OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Seul Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Seul asırlık geçmişi olan muhteşem bir şehirdir. En kalabalık şehir ve Güney Kore’nin başkenti. Tarihi kayıtlara göre, modern Seul’deki büyük bir kasaba, MÖ 4. yüzyılda zaten vardı. O zamana Wiryeseong denirdi. Daha sonra şehir Baekje’nin başkenti oldu. Avantajlı bir stratejik lokasyona sahip olduğu için şehir, binlerce yıldır önemli statüsünü korumuştur. Seul bugünkü ismini 1948’de aldı. Güney Kore’nin başkenti ilan edildi ve sonunda bağımsızlığını kazandı. Şu anda şehrin nüfusu yaklaşık 10 milyon kişidir. Modern Seul, kontrast ve şaşırtıcı özelliklerle doludur.
  Lüks ve lüks oteller Seul’deki misafirperverlik altyapısının önemli bir bölümünü oluşturmaktadır. Her biri yeni misafirler çekmek için ilginç hizmetler ve mükemmel hizmet sunuyor. Lüks Grand Hyatt Seoul, … Açık
Muhteşem tarihi anıtlarla çarpıcı bir tezat oluşturan inanılmaz derecede şaşırtıcı modern mimariye sahip büyük ve hareketli bir şehir. Yerliler gelenekleri ve kültürleriyle gurur duyuyorlar. Seul’de, çok sayıda ilginç sanat merkezi var. Yerli halkın kültürel mirası hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen gezginler, kesinlikle ilginç halk etkinlikleri ve sergiler için kalıcı bir mekan olan ’Hakgochzhe’ yi ziyaret etmelidir.
’Hvanhak-dong’ doğal pazarında bir gezinti, şehrin eşsiz atmosferini ve halkının dinamik yaşamını tanımanın harika bir yoludur. Bu bit pazarı, kentin en büyüğüdür - her türlü mal satan 500’den fazla tezgah bulunmaktadır. Birçok turist, paha biçilmez antika hazineleri ve nadir sanat eserlerini bulmak için burayı ziyaret ediyor ve diğerleri, ulusal rengin eşsiz atmosferini arıyor. Renkli tezgâhların arasından geçerken turistler, ulusal motifler, sıradışı mobilyalar ve antikalar ve diğer birçok paha biçilmez tarih eseriyle muhteşem Budist heykelleri ve tablolarını görecekler. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Seul dünyanın en eski şehirlerinden biridir. Böylece, kendi topraklarındaki tarihi simge sayısı sayılmaz. Göz alıcı turistik yerlerin yanı sıra, modern mimari yapılar ve ilginç doğal cazibe merkezleri de dikkat … Açık
Gastronomik turizmin bağlıları da Seul’u çok ilginç buluyor. Restoran ve kafelerin seçimi sadece şaşırtıcı. Oldukça ilginç bir gerçek - Şehrin her semtinde kendine özgü ’gastronomik uzmanlık’ vardır. Şehirdeki en iyi ’tteokbokki’ yi denemek isteyen gezginler (acı biberli özel bir soslu pirinç kekleri), yerel yemeklerin en iyi şekilde pişirilmesiyle ünlü olan ’Sindandon’ bölgesine gitmeliler. Et lezzetleri hayranları kesinlikle ulusal ’Jokbal’ tabağı (özel olarak pişirilmiş domuz ayakları) beğenecektir. ’Chanchhundon’ mahallesindeki şefler bu et lezzetini en iyi şekilde hazırlar. Seul’de, en popüler restoranların en yoğun olduğu birkaç ana gastronomi caddesi var. Sam Jong Dong Caddesi’nde, turistler dünyanın farklı mutfaklarını sunan yemek mekanlarını bulabilirler.
Seoul Charming Seoul, farklı hobilere sahip gezginler için mükemmel bir altyapı sunar. Gezilere, alışverişe ve gastronomi turlarına meraklı ziyaretçiler burada sıkılmayacak. Modern şehir, çocuklu turistler için bile harika bir yerdir. Cazip özellikleri arasında, çok sayıda eğlence ve tema parkından bahsetmek önemlidir. ’Lotte World’, dünyanın en büyük eğlence parklarından biri olarak kabul edilmektedir. Asırlık geçmişi ve modern gökdelenleri, muazzam muhteşem parkları ve canlı alışveriş caddeleri, sayısız şirin restoranı ve hediyelik eşya dükkanlarıyla güzel tapınaklar - bunlar, her yıl milyonlarca yabancı konuk çeken modern Seul’un ana özellikleridir.
  Seul, misafirlerini sadece ilginç cazibe merkezleriyle değil aynı zamanda iyi bir eğlence seçeneği yelpazesiyle şaşırtacak. ’Lotte World’ Park, uzun yıllar boyunca bilinen ve en çok ziyaret edilen eğlence … Açık
  Seul, geleneksel olarak çok sayıda turisti çocuklarıyla çeken güzel düz plajlarıyla ünlü Sarı Deniz’den uzak değildir. Bu muhteşem plajlara başkentten ulaşmak yaklaşık bir saat sürecek. Yaz aylarında, deniz kenarında her zaman çok sayıda tatilci vardır. Sarı Deniz’in kıyı bölgeleri uzunca ilginç bir gezi noktası haline gelmiştir. Birçok gezgin düşük gelgit sırasında yerel plajları ziyaret etmeye çalışır. Bu süre zarfında, birkaç metre uzunluğundaki bir şerit serbest bırakıldı ve çeşitli kabuklu deniz hayvanlarını ve midelerini görmek mümkün. Sarı Deniz Plajları, sayısız kafe ve plaj ekipmanı kiralama ofisi içeren iyi gelişmiş bir altyapıya sahiptir. Çok rahatlar, bu yüzden pek çok turistin neden günlerce orada geçirdiğini merak etmeyin.
Seoul Tam yalnızlık ve mahremiyet atmosferi arayan tatilciler Sindo Adası’nı ziyaret etmelidir. Sürekli feribot servisi adaya sahili bağlar. Sindo, güzel ve kalabalık olmayan plajlarıyla ünlüdür. Sağlıklı yaşam ve iyileştirici uygulamaların hayranları, dünyanın en iyileri arasında tanınan Seul’un akupunktur ve fitoterapi merkezlerini ziyaret etmeyi çok ilginç bulacaktır. Bu merkezler, doğal bileşenleri içeren nadir iyileşme uygulamaları sunmaktadır.
Seul - rehber bölümleri 1 2 3 4

Seul ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Seul’un alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' Dongdaemun Market' Seoul, 0.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Daehangno' Seoul, 1.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Insa-dong' Seoul, 1.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Myeongdong' Seoul, 1.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Jongno' Seoul, 2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Seul kaleleri
♥   Kalesi 'Acha Mountain Fortress' , 9.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Namhansanseong' , 16.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Suwoneub Fortress' , 31 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Seul ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Savina Museum' Seoul, 1.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Museum of Korean Buddhist Art' Seoul, 1.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Ilmin Museum of Art' Seoul, 2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Kumho Museum of Art' Seoul, 2.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Artsonje Center' Seoul, 2.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Seul ve Çevresindeki Turistik Yerler

Everland Park

From the series “Dünyadaki En Fantastik Lunaparklar”
Su eğlencelerini tercih eden ziyaretçileri hoş bir sürpriz beklemektedir. Misafirlerin elinde muhteşem havuzlar ve renkli su kaydırağı bulunan mükemmel bir su parkı bulunmaktadır. Yılda birkaç kez fantastik çiçek festivalleri, eğlence parkının topraklarında gerçekleşir. Park tamamen değişir ve harika görkemli çiçek düzenlemeleri ve gezegenin en iyi çiçekçiler tarafından yapılan çiçek tarlaları ile süslenmiştir. Everland, dünyanın en çok ziyaret edilen eğlence parklarından biridir. 2011 yılından bu yana ziyaretçi sayısı yılda 6,5 ​​milyondan fazla. … Devamını oku

Daewon Parkı Gözlemevi

From the series “Gök-Geçit Severler için Mükemmel Mimari Yapılar”
Romantik insanlar Seongnam'ın ana cazibe merkezini ziyaret etmek istiyorlar. Kulesinin en üst katlarından birinde, romantik bir akşam yemeği için kasabada en iyi yer olan bir restoran bulunmaktadır. Gözlemevini yılın herhangi bir saatinde ziyaret edebilirsiniz. Açılışından bu yana, inanılmaz kültürel etkinlikler için kalıcı bir mekan. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Seul’de araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

20.02.2024

Seul Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Seul Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Seul, Güney Kore Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Seul’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Seul’den birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018