OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Aruba

Aruba için Seyahat İpuçları - Neleri Önceden Hazırlamalı, Oradayken Nelere Uymalı

  1. Aruba adası, Hollanda Krallığının bir parçasıdır. Rus vatandaşlarının Aruba’ya giriş için vize almaları gerekir. Moskova’daki elçilikte veya St. Petersburg’da başkonsoloslukta düzenlenebilir.
2. Rusya ile Aruba arasındaki doğrudan hava taşımacılığı henüz mevcut değil. Adaya sadece Hollanda’nın başkenti Amsterdam üzerinden uçabilirsiniz. Bunu yapmak için turistin Hollanda transit vizesine ihtiyacı olacak.
3. Aruba’da, tarihi veya sanatsal değeri olan şeyleri özel izin almadan ihraç etmek yasaktır. Okyanus tabanında bulunan eşyalar da bu kategoriye dahil edilmiştir. Aruba’ya 1 litre alkol, 200’den fazla sigara veya 50 puro getirilmesi yasaktır. Ruh veya parfüm ithalatı konusunda herhangi bir kısıtlama yoktur.
  En iyi tatil, güzel bir dekora sahip, kültürel ve tarihi mekanları gezen hoş bir tatil alternatifidir. Eşsiz kültürü ve küçük Aruba adasının karmaşık tarihi …
Devamını oku
4. Rahatlamak amacıyla Aruba’yı ziyaret etmek için özel aşılara ihtiyacınız yoktur. Bununla birlikte, tıp uzmanları hepatit A ve poliomyelite karşı aşı yaptırmayı önermektedir. Aruba’yı ziyaret etmeden önce Sağlık sigortası yaptırmalısınız.
5. Ada kurak bir tropik iklime sahiptir. Burada yağışlı bir mevsim yok ve günlük sıcaklık dalgalanması 40 ° C’yi geçmiyor. Tüm yıl boyunca, adada gündüz sıcaklığı rahattır, yaklaşık + 28 ° C. Bu bağlamda, yılın herhangi bir zamanında Aruba’ya bir gezi planı yapabilirsiniz, ancak sezonun nisan ortasından aralık ortasına kadar başladığını hatırlamakta fayda var. Şu anda, birçok otel hizmetleri konusunda iyi fiyatlar sunuyor. Sezon dışı dönemde konut indirimleri% 25’e ulaşıyor.
6. Kredi kartıyla veya yerel Aruban Florin ile mağazalarda ödeme yapabilirsiniz. Diğer para birimleri Aruba borsalarında işlem görmemektedir. Turistlerin getirdiği yabancı para birimleri banka ofislerinde değiştirilebilir. Aruba’daki ATM’ler sadece yerel para birimi cinsinden nakit para veriyor. Dolar sadece başkentteki ATM’lerde çekilebilir. Havaalanındaki banka şubeleri her gün 08:00 - 16:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.
7. Aruba Adaları elektrik şebekesindeki gerilim 110v. Genel olarak, otellerdeki elektrik prizleri Amerikan modelindedir. Ada’ya gitmeden önce, yolculukta yanınıza almayı planladığınız tüm elektrikli cihazlarınızın elektrik prizleriyle uyumlu olup olmadıklarını kontrol etmeniz ya da ilgili adaptör ve uzantıları satın almanız daha iyi olacaktır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
8. Otel ve restoranlarda bahşiş vermek genellikle% 10 veya% 15’tir ve faturaya otomatik olarak dahil edilir. Taksi şoförü için ipucu bırakmak kabul edilmez. Bununla birlikte, ek ödemeler sadece bagaj için kabul edilir.
9. Genel olarak, Ada oldukça düşük bir suç oranına sahiptir. Ancak, turistler sıklıkla kişisel eşyalarını çaldırırlar. Büyük insan kalabalığı, havaalanları ve kamu kurumları bulunan yerlerde birçok yankesici ile tanışabilirsiniz. Bu nedenle, yanınızda büyük miktarda para, belge ve değerli şeyleri taşımamanız daha iyidir. Onları sessizce otel güvenliklerinde bırakmadan, güvenliklerinden korkmadan bırakabilirsiniz. Çantanızı herkesin önünde kalabalık yerlerde çıkarmak veya bir eşyayı bir arabanın ön koltuğundaki bir istasyonda bırakmak gerekmez.
10. Aruba’daki bütün halk plajları belediye sayılır ve bu nedenle giriş herkes için ücretsizdir. Plajlar genellikle herhangi bir plaj veya spor malzemesinin kiralanması için ücret alır. Birçok otel, yalnızca misafirleri tarafından erişilebilen kendi plajlarına sahiptir.
11. Aruba’nın plajlarında korkmadan yüzebilirsiniz. Kıyı sularında köpekbalıkları ve diğer deniz avcıları yoktur. Hepsi Ada’yı çevreleyen resiflerde yaşarlar. Açık denizlerde çok güçlü akıntılar olduğu için yüzme özellikle özel donanımlı plajlarda ve yerlerde daha iyidir. Adada, birkaç tehlikeli böcek var. Burada yaşayan bir çıngıraklı yılan türü de var. Ancak onlara dokunmazsanız, bu hayvanlar turistler için risk oluşturmaz.
  Aruba, çeşitli milletlerden ve dini inançların karışımının gerçekleştiği bir ada haline geldi. Adada yaşayan her millet küçük devletin kültürel alanına …
Devamını oku
12. Aruba mutfağının temeli deniz mahsulleridir. Turistler burada çok çeşitli bulabilirler. Hepsi çiğ ve hazır halde satılan çeşitli balık, ıstakoz, karides, dikenli ıstakoz ve langoustin çeşitleri vardır. Lezzetli yerel biralar adada demlendi. Su borularındaki su klorlanır, ancak ziyaretçiler daha güvenli olduğu için şişelenmiş su içmekten daha iyidir.
13. Otobüsler, Aruba şehirleri arasında 06: 00’dan akşam geç saatlere kadar çalışır. Her 30 dakikada bir koşu yaparlar, ancak adada arabayla dolaşmak daha uygundur. Uluslararası ehliyetinizi sunarak bir araba kiralayabilirsiniz. Bununla birlikte, en az iki yıllık sürüş deneyimine sahip olmanız gerektiğini ve sürücünün 21 yaşından küçük ve 70 yaşından büyük olmaması gerektiğini söyledi.
14. Turistler şehir içinde veya diğer halka açık alanlarda mayo, mayo, pareo veya üstleri şortla giymemelidir. Adada erkeklerin normal kıyafetlerinin pantolon ve tişört, kadınlar için bluzlu elbise veya etek olarak kabul edilir. Restoranlar, kumarhaneler veya büyük alışveriş merkezlerini ziyaret ederken böyle bir kıyafet önkoşuludur.
15. Hoş olmayan ve çelişkili durumlardan kaçınmak için, adanın ilgi çekici yerleri en iyi gezi gruplarının bir parçası olarak ziyaret edilir. Yerel halktan doğrulanmamış rehberler arasında dolandırıcılık vakaları hariç değildir.
Aruba rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Aruba’nın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Ülke haritaları Aruba haritaları

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

08.02.2023

Aruba Gezisi Fotoğraf Galerisi

Aruba’nın Popüler Şehirleri için Tavsiyeler

Oranjestad
  1. Kelimenin tam anlamıyla tüm yıl boyunca, tatil güneşli ve sıcak bir havaya sahiptir, hava sıcaklığı nadiren +29 °C'nin altına düşer. Turizm sezonunun yüksekliği Nisan'dan Eylül'e kadardır. Bu süre içerisinde tatile çıkacaksanız önceden otel odası rezervasyonu yaptırmaya özen gösterin. 2. En uygun toplu taşıma türü, sabah 6:00'dan akşam geç saatlere kadar hizmet veren otobüstür. Ücret yaklaşık 1.3 USD, otobüsler 30 dakikadan fazla olmayan aralıklarla çalışıyor. 3. Şehir dışına … Devamını Oku

Aruba’nın Popüler Bölgeleri için Seyahat Hazırlığı

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018