OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Langkawi Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Langkawi, 99 birimden oluşan en büyük adalar adasıdır. Malacca Boğazı’ndaki Adamant Denizi’nden uzakta olmayan Tayland sınırına yakın bir Malezya topraklarında bulunur. Langkawi, Kedah ve Perlis ile yaklaşık aynı mesafede. Turistler Langkawi’ye her ikisinden de her saat adaya giden bir feribotla ulaşabilirler. Bunun yanında Langkawi’ye Kuala Lumpur’dan ova ile ulaşılabilir.
  Langkawi, aktif eğlencenin ilginç gezilerle birleştirilebileceği bir aile tatili için mükemmel bir yerdir. Çocuklar için mükemmel eğlence merkezleri var. Sıcak bir günün doruğunda, Annvs Kiddies Jungle Gym’in … Açık
Adanın pitoresk plajları, muhteşem deniz manzarası, temiz havası, konforlu otelleri ve modern servis seviyesi bakımından zengindir.

Langkawi, serbest ticaret bölgesidir, bu nedenle burada düzenli olarak ulusal ve evrensel adil ticaret gerçekleştirilir. Adadaki pek çok otel konferans ve konferans ortakları ile toplantı olanakları sunmaktadır.
Langkawi, kendi efsaneleri ve hacılar için kutsal yerleri olan adadır. Turistler, bir zamanlar yakılmış bir pirinç tarlası olan, sıcak yeraltı suları ve kara kumlu plajları olan Mahsuri türbesini ziyaret etmeyi ilginç bulabilir. Ayrıca Tasik Dayyang Bunting (hamile kız), Gua Cerita veya Gua Langsir’e tekne gezisi yaptırmanız da istenebilir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Langkawi’nin mutfak gelenekleri, Çin, Hint ve Tayland geleneklerinin eşsiz bir kombinasyonunu temsil ediyor. Ulusal mutfak restoranlarına ek olarak, Avrupa yemeklerini pişirmede uzmanlaşmış yemek mekanları … Açık
Çocuklarla olan aile dinlenme, yerel oceanarium’u ziyaret etmeden dolu olmayacaktır. Bu, tüm Asya’daki en büyük ve eşsiz oceanarium. Orada 198000 galon suda yaşayan 5 binin üzerinde farklı balık ve deniz hayvanını bulacaksınız. Başka bir eşsiz hedef, çeşitli timsahlar, yılanlar ve sürüngenlerle yapılan performanslarla sizi şaşırtacak timsah çiftliği.
  Langkawi adasında, dünyaca ünlü Heavenly Bridge - dünyanın en şaşırtıcı köprülerinden biri, sadece bir sütunla destekleniyor. Bu köprü iki dağ zirvesini birbirine bağlar. Uzunluğu 125 metredir. Turistler için bir çeşit gözlem platformunu temsil ediyor. Köprüden sık ağaçların ve dağ zirvelerinin çalılıklarına hayran kalmak çok uygun.
  Geleneklerin ve yerel halkın kültürünün araştırılması büyüleyici bir sürece dönüşebilir. Birçok ilginç eski adet görüyorlar; yüzyıllar önce olduğu gibi gerçekleştirilen kendi karakterleri ve renkli … Açık
Bu yerlerin en güzel doğal cazibe merkezi şelale Seven Wells. Bu isim, şelalenin dibinde doğal olarak oluşan yedi küçük göl nedeniyle elde edildi. Burada gezginlere şelalenin düştüğü dağın tepesine tırmanmaları öneriliyor. Yükseliş sırasında, birkaç mükemmel görüntüleme platformunu ziyaret edebilirsiniz. Tabiatı koruma alanında bir şelale var. Burada sevimli maymunları, renkli papağanları ve yerel faunanın diğer tipik temsilcilerini görebilirsiniz.
Langkawi Adanın en romantik yerlerinden biri de Doğu Köyü. Bu, yapay olarak oluşturulmuş bir doğanın köşesidir ve burada herkes kendileri için ilginç yerler ve aktiviteler bulabilir. Çocuklar kesinlikle beslenebilecekleri el yapımı tavşanlar olan bir kuşçuyu sevecekler. Aşık çiftler, bir katamaran üzerinde gölde yolculuk yapma şansına sahip olacaklar. Burada ata biniyor ve hızlı sürüş tutkunları motosikletlerde ve ATV’lerde yarışabiliyorlar.
  Takımadaları başkenti Kuah Kasabası’ndan keşfetmeye başlamanız önerilir. Kasabanın merkezinde, zarif köprüler ve kapalı teraslar, yapay havuzlar ve çeşmeler ile dekore edilmiş, pitoresk bir meydan olan Dataran … Açık
Tüm ailenin ziyaret etmesi ilginç olacak bir cazibe merkezi Arabian Stud Farm. Başlıca sakinleri atlardır. Burada turistler için büyüleyici at turları düzenlenir ve ayrıca hayvanların bakımında yer almaları da teklif edilir. Bu çiftliği tamamen ücretsiz olarak ziyaret edebilirsiniz ve at kiralamak için yalnızca küçük bir ücret alınır.
Adada çeşitli ilginç müzeler ve sanat galerileri bulunmaktadır. Galeria Perdana Müzesi, ziyaretçilerin dikkatine çok çeşitli bir koleksiyon sunuyor. Bu müze, bir zamanlar dördüncü Malezya Başbakanı Mahathir Mohamad’e sunulan hediyeleri saklıyor. Müzenin sergilenmesi birbirine bağlı üç binada bulunuyor. Sunulan hediyeler arasında güzel otomobiller, çeşitli ülkelerden sanat eşyaları, değerli aksesuarlar ve Başbakanın karısına verilen zarif mücevherler yer alıyor.
Langkawi - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Langkawi ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm parkların haritası
Langkawi çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Marine National Park 'Thaleban' , 59 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Khao Nam Khang' , 93.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Langkawi ve Çevresindeki Turistik Yerler

Langkawi Sky Bridge

From the series “Dünyanın En Yüksek Gözlem Platformları”
Benzersiz tasarımın bazı zayıf yönleri vardır. Şimşek nedeniyle inme olasılığı yüksek olduğu için, fırtınada köprü üzerinde kalmak kesinlikle yasaktır. Fırtına aniden başarsa, ziyaretçiler özel çıkıştan tahliye edilir. Deneyimli yolcular, köprü üzerinde yürürken, bulutlara yakın olma konusunda inanılmaz bir his olduğunu söylüyorlar. Bu yerlerde, bulutlar çok düşüktür, bu nedenle turistler Langkawi'nin muhteşem gökyüzünü, derin gökyüzünü ve deniz manzaralarını aynı anda alabilirler. Köprü, dünyanın en çekici gözcülerinden biri olarak kabul edilir. … Devamını oku

Malezya Gezisi: Görülecek Yerler

Air Itam Tapınağı da çok popüler bir destinasyondur. Tapınağın adı tam anlamıyla 'on bin Budak tapınağı' olarak tercüme edilebilir. Tam olarak tapınaktaki kaç adet Buddha resmi saklanıyor. Tanrı'nın en uzun heykeli 12 metre yüksekliğindedir. Tapınağın önünde büyük bir meydan var. Meydan, genellikle orada gerçekleşen fuarlar ve performanslar ile ünlüdür. Ülkenin doğa alanlarını tanımlamaya gelince, güzel Telaga Tujuh Gölleri'nden söz etmekten kaçınmak imkansızdır. Bunlar yedi adet kristal temiz dağ gölü olup, dağ yamacında aşağıda birbiri ardına yer almaktadırlar. Birçok ilginç efsane, bu göllerle bağlantılıdır. Onlardan birine göre, Telaga Tujuh perilerinin evi. …
OrangeSmile araç kiralama Langkawi’de araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

21.02.2024

Langkawi Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Langkawi Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Langkawi, Malezya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Langkawi’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Langkawi’den birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018