OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Ukrayna Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

  Zengin tarihi bir ülke olan Ukrayna, kültürel mirasını dikkatli bir şekilde korur ve korur ve çeşitliliği ve sayısız büyüleyici yer işaretleri ile yolcuları asla çekmeyi bırakmaz. Neredeyse her Ukrayna şehri ilginç ve orijinal. Doğal olarak, ilgi alanlarının çoğunluğu Kiev’de bulunmaktadır. Golden Gate, şehrin sembolü olarak kabul edilir. Birkaç yüzyıl önce bu Kiev’in ana girişiydi. Kapı bakır ve yaldızla süslenmiştir, bu nedenle yay gerçekten şık görünür. 18. yüzyılda kapı çevresinde yeni binalar inşa edildi. Kapı orijinal anlamını kaybetti ve dolayısıyla yok edildi. Günümüzde dönüm noktası yeniden inşa edildi ve orijinal kapının kalıntıları yenisinin kalitesinde görülebiliyor.
  Ukrayna, verimli toprakları Ukraynalılara tahıl bitkileri, patates, lahana, pancar ve diğer sebzeleri bahşeden bir bozkır ülkesidir. Geleneksel Ukrayna mutfağında …
Devamını oku
Kiev Pechersk Lavra, Kiev’in yeri doldurulamayacak bir başka simgesi. Bu, dini yapıların büyük bir kompleksi olup, tarihi 1051’de başlar. Bu, keşişlerin mağaraları manastırlara ve tapınaklara dönüştürmeye başladığı yıllardır. Dnepr Nehri’nin sağ kıyısındaki boş bir alanı muhteşem kiliseler ve manastırların güzel kompleksine dönüştürmek dokuz yüzyıla kadar uzun sürdü. Örneğin Kiev Pechersk Lavra II. Dünya Savaşı yıllarında büyük hasar gördü, örneğin Uspensky Katedrali’nin yeniden inşası yalnızca 2000 yılında bitti. Günümüzde bu muhteşem kompleks, binalarının birçoğu doğru olduğu için sadece dini değil aynı zamanda kültürel önemi de büyüktür mimari yer işaretleri.
Ukrayna, güzel parkları ve doğa rezervleriyle ünlüdür. Yevpatoria, ülkenin en güzel ve güzel şehirlerinden biridir. Harika yayalar, parklar ve yürüyüş yolları ile ünlüdür. Ülkedeki tek dinopark da Yevpatoria’da çoktan açıldı. Birinin tahmin edebileceği gibi, dinoparkın ana sergisi dinozorlara adanmıştır. Bir gezi sırasında, ziyaretçiler gezegenin ilk sakinleri hakkında birçok ilginç gerçekleri öğrenecek ve çok değerli arkeolojik bulguları görecektir. Ayrıca, kompleksin topraklarında çeşitli cazibe merkezleri, restoranlar ve oyun alanları bulunmaktadır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Ukraynalılar Slav’dır; Nüfusun yarısından fazlası Ukraynalılar, ardından Ruslar, Polonyalılar, Belaruslar ve Romanyalılar. Batı Ukrayna’da yaşayanlar …
Devamını oku
Lviv’de bulunan Stryjski Parkı, ülkedeki en ünlü doğa simgelerinden biridir. Park 1877 yılında kurulmuş olup yaklaşık 60 hektarlık bir alanı kaplamaktadır. Avrupa’daki en güzel parkların ilk 10 listesinde yer almaktadır. Stryjski Parkı’nda ziyaretçiler çok sayıda nadir ağaç ve çalılar, çiçek açan çiçek tarhları ve rahat yazlık evler görür. Girişin çok uzağında değil, yılın daha sıcak aylarında güzel kuğuların görülebildiği harika bir göl var. Park tasarımı yıl boyunca değiştirildi, bu yüzden onu her ziyaretinizde yeni görünüyor.

Tarih ve Eğlence

  Birden fazla gezinin yanı sıra, Ukrayna’nın konukları diğer birçok ilginç eğlenceye katılabilir. Ukraynalı Karpatlar, popüler kayak merkezlerinin bulunduğu bir yerdir. Bunların en ünlüsü Dragobrat, Bukovel ve Yaremche’dir. Kış mevsiminde havaların ılık olmasına rağmen, tatil sezonu yaklaşık 5 ay sürmektedir. Tatil köylerinde farklı seviyelerde kayak rotaları vardır. Kesinlikle tüm tatil köyleri çocuklu aileler için uygundur. Özel oyun alanları genç misafirler için donatılmıştır. Tatil köylerinde, diğer kış eğlenceleri için kızak ve eğimli yamaçlar da vardır.
  Ukrayna, sadece bozkırlarının bereketli toprakları ve genişlikleriyle değil, aynı zamanda ülkenin karmaşık tarihini güzel bir şekilde anlatan ve kültürünü …
Devamını oku
Yaz döneminde, dağlarda bulunan tatil köyleri de çok ilgi çekicidir. Aktif tatiller için mükemmel koşullar var. Turistler, yürüyüş ve bisiklet sürmek için bir fırsat var. Ayrıca tatil merkezlerinde mükemmel sürüş merkezleri bulunmaktadır. Ukrayna sağlık tesisleri ile ünlüdür. Bazı tedavi merkezleri ve emekli maaşları yıllardır çalışıyor.
Şifalı çamur ve tuzlu suların üretildiği şifalı maden kaynakları ve gölet gölleri ile ülke dikkat çekicidir. Burada, sağlık turizmi yandaşları doğal bileşenlerin kullanımına dayalı benzersiz terapötik yöntemleri denemek için sunulmaktadır. Sağlık turizmi için Berdyansk veya Polyana’yı seçebilirsiniz. Mükemmel tarihsel tedavi merkezleri Odessa ve Truskavets’te bulunmaktadır.
  Ukrayna’nın gece hayatı, özellikle büyük şehirleri renkli ve çok yönlüdür. Yabancı konuklar, sessiz bir atmosferik bar, gürültülü bir harika disko veya …
Devamını oku
Ukrayna’nın gururu ulusal gıda gelenekleridir. Ukrayna mutfağı çok pratik ve besleyici. En popüler ulusal yemeklerden bazıları, uzun zamandır ülkenin önemli bir besin sembolü haline gelen Ukraynalı pancar kökü çorbası ve domuz yağıdır. Domuz yağı birçok şekilde pişirilir. Klasik yemek tuzlu, füme ve marine edilmiş yağdır.
Köfte ayrıca popüler bir ulusal tabaktır. Onlarca farklı dolgular ile servis edilir. Gurmeler, tarihi tariflerle hazırlanan harika dolgular alabileceğiniz büyük şehirlerdeki yiyecek mağazaları boyunca mutlaka yürümelidir. Meyveler ve meyveler pişirilir. Farklı şifalı otlar ile doldurma, turistler ile çok popülerdir. Bir başka ulusal içecek de en popüler hediyelik eşyalardan biri olan mead’dir.
Ukrayna rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Ukrayna’nın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Referans Bilgiler
Tüm parkların haritası
Ukrayna şehir parkları ve milli parklar
♥   State Botanical Garden 'Chernivets’kiy' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Chernobyl' . Haritada   Fotoğraflar
♥   State Botanical Garden 'Donets’kiy' . Haritada   Fotoğraflar
♥   State Botanical Garden 'Kam’yanets’-Podil’s’kiy' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Karpatskiy' . Haritada   Fotoğraflar
Tüm kalelerin haritası
Ukrayna kaleleri
♥   Kalesi 'Kamianets-Podilskyi Castle' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Khotyn Fortress' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Kodak fortress' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Kudryntsi Castle' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Lutsk Castle' . Haritada   Fotoğraflar
Tüm sarayların haritası
Ukrayna sarayları
♥   Sarayı 'Livadia Palace' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Lubomirski Palace' Lviv. Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Lubomirski Palace in Dubno' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Mariyinsky Palace' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Massandra' . Haritada   Fotoğraflar

İnceleme Serimizden Ukrayna’nın Ünlü ve Benzersiz Yerleri

Gorge Maryam-Dere

Serimizden “Erken Hıristiyan Uygarlığından Kalan Tarihi Eserler ”
  Kırım'ın Bakhchisaray kentinin yakınında vahiyin adı Meryem Ana'nın - Maryam-Dere'nin adını taşıyor. Hıristiyan dinin taraftarları, 8. yüzyılda kurulan Eski Varsayım Manastırı nedeniyle vadiyi bilirler. Efsaneye göre, Bizans'tan kaçan keşişler tarafından yaptırılmıştır. Pitoresk gorge onlara anavatanını hatırlattı, orada kalmalarına karar verdiler. Başka bir uyarlamaya göre manastır, çobanların Kutsal Ananın ikonunu bulduğu yerde inşa edildi. Sonuncusu Bakhchysarai simgesi olarak bilinir.

Simgenin bulunduğu yere yakın ilk mağara tapınağı kuruldu. Manastır daha sonra kuruldu. Kuruluşundan bu yana, Varsayım Manastırı özel bir yer olmuştur. Rus-Türk savaşı sırasında bile yağma ve yıkımı önledi. Ancak devrim sonrası dönemde manastır yıkıma uğradı. Birkaç yıldır, nöropsikiyatri binası … Tümünü Oku

Kramatorsk'taki enfekte daire

Serimizden “Gezegendeki En Radyoaktif Bölgeler”
  Dünyanın en bilinen radyasyon algılama örneklerinden biri olan Kramatorsk, Ukrayna'nın en büyük radyasyon bulgularından biri oldu. Sezyum-137 radyoaktif elemanlı kapsül bir konut binasının duvarı içinde tespit edildi. Bu davanın geçmişi, Karanskyi kariyerinde sanayi faaliyetleri sırasında sezyum içeren bir ampülün kaybolduğu son yüzyılın 70'ine kadar uzanıyor. Büyük işletmelerden biri ocakta çakıl taşı ve ezilmiş taş aldı. Şişe, planlama aşamasında bir ölçüm cihazından düştü.

Hemen bir çakıl ekstraksiyonu durdurulmalıydı. Ampul için arama bir hafta sürdü, ancak başarısızlıkla sonuçlandı. O günlerde, ocağın molozları, Moskova'daki Olimpiyat tesislerinin inşası için ve çevredeki şehirlerde ev inşa etmek için yoğun bir şekilde kullanıldı. Kramatorsk da o şehirlerdendi. 1980'de … Tümünü Oku

Aşk Tüneli

Serimizden “Dünyadaki En Gerçeküstü Yerler”
  Dünyadaki en dikkat çekici ve romantik yerlerden biri, Ukrayna'nın Klevan kentinde bulunabilir. Bu dönüm noktası, her iki tarafında uzun ağaçların yetiştiği üç kilometrelik demiryolu hattı olan Liebestunnel'dir. Taçları birbirine bağlıdır ve inanılmaz derecede güzel bir koridor oluştururlar. Uzun yıllardır romantik tünel, dünyanın dört bir yanından, orijinal ve çok güzel fotoğraf çekimlerini organize eden yeni evlileri çekti.

Tünelden geçen demiryolu çalışıyor. Günde üç kere, tren burada ham materyali yakındaki ahşap işleme şirketine tedarik eden gidecek. Sağ kemer şeklindeki yoğun yeşil tünel, gerçek bir botanik fenomendir. Hiç kimse eğitimine el koymadı. Her mevsimde tünel çok güzel. İlkbaharın sonlarında ve yaz mevsiminde, tüm yeşil renk tonlarıyla oynar ve sonbaharda kırmızı renklidir. … Tümünü Oku
Tüm benzersiz geziler Ukrayna
Ülke haritaları Ukrayna haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası Ukrayna şehir haritası
Bölgelerin haritası Ukrayna’da bölgelerin haritası
Tüm ilgi çekici yerlerin haritası Ukrayna gezi haritası
Kabartma haritası Ukrayna’nın kabartma haritası

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

22.02.2024

Ukrayna’nın Popüler Şehirlerinde Geziler

Kiev
Dini konumlar arasında, Ayasofya Katedrali, özel bir ilgiyi hak ediyor. İlk söz 13. yüzyıla kadar uzanıyor. Yüzlerce yıldır varlığı, katedral tekrar tekrar tahrip edildi, ancak hızla restore edildi ve her seferinde daha büyük ve daha muhteşem hale geldi. Şimdi katedral aynı zamanda bir dünya mirası alanı olarak kabul ediliyor. İçindeki son büyük yeniden yapılanma 17. yüzyılda yapıldı. Katedralde, birçok eski dekorasyon elemanı korunmuştur. Şu anda, yalnızca büyük dini bayramlarda hizmet verilmektedir. … Devamını Oku
Odessa
Bir diğer önemli mimari anıt ise Neo-Gotik Şah Sarayı'dır. Bu muhteşem bina, Farsça Şah Muhammed Ali Şah Qajar'ın burada birkaç gün geçirmiş olması nedeniyle böyle bir isim almıştır. İran devrimi sırasında Odessa'ya kaçmak zorunda kaldı. 19. yüzyılın ortalarında inşa edilen güzel saray, aslen Polonyalı bir aristokrata aitti; bugün tarihi bina özel mülkiyete aittir. Güzel bir tarihi bina, 1923 yılında açılan Odessa Batı ve Doğu Sanatı Müzesi'ne ev sahipliği yapmaktadır. Müzenin sergisi, ülkenin … Devamını Oku
Lviv
Daha önceki bir dönemin tarihi tesisi, Rönesans tarzının gerçek bir örneği olarak kabul edilen Korniakt Sarayıdır. Saray, 16. yüzyılda hala adını taşıyan zengin bir Yunan tüccarı için inşa edilmiştir. İnşaatın tamamlanması sırasında, bu saray resmen şehirdeki en lüks olarak kabul edildi. Başlıca özellikleri arasında büyüleyici İtalyan avlusu var. Tasarım gereği, Floransa'da görülebilen klasik verandaya çok benziyor. Şimdi sarayda bir restoranın yanı sıra bir de müze var. Yaz aylarında, … Devamını Oku
Donetsk
Şehirde birçok pitoresk park ve daha sembolik anıtlar var. Özel bir yer Dövme Figürler Parkı. Topraklarında, demirci sanatının gerçek eserleri var. Parkın arazisinde sunulan tüm heykeller kesinlikle yerel demirciler tarafından yapıldı. Burada çok farklı konuların rakamlarını görebilirsiniz. Bunlar arasında dünyaca ünlü simge yapıların minyatür kopyaları ve Zodyak'ın sembolik işaretlerinin yanı sıra futbol adanmışlar da dahil olmak üzere tematik figürler var. Donetsk, 1964 yılında kurulan güzel bir … Devamını Oku

Ukrayna’nın Şehirleri Turistik Rehberleri Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018