OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Donetsk Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Şehir, 17. Yüzyılda toprağının Kazak yerleşimi olarak kullanıldığı zaman kurulmuştur. İlk metalurjik tesis 19. yüzyılın ortalarında burada açılmıştır. Donetsk’e sanayi kentinin statüsünü verdi. Şehrin ana görüşü endüstriyel refahına adanmıştır. 1896’da bir ray parçasından yaratılmış olan Mertsalov Palm’dan bahsediyoruz. Orijinal anıt, eşsiz bir şaheser olarak kabul edilir; birçok ödülü var ve bugün anıt, Saint Petersburg’daki Maden Enstitüsünün girişini süslüyor. Donetsk meydanlarından biri, 1998 yılında demirci Sergei Kapruk projesine göre yapılan anıtın kopyasını saklıyor.
  Belediye meclis binasının uzağında olmayan Forged Figures Park’ta gezintiye çıkarak, şehirdeki simge yapılarla tanışmaya başlayın. Donbas’ın en iyi sanatkarlarının yarattığı çok sayıda ilginç ve ilgi … Açık
Bir başka şaşırtıcı anıt, ünlü opera sanatçısı AB Solovyanenko’ya adanmıştır. Anıt, aynı zamanda büyük şarkıcı adına sahip olan Ulusal Akademik Tiyatronun önündeki meydanda kuruludur. Şehrin kurucusunu övmek için bir başka harika anıt kuruldu ve “John James Hughes Anıtı” olarak adlandırıldı. 1872’de Hughes, modern kent topraklarında Yuzivka adında küçük bir yerleşim kurdu. Eski binalardan hoşlanan turistler, hala birçok ilginç ve eski öğeyi tutan Hughes’un evini ziyaret etmelidir. Evde harika resimler ve mobilyalar, taslaklar ve önemli belgeler göreceksiniz. John Lames Hughes, kent fabrikalarından birinin ve ünlü bir girişimcinin kurucusudur, bu yüzden evin hala belgeleri ve projeleri olan birkaç klasörü vardır. Bugün bu yazılar önemli müze sergileri olarak kabul edilir.
Ukrayna’nın en büyük müzelerinden biri olan Donetsk Bölgesel Sanat Müzesi’ni mutlaka ziyaret etmelisiniz. Müze, bir resim koleksiyonu sergiliyor; burada sık sık modern sanata adanmış sergiler yer alır. Yerel Tarih Müzesi de dikkatinize değer. Koleksiyonunda 120 bin paha biçilemez ürün bulunuyor. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Donetsk’in konukları ilginç tarihi simge yapılara ve yerel müzelerde paha biçilemez koleksiyonlara göz atmanın yanı sıra sayısız eğlence mekanını ziyaret etme fırsatına da sahiptir. Müzik hayranları, … Açık
  Donetsk’in en ilginç manzarası ise Lache Eczacılık Müzesi. 19. yüzyılın sonunda, Belçika’dan bir doktor olan Lache, şehre taşındı. Evinin birinci katında, o zamanlar şehirdeki en büyüklerden biri olan bir eczane açtı. Bu eczanede çeşitli ilaçlar hazırlandı ve satıldı; hatta içinde kozmetik ürünler bile satın alabilirsiniz. Yıllar geçtikçe tarihi bina birkaç kez görünümünü değiştirmiş olmasına rağmen, eczanenin iç yapısı neredeyse hiç değişmedi. Bugün, müze eczane işiyle ilgili ilginç bir şekilde bir şeyler koleksiyonuna ev sahipliği yapıyor.
Şehirde birçok pitoresk park ve daha sembolik anıtlar var. Özel bir yer Dövme Figürler Parkı. Topraklarında, demirci sanatının gerçek eserleri var. Parkın arazisinde sunulan tüm heykeller kesinlikle yerel demirciler tarafından yapıldı. Burada çok farklı konuların rakamlarını görebilirsiniz. Bunlar arasında dünyaca ünlü simge yapıların minyatür kopyaları ve Zodyak’ın sembolik işaretlerinin yanı sıra futbol adanmışlar da dahil olmak üzere tematik figürler var.
  Donetsk’in kalbinde Green Plaza alışveriş ve eğlence merkezi yer almaktadır. Kentin en güzel ve en çok ziyaret edilen şehirlerinden biri. İçinde popüler Avrupa markalarının mağazaları, ev için eşyalar içeren … Açık
Donetsk, 1964 yılında kurulan güzel bir botanik bahçesine sahiptir. Bu bahçe çok büyük; alanı 260 hektardan fazladır ve içinde 5.5 binden fazla bitki görülebilir. Yürüyüş sırasında, bahçeye gelen ziyaretçiler topraklarında bulunan güzel göletlere hayran kalabilirler. Ayrıca, birkaç eski güzel bina hala bahçede kalmaktadır. Pek çok eşsiz bitki serada tutulur; kışın bile onlara hayran olabilirsiniz.
Donetsk’te, muhteşem Balfour Evi’nin korunduğu, çeşitli dönemlere ait birçok tarihi eser bulunmaktadır. Bu muhteşem ev, 1889 yılında zengin yerel sanayicilerden biri için inşa edildi. 19. yüzyılın sonunda, evin çevresindeki bölge lüks bir bahçe ile dekore edilmiştir. Bu güne kadar, güzel bahçe korunmamış, tarihi bina ve çevresindeki binalar neredeyse hiç değişmemiş.
  Donetsk’in görülmesi gereken yerlerinden özellikle çocuklarla gezmek ilginç, Park Shcherbakova’yı görmeye değer. Yaz aylarında her zaman çocuklar için çok sayıda ilgi çekici yer ve oyun alanı bulunan … Açık
20. yüzyılın başlarından kalma aydınlık bir mimari anıt, Görelik Evi’dir. Aynı zamanda ilk sahibinin adını taşıyor - zengin bir tüccar. Devrim döneminde, bu tarihi bina bir matbaa ve sonrasında bir radyo merkezi barındırıyordu. Tarihi bina ile ilgili birçok ilginç hikaye var. Onlardan birine göre, Mayakovski hayatında bir süre burada yaşadı ve balkondan şiirler okudu.
Donetsk - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7

Donetsk ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm parkların haritası
Donetsk çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   State Botanical Garden 'Donets’kiy' , 1.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Ukrayna Gezisi: Görülecek Yerler

Kiev Pechersk Lavra, Kiev'in yeri doldurulamayacak bir başka simgesi. Bu, dini yapıların büyük bir kompleksi olup, tarihi 1051'de başlar. Bu, keşişlerin mağaraları manastırlara ve tapınaklara dönüştürmeye başladığı yıllardır. Dnepr Nehri'nin sağ kıyısındaki boş bir alanı muhteşem kiliseler ve manastırların güzel kompleksine dönüştürmek dokuz yüzyıla kadar uzun sürdü. Örneğin Kiev Pechersk Lavra II. Dünya Savaşı yıllarında büyük hasar gördü, örneğin Uspensky Katedrali'nin yeniden inşası yalnızca 2000 yılında bitti. Günümüzde bu muhteşem kompleks, binalarının birçoğu doğru olduğu için sadece dini değil aynı zamanda kültürel önemi de büyüktür mimari yer işaretleri. …
OrangeSmile araç kiralama Donetsk’de araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

Proje organizatörleri, yeni Kyoto otelinin hem iş hem de eğlence için mükemmel olduğunu belirtiyor. Hatırlatmak gerekirse, Roku Kyoto otelinin açılışı 2021 yılında şehirde gerçekleşti. Lüks otel aynı zamanda enfes atmosferi ve hizmet çeşitliliği ile de konuklarını şaşırtmayı bırakmıyor. Kinkaku-ji Tapınağı gibi ünlü cazibe merkezlerine yakındır ve Shozan Resort Kyoto Pavilion otele kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Oku bunu

21.07.2024

Donetsk Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Donetsk Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Donetsk, Ukrayna Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Donetsk’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Donetsk’ten birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018