OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Liepāja Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Liepaja, Letonya Cumhuriyeti’nin güney doğusunda yer alan ünlü bir liman kentidir. Bu Letonya’nın en büyük şehirlerinden biridir. Liepaja “kireç altındaki şehir” anlamına gelir. Bu gerçekten öyle. Çok sayıda limona ilaveten Liepaja’da birçok park ve çiçek bulunmaktadır. Kent ayrıca tarihi ve kültürel miras bakımından zengindir. Liepaja, yaygın olarak maden suyu, harika plajları ve şifalı çamuru ile bir dinlenme yeri olarak bilinir.
  1. Sadece hafta içi 9: 00-16: 00 saatleri arasında faaliyet gösteren bankalarda para takası yapılması önerilir. Özel ofislerdeki döviz kuru daha az uygun olabilir ve özel kişilerin hizmetleri terk edilmelidir. 2. … Açık
Turistler geleneksel olarak sayısız turistik yeri görmek veya müzik festivalleri gibi etkinlikleri ziyaret etmek için Liepaja’ya gelirler. Burada Baltık ülkesinde profesyonel bir tiyatro, en büyük mekanik organ, çok sayıda kilise ve müze bulacaksınız. Liepaja’nın ana görüş alanı deniz koruma odasıdır - şehirde Karosta adında tarihi bir askeri yerleşim yer almaktadır.
Kültürel dinlenmeyi tercih edenler, Liepaja Sahil Parkı’nda veya şehrin dar sokaklarında yürüyüş yaparken çok ilginç bulacaklar. XVIII. Yüzyılda inşa edilen Trīsvienības Kilisesi’ni ziyaret etmeyi unutmayın; Büyük bir antik organa sahip olan Kutsal Üçlü Kilisesi; Denizcilerin feci bir fırtınanın ardından mucizevi bir şekilde kurtarılmasından sonra bir gemi modeli kurdukları Saint Jazep Katedrali; Peter I’in evi ve çeşitli sanat ve tarihi müzeleri. Temiz havanın ve aktif dinlenmenin tadını çıkaran turistler, plajda güneşlenmenin yanı sıra çeşitli etkinliklerin tadını çıkarabilirler. Hizmetlerine tenis kortları, golf sahaları, bowling, paten parkı ve akşam harika bir gece hayatı getiriyor. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Baltık Denizi’nin pitoresk kıyısındaki Letonya şehri Liepaja tatil geçirmek için harika bir yer. Ve eğer soru, çocukları yanınıza alıp almayacağınız konusunda ortaya çıkarsa, hiç şüphe olmamalıdır - bir … Açık
  Güzel Liepaja Kalesi, kentin en önemli yerlerinden biri olmaya devam ediyor. İnşaatına 19. yüzyıl sonlarında Rus Çar III. İskender’in emriyle başlandı. Bu kale büyük bir savunma kompleksinin parçasıydı. Kale 1908 yılına kadar amacına uygun olarak kullanılmış ve daha sonra stratejik önemini yitirmiştir. İkinci Dünya Savaşı sırasında inşaat ciddi şekilde hasar gördü. Artık turistler, bir zamanlar aşındırılamayan tahkimatların hayatta kalan parçalarını görebiliyor.
Liepaja Turistlerin dikkatini ’eski cezaevi Karosta’ - kırmızı tuğladan yapılmış sıradışı bir bina çekiyor. 1900 yılında inşa edilmiş ve son zamanlarda önemini yitirmiştir. Hapishane, bu tarihi binada yaklaşık yüz yıl çalıştı. 1997 yılında, Liepaja hükümeti hapishaneyi kapatmaya ve müzeyi tarihi binada kurmaya karar verdi. Müzenin özü çok basittir - ziyaretçilere kendilerini mahkumlar rolünde hissetme, hücrelerin etrafında gezinme ve değişmeden kalmış geçmişin ayarlarını değerlendirme fırsatı sunar. Bu eski cezaevi şehirdeki en mistik yerlerden biri olmaya devam ediyor. Çalışanlarına göre, o zaman, binada birkaç düzine hayalet yaşadı. Turistler burada hayaletlerin varlığını bağımsız olarak doğrulamak için gece kalmak için teklif edilir.
  Liepaja’daki en popüler restoranlardan biri, şehrin kalbinde, kalabalık ve kalabalık caddelere yakın bir konumdadır. Barons Bumbier’in ulusal yemekler sunan restoranından bahsediyoruz. Sıcak aylarda, masaları … Açık
Şehirdeki en güzel yerlerden biri ve pek çok gezi programının başlangıç noktası Rose Square. Adı, bahar çiçeklerinin başlamasıyla çalılıkların yükseldiği çok sayıda çiçeklikten kaynaklanmaktadır. 2000 yılında, meydan yeniden inşa edildi. Liepaja’nın kardeş şehirlerine adanan çok güzel hatıra işaretleri, çiçek yataklarının etrafına dikildi.
Tarihi yerler arasında yürüyüşe çıkanlar, Grabiński Kalesi’ni ziyaret etme şansına sahip olacaklar. Şimdi, bu bir zamanlar zaptedilemez kale aynı zamanda harap bir durumda. 13. yüzyılda, Vikingler tarafından inşa edilen tamamen tahrip olmuş bir tahkimat alanı üzerine inşa edilmiştir. Antik kale ile pek çok ilginç hikaye birbirine bağlıdır. Varlığı sırasında 14 mal sahibinin yerini aldı ve her biri kendi görünümüne yeni bir şey getirdi. Bir zamanlar kaleye, bölgedeki en iyi şahin şahinler için büyüdü. Kale, 18. yüzyıla kadar dayanılmaz kaldı. Şimdi kale geniş bir parkın bölgesinde. Bu yerleri yaz aylarında ziyaret etmek en ilginç şey.
Liepāja - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7

Liepāja ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Liepāja kaleleri
♥   Kalesi 'Klaipuda Castle' , 90.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Liepāja çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Nature Park 'Pape' , 37 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Nature Park 'Embūte' , 48.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   State Park 'Salantu regioninis parkas' , 57.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Nature Park 'Pinku ezers' , 67.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   State Park 'Zemaitijos nacionalinis parkas' , 74.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Letonya Gezisi: Görülecek Yerler

Riga'nın yanı sıra, gezginler güzel bir milli parkta bulunan Sigulda şehrini ziyaret etmek istiyorlar. Sigulda Ortaçağ Kalesi şehrin ana simgesi olmayı sürdürüyor. Kalesi, 1207'de Livonian Knights tarafından yaptırılmıştır. Maalesef, bir zamanlar ihtişamlı bir koruma tesisi olan kale kısmen hasar gördü ve şimdi turistler duvarın yalnızca bir kısmını, kuleleri ve küçük bir meydanı görebiliyorlar. Bir başka Letonya kenti olan Rundale, çoğunlukla aynı adlı saraydan dolayı biliniyor. Rundale Sarayı, ünlü mimar Rastrelli'nin projesiyle 8. yüzyılda inşa edilmiş güzel bir barok yapıdır. Saray, konuklara görkemli eski mobilyalar, aynalar, resimler ve diğer öğelerin koleksiyonlarını görecekleri bir müzeye dönüştürüldü. Çin'den yapılmış zengin vazolar ve heykeller koleksiyonu da vardır. …
OrangeSmile araç kiralama Liepāja’da araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

18.05.2024

Liepāja Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Liepāja Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Liepāja, Letonya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Liepāja’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Liepāja’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018