Neo-Gotik tarzındaki bu büyük bina, inşaatından beri mükemmel bir şekilde korunmuştur. Birçok yetenekli kemeri ve zarif unsurları süsleyen cephesi, sonsuz hayranlık uyandırabilir. Belli günlerde herkes sarayın içine girebilir. Duvarları içinde, mümkün olduğunca son yılların durumunu korumak mümkün oldu. Burada güzel tablolara hayran kalacak, antika mobilyalara ve değerli iç dekorasyonlara göz atabilirsiniz.
  Bükreş, kaliteli parklar ve bahçeler, ilginç alışveriş merkezleri ve renkli pazarlar, modern sinema salonları ve gece kulüpleri gibi çok sayıda cazip restoran ve kafenin yanı sıra kaliteli dinlenme için ihtiyacınız … Açık
Daha az ilgi çeken tarihi bir alan yoktur. Buda Kalesi - 13. yüzyılın güzel bir anıtıdır. Kral Bela IV’in emriyle inşa edilmiş ve şehri Moğol Tatarlarından korumaya hizmet etmiştir. Antik kale, ölçeği ve erişilemezliği ile de dikkat çekiyor. Kendi topraklarında bir kraliyet kalesi ve birkaç güzel kilise var. Bir süre önce, şövalye turnuvalarını düzenlemek için burada güzel saraylar inşa edildi.
Bucharest Budapeşte’deki en güzel dini anıtlardan biri Aziz Stephen Bazilikası’dır. Bu bazilikanın inşaatı 19. yüzyılın ilk yarısında başladı ve sadece 1905’te kutlandı. Neo-Gotik tarzındaki güzel kilisenin boyu 96 metredir. Başlıca dini eser Aziz Stephen kalıntısı bazilikanın duvarları olarak kabul edilir.
  1. Sigara içenler, belirli alanlarda sigara içilmesine izin vermeyen işaretleri yasaklamaya dikkat etmelidir. Kural olarak, bütün büyük kurumların yakınında sigara içmek için özel alanlar vardır. Kafeler ve restoranlar … Açık
Şehrin en ilginç ve hareketli yerlerinden biri de ziyaretçilerin güzel anıt ve anıtlara hayranlıkla bakabileceği Kahramanlar Meydanı. Meydanın hemen yakınında, iki ilginç sanat müzesi vardır ve burada açık havada tutulan ilginç kültürel etkinliklere de şahit olabilirsiniz.
Palace of the Parliament in Bucharest Budapeşte’nin en güzel yerlerinden biri Merkez Pazar’dır. Tarihi ve 1990 yılında eski pazar binası tamamen restore edildi. Bu pazarda her zaman taze yerel ürünler alabilirsiniz. Ayrıca, burada turistlerin ilgisini çeken onlarca popüler ulusal hediyelik eşya satılmaktadır. Piyasada bir yürüyüş yapmak ilginç olacak ve tıpkı onun gibi, renkli seramik çatısına ve eski bitimin diğer benzersiz unsurlarına hayran kalacaksınız. Budapeşte’nin tüm eşsiz manzaralarıyla tanışmak için, gezi dolu on gezi yeterli olmayacaktır.
Bükreş - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Bükreş ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Bükreş’in alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' Calea Victoriei' Bucharest, 1.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Bulevardul Magheru' Bucharest, 1.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Bükreş kaleleri
♥   Kalesi 'Iulia Hasdeu Castle' , 83.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Bükreş çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Natural park 'Comana' , 36 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Nature Park 'Rusenski Lom' , 86.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Natural park 'Bucegi' , 116.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Nature Park 'Persina' , 116.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National park 'Piatra Craiului' , 140.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Bükreş ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'National Museum of Art of Romania' Bucharest, 0.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Theodor Pallady Museum' Bucharest, 1.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'The Art Collections Museum' Bucharest, 1.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Frederic and Cecilia Cuțescu-Storck Art Museum' Bucharest, 2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'K.H. Zambaccian Museum' Bucharest, 3.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Romanya Gezisi: Görülecek Yerler

Parlamento Sarayı, daha az güzel bir yer değildir. Sarayın toplam alanı 350 bin metrekare. Saray, dünyanın en büyük idari binası olarak da bilinir. Binanın yüksekliği 92 metre (12 kat) olup sarayda her biri mermer ve kristal ürünler, dev aynalar ve bronz heykeller, zarif mobilyalar ve kumaşlarla dekore edilmiş 1100 konuk odası bulunmaktadır. Curtea Veche, şehrin tarihi kesiminin ünlü simgelerinden biridir. Kompleks, üç ortaçağ binasından oluşmaktadır - Saint Anthony Annunciation Kilisesi, Curtea Veche Kilisesi ve Hanu 'lui Manuc. …
OrangeSmile araç kiralama Bükreş’te araba kiralama

Ekim'den itibaren Tayland'da Daha Fazla Destinasyon Kullanılabilir

16 Ağustos'ta Tayland, Phuket'te zorunlu kalış süresini 14'ten 7 geceye indiren ve turistlerin Phang-Nga (Ko Yao veya Khao Lak), Krabi'de (Ko Ngai, Ko Phi Phi veya Railay Plajı) veya Surat Thani'de (Ko Tao, Ko Samui veya Ko Pha-ngan). Son olarak, 1 Ekim'den itibaren Tayland, Bangkok, Hua Hin, Pattaya ve Chiang Mai'yi yeniden açıyor. Oku bunu

20.10.2021

Bükreş Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Bükreş Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Bükreş, Romanya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Bükreş’te 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Bükreş’ten birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018