OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Kiev Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Ukrane. Kiev. Church of Pyrohoshcha   Kiev’in kayda değer yerleriyle tanışmak için bir günden uzun yürüyüşlere ihtiyacınız olacak. Bununla birlikte, bu kentin başlıca turistik yerlerinin yakınında bulunduğundan herhangi bir nakliyeye ihtiyaç duymayacaksınız.
  1. En kârlı yol, mal ve hizmetlerin ulusal para birimiyle ödeme yapmasıdır; Şehrin herhangi bir bankasında takas kullanabilirsiniz. Çoğu banka haftanın 5 günü açıktır; Cumartesi ve pazar günleri kapalıdır. Bazı … Açık
Şehrin ana caddesi Kreschatik’dir. Şehri gözlemlemeye başlamanızı öneririz. Bu caddenin dünyanın en geniş caddelerinden biri olduğunu da belirtmekte fayda var. Hafta sonları Kreschatik’te taşımacılığın hareketi kapalı olduğundan, yayalar bu yerin çeşitli mimari mekanlarının tadını çıkarabilir, anıtlara ve heykellere bakabilir. Sokaktaki binalar farklı dönemlerde yapıldığı için kombinasyonları sıradışı ve ziyaretçiler için çok ilginç. Burada çok çeşitli ulusal ve Avrupa yemekleri sunan çok sayıda modern restoran ve çok sayıda ticaret merkezi ve butik bulacaksınız.
Tiyatro uzmanları Gorodetsky Caddesi’nde yürüyüş yapmalı ve Ivan Franko Tiyatrosu’na bakmalıdır. Başkan Sarayı yakınlardadır. Orada ayrıca ilginç bir bina daha görebilirsiniz - Chimeras’lı Ev. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Kiev’in birçok ilginç alışveriş merkezi vardır. Globus Alışveriş Merkezi’nde onlarca ürün kategorisi sunulmaktadır. Çeşitli fiyat kategorilerinde giyim ve ayakkabı mağazalarına, seçkin iç giyim ve takı … Açık
Bir başka ilginç yer olan Golden Gates, ana caddeden uzakta değil. Bir zamanlar bu antik kapılar şehrin ana girişi olmuştur. Misafirler Kiev’e girdiğinde ilk gördüğü şey, Ayasofya Katedrali’nin 11. yüzyılda inşa edildiğini görmektir. Bugün duvarları, insanları geleneksel olarak hayrete düşüren geniş bir emanet ve fresk koleksiyonuna sahiptir. Ayasofya Meydanı’nın karşı tarafı, Bogdan Khmelnitsky anıtının ve St. Michael Katedrali’nin bulunduğu yer. Bu şehirde yürüyüş yapmaktan yorulduğunuzda, muhteşem bir Kiev manzarasına sahip füniküler bir yolculuk yapabilirsiniz. Bunlar, Kiev’deyken görülmeye değer yerlerdir.
St Michaels Cathedral   Kiev’de, eşsiz bir antik manastır var - Kiev-Pechersk Lavra. 11. yüzyılda kuruldu ve şu anda bir UNESCO sitesi. Manastır, çeşitli tapınaklara, teolojik bir seminere ve diğer binalara sahip olan bileşik bir mimari merkezdir. En eski kısım bile tutuldu - doğrudan kayaya oyulmuş hücreler. Dini kalıntılara ek olarak, manastır zengin bir kitap koleksiyonuna ev sahipliği yapmaktadır. Ülkedeki en büyük devlet kütüphanelerinden biri burada yer almaktadır.
  Kiev’de çocuklu tatilciler için eğlence seçimi sadece geniş. Kesinlikle Kiev Hayvanat Bahçesini ziyaret etmeli. Bu büyük hayvanat bahçesinde dünyanın her yerinden hayvanları görebilirsiniz. Hayvanat bahçesinde … Açık
Dini konumlar arasında, Ayasofya Katedrali, özel bir ilgiyi hak ediyor. İlk söz 13. yüzyıla kadar uzanıyor. Yüzlerce yıldır varlığı, katedral tekrar tekrar tahrip edildi, ancak hızla restore edildi ve her seferinde daha büyük ve daha muhteşem hale geldi. Şimdi katedral aynı zamanda bir dünya mirası alanı olarak kabul ediliyor. İçindeki son büyük yeniden yapılanma 17. yüzyılda yapıldı. Katedralde, birçok eski dekorasyon elemanı korunmuştur. Şu anda, yalnızca büyük dini bayramlarda hizmet verilmektedir.
Güzel Saint Andrew’s Kilisesi, Barok tarzdaki anıtlar dünyasının en muhteşemlerinden biri olarak kabul edilir. Bu kilise 18. yüzyılın ortalarında inşa edilmiştir. Kiev’in tarihi bölgesinin kalbinde, bir tepenin üzerinde yer almaktadır. Tapınak güzelliği ile etkileyicidir. Kubbeleri zümrüt renginde boyanmış ve cephe beyaz-mavi tarzda yapılmıştır. Bu kilisede, dekorasyonun değerli unsurları da korunmuştur. İçinde birçok antik simge ve başka tapınak bulunmaktadır.
  Kiev’deki yüzlerce restoran arasından en iyisini seçmek kolay değil. Ulusal mutfak restoranlarının incelemesiyle ilgi çekici gastronomik noktalar hakkındaki hikayeye başlayalım. Çekici Varenichnaya 1 numaralı … Açık
Kiev’de birçok olağanüstü mimari anıt var. Art Nouveau tarzının muhteşem bir örneği Chimaeraslı Ev’dir. Bu orijinal konağın temel özelliği, efsanevi yaratıkların - kimeraların betimlendiği cephesini süsleyen heykellerdir. Bu konağın içi daha az orijinal değil. Bina projesinin yazarı ünlü mimar Wladyslaw Horodecki idi.
Church of St. Andrews Ukrayna Ulusal Tarih Müzesi, Kiev’de en çok ziyaret edilen kültür kurumu olmaya devam ediyor. Bir zamanlar küçük bir arkeolojik sergi gibi kuruldu. Zamanla müzenin fuarı binlerce kez büyüdü. Müzenin resmi açılışı 1904 yılında gerçekleşti. Halen, eşsiz arkeolojik eserler yanında, geniş bir silah, antik sikke, nadir kitaplar, porselen ve sanat ürünleri koleksiyonları görülebiliyor.
Kiev - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Kiev ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Kiev’in alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' Khreschatyk' Kiev, 1.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Kiev çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Chernobyl' , 113.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Kiev ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Museum of Western and Oriental Art' Kiev, 0.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Ukrayna Gezisi: Görülecek Yerler

  Zengin tarihi bir ülke olan Ukrayna, kültürel mirasını dikkatli bir şekilde korur ve korur ve çeşitliliği ve sayısız büyüleyici yer işaretleri ile yolcuları asla çekmeyi bırakmaz. Neredeyse her Ukrayna şehri ilginç ve orijinal. Doğal olarak, ilgi alanlarının çoğunluğu Kiev'de bulunmaktadır. Golden Gate, şehrin sembolü olarak kabul edilir. Birkaç yüzyıl önce bu Kiev'in ana girişiydi. Kapı bakır ve yaldızla süslenmiştir, bu nedenle yay gerçekten şık görünür. 18. yüzyılda kapı çevresinde yeni binalar inşa edildi. Kapı orijinal anlamını kaybetti ve dolayısıyla yok edildi. Günümüzde dönüm noktası yeniden inşa edildi ve orijinal kapının kalıntıları yenisinin kalitesinde görülebiliyor. …
OrangeSmile araç kiralama Kiev’de araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

01.02.2023

Kiev Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Kiev Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Kiev, Ukrayna Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Kiev’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Kiev’den birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018