OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Ventspils Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Ventspils   Ventspils, Letonya’nın en büyük liman kentlerinden biridir. Bu modern bir tatil beldesidir ve gelişme dinamikleri basittir. Bu şehrin topraklarında tüm ülkenin en önemli yerlerinden biri - Livonian Düzeni’nin kalesi. Wien Nehri kıyısında bulunan bu güzel sur, şimdiden 8 asırdır şövalyelerin büyük zamanlarını ziyaretçilerini hatırlatıyor. Kale uzun süre hapishane olarak kullanılmıştır. Binanın nasıl ayakta kalmayı başardığı ve neredeyse bozulmamış durumda kaldığı gerçekten şaşırtıcı. Bugün herhangi bir ziyaretçi uzun kasvetli koridorlarda yürüyebilir ve karanlık ortaçağın atmosferine girebilir.
  Şehrin içinde yürürken, birçok ilginç mimari ve doğal simge, güzel anıt ve çeşme görmek ve ilginç müze ve galerileri ziyaret etmek kolaydır. Bölgenin en ünlü yerlerinden biri Venta Nehri’nin kıyısında yer … Açık
Şehrin merkezi kısmı, burada satılan çok sayıda hediyelik eşya, resim ve mücevher nedeniyle turistler arasında geleneksel olarak popüler olan Pazar Meydanı’nın yeridir. Kendiniz ve arkadaşlarınız için unutulmaz hediyelik eşyalar istiyorsanız, bu gitmek için en iyi yerdir. Kıyı şeridinde, birkaç kilometre uzayan Sahil Parkı bulunmaktadır. İçinde yürüdüğünüzde yakındaki Etnografya Müzesi’ne girebilirsiniz. Bu müzede zengin bir balıkçı barınağı, yel değirmenleri, çapa ve diğer ilginç sergiler bulacaksınız. Spora meraklı olan insanlar mutlaka Olimpiyat Merkezini ziyaret etmelidir. Burada en yeni tenis kortlarına, yüzme havuzlarına, spor salonuna ve bir su eğlence parkına katılabilirsiniz. Ayrıca kozmetoloji ve masaj salonları, saunalar ve banyoları da ziyaret etmeyi unutmayın.
Plaj istirahatı, soygun seviyesinde organize edildiğinden de bahsetmeye değer. Dini yapılar arasında Aziz Nicolas Kilisesi en popüler olanı olabilir. Son olarak, açık alan tiplerini tercih ederseniz, komşu Staldzene köyüne gezi yapmanız önerilir. Yerlilerin ana mesleği balık avıdır. Burası temiz ve ferah ormanları ve bir tekne yolculuğu ya da balık tutmaya gitmesiyle ünlüdür. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Ventspils geleneksel olarak misafirleri için çok çeşitli enteresan eğlenceler sunmaktadır. Jurmalas Parkları veya Sahil Parkı, geleneksel olarak şehrin en gözde mekanlarından biridir. Çocuklar, macera parkından ve … Açık
  Modern kentin en sıra dışı sembollerinden biri de ineklerin heykelleridir. Geçit töreninde, ilk olarak 2002 yılında topraklarında tanıtıldılar. Tatilde, şehrin farklı bölgelerine yerleştirilen 26 orijinal heykel yapıldı. Geçit töreninden sonra, bunların kaldırılmasına karar verildi. Ancak on yıl sonra şehir yetkilileri bu sıradışı sanat eserlerini şehre geri göndermeye karar verdiler. Bazı heykeller hayır amaçlı satıldı ve 19 inek bugün Ventspils’in en kalabalık caddelerinde temsil edildi. Tüm bunları görmek isteyen gezginler için, şehirde ikonik yerler ile özel haritalar ve rehber kitaplar satılmaktadır.
Şehrin çok sıra dışı bir tarihi sembolü, Kiremitli bir çatıya sahip minyatür eski bir ev olan Yazarlar ve Çevirmenler Evi’dir. 19. yüzyılın ortalarında bu bina belediye binasına ev sahipliği yapmaktadır. Daha yeni ve daha büyük bir binaya taşınmaya karar verilince, eski Belediye Binası bir otele benzemesine karşın, sadece edebi şahsiyetler ve çevirmenler kabul edildi. Dünyanın dört bir yanından gelen kültürel ve sanat figürlerini bu tarihi eve taşıma geleneği günümüze ulaşmıştır.
  1. Kamusal alanlarda sigara içmek Ventspils’te yasaklanmıştır ve bu kurala uyulmaması büyük para cezasına neden olabilir. Ayrıca, hükümet ve kültür binalarının yanında, toplu taşıma duraklarında ve … Açık
Doğal cazibe merkezleri de sıkılmayacak. Moricsala ulusal rezervini ziyaret edebilecekler. Bu rezervin alanı 800’den fazla hektardır. Moritz adasında bulunan ve 1957 yılında kurulmuştur. Rezervin ana cazibe merkezlerinden biri güzel Lake Usma-See’dir. Ayrıca, bitki dünyasının çeşitliliğinde çarpıcıdır. Rezervde, 120’den fazla yosun ve yaklaşık 300 liken türü dahil olmak üzere bir buçuk binden az bitki vardır. Rezerv fauna temsilcilerinden mahrum değildir. Burada nadir su kuşlarını ve ayrıca tilki ve tavşanları gözlemlemek mümkündür.
Ventspils civarında, birkaç ilginç eski kale var. Tarihi yerlerdeki yürüyüş meraklıları kesinlikle Vetsdilskiy Kalesi gibi olacak. Ne yazık ki günümüze kadar hayatta kalmayı başaramadı. Bir sonraki katilin birinde kale neredeyse tamamen yıkılmıştı. Kalenin kalıntıları Daunava Nehri’nin kıyısında, çok güzel bir doğal alanda yer almaktadır. Sıcak mevsimlerde bu mekanlarda gezmek en ilginç şey.
Ventspils - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7

Ventspils ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm parkların haritası
Ventspils çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Nature Park 'Užavas lejtece' , 26.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Nature Park 'Pinku ezers' , 44.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Nature Park 'Riežupe' , 50.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Nature Park 'Milzukalns' , 60.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Nature Park 'Talsu pauguraine' , 68.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Ventspils ve Çevresindeki Turistik Yerler

Ventspils'teki çiçek saati

From the series “İnsanlar Tarafından Yapılmış Büyüleyici Çiçekten Saatler”
Çiçek severler baharın başından geç sonbaharına kadar Ventspils'e gidebilirler. Kent, yılda 8-9 ay boyunca süs bitkileri ile sokakları süslemesine izin veren ılımlı bir iklime sahiptir. Şehrin en yoğun turistik bölgelerinden biri Promenade Bulvarı'dır; burada her zaman birçok çiçekçi eseri görebilirsiniz. … Devamını oku

Letonya Gezisi: Görülecek Yerler

  Letonya'daki turist rotalarının çoğunluğu Riga'yı ziyaret ederek başlar. Başkentte olduğu gibi, ülkenin ana simgelerini ve en ilginç manzaraları görmek mümkün başka bir şey yoktur. Riga Kalesi şehrin en eski binalarından biridir. Kalesi 14. yüzyılda inşa edilmiş ve uzun tarihi boyunca kale amacı birkaç kez değiştirildi. Bugün kale cumhurbaşkanının konut ve birkaç önemli müze - Letonya Tarih Müzesi, Yabancı Sanat Müzesi, edebiyat ve müze müzelerinin yeridir. 'Üç Kardeş' olarak adlandırılan mimari kompleks, Riga'nın önemli bir dönüm noktası. Bunlar Maza Pils Caddesi üzerinde bulunan üç bina. İlk bina 15. yüzyılda inşa edildi ve geri kalan ikisi biraz sonra eklendi. Binalar aynı stilde yapılır ve birlikte oldukça büyüleyici görünüyorlar. …
OrangeSmile araç kiralama Ventspils’de araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

Proje organizatörleri, yeni Kyoto otelinin hem iş hem de eğlence için mükemmel olduğunu belirtiyor. Hatırlatmak gerekirse, Roku Kyoto otelinin açılışı 2021 yılında şehirde gerçekleşti. Lüks otel aynı zamanda enfes atmosferi ve hizmet çeşitliliği ile de konuklarını şaşırtmayı bırakmıyor. Kinkaku-ji Tapınağı gibi ünlü cazibe merkezlerine yakındır ve Shozan Resort Kyoto Pavilion otele kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Oku bunu

17.07.2024

Ventspils Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Ventspils Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Ventspils, Letonya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Ventspils’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Ventspils’den birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018