OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Pekin

Pekin’de Kültür. Ziyaret edilmesi gereken yerler - şehrin tarihi kısımları, tiyatrolar, müzeler ve saraylar

The Forbidden City, Beijing   Pekin, benzersiz tarihi eserleriyle turistleri cezbetmeyi asla durdurmaz. Tatil yapanlar her zaman sayısız büyüleyici turlara ve geniş kapsamlı kültürel programlara katılmaya davet edilir. Burada herkes eğlenceyi kişinin zevkine göre seçebilir. Temple of Heaven, en dikkat çekici mimari topluluklardan biridir. Tapınak beş yüzyıl öncesinden önce inşa edilmiştir. Tapınağın çatısı, olağandışı gökyüzü-mavi fayanslarla süslenmiştir. Tapınak sesi adını daha da sembolik hale getiriyorlar.
  Pekin, Çin’in ikinci büyük şehridir. Bununla birlikte, birinci sırada yer alan Şangay ülkenin ekonomik ve eğlencelidir. Pekin, kültürel ve politik başkentidir. Şehir büyüleyici ve harika bir hızda değişiyor. … Açık
Pekin’in banliyö alanları, ’Kralların Vadisi’ gibi pek çok önemli yere sahiptir. Ming Hanedanı’nın 30 hükümdarı bu vadiye gömülmüşlerdir. Mezarın girişine son zamanlara kadar kesinlikle yasak olmuştur. Sadece seçilmiş şahısların efsanevi imparatorların mezarını görme şansları vardı. Bugün bu ilgi çekici yer ziyaretçiler arasında çok popüler.
Pekin’deki Gugong Sarayı, Seddi’nin yanı sıra daha dikkat çekici bir mimari yapıdır. 15. yüzyılın başında inşa edildi ve uzun yıllar boyunca Çin yöneticilerinin ikametgahı olarak kaldı. Saray, bir ana binadan ve birkaç yardımcı binadan oluşan büyük ölçekli bir mimari kompleks. Sarayın toprakları da uzun süre kapalı kalmıştı, bu yüzden bu görüşte başka bir ilginç adı vardı - Yasak Şehir. Modern şehri tanımlamaya gelince, ana ve en iyi bilinen simgesi, bir milyondan fazla insana ev sahipliği yapabilecek dünyanın en büyük meydanı olan Tiananmen Meydanı’dır. Meydanın yanında bulunan dikkate değer nesneler arasında sadece Mao Zedong Türbesi ve Parlamento Binası’ndan söz etmeyi başaramayız. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Pekin’de, çocuklu gezginler, sayısız eğlence parkları, modern sinemalar ve alışveriş merkezleri bulacaklar. Güzel parklarda yürüyebilir veya ilginç müzelere katılabilirler. Happy Valley Park, çocuklu gezginler … Açık
Beihai Park, yürüyüş ve açık hava rekreasyon faaliyetleri için kesinlikle en iyi yerdir. Bu park şehrin kalbinde yer almaktadır. Park, bin yıl önce aynı adı taşıyan göl çevresinde kurulmuştur. Göldeki bu güzel bahçede çoğu zaman ülkenin dinlenme imparatorları vardı. Bugün hala eski ağaçlardan ve çiçek yataklarından ayrı olarak bu parkta güzel devlet binaları görebilirsiniz. Opera severler, yerel tiyatroyu ziyaret etmeyi, tüm oyunların ve performanslarının unutulmaz olması gerektiğini unutmamalıdır.
Beijing West Train Station   Yiheyuan Yaz Sarayı ve Cixi’nin saray ve park topluluğu bir çeşit “Pekin Versailles”. Gerçek bir estetik hazine sahip olmak isteyen herkes önce buraya gelmelidir. Özellikle burada bir gün batımı bulmak için yeterince şanslıysanız, daha romantik bir mekanın hayal edilemeyeceğini kesinlikle kabul edersiniz. Çin mimarisinin tüm çekiciliği ve güzelliği, izleyicinin gözünde yansıtılıyor. Park çok büyük ve çok popüler bir turistik yer olmasına rağmen, burası, her bir kısmı bir ziyaretçinin kalbine doğru akan “kişisel” gibi görünen özel bir atmosfer.
  Pekin’de her zevke ve bütçeye uygun lokanta bulacaksınız. Bu şehirde garip bir şey yok çünkü bu şehir, yeni mutfak deneyimleri arayanlar için en popüler tatil merkezlerinden biri. En zorlu gurmeler, oryantal … Açık
Bir başka romantik yer ise Shichahai bölgesindeki güzel bir gezinti yeri olan Lotus Lane’dir. Burada birçok orijinal restoran ve kafenin yanı sıra hediyelik eşya satın alabileceğiniz dükkanlar bulacaksınız. Gost Street, harika fotoğraflar çekebileceğiniz başka bir turistik rotadır, çünkü burası, ziyaretçilerin bir sunpuddle gibi çaldığı yanan ışıklar ile çok etkileyicidir. Ziyarete değer başka bir yer Guguanxiangtai, Pekin Gözlemevi. Bu, kendinizi gürültüden ayırabileceğiniz ve antik çağa dokunabileceğiniz ve şeylerin daha önce nasıl kullanıldığı hakkında birçok yeni bilgiyi öğrenebileceğiniz bir tür barış adacığıdır.
Beijing İmparatorluk Hazinesi açıkça diğer müzeler arasında öne çıkıyor. Yasak Şehir’de yer alır ve muhteşem antika eşya koleksiyonuna sahiptir. Çin Havacılık Müzesi, Çin’in tümünde türünün ilk kültür kurumu olması ve tüm dünyadaki en iyilerinden biri olarak görülmesi açısından dikkat çekicidir. Havacılık meraklıları bundan memnun olacak. Ayrıca şehirde Madame Tussauds Müzesi var. Burada balmumu figürleri arasında, Michael Jackson, kraliyet yedi İngiliz Ailesi, Marilyn Monroe, Bruce Lee’nin yanı sıra geleneksel kıyafetlerde Çin uyruklu kişilerin temsilcilerini görebilirsiniz.
  Pekin sakinleri şefkat ve konukseverlik ile ayrıcalıklıdır. Avrupa ülkelerinin turistlerine büyük merakla bakıyorlar. Kentin banliyö bölgelerinde gezinirken, yerel halk ilk bakışta alışılmadık bir şekilde size … Açık
Şehirde en sıra dışı gezginler için bile gerçek bir keşif olacak çok alışılmadık binalar var. İlk etapta, şekli nedeniyle yaygın olarak “Kuş Yuvası” olarak adlandırılan Pekin Ulusal Stadyumu. Yapım 2008 Olimpiyat Oyunlarının düzenlenmesiyle şartlandı. Bir başka eşsiz bina ise Pekin’deki fütüristik Galaxy SOHO kompleksidir. Bu proje ünlü mimar Zaha Hadid’in stüdyosu tarafından tasarlandı. “Yumurta” olarak bilinen Ulusal Sahne Sanatları Merkezi, Çin’in başkentinin tarihi bölümünde yer alması açısından dikkat çekicidir. Özellikle, bina uzaktan güzel görünüyor.
Aşağıdaki bölümde, Pekin ve çevresinde gezi biletlerimizden veya şehir keşif turlarından birine ulaşabilirsiniz. Web sitemiz, yerinde yapılan çevrimdışı satın alımla karşılaştırıldığında% 10-30 daha düşük bilet fiyatları sunuyor.

Pekin ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Kendi Pekin gezinizi planlayın: kiliseler, müzeler ve kaleler

Cennet Tapınağı, Pekin

Haritada konum:     Gerçekler:
»   Cennet Tapınağı, sadece ana dairesel şekle sahip olan Hasat Tapınağı manastır kompleksidir.
»  Tapınak 500 yılı aşkın bir süredir; Çin'in en önemli tarihi yerlerinden biridir.
»  Tapınağın ana binalarının çatıları, gökyüzünün rengi olan mavi sırlı fayanslardan yapılmıştır.
»  Cennet Tapınağı 1420'de inşa edildi ve ilk olarak Gökyüzü ve Dünya Tapınağı olarak adlandırıldı; Cennet ve Dünya için dualar yapıldı.
»  Tapınak, dış ve iç iki duvarla çevrilidir. Cennetin Tapınağı'nın güney kısmı karedir ve kuzey kısmı yuvarlaktır, çünkü bir daire gökyüzü güçlerini temsil eder ve bir kare Dünya'nın güçleri için hizmet eder.

Yazlık Saray, Pekin

Haritada konum:     Gerçekler:
»   Yaz Sarayı, Pekin'in eteklerinde bulunan imparatorların ikametgahıdır. Sarayın yakınında bulunan parkta 3.000'den fazla tesis bulunmaktadır.
»  Yaz Sarayının orijinal adı Çinlendikten sonra 'huzur ve barış parkı' anlamına gelir.
»  İmparatorun emriyle 1750'de, Berrak Dalgalar Bahçesi orada atılmıştır. Orada insan yapımı bir göl ile birlikte bir Budist tapınağı inşa edilmiş bir Uzun Ömür Tepesi yaratıldı.
»  Sahil yakınlarında bulunan uzun bir koridor, dünyanın en uzun boyalı koridoru olarak kabul edilir; 728 metre sürer.
»  Bu uzun koridorun duvarlarına yaklaşık 8.000 fotoğraf asılıyor.
»  Plaj, sarayın yapımı için harcanan Empress Dowager Cixi'nin tercih ettiği ünlü mermer bot için 940.000 kg gümüşe denk gelmektedir.

Pekin Ulusal Stadyumu, Pekin

Haritada konum:     Gerçekler:
»   Pekin Ulusal Stadyumu, kendine özgü görünümü nedeniyle Kuş Yuvası olarak adlandırılıyor.
»  İnanılmaz oranlarda büyük bir yapı, aralarında çok fazla alan olan metal dalları birbirine geçirerek havadarlık hissi yaratır.
»  Stadyumu inşa etmek için 325 milyon euro harcamıştı.
»  Pekin Stadyumu, dünyanın en büyük binalarından biridir. 91.000 seyirciye ev sahipliği yapıyor.
»  Supercup, Cup ve Olimpiyat Oyunları burada düzenlendi.

National Museum of China, Pekin

Haritada konum:     Gerçekler:
»   Ulusal Çin Müzesi'nin temel amacı, Çin sanatının ve tarihinin korunması ve tanıtımıdır.
»  Müze, cephesi on bir sütunla süslü dört katlı bir binadır.
»  Mekan iki müzeyi birleştiriyor.
»  Çin Ulusal Müzesi, geçmişi 5000'den fazla dönemi kapsayan yarım milyondan fazla sergi içeriyor.
»  En ünlü sergilerden biri, yeşim yüzlü binlerce parçadan ve altın telle birbirine bağlanmış Jade Prensidir.

Railway Museum, Pekin

Haritada konum:     Gerçekler:
»   Pekin'de iki demiryolu müzesi var. Biri büyük bir hangarda şehrin eteğinde.
»  Çin demiryolu ağının farklı gelişme dönemlerine ait 50'den fazla lokomotif topladı. İsterseniz, herhangi birine tırmanabilir ve trenleri içeriden inceleyebilirsiniz.
»  Birkaç eski buharlı lokomotifin Mao Jie Dong ve diğer ünlü insanlara ait kabartmaları var. Bu kabartmalar lokomotiflerin ön panellerine damgalanmıştır.
»  Başka bir müze Doğu Tren İstasyonu binasında. Dört katlıdır ve ülkedeki demiryolu trafiğinin tarihine adamıştır.
»  Doğu Demiryolu İstasyonu, 1906 yılında İngilizler tarafından inşa edildi ve Çin'in en büyüğü oldu. Demiryolu hareketi ile ilgili çeşitli kalıntılar var.
»  Antik biletleri ilginç bir şekilde sergiliyor. Qing ve Guo Min Dao imparatorluk hanedanının egemen olduğu vakalar vardır. Halen çalışma koşullarında olan bilet göndermek için bir baskı cihazı göreceksiniz.
»  Ayrıca, yeni yüksek hızlı tren modellerinin sunulduğu modern bir fuar da bulunmaktadır.
Pekin - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

İki günlük Pekin gezisinde ziyaret edilmesi gerekenler

Tiananmen Square
Nerede: Tiananmen Dong, Pekin; Telefon: +86 (0)10 6524 3322; Metro: Tiananmen Dong;
The Forbidden City
Nerede: Tiananmen Dong, North of Tian´anmen Square, Pekin; Metro: Line 1 to Tian´anmen Dong, Tian´anmen Xi; Daha Fazla Bilgi: The rice for an audio tour is rmb 40 plus rmb 100 in deposit.;
Summer Palace
Nerede: 19 Xin-jian-gong-men Road, Pekin; Telefon: +86 (0)10 6288 1144; Metro: District Haidian;
Temple Of Heaven
Nerede: Tiantan Donglu, Pekin; Metro: Qianmen;
Yonghegong Lamasery (Lama Temple)
Nerede: Yonghe Gong Dajie 12, Pekin; Telefon: +86 (0)10 6404 4499; Metro: Yonghe Gong/Lama Temple;
798 Space
Nerede: Jiuxianqiao Lu, Jiuxianqiao Beilu, Pekin; Telefon: +86 (0)10 6438 4862;
Liulichang
Nerede: Liulichang Street, Xuanwu District, Pekin; Metro: Hepingmen;
Referans Bilgi
Tüm sarayların haritası
Pekin yakınındaki halka açık saraylar
♥   Sarayı 'Taiji Palace' , 0.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sarayı 'Forbidden City' , 0.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sarayı 'Summer Palace' Beijing, 13.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Pekin ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Palace Museum' Beijing, 0.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'National Art Museum of China' Beijing, 1.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Pékin Fine Arts' Beijing, 3.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Capital Museum' Beijing, 4.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Beijing Art Museum' Beijing, 6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
OrangeSmile araç kiralama Pekin’de araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

05.02.2023

Pekin’in Kültürel Mirası Fotoğraf Galerisi

Pekin’in Kültürel Simgeleri Haritası: Sanat galerileri, anıtlar, saraylar vb.

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Pekin Komşularında Kültürel Geziler

Pekin Kültür Rehberi. Pekin’de ziyaret edilmesi gereken büyüleyici yerler: tapınaklar, müzeler, kiliseler, tiyatrolar ve kaleler. Pekin’de 'mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler'e dair öneriler (adresler, telefon numaraları ve bağlantı linkleriyle). Bu sayfa bilgisini kullanarak kendi şehir gezinizi planlayın!
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018