OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Nesebar Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Bulgaria   Karadeniz kıyısındaki en güzel şehirlerden biri burası. Kum tepeleriyle çevrili görkemli beyaz kayalar, mavi deniz, altın rengi kum ve sonsuz kumsallar - Nessebar gerçek bir elmastır.
  Yerel halkın yerel kültürü, gelenekleri ve gelenekleri orijinal ve Bulgar kültürüne yabancı insanlara özgü görünecektir. Nesebar her yönüyle benzersiz bir destinasyondur: ulusal mimarisi, özel festivalleri ve … Açık
Bu kasabanın bir sahil beldesi olarak ünlü olması nedeniyle, yerel otellerin çoğu kıyı şeridinin yakınında inşa edilmiştir. Her otelin topraklarında bir plaj, bir restoran ve dükkan zinciri var. Bunun yanı sıra Nessebar’ın iyi donanımlı plajları, spor malzemeleri kiralama imkanı sunuyor. Burada tüplü dalış ve sörf için ihtiyacınız olan her şeyi bulacaksınız. Nessebar’daki her otelde kesinlikle birkaç yüzme havuzu, Türk hamamı, sauna, modern spor salonları, spor salonları ve hatta bir tenis kortu var.
Gece hayatı severler burada karanlık kasabaya düştüğünde sıkılmayacak, Nessebar’da dans pistlerinin ve gece kulüplerinin sayısız ışığı var. Egzotik yemek sevenler için gerçek bir keşif olacak yerel restoranları ziyaret etmeyi unutmayın. Yerel mutfağın ayırt edici bir özelliği, deniz ürünleri ile çok çeşitli yemeklerdir. Burada ızgara ıstakoz kuyruğu, kurbağa bacağı, meyilli midye, köpek balığı eti, karides kokteyli ve daha birçok lezzeti deneyebilirsiniz. Elbette geleneksel Avrupa yemekleri sunan restoranlar da var. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Nesebar, benzersiz mimariye ve çok sayıda tarihi simge ve turistik yere sahip bir şehirdir. Şehrin tarihi merkezi veya eski şehir yabancı turistlerin ilgisini çekecek. Eski şehir, tüm bölgenin dünyanın en önemli turistik … Açık
Nessebar’ın manzaralarını tarif etmeye gelince, bunların çoğu şehrin güzel pitoresk adaya inşa edilmiş eski kesiminde yer almaktadır. Burada her şey huzur ve romantizm atmosferine batırılmış. Kasabanın bu kısmının tüm binaları Orta Çağ’da inşa edildi. Kasabanın topraklarında, çoğunlukla 5. - 6. yüzyıllarda inşa edilmiş 40 eski manastır ve kilise kurulmuştur. Ayrıca kale duvarı kalıntılarını da ziyaret edebilirsiniz.
Black Sea   Tarihi ve yeni semtlerin sınırında, Nessebar’ın ana sembollerinden biri olarak kabul edilen eski bir yel değirmeni var. Değirmenin tabanı taştan, geri kalan tüm parçaların ise tamamen ahşap olduğu için tarihi anıtı daha da eşsiz kılıyor. Bugün değirmen halka açık, birinci katında unun depolandığı odayı görebilirsiniz. İkinci katta değirmencinin ailesinin yaşadığı odalar, üçüncü katta ise ayakta kalan değirmen taşı mekanizmasını görebilirsiniz.
  Manzaralı plajlar, turistler arasında hala ana rekreasyon yerleridir. Şehrin topraklarındaki en büyük plaj, Güney Plajı olarak kabul edilir. Buradaki kıyı bölgesi çok sayıda güneşten korunan bölgeye sahiptir ve bir … Açık
Eski Şehir’de, şehrin keşfi sırasında arkeologlar tarafından keşfedilen paha biçilmez buluntuların bulunduğu Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz. 1994 yılında açılan müze, dört katta sunulan kapsamlı bir sergiye sahiptir. Antika takı ve madeni para koleksiyonları özellikle ilgi çekicidir. Müze ayrıca antika mutfak eşyaları, eski heykeller ve gemi ekipmanı sunabilir.
Bugün, Nessebar’ın eski kiliselerinin çoğu UNESCO Dünya Mirası listesinde yer almaktadır. Duvarlarında eşsiz antika dekorasyon unsurlarını koruyan 12. yüzyıldan kalma Aziz Paraskeva Kilisesi’ne özel dikkat gösterilmelidir. Bir diğer eşsiz mimari anıt ise 11. yüzyılda inşa edilen Aziz Stephen Kilisesi’dir. Bu kilisenin yaklaşık 500 yıllık olmasına rağmen tapınağın orijinal görünümünü korumak mümkündü.
  1. Ulusal para birimi, şehirdeki satın alma ve hizmetler için ödeme yapmanın tek yoludur. Turistler, yerel bankalardan birinde veya özel döviz bürolarında döviz bozdurabilirler. Büyük süpermarketler, alışveriş … Açık
Bir zamanlar zengin tüccarın ailesine ait olan 19. yüzyıldan kalma güzel bir malikane, Nessebar Etnografya Müzesi’ne ev sahipliği yapıyor. Koleksiyonu çok değerli ve ilginç sergilerden oluşuyor: burada zarif antika mobilyalar, eşsiz el sanatları, sanat eserlerinin yanı sıra eski ulusal kostümler ve ev eşyalarını görebilirsiniz. Müzenin önünde, ulusal bayramlarda her zaman ilginç eğlenceli etkinliklerin yapıldığı küçük bir meydan var.
Nessebar, tarihi değeri büyük olan Bizans hamamlarının kalıntılarını da korumuştur. 6. yüzyılda İmparator I. Justinianus döneminde inşa edilmişlerdir. Tarihi kompleks sadece kısmen korunmuştur. Tarihsel verilere göre hamamlar imparatorlar tarafından sık sık ziyaret ediliyordu.
Nesebar - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Nesebar ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm parkların haritası
Nesebar çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Nature Park 'Strandzha' , 72.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Nature Park 'Zlatni pyasatsi' , 73.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Nature Park 'Shumensko plato' , 95.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Bulgaristan Gezisi: Görülecek Yerler

Plovdiv şehri, Bulgaristan'da popüler bir başka turistik yer. Plovdiv, antik arkeolojik alanlar için ünlüdür ve en belirgin antik tiyatro 2. yüzyılda Trajan zamanında yapılmıştır. Şehrin antik şehrinin diğer turistik mekanları arasında City Forum, birkaç antik termae ve eski bazilikalar yer almaktadır. Şehrin merkez meydanında yer alan saat kulesi, Avrupa'nın tamamında en eski kule ilan edildi. …
OrangeSmile araç kiralama Nesebar’da araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

01.03.2024

Nesebar Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Nesebar Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Nesebar, Bulgaristan Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Nesebar’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Nesebar’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018