OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Gdańsk

Gdansk’ta Kültür. Ziyaret edilmesi gereken yerler - şehrin tarihi kısımları, tiyatrolar, müzeler ve saraylar

  Turistler, kentin yerel cazibe merkezlerini ziyaret etmesini gözlemlemeye başlamalıdır. Kural olarak, ziyaretçilerin Dlugi Targ ve Dluga caddelerinde yürüyüş yapmaları önerilir. Sadece bu sokaklarda yer alan her bina mimari sanatın gerçek bir şaheseridir. Lüks konakların çoğu, Orta Çağ döneminde inşa edilmiştir. O sırada sokak, şehrin en zengin vatandaşlarına ev sahipliği yapıyordu.
  Gdansk’daki en büyük ve en popüler alışveriş merkezi Galeria Baltycka’dır. Onu ilk kez ziyaret edenler girişte bir bilgilendirme broşürü almalıdır, aksi takdirde istenen mağazayı bulmak hiç kolay … Açık
Eski Belediye Sarayı - Ratusz Glownego Miasta - çarpıcı bir mimari yapıdır. Kulenin inşaatı 1379’da başlamış ve sadece 1492’de bitmiştir. Belediye Binası, o zamanın en ünlü ustalarını içeren büyük bir altın kubbe ile dekore edilmiştir. Kulenin yüksekliği 80 metredir, bu nedenle şehrin çeşitli yerlerinden görülebilir. Belediye binasının binası gezilere açıktır, bu nedenle herkes lüks iç tasarımını takdir edebilir.
İnşaatı 14. yüzyılın başlarında tamamlanan Dwor Artusa binası, daha az ilginç bir gezi hedefi değildir. Binanın tamamlanmasından kısa bir süre sonra, büyük bir yangın, ağır hasar gördü. Binayı orijinal haline getirmek için neredeyse yüz yıl sürdü. Turistlere genellikle güzel saray üzerinden rehberli turlara katılma imkânı sunulmaktadır. Burada ziyaretçiler, paha biçilmez antika mobilya koleksiyonunu, sayısız tablo ve armayı görebilirler. Sarayın önünde, Gdansk’ın sembolü haline gelen ünlü Neptün Çeşmesi yer almaktadır. Kentin belediye başkanının emri ile 1633 yılında inşa edilmiştir. Orijinal heykelin yazarı, o zamanın önemli bir ustası - Abraham van der Blocke. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Gdansk, Polonya’nın kuzeyindeki bir şehirdir. Nüfusu yaklaşık 500 bin kişiyi tahmin ediyor. Gdansk, Baltık Denizi’ndeki büyük bir limandır. Aynı zamanda gelişmiş makine yapımı ve petrokimyaya sahip bir … Açık
Gdansk’in unutulmaz ve güzel bir sembolü de liman vinci - Motława nehri üzerinde Żuraw. 15. yüzyılın ortalarında büyük gemiler için direklerin taşınması ve montajı için kullanıldı. O sırada vinç, üzerinde bütün kaldırma mekanizmasını durduran devasa bir çarktı. Tekerlek insan ayaklarının gücüyle hareket ettirildi; yüzlerce işçi ağır konteynerler göndermek için pedalları hareket ettirmek zorunda kaldı.
Gdansk at Night Altın Kapı (Zlota Brama), güzel Rönesans tarzının gerçek bir örneğidir. 17. yüzyılın başlarındaki şaşırtıcı anıt, insanlık erdemlerini - Adalet, Dindarlık, Akıl ve Rıza - gösterir. Kapının yakınında 15-16 yüzyıldan kalma güzel mimari yapılar var. Gdansk müzeleri ile ünlüdür. Turistler için en ilgi çekici müzeler Tarihi Müze, Ulusal Müze, Merkez Deniz Müzesi, Arkeoloji Müzesi ve Tarihi Su Mağarası.
Gdańsk - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9

İki günlük Gdańsk gezisinde ziyaret edilmesi gerekenler

Great Crane (Zuraw)
Nerede: Ulica Szeroka 67, Gdańsk; Telefon: +48 58 301 6938; Daha Fazla Bilgi: Tram;
Long Street and Long Market
Nerede: Ulica Dluga, Gdańsk; Daha Fazla Bilgi: Tram;
St Mary’s Church
Nerede: Ulica Podkramarska 5, Gdańsk; Daha Fazla Bilgi: Tram;
National Museum
Nerede: Ulica Torunska 1, Gdańsk; Telefon: +48 58 301 6804; Daha Fazla Bilgi: Tram;
Three Crosses Monument
Nerede: Plac Solidarnosc, Gdańsk;
Referans Bilgi
Tüm sarayların haritası
Gdańsk yakınındaki halka açık saraylar
♥   Sarayı 'Abbot’s Palace' Gdańsk, 7.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Gdańsk ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Muzeum Narodowe' Gdańsk, 2.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kiliselerin haritası
Gdańsk yakınındaki katedraller ve bazilikalar
♥   Bazylika św. Mikołaja, Gdańsk, 2.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Bazylika Konkatedralna Wniebowzięcia NMP (Mariacka), Gdańsk, 2.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Bazylika Archikatedralna Świętej Trójcy, Wniebowzięcia NMP i św. Bernarda, Gdańsk-Oliwa, 7.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Bazylika Katedralna Wniebowzięcia NMP, Pelplin, 47.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Konkatedra św. Jana Ewangelisty, Kwidzyn, 71.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Polonya’nın İkonik Kültürel Yerleri

Alışılmadık mimari Gdansk Eski Kenti'nin bir özelliğidir. Binalarının çoğu 13-18 asırlar arasında inşa edilmiştir. Kentin bu bölümündeki en eski yapılardan biri, 13. yüzyılda inşa edilen Meryem Ana Kilisesi Kilisesi'dir. Yapının özellikleri Gotik tarzdadır. Ulusal Deniz Müzesi, ülkenin limanlarını, seyir özelliklerini ve gemi yapımını anlatan fuarlara sahiptir. Eski Slav gemileri ve ortaçağ gemilerinin toplanmasına özel bir dikkat göstermeye değer. Ülkenin en önemli müzelerinden biri Auschwitz'deki Auschwitz-Birkenau Eyalet Müzesidir. Eski faşist toplama kamplarının topraklarında bulunuyor. UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer. Her yıl dünyanın dört bir yanından gelen bir milyondan fazla insan bu müzeyi ziyaret ederek Polonya Yahudi nüfusunun duyduğu dehşeti sonsuza kadar canlandı. …
OrangeSmile araç kiralama Gdansk’ta araba kiralama

Gdansk’un Kültürel Mirası Fotoğraf Galerisi

Gdansk’un Kültürel Simgeleri Haritası: Sanat galerileri, anıtlar, saraylar vb.

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Gdańsk Komşularında Kültürel Geziler

Gdańsk Kültür Rehberi. Gdansk’ta ziyaret edilmesi gereken büyüleyici yerler: tapınaklar, müzeler, kiliseler, tiyatrolar ve kaleler. Gdansk’ta 'mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler'e dair öneriler (adresler, telefon numaraları ve bağlantı linkleriyle). Bu sayfa bilgisini kullanarak kendi şehir gezinizi planlayın!
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018