OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Ko Tao Adası Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Tayland Körfezi’nde bulunan Küçük Ko Tao Adası, son zamanlarda gezginlerin ilgisini çekmeye başladı. Tayland adaları arasında en küçük olanı; Ko Tao bölgesi, 20 kilometrekareden biraz daha fazla. Neredeyse tüm ada yoğun tropikal ormanlarla kaplı ve büyük gezi bölgelerinin büyük bir kısmı sadece doğal cazibe merkezleri. Ada yürüyerek seyahat etmek için çok uygun ve birçok turist scooter üzerindeki bölgesini keşfetmeyi tercih ediyor. Adaya bir yükseklikten bakarsanız, ana hatlarının büyük bir kaplumbağaya benzediğini görürsünüz. ’Turtle Island’ - Ko Tao’nun adı, Tayca’dan nasıl tercüme edildi. Doğa severler ve yürüyüşçülerin yanı sıra uzun süredir muhteşem güzellikteki plajlarda dinlenmeyi hayal edenler de bunu seveceklerdi.
  Ko Tao, uluslararası ölçekte ünlü bir sahil beldesine sahiptir; Biz özel köy Mae Haad hakkında konuşuyoruz. Geçmiş yüzyılların mütevazi büyüklüğüne ve cazibesine rağmen, kelimenin tam anlamıyla ideal … Açık
Ada çevresindeki birçok gezintinin başlangıç ​​noktası Sairee Plajı’dır. Burası en ikonik olanlardan biri; Burada sahilde, Rama Rama’nın imzasını taşıyan kayayı görebilirsiniz. Vali, 19. yüzyılın sonlarında Ko Tao’yu ziyaret etti, o zamandan bu yana, sahildeki kaya ana cazibe merkezlerinden biri olmaya devam ediyor. Efsanevi kayalardan uzak olmayan, adanın en ilginç ve gezilen kültür bölgesi olan Balıkçılık Müzesi var. Yerliler tarafından kullanılan her türlü balık avlama cihazına ek olarak, müze nadir bulunan sualtı yaratıklarının ilginç bir koleksiyonunu temsil etmektedir, bu nedenle tur çok bilgilendirici olmayı vaat etmektedir.
Yakınlarda dikkat çekici bir nesne olan Balıkçılık Koruma Birimi var. Bu halka açık, bu yüzden herkes kıyı sularında bulunan nadir deniz türlerini ve bilim adamlarının nadir türlerin korunması için aldığı önlemleri keşfedebilir. Pitoresk Sairee Plajı’nın çevresinde birkaç ilginç cazibe merkezi bulunmaktadır. Kıyı kuzey kesiminde büyük bir balinanın kalıntılarını görebilirsiniz; bilim adamları, sadece derin denizlerdeki bu güçlü denizlerin kıyıda nasıl ortaya çıktığını tahmin edebilirler. Çok sayıda izlenim sağlayan elmas mağaralar, plajın yanında yer almaktadır. En çok ilham alan turistler kıymetli taş arayışına girerler; adanın en ilginç doğal cazibe merkezleri arasında elmas mağaralar belirtilmelidir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Tayland’daki Ko Tao, “emekliler ve çocuklar adası” olarak adlandırılıyor. Bölgesinde su parkları veya eğlence parkları olmasa da, burada çocuklarınızla vakit geçirmeniz için birçok fırsat var. Ko Tao, diğer … Açık
Adanın gerçek sembolleri, en yüksek tepelerinde bulunan sayısız görüntüleme platformudur. Çok ilginç hikayeler onlarla ilişkilidir; Sairee View gözlem güverte Sairee Plajı’nın yakın çevresinde bulunabilir. Bu yerler ile Panorama açılması sadece şaşırtıcı. Adanın en yüksek noktası Two View uyanışıyla donatılmıştır. Bu nedenle, bütün ada bir bakışta görülebilir; dağa tırmanmak turistler arasında en popüler eğlence seçeneklerinden biridir.
Muhteşem efsane, adanın güney kısmının unutulmaz panoramik manzarasını sunan John Suwan gözlem güverte ile ilişkili. Gözlem güvertesi, adaya yüzlerce yıl önce bir ev inşa etmek için mükemmel bir yer arayışında olan iki arkadaşın ismini almıştır. En ulaşılmaz tepelerden birinde inanılmaz güzel bir yer buldular ve bugün John Suwan adada en güzel olarak kabul ediliyor. Ko Tao kentinde yürümek de heyecan verici olmayı vaat ediyor. Orada birkaç şaşırtıcı Budist tapınakları ve antik konutlar, yanı sıra ilginç el sanatları dükkanları ve müzeler bulunmaktadır.
  Tayland’ın her yerinde, pirinç, Ko Tao’daki kursların çoğunun temeli. Bunu yüzlerce farklı şekilde pişiriyorlar ve sebze, et veya balık ile her yere hizmet ediyorlar. Burada sürpriz yok, Tayland’da … Açık
  Ko Tao adası, dünya çapında en iyi dalış ve şnorkelle yüzme yerlerinden biri olarak tanınmaktadır. Ada sualtı yüzme hayranları için gerekli altyapıya sahiptir. Tatilcilerin, rahatlamak ve su sporları yapmak için ihtiyaç duydukları her şeyi kiralayabilecekleri modern spor merkezleri bulunmaktadır. Yerel dalış kulüplerinin hizmetlerinin çok uygun olduğunu belirtmek önemlidir. Ko Tao, genellikle rahatlamak ve tüplü dalışın temellerini öğrenmek isteyen yeni başlayanlar için en önemli seçenektir. Ada yakınındaki yeni başlayanlar için inanılmaz güzel ve ilginç dalış alanları vardır. Deneyimli sporcular, derin dalış için uygun alanlar olduğu için Ko Tao’yu da severler. Adanın konukları ayrıca farklı bir seviye için sertifika alma fırsatına sahip olurlar.
Dalışa az ilgi duyan ve sadece güneşlenmek isteyenler için sakin bir atmosfer olan tatilciler de hayal kırıklığına uğrayacaktır. Sairee ve Mae Haad’ın tatil yerleri istedikleri her şeye ve hatta daha fazlasına sahiptir. Bu tatil köyleri iyi gelişmiş bir altyapıya, geniş bir otel yelpazesine, masaj salonlarına, spa merkezlerine, restoranlara ve mağazalara sahiptir. Su, adanın bu bölümünde inanılmaz derecede temizdir, bu yüzden tatil köyleri şnorkelle yüzme hayranları için uygundur. Adanın güney ve doğu kısımları, hiçbir altyapısı olmayan vahşi ve boş plajları ile ünlüdür.
Ko Tao Adası - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7

Ko Tao Adası ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm parkların haritası
Ko Tao Adası çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Marine National Park 'Than Sadeth-Koh Phangan' , 45 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Marine National Park 'Mu Ko Ang Thong' , 117.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Namtok Si khid' , 122 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Namtok Ngao' , 122.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Marine National Park 'Lam Nam Kraburi' , 128.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Ko Tao Adası ve Çevresindeki Turistik Yerler

Altı Senses Yao Noi

From the series “Turistler Tarafından Bilinmeyen, Dünyanın Nefes Kesen Güzellikteki Yerleri”
Yemyeşil tropikal ormanlarla çevrili lüks otel alanı 24 dönümlük bir alana sahiptir. Konaklamanız için bir kulübe seçen konuklar, ayrı panoramik terasta dinlenebilirler. Her kulübenin kendi yüzme havuzu vardır. Pitoresk sağlık tesislerinde, turistlerin kullanabileceği ilginç eğlenceler var. Görkemli spa salonunu ziyaret edebilir ve özel muamelelerin tadını çıkarabilir, sinemadaki en sevdiğiniz filmleri açık havada seyredebilir ve üç lokantadaki spesiyaliteleri tadabilirsiniz. Sağlık merkezindeki ulusal tarzdaki ilginç eğlence programları düzenli olarak gerçekleştirilmektedir. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Ko Tao’da araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

26.02.2024

Ko Tao Adası Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Ko Tao Adası Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Ko Tao Adası, Tayland Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Ko Tao’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Ko Tao’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018