OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Ban Khlong Muang Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Ana cazibe merkezi güzel bir plaj olan küçük pitoresk köy Muang, çok geçmeden gezginleri çekmeye başladı. Şimdi bile gürültülü tatil köylerinden, büyük şehirlerden ve kalabalık plajlardan uzakta dinlenmek isteyenler arasında ünlü değil. Ayrıca iyi bir dinlenme için ihtiyacınız olan her şey kesinlikle var. Tatil beldesinde konforlu oteller, iyi gelişmiş altyapıya sahip büyük bir plaj ve her zevke uygun çok sayıda ilginç simge ve eğlence var.
  Muang, pek çok tarihi simge yapıya sahip olmayan nispeten küçük bir sahil beldesidir. Gezileri sevenler genellikle Krabi adası çevresinde gezi turlarına çıkarlar. Tesisten dikkat çekici turistik yerlere ulaşmak kolaydır. … Açık
Muang’ın bulunduğu Krabi, Tayland’ın en eski illerinden biridir. İlk yerleşim yerleri burada MÖ 7. yüzyılda ortaya çıktı. O zamanlar büyük antik kent Pan Seymour burada bulunuyordu. Bu şehir uzun süredir bağımsızdı, ancak daha sonra Krabi vilayetinin toprakları Bangkok’a girdi. Şimdi, Muang çevresinde pek çok önemli arkeolojik alan var. Ayrıca burada eski resimlerin bulunduğu mağaralar bulundu. Köyün topraklarında tarihi veya mimari cazibe merkezleri yoktur. Burada turistler sadece sahilde dinlenmekle kalmaz, aynı zamanda pitoresk sokaklarda yürüyebilir ve yerlilerin evlerine, meyve ağaçlarına ve diğer egzotik bitkilere hayran kalabilirler. Muang’a arabayla sadece 15 dakikalık mesafedeki Krabi kasabasında birçok ilginç cazibe merkezi vardır.
Burada yüksek kuleleri ve yeşil kubbeleri ile güzel bir eski cami görebilirsiniz. Çok uzak olmayan, Tayland mimarisinin örneği olarak kabul edilen bir Budist tapınağı olan Kaewkowararam var. Tapınağın duvarları beyazdır. Mimari kompleks, karmaşık bir yapıya sahiptir. Sütunlar ve kanopiler ile açık bir alanın yanı sıra beyaz duvarlarla keskin bir kontrast oluşturan siyah sofistike bir çatı var. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Muang tipik bir sahil beldesidir, ancak plaj rekreasyonuna ek olarak birçok eğlenceli aktivite de vardır. Kasabanın bulunduğu sahil yaklaşık 4.000 metre uzunluğundadır, bu nedenle turizm sezonunun zirvesinde bile asla … Açık
Tapınağın çevresinde ilginç yapılar ve heykeller görebileceğiniz güzel bir egzotik bahçe var. Herhangi bir dinin taraftarları tapınağa girebilir. Tasarımı da çok ilginç. Gezi severler, ilginç arkeolojik alanları ziyaret edebileceğiniz, doğal güzelliklere hayran kalabileceğiniz ve binlerce yıl önce insanların yaşadığı mağaralara girebileceğiniz daha uzun bir yolculuğa çıkabilir.
Köyde eğlence mekanları da bulunmuyor. Deniz ürünleri ile egzotik yemeklerin tadına bakabileceğiniz sadece birkaç küçük restoran var. Köyün sunduğu birkaç eğlenceden biri, Cuma günleri ziyaret edebileceğiniz haftalık bir pazar. Öğlen açılır ve gece geç saatlerde kapanır. Piyasada taze deniz ürünleri satın alabilir ve açık tezgâhlarda pişirilmiş balıkların tadına bakabilirsiniz. Ayrıca ilginç el sanatları ve eşsiz hediyelik eşyalar satın alabilirsiniz. Pek çok insan, lezzetleri ve egzotik meyveleri tatmak için pazarı ziyaret eder.
  Tayland’ın Muang şehrini çocuklarıyla ziyaret etmek isteyen turistler pişman olmayacaklar - kesinlikle çocuklarınızı buraya getirmelisiniz çünkü burada yapacakları çok eğlenceli şeyler var. Örneğin ilginç … Açık
Yakındaki tatil beldesi Ao Nang, daha fazla eğlence sunmaktadır. Gürültülü barlar, disko kulüpleri, mağazalar ve alışveriş merkezleri ile ünlüdür. Muang, öncelikle sakin bir atmosferde tatil yapmayı sevenleri hedef alıyor. Hafif kumlu sığ plajları küçük çocuklu turistleri çekmektedir.
Krabi Uluslararası Havaalanı çoğunlukla Bangkok, Phuket Şehri ve Surat Thani’den uçuşları barındırır. Eyalete ulaşmanın en basit yolu, Bangkok üzerinden yapılan bir uçuş, çünkü havaalanı farklı ülkelerden uçuşları barındırıyor. Havalimanından Muang köyüne taksiyle ulaşabilirsiniz. Birçok gezgin, burada çok pahalı olmayan bir motosiklet kiralamaktadır. Bangkok havayollarının hizmetlerinden tasarruf etmek isteyenler, Krabi’ye tren veya otobüsle de ulaşabilirler. Arkadaşlarıyla seyahat edenler taksiye binmelidir. Krabi Town’a giden düzenli otobüsler Bangkok’un güney otobüs terminali Pen Klao’dan gelir. Otobüs yolculuğu yaklaşık 12 saat sürecek.
Ban Khlong Muang - rehber bölümleri 1 2 3 4

Ban Khlong Muang ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm parkların haritası
Ban Khlong Muang çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Khao Phanom Bencha' , 26.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Khao Phra Thaeo' , 44.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Marine National Park 'Khao Lam Pi - Had Thai Muang' , 70.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Marine National Park 'Khao Lak-Lam Ru' , 78.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Klong Phanom' , 80.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Ban Khlong Muang ve Çevresindeki Turistik Yerler

Phra Nang Plajı

From the series “Dünyanın En Romantik 15 Sahili”
Tayland'ın en romantik plajlarının birçoğu Thaiwand Duvar kayasıyla ünlüdür. Yaklaşık 150 metre yüksekliğe sahiptir ve her taraftan denizle yıkanır. Dik kaya, dünyanın dört bir yanından dağcı tutuyor. Phra-Nang plajının uzunluğu yaklaşık 500 metredir, bu nedenle kendi topraklarında dinlendirici bir tatil için bir yer bulmak zor olmayacaktır. Yakınlardaki West Raleigh plajında ​​tenha bir kıyı şeridine ulaşmanın en kolay yolu bir tekne kiralamaktır. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Ban Khlong Muang’da araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

07.12.2023

Ban Khlong Muang Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Ban Khlong Muang Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Ban Khlong Muang, Tayland Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Ban Khlong Muang’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Ban Khlong Muang’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018