OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Varna Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Varna, ülkenin tiyatral ve mimari sanatının en büyük merkezidir. Bu aynı zamanda dünyanın her yerinden gelen gezginler tarafından geleneksel olarak sevilen en popüler Bulgar tatil beldelerinden biridir.
  1. Yerel halkın önemli bir kısmı yabancı dilleri konuşabilir - İtalyanca, İngilizce veya Almanca, bu yüzden onlarla iletişim kurmak çoğu durumda zor olmayacaktır. Kendi ana dilini konuşmaya çalışan turistler, her … Açık
Şehrin merkezi, Bağımsızlık Meydanı ile işaretlenmiştir. Bu büyük bir yaya bölgesidir. Buraya ulaşım yok ve bu yüzden bu yerin sakin ve ölçülü atmosferini hiçbir şey bozmaz. Meydanda 2 büyük kültür merkezi bulunmaktadır - Varna Dramatik Tiyatrosu ve Opera Tiyatrosu. Aralarında bu harika şehrin misafirleri için ilginç olacak küçük bir pazar bulunur. Burada farklı türde ürünler, el yapımı mücevherler, harika resimler, hediyelik eşyalar ve ahşap eşya bulabilirsiniz.
Komşu meydan, Cyril ve Methodius’un adını almıştır. Dormition Katedrali de burada yer almaktadır. 19. yüzyılın sonlarında katedralin binası bitmiştir. Her Pazar günü, Bulgaristan’daki en ünlü erkek koroya katılan ayinleri düzenliyor. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Varna’nın konukları, Mall Varna’nın aile ziyareti için ideal olduğu üç mükemmel alışveriş merkezine sahiptir. Düzinelerce erkek ve kadın giyim mağazası, çocuklara yönelik ürünlerle uzmanlaşmış … Açık
Roma hamamlarının kalıntıları, şüphesiz, büyük bir tarihi ilgi alanı. Yalnızlık ararsanız, Seaside Park’ta güzel doğanın tadını çıkarabilirsiniz. Bu park 80 hektar büyüklüğünde ve kendi topraklarında Kültür ve Spor Sarayı, Planetaryum ve yunus performanslarını organize eden hayvanat bahçesini bulacaksınız.
Varna Liberation Monument Her gün turistler, antik bazilikanın kalıntılarını hala ayakta tutan Varna Gölü’ne gezilere katılmaya davetlidir. Mimari kazılar bu bölgede durmuyor ve Varna Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret ederseniz altın ve gümüş eşyaların, heykellerin ve mezar taşlarının sergilendiği eşsiz eserleri görebilirsiniz.
  Varna’nın tüm çocuk cazibe merkezlerini ziyaret etmek için, gezilerle dolu bir günden fazla sürecek. Şehre gelen ziyaretçiler için en popüler eğlence merkezlerinden biri Aquapolis su parkıdır. Geniş bir alanı … Açık
Tesis tüm yıl boyunca çalışır. Bugünlerde bu harika şehre daha fazla turist çeken modern balneoloji merkezleri ortaya çıktı.

  Varna’da 1912’de kapılarını açan çok ilginç bir akvaryum var. Bugün, sıcak mevsimde cephesi neredeyse tamamen sarmaşıklarla kaplı güzel bir tarihi binaya sahip. Bu akvaryum Karadeniz’in tipik sakinlerini ve ayrıca Bulgaristan topraklarında bulunan göl ve nehirleri içerir. Tur, sadece çocuklar için değil, yetişkinler için de inanılmaz ilginç ve bilgilendirici olmayı vaat ediyor.
Varna Varna’nın yakın çevresinde ilginç bir doğal cazibe, Taş ormanı. Başlık ile tahmin edebileceğiniz gibi, bu alanın ana özelliği taş sütunların çeşitliliğidir. Bu muhteşem taş manzaraya baktığımızda, sadece doğal güçlerin eylemlerinden oluştuğunu hayal etmek zor. Araştırmacıların taşların ortaya çıkışının nedenini saptamakta başarısız oldukları dikkati çekmektedir. Bazı bilim adamları, bunların fosilleşmiş eski ağaç gövdelerinin olduğuna inanırken, diğerleri, yaşları 50 milyon yıldan fazla olan taşların dikilitaşlara inanıyor.
  Varna, şehirde bulunan en geniş mutfak kurumları, restoranlar ve kafeler arasından kesinlikle gurur duyabilir. Sadece her gurme, burada tadı mükemmel bir şekilde karşılayabilecek bir yer bulacaktır. Godzila, şüphesiz, … Açık
Dikkate değer tarihi mekanlar arasında, Varna’nın çevresinde yer alan Aladzha Manastırı da bulunmaktadır. Manastırın kuruluş tarihi kesin olarak bilinmemektedir. Bununla birlikte, ilk resmi sözü 10. yüzyıla kadar uzanmaktadır. Bu manastırın ana özelliği inanılmaz karmaşık bir mimari olarak kabul edilir. Toprakları boyunca dolaşmak, geçitlerin ve koridorların labirentinde kaybolması büyük olasılıkla mümkün değildir. Antik manastır ilginç efsanelerle ilişkilendirilmiştir. Onlardan birine göre, manastırın duvarları içinde bir zamanlar burada ölen bir keşişin ruhu yaşıyor. Kayıp gezginlerin koridorların labirentinden çıkmasına yardım ediyor.
St. Nicolaus Church Doğal ilgi çekici yerleri seven gezginler kesinlikle Longosa tabiatıyla gezintiye çıkmalıdır. Bu rezerv Kamchiya Nehri’nin kıyısında yer almaktadır. Sıcak mevsimde, konuklara çok ilginç tekne gezileri düzenlenir ve hatta nehir kıyısında bile bir cip veya yürüyüşe çıkabilirler. Tur sırasında, nadir su kuşu türlerini görmenin yanı sıra nadir bulunan sucul bitkileri de seyredebilirsiniz. Rezervde bir kamp var, bu yüzden herkes birkaç gün boyunca bu pitoresk yerlerde kalabilir.
Varna - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Varna ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Varna’nın alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' Knyaz Boris 1 Boulevard' Varna, 2.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Varna kaleleri
♥   Kalesi 'Hotin Citadel' , 109.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Varna çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Nature Park 'Zlatni pyasatsi' , 12.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Nature Park 'Shumensko plato' , 84.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Nature Park 'Strandzha' , 136.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Varna ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Varna Archaeological Museum' Varna, 1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Bulgaristan Gezisi: Görülecek Yerler

Plovdiv şehri, Bulgaristan'da popüler bir başka turistik yer. Plovdiv, antik arkeolojik alanlar için ünlüdür ve en belirgin antik tiyatro 2. yüzyılda Trajan zamanında yapılmıştır. Şehrin antik şehrinin diğer turistik mekanları arasında City Forum, birkaç antik termae ve eski bazilikalar yer almaktadır. Şehrin merkez meydanında yer alan saat kulesi, Avrupa'nın tamamında en eski kule ilan edildi. …
OrangeSmile araç kiralama Varna’da araba kiralama

Vilnius, Litvanya, Resmi Olarak 2021 Tatil Sezonunu Başlıyor

Vilnius'taki bu yılki Noel ağacı, sadece canlı bir ağaçtan çok bir sanat nesnesine benziyor. Bu, Litvanya'nın başkentinde eski bir gelenek haline geldi. Vilnius, her yıl büyüleyici sanat ve ışık enstalasyonlarıyla sakinlerini ve konuklarını şaşırtmaya çalışıyor. Şehrin Noel ağacının neden birkaç yıl arka arkaya Avrupa'nın en iyisi seçildiğine şaşmamalı. Bu yıl, gezginler hala bu konuksever Avrupa şehrini ziyaret etme ve ağacı görme fırsatına sahipler. Ayrıca, Vilnius otelleri bu yıl COVID düzenlemeleri nedeniyle daha az kalabalık. Oku bunu

07.12.2021

Varna Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Varna Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Varna, Bulgaristan Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Varna’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Varna’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018