OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Ko Lanta Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Klapa Klum Bar   Eşsiz doğal cazibe merkezleri Ko Lanta Takımadaları’nın ana hazinesidir. Yürüyüş ve büyüleyici turların hayranları kesinlikle burayı özel bulacaktır. En çok ziyaret edilen yerlerden biri, Ko Lanta Yai adasının güney kesiminde bulunan ’Moo Koh Lanta Ulusal Parkı’ olarak kalmaktadır. Geçilmez ormanların, pitoresk inişli çıkışlı tepelerin ve sahildeki muhteşem güzellikteki esintilerin eşsiz bir kombinasyonunu sunuyor. Rezerv yoluyla çok sayıda büyüleyici rota döşenmiştir. Milli parkta ’Tanod Plajı’ bulunduğunu da belirtmek gerekir. Bu takımadaların en güzel kıyı bölgelerinden biri olarak kabul edilir. Plaj eğlence için kullanılabilir ve fotoğraf sanatına düşkün turistler arasında popüler. Ayrıca rezervin topraklarında sembolik bir tarihi dönüm noktası var - yoğun çalılıklarla çevrili eski deniz feneri.
  Lanta Adaları, plaj eğlenceleri ve su sporları hayranları için popüler bir tatil yeridir. Bununla birlikte, boş zaman harcamasının mevcut yolları yukarıda belirtilen faaliyetlerle sınırlı değildir. Burada çok güzel … Açık
Daha az ilginç olmayan doğal cazibe ’Koh Lanta Mağaraları’ dır. İnanılmaz derecede güzel bir bölgede bulunurlar; Her mağara, kendi yolunda ilginç ve benzersizdir. ’Koh Lanta Şelalesi’ ye yürüyüş, turistler arasında son derece popülerdir. Bu ’Klong Jark’ bölgesinde yer alan ve sporadik, bu yüzden sadece yağmurlu mevsiminde güzel şelale görebilirsiniz. Şelaleye giden yolun oldukça uzun olduğu dikkat çekicidir - en kısa rota yaklaşık 3 kilometre uzunluğundadır. Yürüyerek gitmek istemezseniz, gezinizi daha da etkileyici kılan pitoresk yerlerde bir fil gezdirebilirsiniz.
Ko Lanta Yai’nin doğu kesiminde, ’Ko Lanta Eski Kenti’ ni bulacaksınız - takımadaların ilk başkentidir, ki bu da gezilerin tüm hayranlarını keşfetmek için harika bir yerdir. Şehrin en yoğun bölgesi ’Saladan’ limanıdır. Birkaç on yıl önce, çok sayıda ticaret gemisi vardı, hayat limanda tam bir hızla ilerliyordu. Old City, şu anda cazip restoranlar ve dükkanlar barındıran birçok güzel ulusal tarzı bina barındırmaktadır. Yürüyüş sırasında, gezginler çok sayıda pitoresk ahşap ev, ulusal mimarinin gerçek örneklerini görebilirler. Ko Lanta Takımadaları tanınmış bir eko-turizm merkezidir - burada sunulan doğal cazibe merkezlerinin çeşitliliği inanılmazdır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Lanta Adaları, plaj eğlenceleri ve su sporları hayranları için popüler bir tatil yeridir. Bununla birlikte, boş zaman harcamasının mevcut yolları yukarıda belirtilen faaliyetlerle sınırlı değildir. Burada çok güzel … Açık
  Çok sayıda gezgin, rahat plaj rekreasyonu arayışında olan Ko Lanta’nın pitoresk takımadalarını ziyaret etmektedir. Klong Dao Plajı adalarda bir plaj tatili için en popüler yer olmaya devam ediyor. Bu kumsalın uzunluğu 3,000 metreden fazla. Klong Dao çocuklu tatilciler için mükemmel uygun sakin ve rahat bir kumsal alanıdır. Long Beach’in uzunluğu daha da büyüktür - 4000 metre. Aktif rekreasyon hayranları ile her zaman çok popüler. Bu kumsal genellikle güçlü dalgalara sahiptir, bu yüzden sörf için uygundur. Ziyaretçilere gereken her şeyi sunan birkaç spor malzemeleri kiralama ofisi var.
Ko Lanta Yai’nin orta kesiminde, görülmeye değer bir daha muhteşem yer var. Klong Khong Plajı, zengin bir sualtı dünyasına sahip harika bir sahil bölgesidir. Burası her zaman şnorkel hayranlarını çekmiştir. Bunun yanı sıra, sahile uzak olmayan birçok ilginç dalış siteleri vardır. Lanta adalarının son yıllarda çok popüler bir turizm merkezi olmasına rağmen, gizlilik hayranları için hala tenha plajlar idealdir.
  Lanta Adaları, plaj eğlenceleri ve su sporları hayranları için popüler bir tatil yeridir. Bununla birlikte, boş zaman harcamasının mevcut yolları yukarıda belirtilen faaliyetlerle sınırlı değildir. Burada çok güzel … Açık
Klong Hin bu plajlardan biridir. Muhteşem sahil şeridi, yemyeşil tropikal ormanlarla çevrilidir. Herhangi bir turist altyapısından neredeyse tamamen mahrumdur. Geniş kumlu plaj asla kalabalık değildir. Saladan’dan uzak olmayan, gezginlerin çoğunun farkında olmadığı birkaç vahşi plaj var. Minyatür Nui Plajı, yerliler için yön sormadan bulmak neredeyse imkansız. Muhteşem Klong Jark Plajı, vahşi güzelliği ile ziyaretçilere sadece grevde bulunuyor.
Lanta takımadasından çok uzak olmayan, sadece tekneyle ulaşılabilen birkaç küçük ıssız ada vardır. Gerçek rahatlama ve samimiyet arayan tatilciler, bu adalardan birine bir tekne kiralamayı ve orada enerjilerini geri getirmeyi tercih ederler. Adalardan uzak olmayan mükemmel dalış ve şnorkelli yüzme alanları da bulunmaktadır. Kural olarak, dalgıçlar yerel sualtı dünyasının çeşitliliğinin tadını çıkarmak için Koh Rok Adaları’na gidiyorlar. Bölgede muhteşem bir mercan kayalığı vardır ve adalar canlı beyaz kumlarla büyüleyici plajlar sunar. Koh Mook Adası’nı ziyaret etmeye karar veren tatilciler, muhteşem su altı mağaralarına, doğal olarak oluşturulmuş yaylara ve diğer sıra dışı jeolojik oluşumlara hayranlık duymak için mükemmel bir fırsata sahip olacaklar.

Ko Lanta ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm parkların haritası
Ko Lanta çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Khao Phanom Bencha' , 79 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Khao Pu - Khao Ya' , 79.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Khao Phra Thaeo' , 97.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Namtok Yong' , 100.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Khao Luang' , 126.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Ko Lanta ve Çevresindeki Turistik Yerler

Phra Nang Plajı

From the series “Dünyanın En Romantik 15 Sahili”
Tayland'ın en romantik plajlarının birçoğu Thaiwand Duvar kayasıyla ünlüdür. Yaklaşık 150 metre yüksekliğe sahiptir ve her taraftan denizle yıkanır. Dik kaya, dünyanın dört bir yanından dağcı tutuyor. Phra-Nang plajının uzunluğu yaklaşık 500 metredir, bu nedenle kendi topraklarında dinlendirici bir tatil için bir yer bulmak zor olmayacaktır. Yakınlardaki West Raleigh plajında ​​tenha bir kıyı şeridine ulaşmanın en kolay yolu bir tekne kiralamaktır. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Ko Lanta’da araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

03.03.2024

Ko Lanta Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Ko Lanta Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Ko Lanta, Tayland Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Ko Lanta’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Ko Lanta’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018