OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Brașov Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Brasov - The Council House   Brasov, yeşilliklerle dolu pitoresk tepelerle çevrili şirin bir Sakson şehridir. Buradaki hava, sakinlik ve sıcaklık atmosferinde ıslatılır. Kültür merkezlerine yakınlığı ve çok sayıda gezi rotası için geleneksel olarak Brasov gibi çekici manzara turistleri.
  Brasov ve çevresi, güzellik ve benzersizliği ile gezginlerin ilgisini çekmeyi başaramayan pek çok ilginç manzaraya, antik kiliselere, kalelere ve eşsiz doğal objelere sahiptir. Şehirden yarım saatlik bir yolculuk yapın ve … Açık
Bran Şatosu geleneksel olarak en çok ziyaret edilen manzara olarak ilk sırayı alır. Bunun nedeni basit - kale Kont Dracula hakkında ünlü ve gizemli efsane ile bağlantılı. 15-16. Yüzyıllarda bu kale prens Vlad Tepes’e aitti. Şato hala bir efsaneyi saklıyor, efsaneye göre, her gece dünyadaki en ünlü vampir ortaya çıktı. Bu sarayın ziyaretçileri kraliyet mahallelerine katılabilir ve lüks tasarımlarını görebilir, geniş salonlardan geçerek ortaçağ kültürünün çekiciliğini görebilirler.
Modern şehrin topraklarında, oldukça ilginç eserler sergiledikleri için mutlaka görülmeye değer birkaç müze bulacaksınız. Bu kasabanın konukları ayrıca, en eski Rumen okulunu ziyaret etmek, orkestra müziğinin hipnotik seslerini dinleyebilecekleri Siyah Kiliseye bir gezi yapmak ve yerel kafeteryada lezzetli yemekleri denemek için sıklıkla sunulmaktadır. Pelesh Kalesi bir başka popüler yer. Burası geleneksel olarak lüks iç tasarımıyla gezginleri şaşırtıyor. Her detay, her bir mobilya parçası ve küçük heykelcik burada bir parça gerçek sanat olarak adlandırılabilir. Bu kalenin salonları zarif el yapımı mobilyalarla dekore edilmiştir ve rahat iç bahçeleri güzel heykellerle doludur. Bu saraydaki salonlardan biri, tamamen Venedik cam koleksiyonuna adanmış. Yakınlarda çok sayıda yapay şelaleler ve nehirlerin bulunduğu bir balo salonu ve muhteşem bir park bulunmaktadır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Brasov, aile tatilleri için mükemmel bir seçim olan popüler bir kayak beldesidir. Ancak, deneyimli veya profesyonel sporcular da burayı gerçekten iyi bulacaklar. Tesisin mükemmel altyapısı ve geniş pist seçimleri sayesinde … Açık
Brasov şehrini her ne nedenle ziyaret ederseniz edin Sighişoara küçük bir kasabadır. Burası muhteşem bir belediye binasında bulunan muhteşem müzeler ve sergi salonlarıyla doludur. Turistler, bu güzel kasabayı ziyaret etmek için geleneksel olarak gezilere çıkarlar.
Brasov - Romania   Brașov’daki pek çok gezi programının başlangıç ​​noktası Piaţa Sfatului’dir. Bu şehirdeki en eski ve en güzel meydan. Farklı dönemlerdeki birçok tarihi bina, meydan çevresinde yoğunlaşmıştır. Simgesel tarihi simge yapı Belediye Binası’dır. 15. yüzyılda inşa edilmiş ve birçok ilkel özelliği muhafaza etmiştir. Günümüzde, bu bina dünya öneminin tarihi bir anıtıdır. Ayrıca, çok ilginç bir tarihi müze. Piaţa Sfatului, şehrin en kalabalık ve en işlek yerlerinden biridir. Genellikle ilgi çekici festivallere, fuarlara ve eğlence etkinliklerine ev sahipliği yapar.
  1. Taksi gezginler için en uygun ulaşım şeklidir. Yerel taksi hizmeti fiyatları, Avrupa’daki ortalama fiyatlara göre oldukça düşük. Makine bir sayaçla donatılmış olsa bile, bir sürücünün fiyatını önceden … Açık
En güzel mimari anıt Şehir İdaresi binasıdır. Bu görkemli bina, 19. yüzyılın sonlarında inşa edilmiş ve Neo Barok ve Art Nouveau Stilleri’nin eşsiz bir kombinasyonunu temsil etmektedir. Bu binanın etrafında birkaç pitoresk meydan ve park vardır. Yürümek için daha güzel ve ilginç yerler bulmak gerçekten zor olacaktır.
Brasov Brașov’da çok güzel parklar var. En güzellerinden biri de Heroes Park. Bu küçük Park topraklarında, 1987’nin ayaklanmasına adanmış bir anıt var. Yerliler için önemli bir ulusal sembol. Park, yaz aylarında yürümek için inanılmaz derecede ilginç bir yer. Muhteşem çiçek düzenlemeleri, peyzaj taş süsleri ve bankların bulunduğu gölgede büyük ağaçlar ile dekore edilmiştir.
  Brasov’un tarihi merkezinin yakınında, kusursuz servisi ve çok çekici tasarımıyla turistlerin tanınmasını kazanan lüks Golden Time Hotel bulacaksınız. Odalarının tamamı etkileyici olup modern kral yatakların … Açık
Şehrin birçok ilginç müzesi var. Tüm dışlayıcı taraftarlar ilk okulun müzesine hayran kalacaklar. 15. yüzyılda bir kilise okulunun açıldığı küçük tarihi binada yer almaktadır. Uzun yıllar ülkedeki en prestijli okullardan biri olarak kabul edildi. 16. yüzyılın ortalarında okulun kitap basan kendi matbaası vardı. Eski kitaplar müzenin büyük bir bölümünü oluşturuyor. İçinde 4 000’den fazla benzersiz sergi var.
Brasov - Romania Başka bir tarihi binada, 1968 yılında açılan Mureşan ailesinin müzesi bulunmaktadır. Mureşan ailesinin üyeleri, ulusal kültürün gelişimine çok değerli bir katkı sağlamıştır. Aile temsilcileri arasında ünlü besteciler, yazarlar ve sanatçılar olduğunu bilmek ilginçtir. Müzenin çok yönlü koleksiyonu binlerce tarihi belge ve sanatsal eserleri içeriyor.
Brașov - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Brașov ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Brașov kaleleri
♥   Kalesi 'Bran Castle' , 23.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Cantacuzino Castle' , 26.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Peliuor Castle' , 32 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Peleu Castle' , 32 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Iulia Hasdeu Castle' , 57.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Brașov çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National park 'Piatra Craiului' , 32.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Natural park 'Bucegi' , 32.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Natural park 'Putna - Vrancea' , 87.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National park 'Cheile Bicazului - Hasmas' , 131 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Brașov ve Çevresindeki Turistik Yerler

Castelul Peles

From the series “En Harika Kaleler ve Saraylar”
Güzel tablolar ve halı kaplamalarına ek olarak, kale ziyaretçileri eski mobilyalar, eski halılar, değerli metaller ve fildişi, eski silahların ve zırhın geniş koleksiyonunu görebilirler. Toplamda, kalede 4.000'den fazla değerli sergi korunmaktadır. Harika Peles Sarayı, her mevsimde güzel görünen kapsamlı bir park ile birleşik bir bütüntir. Rafaello Romanelli'nin heykelleriyle süslenmiş, bakımlı parktaki yürüyüş hayalperestler için bir zorunluluktur. … Devamını oku

Romanya Gezisi: Görülecek Yerler

En olağandışı dini mekan, Brasov şehrinde inşa edilmiş ve Biserica Neagră veya Siyah Kilisedir. Bu ihtişamlı gotik binanın yapımı 1358'de bitti. Kilisenin cephesi güzel resimlerle süslendi ve çan kulesi içine yerleştirilen kilisenin çanı 6 ton ağırlığındaydı. Kutsal alan, burada 1689'da yaşanan bir yangın nedeniyle böyle bir isme sahipti. O feci olaydan sonra kilisenin tamamen yenilenmesine rağmen, adı günümüze kadar devam etmiştir. …
OrangeSmile araç kiralama Braşov’da araba kiralama

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

04.12.2023

Brașov Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Brașov Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Brașov, Romanya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Braşov’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Braşov’tan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018