OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Romanya Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

  Popüler bir Avrupa tatil beldesi olan Romanya, güzel kumsalları, pitoresk yapısı ve geniş kapsamlı gezi programları seçenekleriyle turistleri asla çekmiyor. Bükreş, gezi rotalarının büyük çoğunluğunun başlangıç ​​noktası olmayı sürdürüyor. Bu şehir, hem idari hem de kültür başkentidir. Bükreş’in en önemli simgelerinden bahsedince, 17. yüzyılın inanılmaz bir mimari örneği olan Palatul Cotroceni ile başlamalıyız. Saray, daha önce eski bir manastırın bulunduğu bir yüksek tepede inşa edilmiştir. Sarayın bir kısmı Tarih Müzesi’ne dönüştürülürken, diğer kısmı cumhurbaşkanının ikametgahı olarak kullanılıyor.
  Romenler aynı deyimle merhaba ve güle güle derler: “iyi günler” veya “iyi akşamlar”. Bir tebrik olarak, bayanlar elden öpülür. Olabildiğince nazik ve …
Devamını oku
Parlamento Sarayı, daha az güzel bir yer değildir. Sarayın toplam alanı 350 bin metrekare. Saray, dünyanın en büyük idari binası olarak da bilinir. Binanın yüksekliği 92 metre (12 kat) olup sarayda her biri mermer ve kristal ürünler, dev aynalar ve bronz heykeller, zarif mobilyalar ve kumaşlarla dekore edilmiş 1100 konuk odası bulunmaktadır. Curtea Veche, şehrin tarihi kesiminin ünlü simgelerinden biridir. Kompleks, üç ortaçağ binasından oluşmaktadır - Saint Anthony Annunciation Kilisesi, Curtea Veche Kilisesi ve Hanu ’lui Manuc.
En olağandışı dini mekan, Brasov şehrinde inşa edilmiş ve Biserica Neagră veya Siyah Kilisedir. Bu ihtişamlı gotik binanın yapımı 1358’de bitti. Kilisenin cephesi güzel resimlerle süslendi ve çan kulesi içine yerleştirilen kilisenin çanı 6 ton ağırlığındaydı. Kutsal alan, burada 1689’da yaşanan bir yangın nedeniyle böyle bir isme sahipti. O feci olaydan sonra kilisenin tamamen yenilenmesine rağmen, adı günümüze kadar devam etmiştir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Aktif spor taraftarları Brasov, Sinai ve Pridyale’deki kayak merkezlerini takdir edeceklerdir. Her seviyede eğitim için modern kayak pistleri, en küçük …
Devamını oku
Modern Romanya topraklarında birkaç düzine kale ve kaleler var. Bran Kalesi en çok ilgi görmeye değer çünkü Count Dracula hakkındaki sayısız efsaneler bu kaleye bağlı. 15. yüzyılın başında kale önemli bir stratejik tesis oldu. Bran Kalesi, sadece yerli halkın bağışları ile elde edilen para ile inşa edilmiştir. Bağışlara teşekkür etmek için yerli halk vergilerden muaf tutuldu. Günümüzde, kalenin salonları güzel eski mobilyalar ve değerli müze eserleri olarak kabul edilen diğer öğelerle süslenmiştir. Tarih ve Ortaçağ Sanatı Müzesi’nin sergilenmesi için çeşitli salonlar açıldı. Burada ziyaretçiler harika tablolar, halılar ve heykeller koleksiyonlarını görebiliyorlar. Bran’dan uzak olmayan birçok köy de gezginler geleneksel Romen peynirini ve yünden yapılmış güzel ürünleri alabildikleri için ziyarete ilginç bir yerdir.

Tarih ve Eğlence

  Modern Romanya bölgesi, arkeolojik açıdan oldukça ilgi çekicidir. Araştırmalar sırasında, antik Cro-Magnon kalıntılarının bazıları burada bulundu. Arkeolojik buluntular 40 000 yıldan fazladır, burası burayı modern uygarlığın bir doğum yeri olarak görmektedir. Çağımızın başlangıcında, modern Romanya toprakları, Roma İmparatorluğu tarafından fethedilen Dacia ülkesi tarafından işgal edildi. Antik ülkenin toprakları, burada bir sürü fatihi çeken zengin altın birikintileriyle dikkat çekicidir.
  Romanya’da alışverişe başlamadan önce yerel para birimi satın almanız gerekiyor - Lei. Bazı mağazalarda fiyatlar Avro cinsinden de belirtilmekle birlikte, …
Devamını oku
Orta Çağ’da, bu ülkenin yerinde üç bağımsız princedom vardı. 16. yüzyılın başlarında, hepsi Osmanlı İmparatorluğu’nun bir parçası oldular. Bu gerçek, prensiplerin iç otonomiyi korumasını engellemedi. 19. yüzyılın ikinci yarısında, birleşik Romen Devleti oluşmaya başladı. 1878’de, Osmanlı İmparatorluğu’ndan bağımsızlık kazanan birleşik Wallachia ve Moldavia Prensliği. 1881’de, Romanya Krallığı, bu birleşik prensip temelinde şekillendi.
Turist bakış açısından ülkenin en popüler semtlerinden biri Transilvanya’dır. Kont Dracula ile ilgili korkunç hikayelerden dolayı dünyaca ünlü. Şimdi binlerce gezgin gerçek vampirleri görmek için buraya geliyor.
Aşık çiftler için en iyi kaçamak yerleri, evlilik ve balayı için en iyi oteller.
Devamını oku
Plaj rekreasyon hayranları Dobrogea bölgesini ziyaret ediyor. Karadeniz kıyısında muhteşem plajlar var. Yerel tatil köyleri oldukça sakin ve huzurlu bir atmosfer ile ayırt edilir. Romanya’nın sahil bölgesinde, küresel öneme sahip eşsiz bir doğa cazibesi var. Bu, şu anda milli parkın topraklarında bulunan Tuna deltası. Eşsiz manzaralar için, bu yerler UNESCO Dünya Mirası Sitelerinden biri olarak adlandırılmıştır.
Brasov - Romania Maramures bölgesini ziyaret etmek için yürüyüş meraklıları ve tarihi cazibe hayranları tavsiye edilir. Bu Romanya’nın kuzey bölgesi. Burada submontane bölgesinde, muhteşem manzaralara hayran kalacağınız, eski antik kiliseleri görebileceğiniz ve büyüleyici küçük köyleri ziyaret edebileceğiniz onlarca yıllık yürüyüş yolu vardır. Yerel halkın tarihi geleneklerini koru. Küçük köylerde, dünyanın tüm bölgelerinde popüler olan özel elma tentürleri, eski usul tariflerine uygun olarak hala pişirilmektedir.
Romanya rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Romanya’nın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Referans Bilgiler
Tüm parkların haritası
Romanya şehir parkları ve milli parklar
♥   National park 'Buila - Vânturarita' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National park 'Calimani' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National park 'Ceahlau' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National park 'Cheile Bicazului - Hasmas' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National park 'Cheile Nerei - Beusnita' . Haritada   Fotoğraflar
Tüm kalelerin haritası
Romanya kaleleri
♥   Kalesi 'Cantacuzino Castle' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Cernovici Castle' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Episcopal palace' Oradea. Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Foiuor Castle' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Haller Castle' . Haritada   Fotoğraflar
Tüm sarayların haritası
Romanya sarayları
♥   Sarayı 'Black eagle palace' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Brukenthal National Museum' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'CEC Palace' Bucharest. Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Cantacuzino Palace' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Cotroceni Palace' . Haritada   Fotoğraflar

İnceleme Serimizden Romanya’nın Ünlü ve Benzersiz Yerleri

Castelul Peles

Serimizden “En Harika Kaleler ve Saraylar”
  Karpat Dağları'ndaki Peles Kalesi'nin başlıca özelliği, muhteşem dış tasarımıdır. Kalenin yapımı 1873'te başladı. Çeşitli ülkelerden uzmanlar kalenin inşasında yer aldı. Tarihsel verilere göre, İtalya'dan en iyi bricklayers çağrıldı. Kaleyi çevreleyen terasların inşası Rumenler'e emanet edildi. En iyi marangozlar Almanya ve Macaristan'dan davet edildi ve Türkiye'den işçiler tuğraları yaktı. Çingeneler yardım görevlileri olarak çalışıyorlardı.

Yaklaşık hesaplamalara göre, Peles Kalesi'ni kuran işçiler 14 farklı dilde konuştu. Sinaia şehirinden uzak olmayan harika güzel kale, 1914 yılında bitirildi ve yakın akan nehrin onuruna adını verdi. Kale alanı 3 200 metrekaredir, yapımı benzersiz antikalarla dekore edilmiş 160 odadan oluşmaktadır. Kalede sunulan tabloların ve heykellerin koleksiyonu Orta … Tümünü Oku

Hunyad Kalesi

Serimizden “En Harika Kaleler ve Saraylar”
  Romanya, Hunyad Kalesi'nin belirtilmesi gereken güzel eski kaleler ve kalelerden sonra en iyi koşucular arasında yer alıyor. Bu Gotik kale Hunedoara kasabasında bulunmaktadır. Kurucusu seçkin askeri lider Siebenbürgen ve Macaristan'ın Yanku de Hunedoara'nın naipiydi. Kalenin yapımı 1441'de başladı ve 15 yıl sürdü. Romanya'daki Gotik mimarinin en güzel örneklerinden biridir.

Etkileyici binanın sitesi olarak, kurucunun, Orta Çağın başlarında farklı bir kalenin inşa edildiği yüksek kayalık bir tepe seçti. 15. yüzyılın ortalarına kadar eski kale tamamen yok edildi. Yerine inşa edilmiş olan yeni savunma sistemi, yalnızca stratejik önem taşımakla kalmadı aynı zamanda Huniye hanedanının ana rezervi olarak da hizmet etti. Birçok ilginç efsane, güzel eski kale ile bağlantılıdır. Kont Dracula'nın 1462'de hapsi … Tümünü Oku

Kale Fagaras

Serimizden “Su Üzerindeki Etkileyici Kaleler ve Saraylar”
  Romanya'daki Fagaras Kalesi, turistler tarafından 'Dracula Kalesi' nin gayri resmi adı altında biliniyor. 1301 yılında yaptırılan kale, Wallachia hükümdarlarından ikametgah olarak hizmet etmiştir. Bunların sayısı da Vlad III, 'Drakula' idi. Bugün görülebilen kale, 17. yüzyılda büyük yeniden yapılandırma sırasında inşa edilmiştir. 300 yıldan fazla bir süredir, dış görünümü neredeyse değişmeden kaldı.

Eski kale aynı adı taşıyan kasabanın en büyük binası olup karanlık efsanelerle kaplıdır. 1969 yılına kadar bu, siyasi mahkumların tutulduğu bir cezaeviydi. Günümüzde, antik binalar ziyaretçiler için açıktır. Kalede tarihsel müzenin yanı sıra etkileyici büyük bir kütüphane de bulunmaktadır.

Kalede bulunan kale restoranını ziyaret eden gurmeler arasında eski kale de biliniyor. Eski tariflere … Tümünü Oku
Tüm benzersiz geziler Romanya
Ülke haritaları Romanya haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası Romanya şehir haritası
Tüm ilgi çekici yerlerin haritası Romanya gezi haritası
Kabartma haritası Romanya’nın kabartma haritası

Türkiye Yeni PCR ve Karantina Gereksinimlerini Açıkladı

Belirli ülkelerden (Güney Afrika, Hindistan, Afganistan, Pakistan, Bangladeş, Brezilya, Nepal ve Sri Lanka) gelen turistler, Türkiye'ye varışlarından en geç 72 saat önce PCR testinin negatif olması zorunludur. Ayrıca bu yolcular, özel olarak belirlenmiş yerlerde 14 gün karantinaya alınacak. Karantinanın son gününde bir PCR testi daha yapılacak. Sonuç olumsuz ise yolcu sonlandırabilir. Yalnızca yukarıda belirtilen ülkelerin vatandaşlarının değil, bu ülkeleri son 14 gün içinde ziyaret eden kişilerin de karantinaya alınması gerektiğini unutmayın. Yeni düzenlemelerin yürürlüğe girmesiyle Türkiye, Güney Afrika ve Brezilya'ya uçuş yasaklarını kaldırdı. Oku bunu

20.06.2021

Romanya’nın Popüler Şehirlerinde Geziler

Bükreş
Daha az ilgi çeken tarihi bir alan yoktur. Buda Kalesi - 13. yüzyılın güzel bir anıtıdır. Kral Bela IV'in emriyle inşa edilmiş ve şehri Moğol Tatarlarından korumaya hizmet etmiştir. Antik kale, ölçeği ve erişilemezliği ile de dikkat çekiyor. Kendi topraklarında bir kraliyet kalesi ve birkaç güzel kilise var. Bir süre önce, şövalye turnuvalarını düzenlemek için burada güzel saraylar inşa edildi. Budapeşte'deki en güzel dini anıtlardan biri Aziz Stephen Bazilikası'dır. Bu bazilikanın inşaatı 19. … Devamını Oku
Brașov
En güzel mimari anıt Şehir İdaresi binasıdır. Bu görkemli bina, 19. yüzyılın sonlarında inşa edilmiş ve Neo Barok ve Art Nouveau Stilleri'nin eşsiz bir kombinasyonunu temsil etmektedir. Bu binanın etrafında birkaç pitoresk meydan ve park vardır. Yürümek için daha güzel ve ilginç yerler bulmak gerçekten zor olacaktır. Brașov'da çok güzel parklar var. En güzellerinden biri de Heroes Park. Bu küçük Park topraklarında, 1987'nin ayaklanmasına adanmış bir anıt var. Yerliler için önemli bir ulusal sembol. … Devamını Oku
Köstence
Pitoresk yerlerdeki yürüyüş hayranları, Murfatlar Üzüm Asması'nı ziyaret etmekle ilgilenecektir. Turistlerin büyüleyici gezileri geçirdikleri bölgedeki en eski şarap imalatçılarından biri. Birkaç yıl önce, bu fabrikanın topraklarında bir müze açıldı. Sergi, eski Yunan ve Roma amforalarının yanı sıra, yüzlerce yıl önce şarap üretimi için kullanılan eski preslerden oluşuyor. Kentin hemen yakınında, Herkül Kalesi var. İsmine rağmen, eski kültürle ilgisi yok. Bu kale 13. yüzyılın sonlarında inşa … Devamını Oku

Romanya’nın Şehirleri Turistik Rehberleri Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018