OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Winnipeg

Winnipeg Seyahatinizi Hazırlayın: Tavsiyeler & İpuçları - Yapılması ve Uyulması Gerekenler

Winnipeg, Manitoba   1. Winnipeg’in mağazalarını ve pazarlarını ziyaret etmeyi planladığınızda, yerel parayı yanınıza almak daha iyidir. ABD doları bile her yerde kabul edilmez. Büyük banknotlardaki kağıt paralar genellikle dikkatli bir şekilde ele alınır. Bazı küçük dükkanlar ve marketler, banknotların gerçekliğini doğrulayamama nedeniyle bunu kabul etmeyebilir.
2. Para sadece bankalarda ve özel döviz bürolarında değiştirilmelidir. Bireylerin hizmetlerinden kaçınmak daha iyidir. Döviz kuru ve komisyon büyüklüğü farklı bankalarda önemli ölçüde değişebilir.
3. Çok fazla alışveriş yapmayı düşünüyorsanız, ülkeden ayrılacağınızda vergi iadesi almaya hak kazanmanızı sağlayacak özel belgeler hazırlamanız kesinlikle önerilir. Açık hava pazarlarında satın alınan mallar için makbuz alamayacağınızı unutmayın.
4. Alkollü içecekler ve tütün ürünleri sadece devlet mağazalarında satın alınabilir. İki tür orana sahipler - bir gün ve bir gece. Bu oranlar bazı mağazalarda önemli ölçüde değişebilir.
5. Şehrin sokaklarındaki durum oldukça güvenlidir. Şehrin merkezi kısmında geceleri bile güvenle yürüyebilirsiniz, çünkü burası her zaman çok kalabalık. Halka açık yerlerde, büyük alışveriş merkezlerinde ve ulaşımda kişisel eşyalarınızı yakından izlemeniz gerekir, çünkü yankılama seviyesi oldukça yüksektir. Gecenin geç saatlerinde şehrin uzak bölgelerine yürüyüş yapmak için gitmeyin. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
6. Güvenlik nedenlerinden ötürü, sadece birkaç dakikalığına bırakılmak isteseniz bile değerli eşyalarınızı arabanızda bırakmanız tavsiye edilmez.
7. Yerel parklar ve rezervler özel piknik alanları ile donatılmıştır. Pikniğe başlamadan önce tüm yerel düzenlemeleri açıklığa kavuşturmak önemlidir. Kuralların ihlali büyük para cezalarından kaynaklanmaktadır.
  Winnipeg alışveriş için mükemmeldir. Çeşitli fiyat kategorilerinde onlarca özel mağaza bulunuyor. Forks Market güzel bir tarihi binaya sahiptir. Bu şehrin en ünlü yeridir. Birçoğu, özellikle rahat bir yemek alanında … Açık
8. Tüm oteller standart Amerikan tipi duvar prizleriyle donatılmıştır. Hat besleme voltajı 110 V’dir. Bir yolculuğa çıkmadan önce, gerekli olduğunda uyumluluk ve stoklama adaptörleri için cihazlarınızı kontrol ettiğinizden emin olun.
9. Yerel restoranlar ve kafelerde ipuçları bırakmayı unutmayın. Kural olarak, toplam faturanın% 10-15’inin bir kısmı yeterli olacaktır. Küçük ödüller genellikle taksi şoförlerine, otellere ve kuaförlere hizmetçi olarak verilir.
10. Yürüyüşe çıkarken, kimlik belgenizin bir kopyasını almayı unutmamalısınız. Bazı eğlence tesislerine girmek sadece ziyaretçiler pasaportlarını gösterdikten sonra kullanılabilir. Değerli eşyalar ve nakit bir otel odasında kasada muhafaza edilmeli veya resepsiyonda depolanmalıdır.
Winnipeg - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Winnipeg’de Nereleri Ziyaret Etmeli - Benzersiz Yerler

Nekoma Tabanı

From the series “Terk Edilmiş Ünlü Askeri Üsler ve Kaleler”
  Kuzey Dakota'nın en önemli cazibe merkezlerinden biri, aynı adı taşıyan şehirden uzak olmayan Nekoma askeri üssü. Bu terk edilmiş tabaka alışılmadık piramidal yapıda özellikle dikkat çekicidir. Bugüne kadar bu formun neden savunma sisteminin inşası için seçildiği bilinmiyor. Bir kere, üssü büyük hava savunma sisteminin konuşlandırılması için kullanıldı. Bugünlerde terk edilmiş askeri üssü ziyaret eden turistler, eski radar ekipmanının geri kalan bölümlerini görebiliyorlar. … Devamını oku

Winnipeg ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

OrangeSmile araç kiralama Winnipeg’de araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

05.02.2023

Winnipeg Fotoğrafları

Winnipeg haritasında servisleri (eczane, polis, otopark, bankalar) arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Winnipeg Çevresindeki Şehirler için İpuçları

Winnipeg Seyahati - Tavsiyeler ve İpuçları. Alınması gereken önlemler, uymanız gereken kurallar, ve Winnipeg’de yapmaktan kaçınmanız gerekenler. Seyahatinizin beklenmedik sürprizler olmadan, pürüzsüz ve kolay geçmesi için yardımcı oluyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018