OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Ban Khlong Muang

Ban Khlong Muang’da Kültür. Ziyaret edilmesi gereken yerler - şehrin tarihi kısımları, tiyatrolar, müzeler ve saraylar

  Muang, pek çok tarihi simge yapıya sahip olmayan nispeten küçük bir sahil beldesidir. Gezileri sevenler genellikle Krabi adası çevresinde gezi turlarına çıkarlar. Tesisten dikkat çekici turistik yerlere ulaşmak kolaydır. Bölgenin temel değerlerinden biri, sadece meraklı turistler tarafından değil her yıl hacılar tarafından da ziyaret edilen Budist mekanlarıdır.
  Ana cazibe merkezi güzel bir plaj olan küçük pitoresk köy Muang, çok geçmeden gezginleri çekmeye başladı. Şimdi bile gürültülü tatil köylerinden, büyük şehirlerden ve kalabalık plajlardan uzakta dinlenmek … Açık
Kaplan Mağarası Tapınağı, ünlü cazibe merkezlerinden biridir. Antik mağara tapınağı asla boş değildir. Burada Budist tatillerinin yapılmadığı günlerde bile çok sayıda ziyaretçi var. Tapınak küçük bir mağarada kuruldu, ancak şimdi bir manastır, meditasyon merkezi ve birkaç başka bina içeren büyük bir kompleks.
Mimari olarak tapınak büyük ilgi görüyor. Burada birçok değerli kalıntı korunmaktadır. Birkaç yıl önce, kendi topraklarında turistler için küçük bir otel açıldı. Herkes burada birkaç gün kalabilir ve meditasyon kursları yapabilir. Tapınak, hediyelik eşya dükkanlarının çalıştığı bahçeli geniş bir alanla çevrilidir. Ayrıca birkaç harika gözlem platformu var. Ana bakış açısına ulaşmak için 1.237 basamaklı bir merdiveni tırmanmanız gerekiyor. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Tayland’ın Muang şehrini çocuklarıyla ziyaret etmek isteyen turistler pişman olmayacaklar - kesinlikle çocuklarınızı buraya getirmelisiniz çünkü burada yapacakları çok eğlenceli şeyler var. Örneğin ilginç … Açık
Muang yakınlarında çok sayıda ilginç doğal alan var. Shell Fossil Beach bu tür yerlerden biridir. 75 milyon yıl önce ortaya çıkan eşsiz bir kaya oluşumudur. Kayanın yüzeyi bir kabuk tabakasıyla kaplıdır; Dünyada bu türden yalnızca birkaç oluşum var. Araştırma açısından büyük ilgi gören kayanın üzerinde tarih öncesi yumuşakçaların taşlaşmış kabuklarını görebilirsiniz. Şu anda doğal sit alanını korumak için özel bir önlem alınmamaktadır. Kaya yavaş yavaş su altına iniyor ve araştırmacılar daha kaç yıl daha var olacağını tahmin edemiyorlar. Kaya, pitoresk bir doğal alanda yer almaktadır ve yakınlarda birkaç yürüyüş parkuru vardır. Ayrıca ilginç deniz kabukluları satın alabileceğiniz bir hediyelik eşya dükkanı da var.
Doğayı sevenlerin en sevdiği yerlerden biri de pitoresk Khao Pra Bang Khram Wildlife Sanctuary Park. Ana özelliği, zengin masmavi suyla dolu güzel bir göldür. Gölün dibinde, suya bu muhteşem gölgeyi veren özel maden yatakları vardır. Güzel gölün yanı sıra, park, nadir bulunan bitki ve sakinlerin çeşitliliği ile dikkat çekiyor. Geziye çıkabilir ve egzotik çiçeklere hayran kalabilir, nadir böcekleri görebilir ve kuşları izleyebilirsiniz.
  Muang tipik bir sahil beldesidir, ancak plaj rekreasyonuna ek olarak birçok eğlenceli aktivite de vardır. Kasabanın bulunduğu sahil yaklaşık 4.000 metre uzunluğundadır, bu nedenle turizm sezonunun zirvesinde bile asla … Açık
Muang çevresinde, tatilleriniz sırasında da ziyaret etmeniz güzel olacak birkaç birinci sınıf termal merkez bulunmaktadır. Saline Hot Spring Khlong Thom kompleksi en büyüklerinden biridir. Ziyaretçilere yüzme havuzları, rekreasyon alanları ve masaj hizmetleri sunmaktadır. Kompleks dikkat çekicidir çünkü güzel bir parkın arazisinde yer almaktadır, bu yüzden egzotik bitkilerle çevrilidir. Yakın zamana kadar termal merkezin hizmetlerini ücretsiz kullanmak mümkündü, ancak şimdi girmek için küçük bir miktar ödemeniz gerekiyor.
1979’da ulusal rezerv ilan edilen Khao Phanom Bencha parkı, güzel bir tepelik alanda yer almaktadır. Bu alanlar, nadir bulunan bitki ve hayvanların yanı sıra sıra dışı jeolojik oluşumlar nedeniyle değerli kabul edilir. Parkın etrafındaki tur sırasında güzel kayalıklara hayran kalabilir, gizli mağaralara göz atabilir ve parkın uzak köşelerinde bulunan şelaleleri görebilirsiniz. Birçok turistin favori aktivitesi, 1.397 metre yüksekliğindeki ve tepesinde en çekici seyir terasına sahip olan dağın zirvesine tırmanmaktır.
  Ana cazibe merkezi güzel bir plaj olan küçük pitoresk köy Muang, çok geçmeden gezginleri çekmeye başladı. Şimdi bile gürültülü tatil köylerinden, büyük şehirlerden ve kalabalık plajlardan uzakta dinlenmek … Açık
Muang ziyaretçileri, ticari balık türleri yetiştiren yakındaki çiftliklere ilginç gezilere çıkabilirler. Örneğin, çiftliklerden biri yayın balığı yetiştiriyor. Doğal koşullara yakın balıklar için suni havuzlar vardır. Ziyaretçilerin çiftliğin etrafında dolaşmalarına izin verilir ve onlar için balıkları besleyebilecekleri ve hatta onlara dokunabilecekleri bilgilendirici geziler düzenlenir. Bu tür çiftliklerin ana ziyaretçileri çocuklu turistlerdir; plajlar ve onlar için hazırlanmış birçok ilginç eğlence var. Muang, gezi aktivitelerini doğal alanlar çevresinde yürüyüşlerle birleştirmek isteyenler için harika bir tatil beldesi olacak.
Aşağıdaki bölümde, Ban Khlong Muang ve çevresinde gezi biletlerimizden veya şehir keşif turlarından birine ulaşabilirsiniz. Web sitemiz, yerinde yapılan çevrimdışı satın alımla karşılaştırıldığında% 10-30 daha düşük bilet fiyatları sunuyor.

Ban Khlong Muang ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Ban Khlong Muang - rehber bölümleri 1 2 3 4
OrangeSmile araç kiralama Ban Khlong Muang’da araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

17.08.2022

Ban Khlong Muang’ın Kültürel Mirası Fotoğraf Galerisi

Ban Khlong Muang’ın Kültürel Simgeleri Haritası: Sanat galerileri, anıtlar, saraylar vb.

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Ban Khlong Muang Komşularında Kültürel Geziler

Ban Khlong Muang Kültür Rehberi. Ban Khlong Muang’da ziyaret edilmesi gereken büyüleyici yerler: tapınaklar, müzeler, kiliseler, tiyatrolar ve kaleler. Ban Khlong Muang’da 'mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler'e dair öneriler (adresler, telefon numaraları ve bağlantı linkleriyle). Bu sayfa bilgisini kullanarak kendi şehir gezinizi planlayın!
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018