OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Debrecen Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

The Great Church   Debrecen, nüfus bakımından Macaristan’ın en büyük ikinci şehridir. Burası her zaman isyankar ruhu ve özgürlüğü arzusuyla ünlüydü. Debrecen’in sakinleri kralları ve imparatorları kabul etmedi ve çoğunluğu inancı Katolikten Kalvinizm’e değiştirmeye karar verdi. Kossuth Lajos, Macaristan’ın günümüzde Kalvinist katedraline kadar ünlülüğünü ünlü ilan eden Macar asıllı devrimcisi idi. Şehrin mimarisi, Macaristan’ın diğer şehirlerinden farklı, burada fazla ayrıntı ve dekorasyon bulamayacaksınız, ancak binaların görkemleri gerçekten etkileyici. Piac Sokağı’nın da başlangıcı olan Calvinist Meydanı, şaşırtıcı sepetleri ve çiçek sepetleri ile süslenmiş sokak ışıklarıyla tanınıyor.
  Şehrin en büyük ve en kalabalık alışveriş merkezi Debrecen Plaza’dır. 58 mağaza içerir. Buradan çeşitli tarzlarda kıyafetler satın alabilirsiniz. Özel şapka dükkanları, gözlük satan mağazalar ve diğer … Açık
Yerel müzeler ve ilgi çekici yerler arasında, Macaristan’daki en büyük Reform Kilisesi ve yakınında düzenlenen reformlu kolej olan Deri Müzesi (etnografik ve arkeolojik eser ve resimlerin büyük bir koleksiyonunu sergileyen), Calvinist Library’den 300.000’den fazla kitap içeren hisse senetlerinden bahsetmeliyiz. nadir incunabula ve çok daha fazlası.
Şehrin kuzey kesiminde görkemli bir Alfold Parkı var. Park ayrıca “büyük ahşap” olarak da adlandırılır ve kalbi, ziyaretçilerin dinlenebileceği bir termal su kaynağını ve sağlık kompleksini gizler. C derece www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Debrecen’i çocuklarıyla birlikte ziyaret etmeyi planlayan gezginler için Hortobagy Ulusal Parkı’na bakmaya değer. Bu park güvenle şehirdeki en eğlenceli yerlerden biri olarak adlandırılabilir. Park, doğal … Açık
  Market Street, yürüyüş yapmak için harika bir yer olacaktır. Tren istasyonunun yakınında başlar ve Kalvin Meydanı’nda sona erer. 19. yüzyılda sığır pazarı bu caddede yer alıyordu ve bugün farklı dönemlerde inşa edilmiş çeşitli tarihi binalarla turistleri çekiyor. Yaz aylarında, bu sokakta bir el sanatları pazarı çalışır. Hafta sonları ziyaret edilebilir. Meydanın kendisi büyük ilgi görüyor. Tatillerde, ilginç eğlenceli etkinlikler düzenlenir.
2-es fényvillamos En ilginç dini ve mimari anıt Kırmızı kilisedir. Kırmızı tuğladan inşa edilmiş olan bu Protestan kilisesi etkileyici boyutuyla hayranlık uyandırıyor. 1887 yılında inşa edilmiştir. Neo-Gotik kilisenin kulesinin yüksekliği 58.5 metredir ve birçok şehir caddesinden görülebilir. Antik kilise, iç dekorasyonunda da dikkat çekicidir. İçinde İncil motifleri bulunan asırlık freskler korunmuştur. Büyük kilisenin duvarları içinde bir seferde 800 kişiye kadar konaklayabilir. Olağanüstü dini binanın yanında, dinlenmek için mükemmel bir seçim olan geniş ve pitoresk bir park var.
  Ulusal mutfağında, en iyi teyit et yemeklerinin bolluğu olduğu çok parlak oryantal özellikler izlenebilir. Bunlar çoğunlukla otlar ve baharatlarla bolca tatlandırılmış domuz eti olarak hazırlanır. En popüler ulusal … Açık
Eşit derecede ilgi çekici olan Reformatoryum Kilisesi - aynı anda 5.000 kişiye kadar kapasiteli, ülkenin en büyük reformasyon tapınağı. Katedralin özel bir lüks dekorasyonla ayırt edilmemesine rağmen, çok sayıda turisti çekmektedir. Layosh Koshshut’un sandalyesi de dahil olmak üzere pek çok dini eser ve değerli tarihi eserlerin duvarları içinde saklanmaktadır. Katedralin önünde banklar ve çeşmeler ile çok güzel bir meydan.
Debrecen Hungary Halk Mezarlığı Debrecen, şehirdeki en güzel manzaralar arasında. Muhteşem bir mimari ve park kompleksini temsil eder. Dışarıdan, mezarlık her yerde büyük havuzları, zarif bankları ve antik heykelleri görebileceğiniz şık bir şehir parkına benziyor. Mezarlık bölgesinde, 20. yüzyılın başlarında gerçek bir mimari şaheser olarak kabul edilen bir krematoryum binası var. Sıcak mevsimde, mezarlığın toprakları her zaman lüks çiçek yataklarıyla dekore edilmiştir. Yerlerinden bazıları kentin muhteşem manzarasını sunar. Mezarlık 1915’te kuruldu ve 1981’den beri tarihi öneme sahip ulusal bir anıt olarak kabul edildi.
Debrecen - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Debrecen ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Debrecen kaleleri
♥   Kalesi 'Episcopal palace' Oradea, 56.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Sárospatak Castle' , 87.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Boldogkuváralja Castle' , 95 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle in Gyula' , 102.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Debrecen çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Hortobágyi' , 40.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Natural park 'Parcul Natural Cefa' , 70.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Bükki' , 99.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   World Heritage Site 'Caves of Aggtelek Karst and Slovak Karst' , 135.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Macaristan Gezisi: Görülecek Yerler

Vijoi köyü, Macaristan'da ilginç, tarihi ve dini bir destinasyondur. Köydeki kiliselerden biri paha biçilmez bir eser sergiliyor. Bu, yerel yazım yazılarından biri tarafından yayınlanan ilk basılı İncil'dir. Ülkenin doğa alanlarını tanımlamak söz konusu olduğunda, toplam meydan 11 bin hektarı aşan Bugac Doğa Parkı'ndan başlamalıyız. Her gün ilgi çekici şovlar ve performanslar, çok sayıda ziyaretçiyi eğlendirmek için parkta gerçekleşir. Ayrıca, retro tarzda dekore edilmiş çeşitli sürmek ve tavernalar da vardır. …
OrangeSmile araç kiralama Debrecen’de araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

30.11.2023

Debrecen Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Debrecen Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Debrecen, Macaristan Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Debrecen’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Debrecen’den birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018