OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Kota Kinabalu Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Kota Kinabalu   Sabah eyaletinin başkenti olan Kota Kinabalu, Malezya’nın en büyük on kentinden biridir. Borneo Adası’nda bulunan şehir, yakındaki Mount Kinabalu’nun adını almıştır. Aktif turistlerin gözünde inanılmaz derecede çekici ve her yıl binlerce yabancı ziyaretçi toplar. Şehir popülaritesini kısmen tercih ettiği yere borçludur: Güney Çin Denizi kıyısındaki ve ’Tunku Abdul Rahman’ Milli Parkı’nda, eşsiz doğal cazibe merkezleri ve inanılmaz cazibe merkezlerinin bulunduğu bir hazine üzerinde bulunmaktadır.
  Kota Kinabalu’nun ana cazibesi, güzel ’Camiye Sabahı’ dır. İnanılmaz derecede uyumlu büyük ölçekli mimari kompleks, şehrin tam kalbinde yer almaktadır. Cami, bir kerede 5,000’e kadar cemaat … Açık
Şehrin tarihi yüzlerce yıl önce başladı. 19. yüzyılın sonlarında otantik Malezya şehri bir İngiliz sömürgesiydi, İngilizler bu yerleri yalnızca 1963’te bıraktılar. İkinci Dünya Savaşı sırasında büyük şehir tamamen yıkılmıştı, bir anlamda gerçek anlamda yeniden inşa edilmek zorundaydı. Kota Kinabalu, 1967 yılına kadar yeni görüntüsünü aldı. Şimdi ana ayırt edici özelliklerinden biri, planlı bir sokak düzeni. Hepsi, kıyı şeridine tam olarak paralel veya dik olarak konumlanmış, bu da şehri yürüyüş için çok uygun hale getiriyor. Burada kaybolmak neredeyse imkansız.
Kota Kinabalu’nun kelimenin tam anlamıyla 20. yüzyılın ortalarında yıkıntılarda kaldığı düşünüldüğünde, günümüz kentinde çok az savaş öncesi manzara var. Ancak, yeni doğmuş eski şehir otantik ulusal çekicilikten yoksundur. Modern kültürü, pek çok farklı biçimde ifade bulan geleneksel Malezyalı, İngiliz ve Çin kültürünün şaşırtıcı bir birleşimi. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Muhteşem plajlar ve modern dalış merkezleri, yürüyüşler ve renkli pazarlar, cazip restoranlar ve gece kulüpleri için güzel yerler bolluğu - Kota Kinabalu ziyaretçileri için dinlenmek için yer eksikliği yok. Şehrin ana … Açık
Kent, yöresel halkın geleneksel el sanatlarını satın alabileceğiniz güzel şarküteri pazarlarına ve özgün hediyelik eşya dükkanlarına sahiptir. Gurmeler şehirde faaliyet gösteren çeşitli restoranları takdir etme fırsatına sahip olacak. Alışveriş meraklıları, haftalık Pazar fuarları için düzenli bir mekân haline gelen ’Jalan Gaya’ Caddesi’ni mutlaka ziyaret etmelidir.
Filipino Market Kota Kinabalu Mevcut Kinabalu Cote’nin başlıca cazibe merkezleri arasında ilginç müzeler ve el sanatları dükkanlarının yanı sıra güzel camiler ve fütüristik modern binalar bulunmaktadır. Kentin etekleri, keşifleri yürüyüş meraklılarına çok fazla izlenim veren ilginç doğal sit alanları bakımından zengindir. Dikkat çekici diğer çekici özellikler arasında yerlilerin dostça ve misafirperver bir tavrı vardır. Misafirleri yabancı ülkelere büyük saygıyla karşılarlar ve elbette rahatça ortak bir dil bulurlar - İngilizce. Burada, hemen hemen herkesin temel seviyede İngilizce, iyi eğitimli yerel sakinleri akıcı ve konuşma dilinde kullanmaktadır. Misafirlerinin hiçbirini kayıtsız bırakmayan, çok yönlü bir kültürü olan çok uluslu şehir, her türlü eğlence severler için idealdir.
  Kota Kinabalu, plaj tatili için ideal bir yerdir. Burada tatil yapan gezginler, kar beyazı kumları ve gök mavisi sularıyla muhteşem plajların tadını çıkarabilir. En popüler ve güzel plaj, şehrin batı kesiminde bulunan … Açık
  Tanjung Aru, Kota Kinabalu’nun tüm konukları için plaj rekreasyonu için ideal bir yerdir. Rahat, kumlu ve düzdür. Bu özellikler plajı aile tatilcileri için uygun hale getirir. Plaj bölgesi de bir yat kulübü içerir, bu nedenle tüm turistler bir yat kiralayıp balık tutmaya ya da sadece sahil boyunca ilginç bir gezintiye çıkabilir. Plajdan çok uzak olmayan tatilciler Prens Philip’ten bir park bulacaklar. Yakınlarda birkaç tane rahat otel var. Bu, inanılmaz ilgi çekici dalış alanlarına ulaşmak için motorbotla sadece 20 dakika sürdüğü için dalış tutkunları için harika bir yerdir. Kıyı şeridinden çok uzak olmayan, egzotik yerleri keşfetmeye veya özel plaj gevşemeye istekli olan herkes için ideal olan beş adet pitoresk küçük ada vardır.
Kota Kinabalu Sunset Bukit Istana Lama Tepesi’nin üstünde, çok ilginç bir yerde bulunan Sabah Devlet Müzesi’ne katılarak, tatilinizdeki konaklamanızı çeşitlendirin. Müze, milli geleneklere sıkı sıkıya bağlı olarak inşa edilmiş göz alıcı bir binada açıktır. Müzede sergilenen ürünler arasında, ziyaretçilere sayısız tarihi ve arkeolojik eserler, yerel zanaatkârlar tarafından el sanatları ve çeşitli sanat eserleri bulacaksınız. Eski seramikler müzede sergilenen en değerli eşya kategorilerinden biridir. Son olarak, ziyaretçiler müzenin topraklarında bulunan doğal bilim merkezine de katılabilirler.
  Kota Kinabalu, çok sayıda iyi otel sunmaya hazır. En üst düzeyde kalma hayranları, The Magellan Sutera Hotel’e dikkat etmelidir. Şehrin en prestijli bölgelerinden biri ve kusursuz bir altyapıya sahip. Otel, büyük … Açık
Son yıllarda, müze artık bir botanik bahçesi ve çeşitli hediyelik eşya dükkanları içeren büyük bir eğlence merkezi haline geldi. Bir dizi lezzet ve ulusal mutfağın en popüler yemeklerini sunan mükemmel bir restoran bile vardır. Kota Kinabalu, kültürel aktivitelerle birleştirilmesi kolay olan aktif rekreasyon için neredeyse sınırsız fırsatlar sunuyor.
Kota Kinabalu - rehber bölümleri 1 2 3 4 5

Kota Kinabalu ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm parkların haritası
Kota Kinabalu çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   State Park 'Tunku Abdul Rahman' , 9.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   State Park 'Pulau Tiga' , 56.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Taman Negara Banjaran Crocker' , 63.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   World Heritage Site 'Kinabalu Park' , 66 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Malezya Gezisi: Görülecek Yerler

  Şu anda Malezya, eko-turizm adı verilen ünlü bir yer haline gelmiştir. Turistlerin ünlü doğa rezervlerine geziler düzenlemeleri, dağlara tırmanmaya, tekne turuna çıkmaya veya rafting yapmaya çalışmaları önerilir. Doğal olarak, Malezya'daki çekimlerin çoğunluğu ulusal rezervler ve genel olarak güzel yerel doğayla bağlantılıdır. …
OrangeSmile araç kiralama Kota Kinabalu’da araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

2024 yılında ilk misafirlerini ağırlayacak. Farklı kategorilerde 313 oda bulunacak, odaların içi ve otel alanları birinci sınıf otelin ana özelliklerinden biri haline gelecek. Odaları dekore ederken, kalitesiyle ünlü ve dünyanın en iyilerinden biri olarak kabul edilen yerel tekstillerin kullanılması planlanıyor. Oku bunu

01.02.2023

Kota Kinabalu Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Kota Kinabalu Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Kota Kinabalu, Malezya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Kota Kinabalu’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Kota Kinabalu’ndan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018