OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Gdańsk

Gdansk’un Renkleri - Gelenekler, Festivaller, Düşünce Anlayışı ve Yaşam Tarzı

Gdansk Canal   Gdansk, her zaman unutulmaz anılar bırakacak güzel mimari anıtları ve tarihi mekanları ziyaret etmek isteyen birçok gezgin tarafından ziyaret edilmektedir. Şehir, her biri çok sayıda ilginç eğlence aktivitesinin eşlik ettiği sayısız festival sayesinde ilginç bir destinasyondur. Birkaç yıl önce Gdansk, Çikolata Festivali’ne ilk defa ev sahipliği yaptı. Tatil hem yerel halk hem de ziyaretçiler arasında hemen popüler oldu. Günümüzde festival her yıl düzenlenmektedir. Kutlama Aralık başında yapılır. Festival süresince ziyaretçiler ilginç filmler izlemeye, her türlü sergiye ve atölye çalışmalarına katılmaya ve elbette lezzetli tatlıları tatmaya davet ediyorlar.
  Gdansk’ta çocuklarla yapılan bir tatil sırasında Oliwa Hayvanat Bahçesi’ni ziyaret etmeye değer. Çok geniş bir alanı kaplar ve tüm sakinlerinin araştırılması bir saatten fazla sürer. Hayvanat bahçesinin … Açık
Gdansk’in çikolata fabrikaları ülkenin çok ötesinde bilinmektedir. Yerel çikolata üreticileri, orijinal heykeller de dahil olmak üzere çikolatadan çok sayıda alışılmadık tatlılar yaratır. Çikolatadan yapılmış heykel sergisi, festivalin en önemli etkinliklerinden biri. Tüm ziyaretçiler en sevdikleri figürü satın alabilirler.
Festival aynı zamanda, şekerlemecilerin çikolata yapımının sırlarını misafirlerle paylaştığı heyecan verici ustalık sınıflarının zamanı. Ayrıca ziyaretçilere bundan nasıl şeker çıkarılacağını ve çeşitli orijinal formlardaki çikolata çubuklarının nasıl yapıldığını öğretecekler. Tatlıların pişirilmesi sırasında, birçok profesyonelin birkaç yüzyıl önce yapılan tarifleri kullandığı belirtilmelidir. Festival en iyi şekerci ve heykeltraşlarla ödüllendiriliyor. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Gdansk kesinlikle gastronomik turizmin hayranları tarafından sevilecek. Şehir çok sayıda çekici restorana ve şirin kafeye ev sahipliği yapmaktadır. Popüler bir sinemanın yanında Bar Bados’u bulacaksınız. Bu … Açık
Tiyatro sanatının hayranları, şehrin sokak tiyatroları festivaline ev sahipliği yaptığı Temmuz ayında Gdansk’ı ziyaret etmeyi unutmamalıdır. Ana kutlama Eski Kent sokaklarında gerçekleşiyor. Festivalin amacı burada tiyatro gruplarının performansları için kullanılan sahnelerdir. Eski bir geleneğe göre, festivale çok sayıda komik fuar ve halk festivali eşlik ediyor. Kural olarak, festival süresince otuzdan az performans gösterilmez - günde 10 performans. Festival süresince turistler çok sayıda ilginç sergiyi ziyaret edebilir, çağdaş sanatçıların ve fotoğrafçıların eserleri hakkında bilgi alabilir. Heyecan verici yarışmaların hayranları da burada sıkılmayacak. Kural olarak, festival günlerinde Gdansk limanı sıradışı bir yarışın yeri haline geliyor. Bu yarışa katılmak için katılımcılar en alışılmadık şekillerde tekneler hazırlar. Yaz aylarında şehir çeşitli açık hava konserlerine ev sahipliği yapmaktadır. Neredeyse her hafta açık havada ve renkli fuarlarda performanslar düzenlenir, bu nedenle dinlenme programınız her zaman çok zengin ve ilginç olacaktır.
Green Gate, Gdansk   Polonya’nın kehribar başkentinin cazibesi ve ilk dakikalardan itibaren bir peri masalında olma hissi ile etkilediği dikkat çekiyor. Tüm şehir mimarisinin yanı sıra yerli misafirperverliği sayesinde. Bu şaşırtıcı değil, çünkü bu peri masalında öfkeli olmak kesinlikle imkansız. Yerliler hoşgörülü ve kolayca yeni fikirleri kabul ediyorlar. Bütün bunlar şehrin zengin tarihi yüzündendir (Gdansk, ’Danzig’in Ücretsiz Şehri’ idi). Herhangi bir soru varsa, onlardan her zaman yardım isteyebilirsiniz. Memnuniyetle tavsiye verecek veya her konuda yardım önereceklerdir. Nazik ve kibarlar ve bu her şeyde kendini gösteriyor.
Gdańsk’daki en iyi otelleri tavsiye ediyoruz
  Turistler, kentin yerel cazibe merkezlerini ziyaret etmesini gözlemlemeye başlamalıdır. Kural olarak, ziyaretçilerin Dlugi Targ ve Dluga caddelerinde yürüyüş yapmaları önerilir. Sadece bu sokaklarda yer alan her bina … Açık
Yerel sakinlerle iyi geçinmek oldukça kolaydır - Polonyaca birkaç kelime öğrenmeye değer - en azından tebrik - “Dzień dobry”. Sokaklardaki insanlar ’Pan’ veya ’Pani’ olarak ele alınmalıdır. Her adımda burada duyulabilecek en popüler kelime “prepraszam” dır (İngilizce olarak “üzgünüm” şeklinde). Yerli halk ayrıca, özellikle iş dünyasında görülen, biraz rahat ve yavaş olarak da adlandırılabilir. Önemli belgeleri her zaman yavaş ve doğru bir şekilde kontrol ederler. Bu yüzden zaman zaman onlara bazı koşulları hatırlatmaya değer, böylece herhangi bir eylem için kendilerine verilen zaman çok uzun sürmez.
Estatua de Neptuno Genellikle Gdansk ile ilişkilendirilen en popüler festivallerden biri Heineken Opener Festvial. Adından anlayabileceğiniz gibi, etkinlik Heineken bira şirketi tarafından desteklenmektedir. Burada tamamen farklı türlerden müzik dinleyebilirsiniz - kolej rockı, punk rock, tekno-house, indie, yeni metal ve alternatif rock. Zaman haziran sonu veya temmuz ayı başıdır. Gdynia’da, Lotnisko Gdynia-Kosakowo’da yer almaktadır. Organizatörler ziyaretçileri şaşırtmak için ellerinden geleni yaptığından, festivalin başlıkları her zaman ünlü ve popüler sanatçılar. Festival, art arda gençler arasında büyük popülerliğinden bahseden Avrupa Festival Ödüllerini kazandı.
  Gdansk, konuklarına renkli pazarlar, mağazalar, diskolar ve gece kulüplerinin yanı sıra güzel parklar ve bahçeler gibi çok sayıda eğlenceli eğlence tesisini ziyaret etmeyi teklif ediyor. Şehir, her yıl binlerce coşkulu … Açık
Klasik müzik tutkunları, Gdansk Müzik Yazının başladığı yaz ayının ilk ayında Schopenhauer’ın memleketini ziyaret ediyor. Mekan Ołowianka 1 St.’deki binadır. Bu festivali ziyaret etmek, güzel müziğin tadını çıkarmak ve düşünen insanlar bulmak için harika bir fırsat. Klasik enstrümanların muhteşem sesini hayranlıkla dinleyebileceğiniz bir başka festival de Archikatedra Oliwska’da. Seyircinin organ müziği dinlemek için bir ayı var - festival Haziran ayının sonunda başlıyor ve Ağustos başlarında sona eriyor. Abartı olmadan, Avrupa’nın en popüler festivallerinden biridir ve en azından uzun bir geçmişe sahip olması nedeniyle.
Sw. Brygidy, Gdansk Mart ayının başında (bazen Şubat sonunda) bir başka önemli olay daha yaşanır - yani pagan dönemine dayanan Topienie Marzanny (Marzanın Boğulması). Marzanna’yı, yani ölümün kendisini simgeleyen saman figürü, bir direğe konur ve genç kızlar tarafından boğulan yere taşınır. Boğulan yerde, Marzanna sadece suya atılmakla kalmaz, aynı zamanda ölümün ’ölülerden yükselmesini’ önlemek için de taşlanır. Ancak bu son değil - festivaller başlıyor ve tüm katılımcılar “ölümü fethetmiş” gibi hissediyor. Eğlenceli yarışmalar düzenlenir, her yerde müzik çalınır, geleneksel Polonya yemekleri sunulur - tatil her zaman eğlence dolu.
  1. Şehrin orta ve lüks otellerinde misafir odası rezervasyonu yapmayı düşünenlerin, otel çalışanlarından şehir haritası ve rehber sağlamaları istenmelidir. Şehirdeki dinlenmenizi daha kolay ve daha rahat hale … Açık
Polonya’nın kehribar başkenti, Avrupa’nın en eski fuarlarından birine ev sahipliği yapıyor. Buna Jarmark św denir. Dominika ve geç Temmuz ayında veya Ağustos başlarında düzenlenen. Burada her türlü sanat eserini satın alabilmenin yanı sıra amber Gdansk da ünlüdür, festival süresince ziyaretçiler havai fişek ve konser izlemek gibi bir çok etkinliğe katılmak için eşsiz bir fırsata sahiptir. Fuar Old Town’da düzenleniyor. Schopenhauer’ın memleketinde ayrıca yılda iki kez caz dinleyebilirsiniz. İlk festival olan Jazz Nights Ağustos’ta gerçekleşecek, ikincisi ise Eylül ayının sonunda veya Ekim ayının başında yer alan Jazz Jantar.
View from Gdansk Cathedrals Tower Temmuz ayının sonunda önemli bir etkinlik daha düzenlendi ve adı Nord / LB Baltık Sprint Kupası. Mekanı Gdansk Limanı, etkinlik her zaman muhteşem bir gösteri izlemek isteyen birçok izleyiciyi çekiyor. Buna ek olarak, festivalde, deniz gölgelikleri duyabilirsiniz, bu da ziyaretçilerin ’Sarhoş denizci ile ne yapmalıyız’ şarkı söylemesi için harika bir fırsat olacağını gösterir. Etkinlik sadece eğlencesiyle ünlü değil, rengarenkliği diğer tüm yarışlara karşı aşağılık değil ve bu yüzden her zaman bu kadar çok ziyaretçiyi bir araya getiriyor.
Gdańsk - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Referans Bilgi
Tüm kiliselerin haritası
Gdańsk yakınındaki katedraller ve bazilikalar
♥   Konkatedra Św. Bartłomieja i Opieki Przenajświętszej Bogurodzicy, Gdańsk, 2.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Bazylika św. Brygidy, Gdańsk, 2.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Bazylika św. Mikołaja, Gdańsk, 2.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Bazylika Konkatedralna Wniebowzięcia NMP (Mariacka), Gdańsk, 2.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Bazylika Archikatedralna Świętej Trójcy, Wniebowzięcia NMP i św. Bernarda, Gdańsk-Oliwa, 7.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Bazylika Katedralna Wniebowzięcia NMP, Pelplin, 47.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Konkatedra św. Jana Ewangelisty, Kwidzyn, 71.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
OrangeSmile araç kiralama Gdansk’ta araba kiralama

Fotoğraflarla Gdansk’un Renkleri

Gdańsk Haritasında Popüler Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Gdansk’un Komşu Şehirlerindeki Gelenekler ve Festivaller

Gdansk’un gelenekleri, düşünce anlayışı ve yaşam tarzına dair şehir rehberi. Gdansk’un ruhunu - otantik festivallerini, etkinliklerini ve kutlamalarını - keşfedebileceğiniz en iyi zaman aralığını öğrenin. Ayrıca, Gdansk’un ilgi çekici adetlerini, dünyaya ve turistlere karşı tutumunu açığa çıkarıyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018