OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Liepāja

Liepāja’nın Renkleri - Gelenekler, Festivaller, Düşünce Anlayışı ve Yaşam Tarzı

Liepaja   Liepaja’nın asıl gururu halk gelenekleridir. Şehir sakinleri, birçoğu yüzlerce yıldır değişmeyen kültürel gelenekleri beslemektedir. Şehir birçok ilginç ulusal kutlamaya ev sahipliği yapıyor. Renkli kostümler, geleneksel şarkılar, danslar ve tatil ikramları bu etkinliklerin ana özellikleridir. Birçok ulusal gelenek, onlara özel bir lezzet veren pagan köklerine sahiptir. Böylece, antik pagan midsummer festivali en önemlilerinden biri olarak kabul edilir. Liepaja’daki yaz gündönümü çok fazla kut ile kutlanır.
  Baltık Denizi’nin pitoresk kıyısındaki Letonya şehri Liepaja tatil geçirmek için harika bir yer. Ve eğer soru, çocukları yanınıza alıp almayacağınız konusunda ortaya çıkarsa, hiç şüphe olmamalıdır - bir … Açık
Her yıl 24 Haziran’da, Liepaja birçok ilginç kültürel etkinliğe ev sahipliği yapar; Her yerde melodi müziği ve yaramaz kahkahayı duyabilirsiniz. Festival gününde, banliyö bölgelerinde tam olarak kitlesel festivaller gerçekleştiği için sakinler dışarıya çıkmaya çalışıyor. Kış gündönümü bir başka önemli pagan tarihidir. Aynı zamanda geniş çapta kutlanır ve çoğu alışılmadık ayinleri ima eder.
Ana festival eğlencesi bir kütüğü sürüklemektir. Bu gelenek, bayramın ikinci adını verdi - kütükleri sürükleme gecesi. Tatil günlüğünün sonunda büyük bir yangında yanması gerekiyordu; ritüel tüm kötülüklerin ortadan kaldırılmasını sembolize eder. Yerel halk geleneksel Hıristiyan bayramlarını da kutlar. Paskalya’ya her zaman renkli eğlence eşlik eder. Bu günde yerliler tavuk yumurtası boyar ve akraba ve arkadaşlarına hatıra olarak verir. Ayrıca eğlenir, salıncakta gezer ve festivalin tadını çıkarırlar. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Liepaja’daki en popüler restoranlardan biri, şehrin kalbinde, kalabalık ve kalabalık caddelere yakın bir konumdadır. Barons Bumbier’in ulusal yemekler sunan restoranından bahsediyoruz. Sıcak aylarda, masaları … Açık
Lent’ten önceki Maslenica da, insanlar tarafından beklenen favori bir tatil olmaya devam ediyor. Bu günde, festival fuarını kelimenin tam anlamıyla Liepaja’nın her sokağında bulabilirsiniz. Sayısız satıcı, kelimenin tam anlamıyla renkli hediyelik eşya, tatlı ve hamur işlerinde bolca boğuluyor. Ana muamele bir krep ve ana tatil geleneği sıradışı parlak kıyafetler giymektir. Asıl amaç, tanınmayacak kadar giyinmek ve sevdiklerinize şaşırtıcı bir kıyafetle sürpriz yapmak. Tatiller dainas denilen türküler olmadan tamamlanmaz. Bunlar, tam anlamıyla başka dillere çevirmesi mümkün olmayan dört satırlı ayetlerdir.
  Müzik hayranları kesinlikle Liepaja’da düzenlenen çeşitli ilginç müzik festivallerini ziyaret etmek isteyeceklerdir. Bunlardan biri, sıcak Temmuz ayının sonunda gerçekleşen LMT Yaz Sesi. Letonya’daki türünün en büyük festivallerinden biri olan bu, hem kışkırtıcı partilerin hayranlarını hem de rock uzmanlarını kendine çekiyor - herkes kendi zevkine uygun bir tarz bulacak. Sadece başlıklarının isimlerine bakın - Guano Apes, Apocalyptica, King Charles farklı zamanlarda davet edildi. Liepājas Pludmale plajı burasıdır ve bu, etkinlik günlerinde birçok turistin Liepaja’yı ziyaret etmeye istekli olmasının bir başka nedenidir: burası kaliteli müzik dinlemenin kamp ve piknikle birleştirilebildiği yerdir.
  Ana meydan Rožu laukums’u ziyaret ederek şehri keşfetmeye başlayın. 18. yüzyılda, orada büyük bir pazar var; 1910’da taşınmış ve tarihi meydan yenilenmiştir. Etrafına geniş bir bahçe döşenmişti. … Açık
LMT Yaz Sesi’nden hemen önce, başka, daha az ilginç olmayan bir festival olan Baltık Plaj Partisi şehirde düzenleniyor. Adından da anlaşılacağı gibi, mekan aynı Liepājas Pludmale Plajı. Şu anda, farklı ülkelerden gelen konuklar etkinliğe katılmaya davet ediliyor, ancak yerel müzisyenler izleyicinin ilgisini çekiyor. Ateşli atışlar, akşama kadar dans etmek, piknik yapmak ve kamping yapmak, aile dostu bir atmosfer, çocuklar için ilginç aktiviteler - tüm bunlar plaj partisinde eğlenmek ve hareketli zaman geçirmek isteyen turistleri ve yerlileri cezbeder.
Liepaja Klasik müzik tutkunları Eylül ayının ortalarında Liepaja’yı ziyaret ediyor - şu anda Liep Internationalja Uluslararası Organ Müzik Festivali’nin düzenlenmesi. Peki kilisede olmasaydı, böyle bir festival nerede olur? Müzikal performansların yapıldığı mekan Lutheran Katedrali Liepājas Svētās Trīsvienības Evaņģēliski Luteriskā Baznīca’dır. Festival, varlığını bir zamanlar türbe içinde bulunan dünyanın en büyük mekanik organına borçludur. Bununla birlikte, bu başlık 1979’da, daha etkileyici boyutta bir organın Sydney Opera Binası’nda kurulduğu zaman “çalındı”. Bununla birlikte, organ hala katedralin paha biçilmez hazinesidir. Festival süresince klasik kilise müziğini dinleyebilirsiniz.
  Liepaja gürültülü eğlence merkezlerinde zengin değildir. Aksine, sessiz yürüyüşler ve doğal atraksiyonlar için şehri ziyaret etmek ilginç olurdu. Çok sayıda yapay höyük ve dalgakıran, kentin askeri geçmişini … Açık
Yaz ayının ortası, Fontaine Festivali adı verilen güzel bir festivalle işaretlenir. Şu anda, hem yerel hem de dünyanın diğer yerlerinden gelenler, ünlü müzisyenlerin DJ’lerinden ve hard rock’larından çıkan teşvik parçaları konser salonlarında ve açık hava mekanlarında duyulabiliyor. Organizatörler her yıl ünlü manşetleri davet ederek festivali daha unutulmaz ve ilgi çekici hale getirmeye çalışıyorlar. Turistler ve yerliler, bir başka harika festivali takdir ediyorlar - piyano müziğine adanmış Liepāja Uluslararası Yıldızlar Festivali. Şehrin kültürel kurumlarının, çok sayıda festival katılımcısı nedeniyle tamamen konser verdiği Mart ayının ortasında düzenleniyor.
Liepāja - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7

Liepāja ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Letonya’nın Milli Gelenekleri

  Letonya ulusal mutfağı birkaç yüzyılda kuruldu ve gelişti. Litvanya, Estonya, Belarus, Rusya, Almanya ve İskandinav ülkelerinin geleneksel mutfaklarından büyük ölçüde etkilenmiştir. Yemeklerin çoğu çok basit bir şekilde hazırlanır. Bu Baltık mutfağının ana bileşenleri balık, et, un, her türlü tahıl ve süt ürünleridir. Ortalama bir Letonyalı günlük diyet, balık, et, her türlü sebze yemeği ve salatadan oluşur. Bununla birlikte, geleneksel Letonya yemekleri her zaman şenlikli masalarda bulunur. …
OrangeSmile araç kiralama Liepāja’da araba kiralama

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

15.06.2024

Fotoğraflarla Liepāja’nın Renkleri

Liepāja Haritasında Popüler Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Liepāja’nın Komşu Şehirlerindeki Gelenekler ve Festivaller

Liepāja’nın gelenekleri, düşünce anlayışı ve yaşam tarzına dair şehir rehberi. Liepāja’nın ruhunu - otantik festivallerini, etkinliklerini ve kutlamalarını - keşfedebileceğiniz en iyi zaman aralığını öğrenin. Ayrıca, Liepāja’nın ilgi çekici adetlerini, dünyaya ve turistlere karşı tutumunu açığa çıkarıyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018