OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Kingston

Kingston Seyahatinizi Hazırlayın: Tavsiyeler & İpuçları - Yapılması ve Uyulması Gerekenler

TrenchTownRock   1. Kingston sakinleri akıcı bir şekilde İngilizce konuşur, diğer yabancı diller burada daha az yaygındır. Vatandaşlara olan saygınızı göstermek için, kendi ana dilinde ’Patois’ olarak birkaç basit kelime öbeği öğrenebilirsiniz.
2. Bir el sıkışma gibi iyi bilinen bir selamlama hareketi yerel halk arasında yaygındır. Sadece erkekler değil, kadınlar da birbirlerini bu şekilde selamlıyor.
3. Plaj kıyafeti sadece plajlarda kabul edilir. Şehirde dolaşmak için hem erkek hem de kadınlar daha fazla ayrılmış klasik kıyafet seçmeli.
4. Bazı yerel sakinler oldukça hayali bir tarza sahip olabilir. Fotoğraflarını çekmeden önce, önce izin istediğinden emin ol.
5. Norman Manley Uluslararası Havaalanı başkentin yakınında; ancak, çoğu uluslararası uçuş adanın diğer tarafında Montego Bay Havaalanı tarafından gerçekleştirilir. Buradan başkente otobüs veya taksi ile ulaşılabilir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
6. Toplu taşıma sistemi, başkentte ve Jamaika’nın diğer şehirlerinde gelişmiş durumda. Otobüsle, kelimenin tam anlamıyla adanın herhangi bir yerinden alabilirsiniz.
7. Güvenlik nedeniyle yabancı misafirlerin otelde taksi tutmaları gerekir. Bu tür resmi hizmetler gayri resmi hizmetlerden biraz daha pahalıdır.
  Kingston’un bugünkü mutfak gelenekleri İngiltere, İspanya, Çin, Hindistan ve hatta Afrika ülkeleri tarafından büyük ölçüde etkilenmiştir. Modern mutfağı, dünyanın farklı ülkelerinin pişirme geleneklerinin … Açık
8. Kingston’da toplu taşıma, sabah saat 5.00 civarında, çok erken çalışmaya başlar. Son otobüsler saat 10: 00’da rotadan ayrılır.
9. Araç kiralamayı düşünenler yollarda özellikle dikkatli olmalıdırlar. Yerel sakinler trafik düzenlemelerine fazla önem vermiyorlar.
10. Bazı hediyelik eşya dükkanlarında, turistlere kaplumbağa kabuğu el işi ürünleri satın alma teklif edilmektedir. Böyle bir hediyelik eşya satın almamalısınız, çünkü bunların üretimi ve satışı yasalarca yasaklanmıştır.
11. Arkadaşlarıyla tatile çıkanlar özel bir villa kiralamayı düşünmelidir. Bir villa kiralamak, bir çok otel odasını kiralamaktan daha ucuz olduğundan, bu konaklama seçeneği size çok fazla tasarruf sağlayacaktır.
12. Gece hayatı sevenler için en iyi seçenek, kendilerini Knutsford Bulvarı’ndaki kulüp ve barlarla sınırlandırmaktır. Başkentin diğer bölgeleri geceleri ziyaret etmek güvenli değildir.
13. Tüm Kingston müzelerinde fotoğraf ve video çekimi yasaktır. Müzeye girmeden önce, kameralar özel bir depoda bırakılmalıdır.
14. Açık hava etkinlikleri ve plaj eğlencesi hayranları için seyahate çıkmak için en iyi zaman yaz. Eylül ve Aralık ayları arasında adada çok yağmur yağar.
15. Başkentin kendisi rahat plajlara sahip olamaz. En iyi plaj, Kingston’dan motorlu tekne ile sadece birkaç dakika uzaklıktaki ıssız ada Lime Cay’da bulunmaktadır.
Kingston - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Kingston’da Nereleri Ziyaret Etmeli - Benzersiz Yerler

Port Royal

From the series “Ünlü Batık Şehirler”
Port Royal'ın büyük çaplı çalışmaları, 20. yüzyılın ortalarında, bilim adamları, düzinelerce paha biçilmez tarihi buluntularını deniz tabutundan kaldırmaya başladı. Sular altında olan şehir, araştırmacıların tespit ettikleri önemli bir kısmı başarısız olmuş çok sayıda korsan eşyadan övünebilir. Ancak belgeler, paha biçilemez hazinelerin ve kalıntıların Kingston limanında olduğunu doğruluyor. Port Royal adlı şöhretine rağmen, sular altında kalmış şehir olağanüstü bir tarihi simgedir ve tüm şnorkeller, paha biçilemez eserlerine hayran olabilirler. … Devamını oku

Kingston ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Jamaika: Seyahat Tavsiyeleri

5. Jamaika'da bir tatil sırasında, yerel iklim koşullarına alışmak genellikle 2 ila 3 gün sürer. Bu süre zarfında güneş kremi kullanılması ve hafif giysiler giyilmesi tavsiye edilir. Adadan satın alınan güneş kremi ve güneş gözlüğü yaklaşık% 20 daha pahalı olacaktır. Turistlerin ayrıca sivrisineklerden ve diğer böceklerden kendilerini korumak için kovucular stoklamaları gerekiyor.
6. Pek çok otel toplamda% 10-15 bahşiş içerir. Restoranlarda da benzer bir ipucu bırakmayı unutmayın. Gündüz taksi kullanırken sürücüye% 10-15 bahşiş ekleyin. Geceleri taksi ücreti% 25 daha yüksek. Farklı varış noktaları arasında sabit bir taksi fiyatı olduğundan arabalarda sayaç yoktur.
6. Üç ve dört yıldızlı otellerin çoğu plaj havlusu sunmaktadır. Bu durumda resepsiyonistten bir tane almak mümkündür. Tüm turistler bu hizmetin farkında değildir, bu nedenle otelinizin sunup sunmadığını önceden belirtmek daha iyidir. Plaj havluları ücretsiz olarak temin edilmektedir.
8. Turistler, yerel halkın düşük gelirini dikkate almalıdır. Yabancıları kandırmaya çalışabilirler ve örneğin hediye olarak bir şeyler teklif edebilirler. Turistlerin bu tür hediyeleri kabul etmeleri gerekmez çünkü daha sonra hediye için ödeme yapmaları istenebilir. …
OrangeSmile araç kiralama Kingston’da araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

Proje organizatörleri, yeni Kyoto otelinin hem iş hem de eğlence için mükemmel olduğunu belirtiyor. Hatırlatmak gerekirse, Roku Kyoto otelinin açılışı 2021 yılında şehirde gerçekleşti. Lüks otel aynı zamanda enfes atmosferi ve hizmet çeşitliliği ile de konuklarını şaşırtmayı bırakmıyor. Kinkaku-ji Tapınağı gibi ünlü cazibe merkezlerine yakındır ve Shozan Resort Kyoto Pavilion otele kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Oku bunu

25.06.2024

Kingston Fotoğrafları

Kingston haritasında servisleri (eczane, polis, otopark, bankalar) arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Kingston Çevresindeki Şehirler için İpuçları

Kingston Seyahati - Tavsiyeler ve İpuçları. Alınması gereken önlemler, uymanız gereken kurallar, ve Kingston’da yapmaktan kaçınmanız gerekenler. Seyahatinizin beklenmedik sürprizler olmadan, pürüzsüz ve kolay geçmesi için yardımcı oluyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018