OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Tayland Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

Ko Chang White Sand Beach   Tayland dünyadaki en büyük turizm merkezlerinden biri olmayı sürdürüyor. Sıcak kumsallar, güzel ve çeşitli doğalar ve ilgi çekici yerlerin zengin seçimi her gezgin bir zevkinize uyacak bir program seçsin. Bangkok, yolcuların en sevilen yerlerinden biri olmaya devam ediyor. 7. yüzyılda inşa edilmiş olan Wat Pho veya İstinatlı Buda Tapınağı, merkez meydanın ana simgesi. Tapınağın ana dekorasyonu 15 metre uzunluğundaki Buda heykelidir. Heykel, inci ve sevimli bir oyma annesi ile süslenmiştir. Tapınağın duvarları Buda’yı ve çırakları tasvir eden şaşırtıcı tablolara sahiptir. Tapınak topraklarında, ziyaretçilerin nadir bulunan heykelcikler topluluğunu göreceği bir galeri var. Toplamda yaklaşık 400 madde var.
Yolcuların ortaçağ kültürünün ana simgesi haline gelen Kraliyet Sarayı’nı ziyaret etmeyi unutmaları önerilir. Bina, Bangkok’un eski semtinde yer almaktadır. Günümüzde saray, önemli resmi toplantılara, dini törenlere ve diğer etkinliklere ev sahipliği yapmak için kullanılmaktadır. Lüks salonlar ve galeriler gözlemlemek çok ilginç, ancak eski kraliyet ikametgahının dış tasarımı daha az çarpıcı değildir. Yüzen Piyasa, başkentin en sıra dışı yerlerinden biridir. Piyasaya ulaşmanın tek yolu tekne kullanmaktır. Şehrin bu bölümünde çok sayıda küçük kanal var, bu yüzden tipik tezgâhların yerine farklı mallar ile dolu küçük teknelerin sıraları var. Burada satılan en tipik ürünler hediyelik eşyalar ve deniz ürünleri. Oldukça ilginç bir gerçek - piyasadaki satıcıların çoğunluğu kadınlar. Bu yüzen kioskları kolaylıkla kontrol ediyorlar ve gün boyunca pazarın bir köşesinden diğerine geçebiliyorlar.
Bir arkeolojik açıdan Ban Chiang, Tayland’ın en ilginç kısmı. 1966’da bilim adamları burada Tunç dönemine ait eski bir yerleşimin kalıntılarını buldular. Seramik ve bronzdan yapılmış ürünler buradaki en değerli bulgular haline geldi. Ülkedeki en sık ziyaret edilen kültür merkezlerinden biri olarak da bilinen yerel müzede bu paha biçilmez eşyaları görmek mümkündür. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
Ülke tarihi ve kültürü için önemli anıtlar ve mimari yapılar. …
Devamını oku
Si Satchanalai, bu şehirde olduğu gibi, farklı çağların ilginç manzaralarını bulacağınız Tayland tarihi hakkında daha fazla bilgi edinmek için harika bir yer. 8. yüzyılda orada küçük bir yerleşim kuruldu ve bu yerleşimin geniş bir ticaret merkezi haline gelmesi yalnızca birkaç on yıl aldı. Antik tapınaklar Si Satchanalai’deki en büyük cazibe merkezi olma özelliğini koruyor ve 1988’de şehir ülkedeki en büyük açık hava müzesi seçildi.
Phi Phi Sunset

Tarih ve Eğlence

  13. yüzyılın başlarında, Tayland topraklarında bulunan Sukhothai Krallığı idi. Onun sınırları neredeyse mevcut olanlara benzer. 14. yüzyılın ortalarında, bölgede daha güçlü olan Ajutaja devleti kuruldu. O zaman, yerliler Çin kültüründen çok etkilendi. Tayland, hiç bir zaman bir Avrupa kolonisi olmamış Güney Doğu Asya’daki tek ülkedir. Bu öncelikle yöneticilerinin büyük deneyimi sayesinde. 1949’dan önce, ülke Siam olarak adlandırılmıştı. İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra şimdiki ismini kazandı.
Turizm tecrübesi açısından Tayland, dünya liderlerinden biridir. Yüzlerce yıl önce, ülke sadece hacılar çekti. Daha sonra, 20. yüzyılın başında, plaj rekreasyon hayranları tarafından ziyaret edilmeye başlandı. Ülke, plaj rekreasyonu ve su sporları için mükemmel koşullar sağlar. Genç turist ve 24 saat süren eğlencelerin hayranları Pattaya’nın tatil beldesini çekmektedir. Huzurlu ve romantik bir atmosferi tercih edenler, Krabi ilini ziyaret etmelidir.
Ko Samui - 6Senses Ao Nang dalgıçlar arasında çok popüler. Sadece kristal berraklığında sularla değil, aynı zamanda iyi gelişmiş altyapıyla da etkilenecektir. Phuket, her türlü rekreasyon severleri memnun edecektir, çünkü oldukça ve bozulmamış plajlar ve ayrıca gürültülü eğlence merkezleri bulunmaktadır.
Ülke tarihi ve kültürü için önemli anıtlar ve mimari yapılar. …
Devamını oku
Tayland ayrıca modern alışveriş merkezleri ve gürültülü pazarları ile çekiyor. Alışveriş meraklıları dikkatlerini mücevherli mücevherlere vermeli ve cazip fiyatlarla satın almalı. Mücevherleri sadece özel mağazalarda satın almalı ve ikinci el aksesuarlardan kaçınmalısınız. Hediyelik eşya dükkanlarında, gezginler, en popülerleri filler, boyalı tabaklar ve ipek aksesuarlar olmak üzere yerel üretimden ilginç ürünler satın alabilirler.
Krabi Tayland’ın en parlak yiyecek sembolü durian adı verilen egzotik bir meyvedir. Hoş olmayan kokusuyla tüm dünyada ünlüdür. Bu meyveyi ülkeden ihraç etmek yasaktır. Bu “kokulu” meyveyi seven turistler, bunu ihraç etmek için yasak olmadığı için durian reçelini satın almalıdırlar.
Tayland rehberi bölümleri 1 2 3

Tayland’ın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Referans Bilgiler
Tüm parkların haritası
Tayland şehir parkları ve milli parklar
♥   National Park 'Bang Lang' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Budo-Sungai Padi' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Chae Son' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Chaloem Prakiat Thai Prachan' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Doi Inthanon' . Haritada   Fotoğraflar
Tüm sarayların haritası
Tayland sarayları
♥   Sarayı 'Bhubing Palace' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Burapha Phirom Palace' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Chakrabongse Palace' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Chankasem Palace' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Chitralada Palace' . Haritada   Fotoğraflar

İnceleme Serimizden Tayland’ın Ünlü ve Benzersiz Yerleri

Siam Ocean World

Serimizden “Dünyanın En Havalı ve Büyük Akvaryumları”
  Bangkok'taki en popüler alışveriş merkezlerinden biri olan Siam Paragon'da Siam Ocean World akvaryumu bulunmaktadır. Açılışı 2005 yılında gerçekleşti. Güneydoğu Asya'daki en büyük oceanarium. Orada, devasa bir akvaryumun, sinema ekranıyla karşılaştırılabilen bir ekrana sahip olduğunu görebilirsiniz. Burada ziyaretçiler, parlayan denizanası, nadir bulunan tropikal balık türleri ve denizyıldızı dahil olmak üzere, derin denizde yaşayan çok sayıda nadir yerleşimciyi hayranlıkla izleyebilirler.

Okyanusarium'da 10 000 metrekarelik etkileyici bir alan bulunmaktadır. Tanklarının toplam hacmi 5 milyon litredir. Siam Ocean World'un konukları, klasikten en pahalı ve en özel turlara kadar çeşitli turlara katılmaya davet edilmektedir. En son, özel eğlence türlerini içerir. Konuklar, en büyük bir akvaryumda cam … Tümünü Oku

Fried Grasshopper'lar Bangkok Restoranları

Serimizden “Dünyadaki En İğrenç Yemekler”
  Uzun zamandır yeni ve farklı bir şeyler tadmayı hayal edenler, Tayland'ı ziyaret etmek ilginç bulacaktır. Burada, böceklerden pişmiş yemekler dünyada başka hiçbir yerde olduğu gibi yaygın ve popüler. Kızarmış hamamböceklerini sarımsak, tırtıl çorbası ve termit yumurtaları özel bir şekilde pişirirsiniz. En yaygın sokak gıdalarından biri kızartılmış çekirge. İstisnasız böceklerden yapılmış tüm yemekler değerli ve uygun fiyatlı protein kaynaklarıdır.

Birçok yerli halk için et alımı bir başarı olduğu göz önüne alındığında, kızarmış çekirge torbası, sağlık için gerekli olan ve uygun bir protein kısmı elde etmenin tek yoludur. Ayrıca, uzmanlar, çekirdeklerin mineral ve vitamin sayısıyla diğer birçok ortak ürüne göre daha üstün olduklarını keşfettiler. Bu egzotik yiyeceklerin … Tümünü Oku

Phraya Nakhon Mağarası

Serimizden “Dünyadaki Fantastik ve Renkli Mağaralar”
  Tayland'da, alışılmadık yerlerde yürümekte olan taraftarlar Phraya Nachon Cave'yi ziyaret edebilecek. Sebebi olmadan değil, ülkenin en güzel ve muhteşem mağaralarından biri olarak kabul edilir. Bu doğal cazibe, Tayland'ın güney kesiminde, Khao Sam Roy Yot Milli Parkı'nın topraklarında bulunur. Mağaranın tam ortası, dini bir dönüm noktası olup, diğer bir deyişle onu özel kılar. Kukha Karuhas pavyonu. 1890 yılında Kral Chulalongkorn'un emriyle burada yapıldı ve mağara kendisini ilk fırtınada açan yöneticilerden birinin onuruna aldı.

Mağara milli parkın derinliklerinde bulunuyor, bu yüzden ziyaret etmeye karar veren turistler uzun bir yol kat etmelidirler. Rotaya hoş geldiniz ek olarak parkurların ve merdivenlerin yanı sıra çevredeki manzaralara hayran kalmaya değer platformlar göreceksiniz. Mağaranın … Tümünü Oku
Tüm benzersiz geziler Tayland
Ülke haritaları Tayland haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası Tayland şehir haritası
Bölgelerin haritası Tayland’da bölgelerin haritası
Tüm ilgi çekici yerlerin haritası Tayland gezi haritası
Kabartma haritası Tayland’ın kabartma haritası

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

24.02.2024

Tayland’ın Popüler Şehirlerinde Geziler

Bangkok
Turistler ayrıca Wat Phra Kaeo yakınlarında çok sayıda iyi hazırlanmış mitolojik heykelleri görecekler. Tapınak, hepsi çok güzel olan birkaç bina içeriyor, bu nedenle karar vermek neredeyse imkansız, hangisinin en iyi dekorasyonu var. Hepsi de renkli fayans, altın ve aynalarla süslenmiştir. Ziyaretçiler, Angkor Wat'u da görecek. Bu tapınak, Tayland'ın büyük bir bölümünün Kmer'e ait olduğu dönemde inşa edilmiştir. Dinleyici kulübesi, muhteşem bir asal tahtın bulunduğu yerdir. Wat Phra Kaeo'nun içerideki … Devamını Oku
Patong Plajı
Patong, sorunsuz rahatlama ve spor eğlencesi için uygun evrensel bir plajdır. Bir su döngüsü yapmak, kano ve parasailing denemek ya da yerel dalış merkezlerini ziyaret etmek için harika bir yerdir. Kıyıdan uzak olmayan dalış için uygun birçok yer vardır. Bunlar, derin sularda yaşayan mercan kayalıklarına ve egzotik yaratıklara hayranlık duymak için harika yerlerdir. Spa terapilerinin hayranları, Patong'un onlar için sakladığı sürprizlerle de memnun olacak. Tesiste çok sayıda masaj ve spa salonu bulunmaktadır ve … Devamını Oku
Ko Lanta
Ko Lanta Yai'nin orta kesiminde, görülmeye değer bir daha muhteşem yer var. Klong Khong Plajı, zengin bir sualtı dünyasına sahip harika bir sahil bölgesidir. Burası her zaman şnorkel hayranlarını çekmiştir. Bunun yanı sıra, sahile uzak olmayan birçok ilginç dalış siteleri vardır. Lanta adalarının son yıllarda çok popüler bir turizm merkezi olmasına rağmen, gizlilik hayranları için hala tenha plajlar idealdir. Klong Hin bu plajlardan biridir. Muhteşem sahil şeridi, yemyeşil tropikal ormanlarla çevrilidir. … Devamını Oku
Krabi
Ko Chiken Adası'nda yürürken muazzam doğal noktalar ve eşsiz doğal güzellikler görülebilir. Adı olağandışı bir formdan kaynaklanıyor. Adaya kuşbakışı bakarsanız, oturma tavuklarını andırıyor. Bu adada, hiçbir turist altyapısı yoktur. Küçük kumsallarda dinlenmeyi sevenler yanı sıra, her zaman bozulmamış bir ormanda dolaşmayı hayal edenler. Krabi, şifalı kaplıcaları ile ünlüdür. Nattavari Bölgesi'ndeki benzersiz özelliklerini değerlendirmek mümkündür. Yüzme havuzları, spa odaları, masaj … Devamını Oku
Ban Khlong Muang
Muang'ın bulunduğu Krabi, Tayland'ın en eski illerinden biridir. İlk yerleşim yerleri burada MÖ 7. yüzyılda ortaya çıktı. O zamanlar büyük antik kent Pan Seymour burada bulunuyordu. Bu şehir uzun süredir bağımsızdı, ancak daha sonra Krabi vilayetinin toprakları Bangkok'a girdi. Şimdi, Muang çevresinde pek çok önemli arkeolojik alan var. Ayrıca burada eski resimlerin bulunduğu mağaralar bulundu. Köyün topraklarında tarihi veya mimari cazibe merkezleri yoktur. Burada turistler sadece sahilde dinlenmekle kalmaz, … Devamını Oku
Phi Phi Adaları
Phi Phi Don adlı en büyük ada adasında bulunan Marine Ulusal Parkı, her yıl binlerce turist tarafından ziyaret edilmektedir. Parktan uzak olmayan bir tatil köyü ve birkaç bozulmamış plaj var. Gözlerden uzak bir rahatlamanın hayranları, pitoresk koylardan birine gidebilir veya kuşların tadını çıkararak ormana doğru yürüyebilirler. Phi Phi Don'un ana sembolleri iki dağdır; cazibe yerel adı 'Phi Phi'nin ikizleri' olarak tercüme edilebilir. Adanın güney kısmında birkaç kayalar ve yemyeşil tropikal ormanlar … Devamını Oku
Ko Chang
Adanın başlıca turistik yerlerinden biri, herkesin yüzebileceği Klong Plu şelalesidir. Zengin tropikal ormanlarla çevrili gerçek bir cennettir. Sessizlik sadece şelalenin sesi ve kuşların sesiyle kırılır. Dalgıçlar adanın güney bölümünü uzunca seçmişlerdir; Orada sualtı dünyasının çeşitliliğini takdir edebilir ve muhteşem deniz manzarasının tadını çıkarabilirsiniz. Yeni başlayanlar için bir tüplü dalış okulu, yanı sıra spor malzemeleri kiralama ve çeşitli dükkanlar bulunmaktadır. … Devamını Oku
Ko Tao Adası
Dalışa az ilgi duyan ve sadece güneşlenmek isteyenler için sakin bir atmosfer olan tatilciler de hayal kırıklığına uğrayacaktır. Sairee ve Mae Haad'ın tatil yerleri istedikleri her şeye ve hatta daha fazlasına sahiptir. Bu tatil köyleri iyi gelişmiş bir altyapıya, geniş bir otel yelpazesine, masaj salonlarına, spa merkezlerine, restoranlara ve mağazalara sahiptir. Su, adanın bu bölümünde inanılmaz derecede temizdir, bu yüzden tatil köyleri şnorkelle yüzme hayranları için uygundur. Adanın güney ve doğu … Devamını Oku

Tayland’ın Şehirleri Turistik Rehberleri Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018