OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Aruba Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

  Bu harika ada, çeşitli spor etkinliklerinin, eğlence, gezi ve doğal doğal kaynakların keyfini çıkarmak için mükemmel bir yerdir. Oranjestad, Aruba’nın kültürel ve idari bir başkentidir. Burası rahat ve çekici bir şehir. Başkentin ana simge yapıları 20. yüzyılın başında inşa edilen Saint Anna Kilisesi’dir. Nispeten genç yaşına rağmen, kilise daima en önemli Aruba manzaraları listesinde yer alıyor. Kilise de muhteşem sunağı ile ünlüdür. Kalabalık ahşap sanat eseri 19. yüzyılın sonunda yerel ustalar tarafından yapıldı. Kentte ayrıca birkaç müze bulunmaktadır - Tarih Müzesi, Arkeoloji Müzesi, Jeoloji Müzesi ve Nümizmatik Müze.
  Mutlu Aruba adasındaki gece hayatı diğer kıtalardan daha az eğlenceli ve gürültülü değildir. Kulüpler, barlar ve diskolar ülkenin tüm büyük şehirlerindedir …
Devamını oku
San Nicolas, Aruba’da popüler bir turistik yer. Hacılar Kilisesi, kentin en önemli görme ve sembolüdür. Bu adadaki ilk Hıristiyan kilisesidir, bu nedenle kurucuları Miguel Enrique Alvarez ve Domingo Antonio Silvestre, Aruba’da saygı gören insanlardır. Mezarları kilisenin yakınındadır. Şehrin mimari manzaraları arasında, ülkenin kuzey kesiminde yer alan Kaliforniya Sinyali’nden söz etmeyi başaramayız. İşaret, kum tepeleri ile adanın batı sahilinin çarpıcı manzaralarına sahip bir gözlem güvertesi ile donatılmıştır. Aruba’da çeşitli doğa manzaraları vardır. En ünlüleri Doğal Havuz ve Doğal Köprü’dür. Yüzlerce yıl boyunca deniz dalgaları kayalara çarptı ve yavaş yavaş olağandışı oluşumlar yarattı. Köprü 7 m yüksekliğinde bir yay ve havuz, büyük taşlarla çevrili kıyı suyunun küçük bir parçasıdır.
Ayo Kaya formasyonları havuzdan uzakta değildir. Bu ünlü kanyon, Aruba sınırlarının çok ötesinde biliniyor. Formasyonun dev taşları eski çizimlerle kaplıdır. Taşlar kaotik olarak değil; Bilim adamlarına göre doğal bir şekilde görünemeyen çevreler oluştururlar. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  1. Aruba adası, Hollanda Krallığının bir parçasıdır. Rus vatandaşlarının Aruba’ya giriş için vize almaları gerekir. Moskova’daki elçilikte veya …
Devamını oku
Adanın büyük bir kısmı Arıkok Milli Parkı topraklarına aittir. Burası, ziyaretçilerin eski sömürge evlerini, muhteşem mağaraları ve çok sayıda egzotik bitkiyi görebileceği yer. En meşhur mağaranın şekli bir kalbe benzediğinden ’Aşk Tüneli’ olarak adlandırılır. Adanın korunan kısmı bir daha doğal rezerve ev sahipliği yapıyor - Kelebek çiftliği.

Tarih ve Eğlence

  Adanın ilk yerleşimleri MÖ 3. yüzyılda kuruldu. Ana yerleşimciler Arawaksların Hint kabileleriydi. Yüzlerce yıldır, onların geçim kaynağı, avlanma ve avcılıktır. Adanın tarihinde ilk dönüm noktaları, 14. yüzyıldaki Kariblerin fethi idi. 15. yüzyılın sonunda, ada sömürge zamanlarını gördü. İlk ziyaretçileri Hollandalı gezginlerdi.
  Aruba’daki tatil aktiviteleri arasında okyanusta yüzmek, alışveriş yapmak ve yerel kültürel ve doğal atraksiyonları keşfetmek yer alıyor. Çocuklar için …
Devamını oku
1513’te adadaki ilk koloniler İspanyollar tarafından kuruldu. O zaman, adanın tüm yerlileri, bakır madenlerini işlemek üzere Santo-Domingo’ya nakledildi. Hollanda ve İspanya, 17. yüzyilin ortasinda adaya sahip olma hakki için savaşti. Hollandalılar 1636’da adayı işgal etmeyi başardılar. 18. yüzyılın sonu ve 19. yüzyılın başlarında Hollandalılar ve Britanyalılar arasındaki çok sayıda askeri çatışmalar görüldü.
Daha sonra, Büyük Britanya bir süredir tüm Aruba topraklarını ele geçirmişti ama Hollanda çok kısa bir sürede haklarını yeniden tesis etmeyi başardı. 19. yüzyılda adanın tarım ve sanayi sektörleri aktif olarak geliştirilmeye başlandı. Daha sonra Aruba, Antillerin bir parçası oldu ve 1986’da tam bağımsızlık kazandı.
  Aruba, Güney Amerika kıyılarındaki Karayip Denizi sularında kaybedilen güzel bir tropik adadır. Uzun zamandır dünyanın her yerinden turistler için favori bir …
Devamını oku
Turistlerin ana eğlenceleri plaj rekreasyonları ve pitoresk doğal alanlar boyunca yürür. Aruba Adası bir serbest ticaret merkezi, bu yüzden dünyanın dört bir yanından gelen insanlar alışveriş için buraya geliyorlar. Yerel butiklerde ve alışveriş merkezlerinde, dünyanın her köşesinden ürünleri cazip fiyatlarla satın alabilirsiniz. Birçok insan buraya Columbia’dan topaz, elmas ve zümrüt ile ucuz mücevherler almaya geliyor. Mücevherlerin yanı sıra, yerel dükkanlar farklı ülkelerden seçkin alkol ve birçok popüler yüksek kaliteli ürün satmaktadır.
Aruba Adası kesinlikle gurme yemekleri etkileyecektir, çünkü burada çok sayıda nadir deniz mahsulü lezzetlerini tadabilirler. Yerel halk için, ıstakozlar tipik günlük yemeklerdir. Restoranlarda, aşçılar gerçek mutfak ustalarını hazırlar. Adada, Aruba Hollanda’nın altındayken açılan birkaç tarihi bira fabrikası var. Ünlü bira Balashi burada demlendi.
Aruba rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Aruba’nın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Ülke haritaları Aruba haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

20.05.2024

Aruba’nın Popüler Şehirlerinde Geziler

Oranjestad
Çocuklu gezginler arasında çok popüler olan kelebek çiftliğine bir gezi olmak için daha az heyecan verici söz yok. Bu çiftlik, nadir bulunan kelebek türlerinin yaşamı ve üremesi için ideal koşulların yaratıldığı güzel bir botanik bahçesine benziyor. Küçük bir tematik müze işletiyor, ancak ziyaretçilerin ana eğlencesi egzotik bitkiler arasında yürümek. Kelebekler kesinlikle insanlardan korkmazlar, bu nedenle böyle bir yürüyüş sırasında tropik evlerinin tüm misafirlerine cesurca indikleri gerçeğine … Devamını Oku

Aruba’nın Şehirleri Turistik Rehberleri Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018