OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Köstence Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Constanta   Köstence Romanya’nın ana şehri ve Karadeniz’in maliyetine bağlı modern bir tesistir. Günümüzde kent bölgesi, yeni otel ve tatil köylerinin yapıldığı yerdir. Bunların en büyüğü ve en ünlüsü Eforie ve Mamaia’dır. Tatil köyleri sadece plajda huzurlu bir tatil için mükemmel değil, aynı zamanda sağlığınız için de iyi bir seçenek çünkü sapropelic çamur nedeniyle sağlığı iyileştirici tatil köyü statüsüne sahipler. Bu çamurun büyük yatakları tatil yerlerinin yakınında bulunmaktadır. Bu çamurun iyileştirici özellikleri bazen Ölü Deniz’in etkisiyle karşılaştırılır.
  Köstence’de çocuklu tatilciler unutulmaz bir tatil için bolca beklentileri olacak. Aktif eğlencenin hayranları kesinlikle şehrin en iyi aquaparkını ziyaret etmelidir - Aqua Magic Park. Bu açık su parkı etkileyici bir … Açık
Görkemli plajların yanı sıra ılıman iklimi ve şifalı çamur Constanta, tarihi yerler bakımından zengindir ve konuklarına çok çeşitli eğlence seçenekleri sunar. Kentin ana mimari görüntüsü 20. yüzyılın sonunda binasının bittiği kumarhanedir. Bu, görkemli ve zarif görünümü ile insanları şaşırtan muhteşem bir yapıdır. Kültürel programınızı bir Dolphinarium, Planetaryum veya yeni bir Akvaryum ziyaret ederek çeşitlendirebilirsiniz. Küçük misafirlere özel geziler olduğundan, onlara katılmak özellikle çocuklar tarafından eğlenceli olabilir.
Dini yerlere gitmekten hoşlanıyorsanız, Ortodoks Hristiyan Katedrali, Cami ve Katolik Kostel’i mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Bütün bu kutsal yerler 18. ve 19. yüzyılların kenarında inşa edildi. Köstence’nin en eski mimari mekanları, Roma tesislerinin kalıntılarıdır. Sadece taban mozaikleri günümüze kadar hayatta kaldı. Yıllar önce, mozaikler geniş ticaret tesislerinin tabanlarını süslemek için kullanıldı. Burada ayrıca Bizans bazilikasının kalıntılarını ve 5-6. Yüzyıllarda inşa edilen koruma tesislerini göreceksiniz. Tiyatro uzmanları, şehrin iki ana bölgesini (Dramatik ve Müzikal) ziyaret etmekten keyif alacaklardır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Köstence’deki en iyi restoranlar arasından seçim yapmak kolay değil, çünkü çekici yemek yerleri her sokakta sizi bekliyor. Ulusal mutfağın özelliklerini keşfetmek için La Fattoria restoranına gitmek daha iyidir. … Açık
  Şehir için bir dönüm noktası yapı olan Mahmud Ulu Camii. Kralın emriyle 1910 yılında inşa edilmiştir ve ülkedeki en güzel camilerden biri olarak kabul edilir. Türkiye’deki salonunu dekore etmek için ustalara ağır bir halı yapması için ağırlığının bin liradan fazla olması emredildi. Şimdi bu lüks halı Avrupa’nın en büyük halılarından biri. Bu caminin bir diğer ilginç özelliği ise yüksekliği 164 feet olan minare. Zirvesine çıkmak için 140 adım atılması gerekiyor.
Sunday in December Pitoresk yerlerdeki yürüyüş hayranları, Murfatlar Üzüm Asması’nı ziyaret etmekle ilgilenecektir. Turistlerin büyüleyici gezileri geçirdikleri bölgedeki en eski şarap imalatçılarından biri. Birkaç yıl önce, bu fabrikanın topraklarında bir müze açıldı. Sergi, eski Yunan ve Roma amforalarının yanı sıra, yüzlerce yıl önce şarap üretimi için kullanılan eski preslerden oluşuyor.
  Köstence Romanya’daki en güzel ve eşsiz şehirlerden biri. Popüler turist destinasyonları arasında değil, şimdi bile yabancılar burada çok nadir. Başka ülkelerden gelen turistler her zaman yerel halk arasında … Açık
Kentin hemen yakınında, Herkül Kalesi var. İsmine rağmen, eski kültürle ilgisi yok. Bu kale 13. yüzyılın sonlarında inşa edilmiştir. Kuruluşundan bu yana, Cenevizli tüccarlara aitti ve 15. yüzyılın başlarında Sultan Mehmed I tarafından ele geçirildi. 16. yüzyılda, ihmal edildi ve bugüne kadar sadece kısmen korunmuştu. Tur sırasında turistler sadece kalenin kalıntılarına hayran kalamaz, aynı zamanda bu pitoresk mekanları kendileri olarak seçen kuşları da izleyebilir.
Constanta Kentin çevresinde, bugün en eski balıkçı evlerinden birinde Enisala Köylü Müzesi var. Bu müzede çok ilginç bir halk sanatı koleksiyonu var. Ziyaretçiler güzel halılara ve tablolara hayran kalabilir, ayrıca yerel esnaf eserlerini görebilir. Geçmişin atmosferinin mümkün olduğunca yeniden yaratıldığı eski ev, olağanüstü bir tarihi mekandır.
  Köstence kentinin tüm simge yapılarını görmek için gezi bir günden fazla sürer. Birçok turistik gezi için başlangıç noktası olan sahildeki birçok ilginç tarihi yer bulunmaktadır. Burada eski gemi modellerini … Açık
Bölgedeki en büyük kültür merkezlerinden biri Halk Sanatı Müzesi. Şimdi koleksiyonunda Romanya’nın çeşitli bölgelerinde toplanan yaklaşık 16.000 sergi bulunuyor. Burada güzel ulusal kostümler, takılar ve köylü evlerini süsleyen iç eşyaları görebilirsiniz.
Köstence - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Köstence ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Köstence’in alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' Strada Ștefan cel Mare' Constanţa, 0.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Bulevardul Tomis' Constanţa, 3.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Köstence kaleleri
♥   Kalesi 'Hotin Citadel' , 14.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Köstence çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Nature Park 'Zlatni pyasatsi' , 111.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National park 'Muntii Macinului' , 122.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   World Heritage Site 'Danube Delta' , 125.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Romanya Gezisi: Görülecek Yerler

Parlamento Sarayı, daha az güzel bir yer değildir. Sarayın toplam alanı 350 bin metrekare. Saray, dünyanın en büyük idari binası olarak da bilinir. Binanın yüksekliği 92 metre (12 kat) olup sarayda her biri mermer ve kristal ürünler, dev aynalar ve bronz heykeller, zarif mobilyalar ve kumaşlarla dekore edilmiş 1100 konuk odası bulunmaktadır. Curtea Veche, şehrin tarihi kesiminin ünlü simgelerinden biridir. Kompleks, üç ortaçağ binasından oluşmaktadır - Saint Anthony Annunciation Kilisesi, Curtea Veche Kilisesi ve Hanu 'lui Manuc. …
OrangeSmile araç kiralama Köstence’de araba kiralama

Ekim'den itibaren Tayland'da Daha Fazla Destinasyon Kullanılabilir

Sandbox programının başlatılması Tayland'da büyük bir hit oldu ve bu nedenle hükümetin girişimi genişletmeye ve yabancı konuklara daha fazla destinasyon eklemeye karar vermesine şaşmamalı. Başlangıçta, Phuket turistlere açık tek tatil yeriydi ve onu Samui izledi. Tayland Turizm Otoritesi'ne (TAT) göre, 1 Temmuz ile 16 Ağustos arasındaki dönemde ülkeyi 27.000'den fazla uluslararası misafir ziyaret etti. Rakamlar pandemi öncesi seviyeyle karşılaştırıldığında küçük olsa da, bu, büyük ölçüde turizme bağlı olan yerel topluluklar için hala büyük bir yardım. Oku bunu

28.09.2021

Köstence Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Köstence Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Köstence, Romanya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Köstence’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Köstence’den birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018